جعل اسناد

جعل اسناد

سند چیست؟ انواع سند؟ جعل چیست؟ جعل اسناد هویتی؟جعل اسناد و مدارک؟جعل اسناد ملکی؟ موارد مورد بحث در این مقاله می باشد و اگر شما هم قصد دارید درباره جعل اسناد، مرجع صالح رسیدگی به آن و وکیل پایه یک دادگستری که میتوان از وی برای این پرونده ها کمک گرفت اطلاعات کافی به دست آورید مطالعه کردن این مقاله می تواند کمک خوبی به شما کند. سند به صورت کلی عبارت است از هر نوع نوشته ای که در مقام اقامه دعوا و طرح ادعا یا دفاع در قبال ادعای مطروحه قابل استناد باشد. نوشته را علی القاعده در صورتی می توان به مفهوم اصطلاحی سند بدانیم که از جمله دارای امضاء، اثر انگشت و یا مهر شخصی باشد که سند به او نسبت داده می شود.نوشته ای که در اثبات اعمال حقوقی به کار می رود در صورتی سند می باشد که به وسیله افرادی تنظیم و امضاء شده باشد که در ایجاد آن اعمال اثر دارند.

انواع سند کدام اند؟

سند رسمی:اسنادی که در اداره ثبت اسناد و املاک و یا در دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی در حدود صلاحیت آن ها و بر بر اساس مقررات قانونی تنظیم شده باشند، رسمی می باشند.

سند عادی: اسنادی که در اداره اسناد و املاک و یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی در حدود صلاحیت آن ها و برطبق مقررات قانون تنظیم نشده باشد، عادی می باشند.

سند لازم الاجرا: سندی عادی یا رسمی می باشد که اگر فردی به موجب سند بدهکار یا متعهد باشد به اختیار خود، حسب مورد، آن بدهی را پرداخت نکند یا به آن تعهد عمل نکند، طلبکار یا متعهد له می تواند بدون آن که نیاز به اقامه دعوی و گرفتن حکم دادگاه باشد با مراجعه به تشکیلات اجرایی مربوط، او را وادار به اجرای موضوع سند نماید.

جعل اسنادجعل اسناد چیست؟

جعل اسناد چه حکمی دارد؟ جعل اسناد رسمی قابل تعلیق؟جعل اسناد رسمی چیست؟ جعل سند به معنای ایجاد نوشته، سند، مهر و امضا افراد رسمی ‌و غیر رسمی‌، ایجاد تغییر در سند و اعمالی مانند خراشیدن، قلم بردن، الحاق، محو، اثبات یا تاخیر سند نسبت به تاریخ حقیقی و … غیره بدون اجازه صاحب سند می‌ باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جعل اسناد می‌توانید با مشاوره حقوقی مشورت کنید. جعل سند که یکی از جرم های جامعه محسوب می‌ شود‌ که، استفاده غیرقانونی از اسناد هویتی یا دولتی را به همراه دارد. مجرم ها از این اسناد برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌ کنند و ملک یا هر مورد تملیکی دیگر را به صورت غیرقانونی ضبط می‌ نمایند. شاید جعل اسناد هویتی بیش از هر سند دیگری انجام شود، چون از آن‌ ها در ارگان‌ های زیاد مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در واقع اسناد هویتی هستند که پایه صدور سایر اسناد قرار می‌ گیرند و این کار موجب صدور اسناد مجهول بیشتر می شود.

درخواست مشاورهه

جعل معنوی چیست؟

جعل معنوی یا مفادی این گونه است که بدون ایراد هیچ گونه خدشه ای به ظاهر سند یا نوشته و غیره، حقیقت در آن‌ ها تحریف شده و مطالب منتسب به دیگران به صورت دیگری در آن‌ ها منعکس می شود.مصادیق و انواع جعل معنوی کدام است؟ تغییر موضوع یا مضمون، تحریف گفته و نوشته یکی از مقامات رسمی،تحریف تقریرات یکی از طرفین، امر باطلی را صحیح یا صحیحی را باطل جلوه دادن و چیزی را که به آن اقرار نشده است، اقرار جلوه دادن.

جعل اسنادجعل مدارک تحصیلی چیست؟

جعل اسناد مدارک تحصیلی؟هر فردی که مدارک اشتغال به تحصیل یا فارغ التحصیلی یا تاییدیه یا ریز نمرات تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی داخل یا خارج از کشور یا ارزشنامه های تحصیلات خارجی را جعل نماید یا با علم به جعلی بودن، آن را مورد استفاده قرار داده باشد، افزون بر جبران خسارت به حبس از ۱ تا ۳ سال محکوم می شود.

جعل در اسناد غیر رسمی

این جعل جرمی است که افزون بر جبران خسارت، موجب حبس از شش ماه تا دو سال یا جزای نقدی از سه تا دوازده میلیون ریال می باشد.

جعل در اسناد رسمی

جعل اسناد دولتی چه حکمی دارد؟مجازات جعل اسناد رسمی؟مجازات جعل اسناد دولتی چیست؟ هر کدام از کارمندان و مسئولان دولتی که در اجرای وظایف خود در احکام و نوشته ها و اسناد و سجلات و دفاتر و غیر آن ها، از نوشته ها و اوراق رسمی، تزویر و جعل کند. اعم از این که امضا یا مهری را ساخته یا امضاء یا مهر یا خطوط را تحریف کند یا کلمه ای الحاق کند یا اسامی افراد را تغییر بدهد، افزون بر مجازات های اداری و جبران خسارت وارد شده به حبس از ۱ تا ۵ سال یا به پرداخت شش تا سی میلیون ریال جزای نقدی محکوم می شود.

درخواست مشاورهه

ادعای جعل

در ادعای جعل، فرد، مدعی ساختگی و غیرواقعی بودن سند می باشد یعنی مدعی است که در سند قلم‌ بردگی شده و ساختار آن یا امضای ذیل آن غیرواقعی می باشد. برای اثبات جعل اسناد عادی شما باید از یک وکیل کلاهبرداری متخصص کمک بگیرید.

جعل اسناد هویتی چیست؟

جرم جعل اسناد هویتی چیست؟ مفهوم جعل اسناد و مدارک؟ اسناد هویتی سندهایی می باشند که برای شناسایی اشخاص و معین کردن هویت آن ها استفاده می‌ شوند، مانند کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، گذرنامه، مدارک شناسایی صنفی، کارت شناسایی نهاد های دولتی و… که دست بردن در آن سند ها در حکم جعل اسناد و جرم به حساب می آید.

جعل اسنادجعل شناسنامه چیست؟

همان طور که مستحضرید شناسنامه سندی رسمی می باشند که مشخصات و احوال شخصی هر انسان در آن ثبت شده و مجرم با هر گونه تقلب در ارائه آن یا به کار گرفتن شناسنامه دیگران یا ساختن نوع تقلبی آن می‌ تواند اقدام به انواع کلاهبرداری، معاملات غیرقانونی و جرائم دیگر کند. برای داشتن اطلاعات بیشتر درباره موضوعاتی مانند جعل اسناد دولتی قابل گذشت است. جعل اسناد دولتی،جعل اسناد رسمی قابل تعلیق است،حکم جعل اسناد دولتی و جعل مفادی در اسناد عادی و ادعای جعل در اسناد عادی می توانید با وکیل شناسنامه گروه وکلای دادورزان صلح و سازش تماس بگیرید.

درخواست مشاورهه

وکیل جعل اسناد

وکیل جرم جعل اسناد چه کمکی به ما می‌کند؟ وکیل جعل اسناد کیست؟ چه زمانی باید به وکیل جعل اسناد مراجعه کنیم؟ چگونه یک وکیل جعل اسناد خبره پیدا کنیم؟ اهمیت مراجعه به وکیل جعل اسناد چیست؟ وکیل جعل اسناد کسی است که در رشته حقوق دارای تحصیلات دانشگاهی می باشد و تمام تمرکز خود را بر روی مسائلی مانند جعل اسناد قرار داده است و در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت می کند. هر وکیلی برای حوزه خاص فعالیت میکند لازم است بدانید که وکیل جعل اسناد خوب در دعاوی جعل سند فعالیت دارد و در این زمینه تخصص دانش و مهارت کافی را دارد. در هنگام مواجه شدن با دعاوی جعل اسناد رسمی و غیررسمی بهتر است در سریع ترین زمان ممکن به یک وکیل جعل اسناد درجه یک مراجعه کنید تا از علم و دانش حقوقی وکیل جعل اسناد حرفه ای استفاده کنید. دعاوی جعل اسناد بسیار پیچیده و تخصصی می باشند و برای پیروزی در این پرونده ها نیاز است که به یک وکیل جعل اسناد حاذق مراجعه کنید. برای پیدا کردن یک وکیل جعل اسناد معتبر می توانید با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش تماس بگیرید. این گروه حقوقی از وکیل ها و مشاور های حقوقی متخصص تشکیل شده است و شما می توانید از انواع خدمات حقوقی این گروه استفاده کنید. امیدوارم از عملکردم روزه داشته باشید و به پاسخ سوال های خود رسیده باشید.

وکیل در کرد کوی

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده