0919-2329787

تماس بگیرید

ثبت برند

ثبت برند

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که می خواهید تمامی کار های خود را به صورت کاملا رسمی و قانونی انجام دهید بهتر است ثبتِ برند را برای شرکت یا لوگوی و نام تجاری فعالیت خود انجام دهید. زیرا ثبتِ برند به شما کمک می کند که همه کار های خود را به صورت کاملا علمی و قانونی انجام دهید هم چنین بتوانید از مزایای مختلف آن بهره مند شوید یکی از این مزایا شناساندن برند خود به افراد دیگر است همچنین استفاده از تسهیلات مختلف با برند ثبت شده بسیار راحت خواهد بود. بنابراین توصیه ما این است که حتماً برای ثبت برند به عوامل مختلفی هم چون هزینه و مراحل و شرایط آن واقف باشید البته در ادامه اطلاعات بیش تری در این مورد در اختیارتان قرار خواهیم داد و همچنین معرفی یک وکیل پایه یک دادگستری برای ثبت برند خود پس برای یافتن پاسخ سوالات خود در مورد ثبتِ برند تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

مشاوره ثبت برند

مشاوره حقوقی ثبت برند

اولین گام برای ثبت یک برند این است که به یک وکیل برای ثبت برند مراجعه کنید زیرا وکیلان از تمام مسائل حقوقی و قوانین و مقررات جامعه اطلاع دارند هم چنین به ماده و تبصره های قانونی واقع هستند بنابراین می توانند به شما همه اطلاعات لازم جهت ثبت یک برند را ارائه دهند برای مثال می توانند به شما بگویند که برای ثبتِ برند چه مدارکی مورد نیاز است و همچنین چگونه باید ثبتِ برند را انجام دهید به کجا مراجعه نمایید و حتی هزینه های لازم برای ثبتِ برند را به صورت حدودی برایتان مشخص خواهند نمود. بنابراین اگر می‌ خواهید با دست پر و اطلاعات کامل در این راه گام برداری بهترین کار این است که به یک مشاوره حقوقی در زمینه ثبتِ برند اعتماد نموده و از او بخواهید به شما کمک کند. قطعاً در این صورت تمام کار های ثبت برند شما به صورت قانونی پیش خواهد رفت.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

هزینه ثبت برند

همان طور که می دانید ثبتِ برند همانند دیگر فعالیت های اداری و قانونی هزینه ای در بر خواهد داشت. اما قطعاً هزینه ثبتِ برند متفاوت خواهد بود و آن هم به خاطر تفاوت برند ها و دیگر عوامل است. از این رو طبیعی است که شما عزیزان هم برای برندی که قرار است به ثبت برسانید هزینه کنید اما حدود این هزینه ها کاملاً قانونی و طی تصویب ادارات پرداخت می‌ شود و این طور نیست که هر جایی یک قیمت گران یا ارزان بر روی آن بگذارند بلکه کاملاً تصویب شده و قانونی دریافت می ‌شود از این رو شما عزیزان باید حتما این هزینه ها را محاسبه نموده و در نظر داشته باشید که متناسب با بودجه که دارید اقدام کنید. هزینه هایی که خدمتتان عرض کردیم شامل هزینه خدمات و کارهای اداری و برگه و غیره می باشد.

مراحل اداری ثبت برند

مراحل اداری ثبت برند

برای ثبتِ برند فرقی نمی ‌کند که این برند تجاری باشد یا هر نوع دیگری در واقع باید مراحل قانونی و دقیقی برای آن طی شود تا ثبتِ برند به صورت صحیح انجام گیرد. بسیار مهم است که شما این مراحل را به ترتیب انجام دهید زیرا در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهد شد و هر با ممکن است رد شود این مراحل را به صورت موارد زیر برای تان دسته بندی نموده ایم توجه شما را به موارد زیر جلب می کنیم:

  • گام اول همان طور که خدمتتان گفته شد مراجعه به مشاوره حقوقی ثبتِ برند می باشد.
  • در مرحله دوم باید استعلام برند را انجام دهید که این کار قبل از ثبت آن حائز اهمیت است.
  • در گام سوم باید به دنبال تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت برند باشید.
  • سپس باید در سامانه مرکز مالکیت معنوی ثبت نام نمایید.
  • تنظیم صحیح و ثبت اظهارنامه برند از مراحل بعدی می باشد.
  • بررسی اظهارنامه و پرداخت هزینه های لازم را نیز می ‌توان از دیگر مراحل به شمار آورد.
  • و درنهایت مراجعه به اداره علامت و دریافت سند ده ساله برند مرحله آخر است.

اکنون دیگر شما عزیزان با مراحل حقوقی ثبتِ برند و مراحل اداری آن آشنایی کامل دارید. و می توانید به دفاتر ثبتِ برند مراجعه نمایید.

ثبت برند تجاری

ثبت برند تجاری

اکنون اگر برای ثبتِ برند مراجعه نموده اید پس از مرحله اول که خدمتتان عرض نمودی نوبت و مرحله دوم می رسد یعنی استعلام برند که در این مرحله شما با مراجعه به دفاتر ثبتِ برند استعلام برند خود را خواهید گرفت در این نوع استعلام اگر مشخص شود که برندی قبلا ثبت شده که مشابه نام یا خدمات برنده شما است قطعاً در همین مرحله ثبتی برند متوقف خواهد شد و رد می شود زیرا شما باید این نامی برای برند خود انتخاب کنید که مشابه آن وجود نداشته باشد و به طور کلی می ‌توان گفت شما باید تک باشید. پس می ‌توان گفت استعلام ثبتِ برند از جمله اقدامات مهم و ضروری است که باید حتما آن را در نظر داشته باشید و در برابر مراحل دیگر آن را انجام دهید و اگر از آن صرف نظر کنیم ممکن است در مراحل آخر با شکست مواجه شوید و کلاً منقضی شود.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

سامانه ثبت برند

هم می دانید که بخشی از ثبتِ برند به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام می شود و آن هم به خاطر تسهیل در انجام کار های اداری است. از این رو شما عزیزان باید بتوانید به سامانه مرکز مالکیت معنوی مراجعه نموده و ثبت برند را به صورت آنلاین انجام دهید. سامانه ثبتِ برند به راحتی قابل دسترس است و شما در ساعات اداری می توانید با مراجعه به آن و دریافت کد و رمز عبور به راحتی ثبت اولیه را به انجام برسانید و بعد از آن به دنبال ثبتِ برند به صورت حضوری باشید.

آموزش ثبت برند

همان طور که می دانید ثبتِ برند هم یکی دیگر از کار های تخصصی است که هر کسی نمی تواند از پس آن برآید بنابراین به راهنمایی های لازم نیاز دارند از این رو بهترین کار این است که شما آموزش های کامل جهت ثبت برند را ببینید در این صورت می توانید به بهترین نحو ممکن عمل کنید در آموزش ثبتِ برند شما موفق خواهید شد که ثبتِ برند را به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین فراگیرید و بدون هیچ گونه مشکلی آن را انجام دهید. آموزش ثبتِ برند هم در سایت های مختلف وجود دارد و به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شده است. همچنین برای خلاصی از این پروسه اگر سرتان شلوغ است میتوانید از یک وکیل شرکت کمک بگیرید.

وکیل در کرد کوی

کارشناسان گروه دادورزان آماده پاسخ گویی به شما هستند

0919-2329787
جهت مشاوره تخصصی تماس بگیرید...
0919-2329787

آخرین مقالات سایت

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا