تاثیر روابط نامشروع در دعاوی طلاق

یکی از رایج ترین شکایت این روز های افراد روابط نامشروع است؛ البته شکایات از مرد ها خیلی بیش تر از زن ها است. لازم به ذکر است که زندگی زناشویی یک سری چارچوب و قوانین دارد که افراد ملزم به رعایت آن هستند و عدم رعایت آن موجب مقابله ی قانون با آن ها می شود ما در این مقاله قرار است که درباره ی تاثیر روابط نامشروع در دعاوی طلاق با یک دیگر صحبت کنیم چنان چه مایل هستید بیش تر در این باره بدانید با ما همراه باشید.  یکی از رایج ترین سوال افراد در این زمینه است که تاثیر روابط نامشروع در حق طلاق طلاق زن چگونه است؟ حق طلاق یکی از حق های مرد در ازدواج است؛ حق طلاق همواره به مرد و یا کسی که مرد به آن وکالت می دهد تعلق دارد همان گونه که می دانید گاهی اوقات مرد به زن حق طلاق می دهد اما این وکالت به این معنی نیست که مرد حق طلاق را از خویش می گیرد بلکه اجرای آن را به همسر خود واگذار می کند. توصیه میشود در رابطه با وکالت دادن و حق طلاق حتما از یک مشاوره حقوقی متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

تاثیر روابط نامشروع در دعاوی طلاق

تاثیر روابط نامشروع در حق طلاق زن و مجازات کیفری آن

زن از دو جهت می تواند تقاضای طلاق بدهد و قانون گذار نیز حق طلاق را به او بدهد؛ در این بخش به این دو جهت رسیدگی خواهیم کرد.

  • شروط دوازده گانه: قطعا می دانید که در زمان عقد شروط دوازده گانه ای تنظیم می شود ‌که مرد باید آن را امضا کند و بعد از امضا زن دارای حق و حقوقی است. در بند های ۲ و ۹ همین شروط در رابطه با سو معاشرت مرد صحبت شده است و از این جهت زن می تواند درخواست طلاق بدهد.
  • با توجه با ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی: زن می تواند با بند یک ماده ۱۱۳۰قانون مدنی و استناد به ادله ی معتبر درخواست طلاق دهد. البته اگر مرد شروط ۱۲ گانه را امضا نکند زن می تواند به سراغ ماده ۱۱۳۰ برود.

در رابطه با مجازات آن نیز باید اضافه کنیم که مجازات زنای محصنه سنگسار است اما این مجازات در درجات دیگر متفاوت است اما نباید از ۹۹ شلاق بیش تر شود.  از آن جایی که مجازات روابط نامشروع تعزیری است قاضی مشخص می کند که میزان مجازات چه قدر باشد و البته گاهی نیز مجازات را به  پرداخت جزای نقدی تبدیل می کند. اما خب محکوم شدن طی شدن مجازات به این معنا نیست که همسر وی نمی تواند درخواست طلاق دهد.

تاثیر روابط نامشروع در دعاوی طلاق

اثبات روابط طلاق از طرف مرد و زن

قانون مجازات اسلامی زنا را جز روابط نامشروع گذاشته است و آن را در حیطه جدا و توسط یک وکیل زنا و لواط بررسی می شود. در رابطه با اثبات روابط طلاق از طرف زن باید اضافه کنیم که این کار شامل همه ی اعمال منافی عفت با زن نا محرم است.  اثبات این کار خیلی سخت است اما اگر زن مدرک داشته باشد کافی است مدارک را ارائه دهد و سپس درخواست طلاق دهد و دیگر نیاز به اثبات زنای محصنه نیست.  اثبات رابطه نامشروع و طلاق از طرف مرد نیز شامل همین مراحل است؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر با یک مشاور یا وکیل پایه یک دادگستری صحبت کنید تا آن ها به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.  اگر متوجه ی خیانت همسر خود شدید فورا واکنش نشان ندهید حتما در اولین فرصت با یک مشاور صحبت کنید تا اصولی و حساب شده وارد کار شوید.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

راه های اثبات روابط نامشروع

همان گونه که گفتیم اثبات این که دو فرد با یک دیگر رابطه ی نا مشروع داشته اند کار خیلی سختی است اما بهترین و سریع ترین راه اثبات این کار اقرار خود فرد است .اگر خود فرد به جرم خود اقرار کند دیگر درگیر مراحل دیگر دادگاه نمی شوید و کار ها خیلی سریع تر انجام می شوند. از دیگر راه های اثبات رابطه نامشروع می توان به فیلم، عکس ، چت و یا هر چیز دیگری که نشان دهد این دو فرد با یک دیگر در ارتباط بوده اند اشاره کرد البته یک وکیل بهتر می تواند به شما در اثبات رابزه نا مشروع کمک کند پس در  اولین فرصت با یک وکیل طلاق کاردان مشورت کنید.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها