انواع طلاق

در این مقاله حقوقی ما قصد داریم تا اطلاعات شما را در موضوع های، انواع طلاق، طلاق توافقی، طلاق چیست، چگونه وکیل طلاق پیدا کنیم، و غیره… افزایش دهیم، مطالعه کردن این مقاله را از دست ندهید. متاسفانه در طی سال های اخیر آمار طلاق در ایران به شدت افزایش داشته است، افزایش آمار در طلاق در کشور می تواند آسیب های زیادی به جامعه وارد کند، یکی از دلایل افزایش آمار طلاق مشکلات زناشویی می باشد و باید مشاور های خانواده برای این موضوع چاره اندیشی کنند.

انواع طلاق

انواع طلاق، وکیل طلاق

قبل از اینکه دادخواست طلاق را به دادگاه ارائه کنید بهتر است اطلاعات خود را درباره طلاق و قوانین طلاق افزایش دهید تا درصد موفقیت خود را افزایش دهید، همچنین استخدام بهترین وکیل خانواده می تواند به شما کمک زیادی نماید. آشنایی کامل با قوانین طلاق و مراحل طلاق برای شما ضروری می باشد. طلاق انواع مختلفی دارد مانند، طلاق توافقی، طلاق رجعی، طلاق مبارات و طلاق یکطرفه می باشند که در ادامه آن ها را به صورت مختصر برای شما توضیح می دهم.

درخواست مشاوره وکیل

انواع طلاق

طلاق رجعی به چه معناست

طلاق رجعی یکی از انواع طلاق می باشد که در این نوع از طلاق مرد می تواند در مدت عده به همسر خود رجوع کند، یا به عبارتی دیگر مرد در صورتی که از طلاق دادن همسر خود پشیمان شده باشد و عده طلاق به اتمام نرسیده باشد می تواند به زن خود برگردد و زندگی مشترک خود را ادامه دهد و این طلاق هیچ تشریفات قانونی خاصی ندارد.

انواع طلاق

طلاق بائن به چه معناست

طلاق بائن به نوعی از طلاق گفته می شود که در آن مرد دیگر نمی‌ تواند به زن خود برگردد و رجوع کند، چون برای از سر گرفته شدن زندگی مشترک در قانون این اجازه به مرد داده نشده است، همچنین مرد بر اساس قانون طلاق بائن نمی تواند هروقت که خواست به همسر خود برگردد. بلکه باید مجدد عقد نکاح جدیدی و صیغه محرمیت جدیدی منعقد شود. همچنین باید برای مهریه جدید توافق شود.

انواع طلاق

طلاق خلع کدام است

در توضیح طلاق خلع باید بگویم که زن به دلیل تنفر و نفرتی که از شوهر خود دارد حتی حاضر است مالی یا پولی که معادل مهریه یا کمتر از مهریه باشد را به شوهر خود بپردازد و در قبال آن از همسر خود جدا شود. تا وقتی که زن از بخشش رجوع نکند آن طلاق بائن می باشد و به محض این که از بخشش رجوع کرد طلاق رجعی می باشد. در این نوع طلاق ابتدا زن درخواست طلاق می دهد و مرد می تواند آن را قبول نکند. برای آشنایی کامل با شرایط طلاق گرفتن بهتر است به یک وکیل طلاق خوب مراجعه کنید.

درخواست مشاوره وکیل

انواع طلاق

طلاق مبارات

در طلاق مبارات کراهت در میان دو طرف حاصل شده است و ادامه زندگی برای هر دو طرف یعنی مرد و زن امکان پذیر نمی باشد. در این نوع از طلاق زن مقداری از مهریه خود را می بخشد تا صیغه طلاق جاری شود. داشتن وکیل طلاق خبره می تواند باعث افزایش سرعت کار های طلاق شود و شما در کوتاه ترین زمان ممکن طلاق خود را از همسرتان بگیرید، همچنین وکیل طلاق متخصص می تواند از لحاظ روحی و روانی نیز به شما کمک کند.

انواع طلاق

طلاق توافقی

طلاق توافقی بر اساس میل و اراده و توافق زوجین انجام می شود و در قانون مدنی اشاره ای به طلاق توافقی نشده است، اما بر اساس اصل آزادی ارده و مراجعه به ماده 10 قانونی مدنی می توان فهمید که طلاق توافقی قانونی و شرعی می باشد. زوجین بعد از توافق بر سر تمام مسائلی که در میان خود دارند به صورت مشترک وارد مراحل طلاق می شوند و به دادگاه خانواده مراجعه می کنند و سپس بعد از رجوع به داور و دریافت گواهی عدم امکان سازش صیغه طلاق جاری می شود و از یکدیگر جدا می شوند.

انواع طلاق

سه طلاقه شدن زن یا طلاق زن یائسه به چه صورت است

اگر که زن و مرد 3 بار متوالی باهم ازدواج کنند و طلاق بگیرند به این حالت سه طلاقه گفته می شود و در این حالت بعد از سومین طلاق زن دیگر بر مرد حرام می شود و دیگر امکان ازدواج مجدد وجود ندارد، همچنین این طلاق، طلاق بائن است و مرد دیگر حق رجوع به زن را نخواهد داشت. طلاق زن یائسه به این صورت است که اگر زن یائسه شده باشد و در این دوران اقدام به طلاق کند طلاق بائن است و دیگر حق رجوع به مرد برای زن وجود ندارد. برای این که مراحل طلاق را راحت پشت سر بگذارید بهتر است بهگروه وکلای دادورزان صلح و سازشمراجعه کنید و از بهترین وکیل های طلاق بهره ببرید.

وکیل در کرد کوی

درخواست مشاوره وکیل

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها