اگر بنا به هر دلیلی با دعاوی کیفری متفاوتی مواجه شده اید، این مطلب تحت عنوان در چه مواردی به وکیل کیفری نیاز داریم؟ را دنبال کنید.

امروزه با گسترش تکنولوژی و افزایش جمعیت، جرائم کیفری در جامعه افزایش قابل‌توجهی داشته ‌است. جرایم کیفری باعث از بین رفتن نظم و امنیت جامعه می‌شوند. به دلیل حساسیت پرونده‌های کیفری، لازم است که یک وکیل متخصص و باتجربه در این پرونده‌ها وارد شود. وکیل کیفری به دلیل مهارت و تجربه‌ای که در مورد جرائم و پرونده‌های کیفری دارد، تلاش می‌کند تا برائت شخص بی‌گناه را ثابت کند. همچنین با ارائه مدارک و دلایل محکمه‌پسند تلاش می‌کند، مجرم بودن طرف مقابل را در دادگاه اثبات کند. نقش وکیل کیفری خوب در پرونده جرائم کیفری بسیار قابل‌توجه است. زیرا این پرونده‌ها تخصصی هستند و ممکن است با یک اشتباه نتیجه پرونده تغییر کند. حتی ممکن است به دلیل نبودن وکیل کیفری، جان شخص یا اشخاصی با خطر مواجه شود. به این صورت که شخصی بی‌گناه مجرم شناخته‌ شده یا شخص مجرم به هر دلیلی تبرئه شود. این موارد نیازمند تخصص و دقت فراوان است که وکیل کیفری می‌تواند به ‌خوبی از عهده آن برآید. وکیل کیفری با مهارت خود قاضی را برای صدور حکم عادلانه یاری می‌کند. وکیل کیفری در همه جرائم کیفری وارد می‌شود.

الزامات وکالت در امور کیفری

هر شخصی که به ‌علت جرایم کیفری متضرر شده ‌است، حق دارد، دادخواهی کند. قانون‌گذار با تصویب آئین دادرسی کیفری، به بزه دیده این حق را داده ‌است که برای دفاع از خود شکایت کند. انتخاب وکیل کیفری هم حقی است که هم بزه دیده و هم مجرم دارا هستند. یعنی به ‌موجب قوانین شخصی که مرتکب جرمی شود، می‌تواند وکیل کیفری داشته باشد. همچنین شخصی که از این جرم، ضرر و زیان جسمی، مادی و معنوی دیده ‌است، می‌تواند وکیل کیفری خوب انتخاب کند. استفاده از تخصص وکیل کیفری سبب می‌شود که موکل با اطمینان خاطر شکایت خود را به او بسپارد. وکیل کیفری با مهارت و اطلاعاتی که در زمینه امور کیفری کسب کرده ‌است، این جرم را پیگیری می‌کند. او با بررسی کامل پرونده، دفاعیات یا شکوائیه موکل خود را تنظیم و به دادگاه تقدیم می‌کند. چنانچه در امور کیفری نیاز به وکیل متخصص دارید، بهتر است از اطلاعات وکیل در مشهد بهره‌مند شوید. وکیل کیفری به ‌طور تخصصی به امور کیفری پرداخته‌ است. وکیل کیفری می‌تواند در مسیر احقاق حق، شما را همراهی کند.

چه مواردی به وکیل کیفری نیاز داریم؟

نحوه طرح شکایت در دعاوی کیفری

برای اینکه بتوانید از شخصی که مرتکب جرمی شده ‌است، شکایت کنید لازم است که مراحلی طی شود. پیشنهاد می‌شود که این امور را به وکیل کیفری بسپارید. زیرا این وکیل به‌ جهت آشنایی با روند شکایت سرعت ‌عمل و دقت بیشتری دارد. برای طرح شکایت کیفری لازم است که به دادسرا مراجعه کنید و شکوائیه خود را بنویسید. شکوائیه خطاب به دادستان نوشته می‌شود. نوشتن شکواییه و مطرح کردن خواسته، نیاز به آشنایی با مقررات و قوانین کیفری دارد. یک وکیل کیفری می‌تواند این امر را به بهترین نحو برای شما انجام دهد. بعد از اینکه شکوائیه در دادسرا بررسی شد، پرونده شما به‌ همراه کیفرخواست به دادگاه کیفری ارسال می‌شود. در صورتی‌ که در این مرحله هم از دادرسی از شکایت خود منصرف شوید، رسیدگی و تعقیب متهم متوقف می‌شود. ولی در مورد جرائمی که غیر قابل گذشت هستند، دادستان شکایت را پیگیری می‌کند.

یعنی رسیدگی به این جرم متوقف نمی‌شود. در جرایمی مانند: قتل، زنا، رشوه و موارد مانند آن، دادستان رسیدگی به این جرم را از دادگاه درخواست می‌کند. برای اینکه این موارد به ‌درستی در پرونده بیان شود، لازم است که با استفاده از تخصص و مهارت وکیل کیفری برای احقاق حق خود اقدام کنید.

بعد از اینکه پرونده و کیفرخواست به دادگاه فرستاده شود، برای طرفین احضاریه فرستاده می‌شود. که هر دو طرف موظف هستند، در تاریخ مقرر در جلسه دادگاه حاضر شوند. در صورتی‌ که برای این شکایت وکیل کیفری بگیرید، دیگر نیازی به حضور شما در جلسات دادرسی نیست. زیرا وکیل شما در جلسات حاضر می‌شود. وکیل کیفری با تنظیم لایحه، خواسته شما را در دادگاه مطرح می‌کند. چنانچه قاضی این موارد را تایید کند، به نفع شما حکم می‌دهد. در غیر این صورت رأی صادره علیه شما صادر می‌شود. در این حالت وکیل کیفری درخواست تجدیدنظر را به دادگاه تجدیدنظر ارسال می‌کند. این دادگاه مجدد به خواسته شما رسیدگی و رای خود را اعلام می‌کند.

صلاحیت دادگاه کیفری یک و دو

زمانی ‌که دادسرا پرونده‌ای را به دادگاه ارسال می‌کند، متناسب با موضوع آن پرونده به دادگاه مورد نظر ارسال می‌شود. دادگاه کیفری یک معمولاً در مرکز استان تشکیل می‌شود، البته در بعضی از شهرستان‌ها هم وجود دارد. جرایمی که مجازات سلب حیات، حبس ابد، قطع عضو یا جنایات عمدی نسبت ‌به تمامیت جسمی افراد هستند، در صلاحیت دادگاه کیفری یک هستند. هم چنین جرائمی که مجازات آن‌ها درجه سه یا بالاتر باشد و جرم سیاسی و مطبوعاتی در صلاحیت این دادگاه است. وکیل کیفری خوب می‌تواند با حضور در دادگاه کیفری یک، این پرونده‌ها را برای موکل خود، پیگیری کند.

چه مواردی به وکیل کیفری نیاز داریم؟

صلاحیت دادگاه کیفری دو

دادگاه کیفری دو صلاحیت رسیدگی به تمام دعاوی کیفری را دارد. یعنی می‌تواند به همه جرائم رسیدگی کند. به‌ جز آن دسته از جرائمی که در صلاحیت سایر دادگاه‌ها است. در صورتی ‌که از وکیل کیفری برای پیگیری پرونده خود کمک گرفته‌اید و با حضور در جلسات دادرسی، شکایت شما را پیگیری می‌کند. در صورتی‌ که به رای صادره اعتراضی داشته باشد، درخواست تجدیدنظر خود را در دادگاه درخواست تجدید نظر مطرح خواهد کرد. دادگاه نمی‌تواند مانع این ‌موضوع شود. زیرا تجدیدنظرخواهی حقی است که قانون‌گذار برای بعضی جرایم پیش‌بینی و تعیین کرده‌ است.

رسیدگی به تجدیدنظرخواهی در دیوان‌عالی کشور

زمانی ‌که دو دادگاه تجدیدنظر، آراء مختلفی را در پرونده‌های مشابه صادر کنند، از دیوان ‌عالی کشور تقاضا می‌شود که یک رای واحد صادر کند تا سایر قضات از آن استفاده کنند. رایی‌که توسط دیوان‌عالی کشور صادر می‌شود، برای تمام قضات لازم‌الرعایه است. یعنی با صدور و اعلام رأی وحدت رویه، همه دادگاه‌ها موظف هستند، از این رای پیروی کنند. به ‌همین دلیل به این رأی، رای وحدت رویه می‌گویند. یعنی رویه قضایی واحدی که برای تمام قضات سراسر کشور لازم الرعایه است.

با توجه به مطالبی که بیان شد؛ در این مقاله برخی از جرایمی که نیازمند حضور وکیل کیفری خوب هستند را مطرح می‌کنیم تا با اهمیت نقش وکیل کیفری در امور جزایی و کیفری بیشتر آشنا شوید.

وکیل کیفری در جرم کلاهبرداری

کلاهبرداری و ارکان آن با آنچه که در جامعه و عرف تصور می‌شود، تفاوت‌هایی دارد. کلاهبرداری به‌ معنای بردن مال دیگری به وسیله عملیات متقلبانه به همراه سوءنیت است. به این ‌صورت که شخصی با فریب و با استفاده از عملیات متقلبانه، مال متعلق به دیگری را به دست می‌آورد. تشخیص کلاهبرداری و دفاع از فردی که مال خود را در این جرم از دست داده‌ است، یک موضوع تخصصی و نیازمند مهارت و تجربه است. وکیل کیفری با ورود به این پرونده ارکان جرم را بررسی کرده و با استفاده از نکات آن، دفاعیات خود را در دادگاه بیان می‌کند. در صورتی ‌که به ‌علت جرم کلاهبرداری مال خود را از دست داده‌اید، می‌توانید برای دفاع از حق خود و مجازات مجرم از راهنمایی وکیل کیفری استفاده کنید.

وکیل کیفری با آشنایی کامل نسبت ‌به قوانین جزایی و کیفری، برای احقاق حق شما و مجازات شخص کلاهبردار اقدام می‌کند. جرم کلاهبرداری یک جرم مقید است. یعنی برای اینکه این جرم واقع شود، لازم است که نتیجه آن یعنی بردن مال دیگری، محقق شود. چنانچه شخصی با اعمال فریب‌کارانه خود برای تحصیل مال دیگری اقدام کند، ولی نتواند مالی از او بگیرد، این جرم محقق نشده ‌است. یعنی هر مانور متقلبانه موجب جرم کلاهبرداری نمی‌شود. در جرم کلاهبرداری ضرر و زیان شخص بزه دیده و سود مجرم یا کلاهبردار ضروری است. بدون تحصیل مال از طریق متقلبان این جرم واقع نخواهد نمی‌شود.

برای اینکه جزئیات این جرم به‌ طور کامل و دقیق بررسی شود، از مشاوره‌های وکیل کیفری استفاده کنید. زیرا ممکن است جرمی از نظر شما کلاهبرداری باشد ولی از نظر قانون این جرم ارکان لازم برای تحقق جرم کلاهبرداری را نداشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود از مهارت و تخصص بهترین وکیل برای تشخیص جرم کلاهبرداری و دفاعیات خود به برای تنظیم شکایت‌نامه کلاهبرداری استفاده کنید.

چه مواردی به وکیل کیفری نیاز داریم؟

وکیل کیفری در جرم خیانت در امانت

جرم خیانت در امانت از جرائمی است که از گذشته‌های دور در بین مردم وجود داشته ‌است. همیشه افرادی هستند که مالی را به دیگری بسپارند و همیشه هم افرادی هستند که به ‌عنوان امین مال متعلق به دیگری را بپذیرند. در این خصوص ممکن است مال تلف یا گم شود یا اینکه آن را پس ندهد و از آن برای خود استفاده کند. در این شرایط جرم خیانت در امانت محقق می‌شود. زیرا امین حق ندارد از مالی که به امانت نزد او سپرده شده ‌است، برای خود استفاده کند یا در آن تصرف مالکانه داشته باشد. زمانی ‌که این جرم واقع می‌شود، برای پس گرفتن مال یا جبران خسارت می‌توانید از کمک یک وکیل کیفری بهره‌مند شوید.

وکیل کیفری با تسلطی که بر قوانین دارد، لایحه خود را به دادگاه تقدیم می‌کند. مهارت و دقت وکیل کیفری می‌تواند سبب صدور حکم دادگاه به نفع شما شود. در این حالت می‌توانید مال خود را یا مثل یا قیمت آن را از مجرم پس بگیرید. جرم خیانت در امانت یکی از جرایم تخصصی و بسیار پیچیده ‌است. که اثبات آن فقط به وسیله اشخاصی ممکن است که نسبت ‌به موضوع آن تسلط کامل و کافی داشته باشند. وکیل کیفری با مهارت خود این جرم را تشخیص داده و برای دفاع از موکل خود اقدامات لازم را انجام می‌دهد. در جرم خیانت در امانت، سپرده شدن هر مال بی اجرت و بااجرت، سپس تلف یا گم شدن یا استفاده از آن موجب بروز این جرم می‌شود.

لازم به ذکر است که جرم خیانت در امانت به‌ موجب قانون جدید کاهش مجازات جرائم یک جرم قابل گذشت است. به‌ همین دلیل با گذشت شاکی خصوصی، پرونده رسیدگی به این جرم متوقف می‌شود. یعنی دادرسی در هر مرحله‌ای که باشد،  اگر شاکی از شکایت خود انصراف دهد، رسیدگی به آن متوقف می‌شود. همچنین به‌ موجب قانون کاهش مجازات حبس، مجازات حبس این جرم نیز کاهش ‌یافته است. برای بررسی هر چه بهتر این جرم توصیه می‌شود از وکیل کیفری خوب مشاوره بگیرید. زیرا وکیل کیفری با توجه به نص قانون و تسلط به قوانین جدید تلاش می‌کند بهترین شکوائیه را برای شما تنظیم کند.

وکیل کیفری در جرائم مربوط به مواد مخدر

در سال‌های اخیر افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی و سنتی در جامعه افزایش چشمگیری داشته ‌است. به‌ خصوص استفاده از مواد مخدر صنعتی، در بین نوجوانان و جوانان رشد بی‌سابقه‌ای داشته ‌است. مواد مخدر ماده‌ای است که حمل، خرید، فروش و حتی استفاده‌ آن جرم است. زیرا این مواد موجب از بین رفتن سلامت روح و جسم افراد و به ‌تدریج باعث نابودی جامعه می‌شود. قانون‌گذار به ‌جهت حمایت اشخاص این موارد را جرم‌انگاری کرده‌ است. گاهی ممکن است شخصی به ‌علت حمل مواد مخدر، تحت تعقیب قرار بگیرد.

این شخص بدون اطلاع از این موضوع، مواد مخدری را حمل کرده‌ است که ممکن است مجازات آن اعدام،حبس و مجازات دیگر باشد. یعنی شخصی به‌ علت اختلاف با او مواد مخدر را در بین لوازم و یا خودروی او قرار داده‌ است تا این شخص مجازات شود. در این شرایط شخصی که به اتهام این جرم دستگیر شده ‌است، می‌تواند با کمک وکیل کیفری خوب برائت خود را ثابت کند. وکیل کیفری با مهارت و دقت لازم این پرونده را بررسی می‌کند. سپس با دفاعیات خود تلاش می‌کند، برائت موکل را به اثبات برساند. اگر به هر دلیل از هر کدام از جرائم مربوط به مواد مخدر در دادگاه کیفری پرونده‍‌ای داشته باشید، می‌توانید با کمک وکیل کیفری نتیجه مورد نظر را به دست آورید.

وکیل کیفری با ارائه مدارک مناسب، قاضی را در رسیدگی به این پرونده کمک می‌کند. در مورد جرائم مربوط به مواد مخدر رأی وحدت رویه شماره738 صادر شده‌ است. مطابق این رأی وحدت رویه، قواعد مربوط به تعدد جرائم در این جرم نیز رعایت می‌شود. یعنی با توجه به آمره بودن ماده 134 قانون مجازات اسلامی این ماده در جرایم مربوط به مواد مخدر نیز حاکم است. حتی در صورت تعدد جرم‌های ارتکابی، رعایت این ماده الزامی است.

چه مواردی به وکیل کیفری نیاز داریم؟

 وکیل کیفری در جعل سند

جعل سند ممکن است هم نسبت ‌به سند رسمی و هم سند عادی محقق شود. سند رسمی سندی است که در اداره ثبت اسناد یا یکی از دفاتر اسناد رسمی، توسط مامور رسمی اداره ثبت و در حدود صلاحیت او تنظیم‌ شده باشد. سند عادی به سندی گفته می‌شود که یکی از این شرایط را نداشته باشد. بنابراین سندی که در دفترخانه اسناد رسمی توسط سردفتر تنظیم‌ شده باشد، یک سند رسمی محسوب می‌شود. اما سندی که توسط دو طرف قرارداد امضا شود، ولی در دفترخانه ثبت ‌نشده باشد، یک سند عادی است. جعل سند با تراشیدن،قلم بردن، الحاق  یا محو وسیاه کردن مندرجات سند یا تغییر تاریخ آن و جعل امضای یکی از طرفین واقع می‌شود.

همچنین جرم جعل و استفاده و به ‌کارگیری از مهر متعلق به دیگری هم محقق می‌شود. در واقع جرم جعل سند، به معنی تغییر دادن و دگرگون کردن محتویات آن است که ممکن است با هرکدام از مواردی که بیان شد، صورت بگیرد. تشخیص جعل سند و تحقق آن موضوعی است که دارای نکات ظریفی است. یعنی خود شخص نمی‌تواند این ‌موضوع را به‌ طور کامل تشخیص دهد. تشخیص جرم جعل توسط کارشناس رسمی دادگستری تایید یا رد می‌شود. به ‌عنوان مثال: شخصی که با قلم بردن در یک سند موجب می‌شود که مالکیت صاحب آن متزلزل بشود، مرتکب جرم جعل شده ‌است.

در مورد سند عادی هم همه این موارد صحت دارد. یعنی به ‌طور مثال اگر شخصی با الحاق یک نوشته، به سند عادی، مالکیت ملک موضوع سند را به نفع خودش تغییر دهد، مرتکب جرم جعل سند شده ‌است. چنانچه در مورد سند رسمی و سند عادی هر کدام از این موارد برای شما رخ داد، می‌توانید با استفاده از تخصص وکیل کیفری، مجرم را مجازات کنید و مالکیت خود را ثابت کنید. در مورد جعل سند رسمی رای وحدت رویه شماره 624 صادر شده ‌است. این رأی وحدت رویه برای جعل سند و استفاده از سند جعلی مجازات جداگانه تعیین کرده ‌است. یعنی شخصی که سند را جعل می‌کند،مجازات مجزایی از شخصی متحمل می‌شود که از این سند جعلی استفاده می‌کند. در صورتی که شخصی هم یک سند را جعل و هم از آن استفاده کند، به مجازات هر دو جرم محکوم می‌شود.

وکیل کیفری در جرم رابطه نامشروع

جرم رابطه نامشروع، جرمی است که بین زن و مرد نامحرم واقع می‌شود. این جرم مرحله پایین‌تری نسبت ‌به زنا است. یعنی رابطه جنسی در حد زنا واقع نشده ‌است. زن و مرد نامحرمی که دست یکدیگر را گرفته باشند یا یکدیگر را در آغوش بگیرند، مرتکب جرم رابطه نامشروع شده‌اند. در بسیاری از موارد دیده می‌شود که خانم یا آقایی که در پارک، کافی‌شاپ یا مکان‌های عمومی این موارد را انجام داده‌اند، به‌ علت ارتکاب رابطه نامشروع بازداشت می‌شوند. برای تعقیب این جرم نیازی به شاکی خصوصی نیست. نیروی انتظامی و سایر مراجع مربوطه این‌ موضوع را پیگیری می‌کنند. در صورت تحقق این جرم، وکیل کیفری می‌تواند به شما برای روند هرچه بهتر پرونده و دفاع از شما کمک کند.

چه مواردی به وکیل کیفری نیاز داریم؟

وکیل کیفری در جرم تجاوز به عنف

تجاوز به عنف جرم زنایی است که مرد با اعمال زور و بدون رضایت خانم با او رابطه جنسی برقرار می‌کند. این جرم دارای مجازات شدیدی است که در صورت اثبات آن، ممکن است مرتکب آن اعدام شود. در جرم تجاوز به عنف، همراهی وکیل کیفری می‌تواند برای تحصیل نتیجه، کمک شایان ‌توجهی به متهم یا شاکی داشته باشد. در مواقعی ممکن است مردی از طریق آدم‌ربایی، تهدید، بیهوش کردن، خانمی را مورد تجاوز قرار دهد و با او رابطه جنسی داشته باشد. در این‌ صورت جرم تجاوز به عنف محقق شده ‌است. در صورتی ‌که این جرم واقع شود بار اثبات آن بر عهده شاکی است. بنابراین چنانچه در جرم تجاوز به عنف قصد شکایت دارید، می‌توانید این امور را به وکیل کیفری بسپارید. زیرا وکیل کیفری با استفاده از دقت و مهارت خود تلاش می‌کند، نتیجه مطلوبی را برای این پرونده ایجاد کند و با استفاده از اطلاعات کیفری خود، برای اقناع قاضی و صدور رای به نفع شما اقدام می‌کند.

با توجه به مطالبی که در این مقاله بیان شد ضرورت حضور و کمک وکیل کیفری در تمام پرونده‌های کیفری به‌خوبی احساس می‌شود وکیل کیفری به‌جهت تخصص و تجربه خود در این پرونده‌ها می‌تواند سبب شود که رای دادگاه به نفع شما صادر شود بنابراین توصیه می‌شود در امور مربوط به کیفری از کمک وکیل کیفری استفاده کنید تا با اطمینان کامل از حصول نتیجه این مورد را پیگیری این‌مورد را به این‌مورد رسیدگی کند.

وکیل کیفری خوب در تهران

اگر ساکن تهران یا هر نقطه از ایران عزیز هستید و با دعاوی ملکی درگیر شده اید ما به شما توصیه می کنیم با مشاوران و وکلای ملکی گروه وکلای دادورزان صلح و آرامش مشکل خود را در میان بگذارید. برای کسب مشاوره آنلاین در زمینه دعاوی ملکی کافی است در مرورگر خود عبارت های : بهترین وکیل کیفری  یا وکیل کیفری خوب را جستجو کرده و وارد وب سایت دادورزان صلح و سازش شوید.

چنانچه در دعاوی حقوقی کیفری و خانواده،نیازمند بررسی پرونده خود و اعطای وکالت هستید می توانید با ما در ارتباط باشید.

  • پذیرش وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و…
  • تنظیم دادخواست و شکواییه
  • تنظیم انواع قرارداد توسط
  • ارائه کلیه خدمات حقوقی

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش مجموعه‌ای متشکل از وکلا مجرب پایه یک دادگستری با سابقه وکالت تخصصی در امور حقوقی ، کیفری و خانواده گرده هم آمده اند و آماده‌ی ارائه خدمات تخصصی اعم از مشاوره حقوقی و قبول وکالت در دعاوی حقوقی و کیفری می‌باشند. تمامی پرونده‌ها به بهترین وکلا در موضوع فوق ارجاع میگردد مجوعه گروه وکلای دادورزان صلح و سازش با مدیریت جناب موسی الرضا میر عضو مرکز وکلا،مشاوران خانواده و کارشناسان رسمی قوه قضائیه وکارآموز وکالت با سابقه وکالت مستمر و بلا انقطلاع و تخصصی در دعاوی ملکی با شماره پروانه 57828 آماده خدمت رسانی به شما بزرگواران می‌باشد.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها