بهترین وکیل خانواده با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

خانواده نهاد مقدسی است که رشد و تعالی جامعه به آن وابسته ‌است. یکی از مهم‌ترین رویدادهای زندگی افراد، ازدواج و تشکیل خانواده است. با تشکیل خانواده، حقوق و تکالیفی برای زوجین، پدیدار می‌شود. مرد موظف است حقوق مالی زوجه را بپردازد و خانواده‌اش را حمایت کند. از طرفی زن هم باید از شوهرش تمکین کند و تربیت فرزندان را به ‌درستی انجام دهد. گاهی ممکن است زن و شوهر، در مسیر زندگی به ‌ناچار از یکدیگر جدا شوند. برای این‌ موضوع لازم است که هر دو طرف با استفاده از علم و اطلاعات یک بهترین وکیل خانواده مجرب و متخصص، فرآیند طلاق را طی کند.

برای این‌که هرکدام از طرفین به حقوق خود که ناشی از ازدواج است آگاه شود، باید با استفاده از مشاوره یک وکیل خانواده اقدام کند. وکیل خانواده طرفین را راهنمایی می‌کند تا در نهایت احترام، حقوق خود را مطالبه کنند. گاهی ممکن است زوجه قصد جدایی نداشته باشد و صرفاً برای دریافت حقوق مالی خود؛ مانند مهریه و نفقه اقدام کند. در این‌ صورت وکیل خانوادگی این خانم را راهنمایی می‌کند تا با توافق و صلح و سازش حقوق مادی خود را از شوهرش دریافت کند و این ‌موضوع آسیبی به ارتباط زوجیت آن‌ها وارد نکند. چنانچه زن و مردی از یکدیگر جدا شوند، موضوع نحله، جهیزیه و حضانت هم به مواردی که بیان شد، اضافه می‌شود. در این صورت دادگاه برای آن‌ها تصمیم‌گیری می‌کند. زوجه می‌تواند با بهره‌گیری از اطلاعات و راهنمایی بهترین وکیل خانواده، این مرحله را نیز پشت سر بگذارد.

در این مقاله به مسائلی که با استفاده از راهنمایی و مشاوره یک وکیل خانواده به‌ راحتی حل می‌شوند، اشاره خواهیم کرد. در صورتی ‌که شما نیز برای هرکدام از این موارد، اقامه دعوا کرده باشید، می‌توانید با استفاده از علم و تجربه وکیل خانواده، این مسائل را به شخصی بسپارید که در این کار مجرب است. همچنین اگر در شهر مشهد ساکن هستید و برای حل مشکلات خانوادگی به وکیل نیاز دارید، پیشنهاد ما به شما انتخاب یک وکیل در مشهد است.

بهترین وکیل خانواده

بهترین وکیل خانواده در موضوع مهریه

زمانی ‌که عقد نکاح واقع می‌شود، مرد موظف است که مالی را به ‌عنوان مهریه به همسرش بدهد. یکی از ارکان عقد موقت، مهریه است. یعنی بدون مهریه، عقد موقت باطل می‌شود. اما در عقد دائم این‌گونه نیست. یعنی زن و مرد می‌توانند، بدون تعیین مهریه با یکدیگر ازدواج کنند. مهریه ممکن است مادی یا غیرمادی، عین معین یا وجه نقد یا یک حق باشد. در هر صورت مرد مکلف است، هر زمان که همسرش، مهریه خود را مطالبه کند، آن را به او بدهد. اگر شما قصد دارید، برای دریافت مهریه علیه همسرتان طرح دعوا کنید، بهتر است که با استفاده از تخصص و تجربه بهترین وکیل خانواده، برای این ‌موضوع اقدام کنید. در صورتی‌ که از تخصص وکیل خانواده استفاده ‌کنید او به وکالت از شما در تمامی جلسات دادرسی شرکت می‌کند و نیازی به حضور شما نیست.

وکیل خانواده در حق حبس مهریه

به‌ محض وقوع عقد نکاح زن مالک مهریه می‌شود. یعنی می‌تواند آن را تصاحب کند و هر استفاده‌ای که بخواهد از آن داشته باشد. قانون مدنی برای مهریه، حق حبس پیش‌بینی کرده ‌است. یعنی زن می‌تواند تا مهریه خود را دریافت نکرده ‌است، از شوهرش تمکین نکند. برای استفاده از حق حبس، شرایطی لازم است که در صورت مشورت با وکیل خانواده، می‌توانید این از این شرایط، به‌ طور کامل آگاه شوید.

در صورتی ‌که زوجه حتی یک ‌بار از شوهرش تمکین کند، حق حبس او نسبت ‌به مهریه از بین می‌رود. حق حبس برای زنی پیش‌بینی ‌شده است که با همسرش رابطه زناشویی برقرار نکرده است و به خانه او نرفته باشد. بر اساس رای وحدت رویه شماره 718 تا زمانی‌ که زوجه از حق حبس مهریه خود استفاده می‌کند، شوهرش نمی‌تواند او را به تمکین وادار کند و علیه او اقامه دعوا کند.

در مورد سایر زنان که با همسر خود زندگی می‌کنند یا با او رابطه او با رابطه زناشویی دارند، حق حبس وجود ندارد. اما همه زنان با هر شرایطی مستحق دریافت مهریه خواهند بود. حتی زمانی‌ که خانمی به‌ علت رابطه نامشروع یا انحرافات اخلاقی از طرف شوهرش طلاق داده می‌شود، نیز می‌تواند مهریه خود را دریافت کند.

برای این‌که بتوانید مهریه خود را مطالبه کنید؛ باید با انواع مهریه آشنا شوید. پس‌از آن با کمک وکیل خانواده این حق خود را از همسرتان دریافت کنید.

  • مهرالمتعه

در صورتی ‌که مردی پیش ‌از رابطه جنسی با همسرش او را طلاق دهد، باید نصف مهریه تعیین ‌شده را به او بدهد. به این مورد مهرالمتعه گفته می‌شود. در این‌ صورت اگر زوج تمام مهریه یا بیشتر از نصف آن را به خانم داده باشد، می‌تواند با کمک وکیل خانواده مازاد آن را از همسرش پس بگیرد.

  • مهرالمسمی

به مهریه‌ای که زن و مرد در زمان عقد نکاح، با توافق یکدیگر تعیین می‌کنند، مهرالمسمی گفته می‌شود.

  • مهرالمثل

در عقد نکاح دائم ممکن است، مهریه تعیین نشود. در این شرایط اگر خانم مهریه خود را مطالبه کند، مستحق مهرالمثل خواهد بود. مهرالمثل با توجه به شرایط زندگی زوجه، تحصیلات و شغل او تعیین می‌شود.

مطالبه مهریه از اموال متوفی

در شرایطی که مردی قبل از رابطه زناشویی با همسرش فوت کند، خانم مستحق تمام مهریه می‌شود. چنانچه خانواده همسرش مهریه او را از اموال متوفی پرداخت نکنند، زوجه می‌تواند به کمک وکیل خانواده این حق خود را از خانواده همسرش بگیرد. وکیل خانواده با استفاده از مهارت و تخصص خود، این ‌موضوع را پیگیری می‌کند.

وکیل خانوادگی برای انواع نفقه

موضوع مهم دیگری که در مباحث حقوق خانواده اهمیت ویژه‌ای دارد، نفقه است. نفقه شامل نفقه همسر، فرزند و اقارب می‌شود. نفقه همسر بر سایر نفقه ها برتری دارد. به‌ همین‌ جهت ابتدا آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نفقه زوجه: مرد موظف است وسایل و اسباب زندگی همسرش را فراهم کند. او باید با تهیه لوازم زندگی، خوراک، پوشاک ومسکن شرایطی را فراهم کند که همسرش رضایت داشته باشد. ملزومات زندگی مطابق وضعیت خانوادگی زوجه برای او تعیین می‌شود. زنی که در خانه پدرش شرایطی مرفه و ایده‌آل داشته ‌است، می‌تواند از شوهرش شرایطی همانند خانه پدرش را انتظار داشته باشد. اگر خانم در خانه پدرش خدمتکار داشته‌ است یا به واسطه بیماری قادر به انجام امور مربوط به خانه نباشد، استخدام خدمتکار هم برای او نفقه محسوب می‌شود. یعنی شوهرش باید شرایطی مناسب با وضعیت خانم برای او فراهم کند.

مطالبه نفقه از طریق حقوقی

در صورتی‌ که مردی شرایط زندگی مناسب را برای زوجه تهیه نکند و ما یحتاج و هزینه‌های زندگی او را تامین نکند، همسرش می‌تواند با استفاده از راهنمایی وکیل خانواده علیه او طرح دعوا کند. وکیل خانواده با مستندات قانونی و استدلال‌های محکم خود، قاضی را قانع می‌کند تا نفقه موکل او را تعیین کند. برای تعیین نفقه، قاضی با کمک کارشناس دادگستری عمل می‌کند. یعنی کارشناس با محاسبه دقیق خود، میزان نفقه خانم را بررسی می‌کند. قاضی با استفاده از نظریه کارشناسی حکم خود را صادر خواهد کرد.

دریافت نفقه از طریق کیفری

اگر مردی بعد از حکم دادگاه نفقه همسرش را به او پرداخت نکند، زوجه می‌تواند برای طلاق اقدام کند. زوجه می‌تواند از شوهرش به دلیل عدم پرداخت نفقه، در دادگاه کیفری شکایت کند. اگر با استفاده از وکیل خانواده این مراحل انجام شود، سرعت و دقت بیشتری در دادرسی و مطالبه حق زوجه پدیدار خواهد شد. همچنین اگر وکیل خانواده بتواند توانایی و استطاعت مالی مرد را ثابت کند، زوج به حبس محکوم می‌شود. البته این جرم، قابل گذشت است. یعنی با رضایت خانم و گذشت او مرد از حبس آزاد می‌شود. در مورد عدم پرداخت نفقه زوجه، رأی وحدت رویه شماره634 وجود دارد. بر اساس آن تا زمانی‌ که زن به‌ علت حق حبس مهریه از شوهرش با او رابطه زناشویی برقرار نکرده‌ است، شوهرش باید اسباب و لوازم زندگی او را فراهم کند و مایحتاج و هزینه‌های زوجه را بپردازد. نکته‌ای که درباره نفقه زوجه، در ایام حق حبس وجود دارد، موضوع کیفری نبودن آن است. یعنی اگر زن در این ایام نفقه خود را از شوهرش مطالبه کند و علیه او شکایت کند، مرد از لحاظ جنبه کیفری محکوم نمی‌شود. فقط از جهت حقوقی به موضوع پرداخت مهریه محکوم می‌شود. در واقع نقطه نظر جزایی نفقه برای زمانی است که زن با همسرش زندگی کرده‌ است و با او رابطه جنسی داشته ‌است. در دوران حق حبس مهریه، مرد تحت تعقیب کیفری برای پرداخت نفقه قرار نخواهد گرفت.

نفقه فرزند و اقارب

زن و شوهری که صاحب فرزند می‌شوند باید بتوانند به ‌طور کامل او را حمایت و تربیت کنند. پدر فرزند، مسئول هزینه‌های زندگی او می‌شود. یعنی پدر موظف است هزینه‌های درمان، بهداشت، خوراک و پوشاک فرزندش را برای او فراهم کند.

یک نوع نفقه دیگر هم وجود دارد که به ‌عنوان نفقه اقارب شناخته می‌شود. اقارب معمولاً پدر و مادر فرد هستند که فرزند موظف است در صورت استطاعت مالی خود و ناتوانی پدر و مادرش، هزینه‌های زندگی آن‌ها را بپردازد.  اگر این شخص با وجود توانایی مالی، نفقه فرزند یا پدر و مادرش را ندهد، آن‌ها می‌توانند با استفاده از مشاوره‌ه وکیل خانواده، علیه او شکایت کنند. پرداخت نشدن نفقه افراد تحت حمایت این شخص، ممکن است به حبس او منجر شود. به دلیل قابل گذشت بودن این جرم، به‌ محض این‌که شاکی رضایت دهد، مجرم آزاد می‌شود.

وکیل خانوادگی برای موضوع اجرت المثل دوران زوجیت

در جامعه ما معمولاً زنان مسئول رسیدگی به امور خانه و نگهداری و تربیت فرزندان هستند. طبق قانون زن برای انجام این امور وظیفه‌ای ندارد و فقط موظف است از شوهرش تمکین کند. او مسئول نظافت و رسیدگی به خانه و فرزندان نیست. به همین جهت در قانون برای این امور حق‌الزحمه تعیین شده ‌است. با توجه به طول دوران زوجیت، شغل زن و تعداد فرزندان، میزان اجرت‌المثل تعیین می‌شود. البته زمانی‌ که شما با کمک وکیل خانواده، برای دریافت اجرت‌المثل اقدام کنید، قاضی تعیین آن را به کارشناسان رسمی دادگستری واگذار می‌کند. کارشناس با ظرافت و دقت کامل میزان اجرت‌المثل زوجه را تعیین می‌کند. به ‌طور معمول اجرت‌المثل زنانی که خانه‌دار هستند، در مقایسه با زنان شاغل، مبلغ بیشتری تعیین می‌شود. زیرا این زنان، زمان بیشتری را صرف امور خانواده و فرزندان می‌کنند. رای وحدت رویه شماره779 با موضوع اجرات‌المثل ارتباط دارد. در این رأی وحدت رویه از زنان حمایت شده‌ است. به این صورت که خانمی که اجرت المثل ایام زوجیت را از شوهرش دریافت کند، می‌تواند از شرط تنصیف اموال نیز بهره‌مند شود. یعنی مطالبه اجرت‌المثل دوران زوجیت، مانع استحقاق زوجه برای دریافت شرط تنصیف نیست.

وکیل خانوادگی برای دریافت نحله

زمانی‌ که زوجه، به هر دلیلی اجرت‌المثل دریافت نکند، مستحق دریافت نحله می‌شود. نحله در شرایطی تعیین می‌شود که زن بر خلاف اجرت‌المثل، کارهای خانه را به ‌صورت رایگان انجام داده باشد. علاوه ‌بر آن شوهرش او را به انجام این امور وادار نکرده باشد. تعیین میزان نحله برخلاف اجرت‌المثل دوران زوجیت؛ بدون نظریه کارشناسی و توسط قاضی صورت می‌گیرد. در واقع نحله، بدل اجرت‌المثل است. زیرا نحله و اجرت‌المثل با هم جمع نمی‌شوند. هر زنی فقط استحقاق دریافت یکی از آن‌ها را خواهد داشت. برای دریافت نحله لازم است که طلاق از طرف مرد باشد. همچنین حتماً با طلاق این خواسته در دادگاه مطرح می‌شود. یعنی زن فقط زمانی می‌تواند نحله را مطالبه کند که در حال طلاق باشد. بنابراین شما نیز می‌توانید برای دریافت حق‌الزحمه دوران زوجیت خود از وکیل خانواده کمک بگیرید. وکیل خانواده با تخصص و مهارتی که دارد، برای دریافت نحله یا اجرت‌المثل دوران زوجیت شما اقدام می‌کند.

وکیل خانواده در امور مربوط به جهیزیه

یکی از مسائل اصلی زن و شوهر در زمان طلاق، موضوع مالکیت جهیزیه است. در فرهنگ و آداب‌ و رسوم کشور ما، تهیه جهیزیه، بر عهده خانواده دختر است. اما در قانون تهیه لوازم و اسباب زندگی از وظایف شوهر و به‌ عنوان نفقه زوجه تعیین می‌شود. در زمان طلاق هر کدام از زوجین ادعا می‌کند که وسایل زندگی را خودشان فراهم کرده‌اند. در بعضی مناطق کشور ما تهیه سیاهه جهیزیه یا همان لیست اموال، مرسوم است. به این صورت که زوجه لیستی از لوازمی که به‌ عنوان جهیزیه، به خانه شوهرش آورده ‌است، تهیه می‌کند شوهر و خانواده آن را امضاء می‌کنند. این لیست به ‌عنوان یک مدرک برای زوجه شناخته می‌شود. امضای مرد و اثر انگشت او دلیلی برای اثبات مالکیت زوجه بر جهیزیه است. در صورتی ‌که لیست سیاهه جهیزیه را ندارید، می‌توانید برای پیگیری این موضوع از مشاوره‌ وکیل خانواده کمک بگیرید. وکیل خانواده به‌ جهت مهارت و تجربه خود، می‌تواند مالکیت شما را با استفاده از دلایل دیگر در دادگاه اثبات کند.

بهترین وکیل خانواده

بهترین وکیل خانوادهدر زمینه حضانت

یکی دیگر از مواردی که در هنگام طلاق مطرح می‌شود و شما می‌توانید برای آن وکیل بگیرید، حضانت فرزندان است. فرزندان نیازمند حمایت و محبت دوجانبه پدر و مادر هستند. ولی در زمان طلاق به‌ ناچار باید با یکی از آن‌ها زندگی کنند. حضانت فرزندان تا سن شش‌سالگی با مادر است. پس ‌از آن تا زمان بلوغ حضانت آن‌ها با پدرشان خواهد بود. وقتی فرزندان به سن بلوغ برسند، خودشان انتخاب می‌کنند که با کدام یک از والدین زندگی کنند. بنابراین عمده مسائل مربوط به حضانت از زمان خردسالی تا بلوغ آن‌ها خواهد بود. دادگاه در رأی طلاق تعیین می‌کند که حضانت فرزند با کدام یک از والدین باشد. همچنین با توجه به وابستگی‌های عاطفی کودک، درباره زمان ملاقات و فاصله زمانی آن تعیین تکلیف می‌کند. اگر شما به‌ عنوان پدر یا مادر طفل، نسبت‌ به ملاقات یا حضانت فرزند خود اعتراضی دارید؛ یا تقاضای سلب حضانت از طرف مقابل را دارید، می‌توانید با کمک وکیل خانواده این ‌موضوع را پیگیری کنید.

بهترین وکیل خانواده در انواع طلاق

زندگی مشترک زوجین با طلاق پایان می‌پذیرد. ممکن است شرایط زندگی زن و شوهر را ناچار به جدایی کند. برای اینکه طلاق زوجین با رعایت حقوق هر دو طرف انجام شود، لازم است که با استفاده از اطلاعات بهترین وکیل خانواده، برای این ‌موضوع اقدام کنند.

برای همه این طلاق‌ها شما می‌توانید با کمک وکیل خانواده از همسرتان جدا شوید. حتی با وجود وکیل، دیگر نیازی به حضور شما در جلسات دادرسی و حتی در دفترخانه ثبت طلاق نیست. یعنی وکیل به نمایندگی از شما برای اجرای صیغه طلاق هم حاضر می‌شود. در این قسمت از مقاله به بررسی انواع طلاق می‌پردازیم:

طلاق توافقی

گاهی زن و شوهر با توافق و رضایت از یکدیگر جدا می‌شوند، به این نوع طلاق، طلاق توافقی گفته می‌شود. زن و شوهر در این نوع طلاق با صلح و پرداخت حقوق مالی زوجه طلاق می‌گیرند. زن و شوهر در طلاق توافقی با کمک وکیل خانواده از یکدیگر جدا می‌شوند. حضور وکیل خانواده، برای این طلاق موجب می‌شود، روند رسیدگی به پرونده سریع‌تر انجام شود. این نوع طلاق انتخاب زوجینی است که قصد دارند، بدون مشاجره و در کمال احترام، از یکدیگر جدا شوند. آن‌ها با تعیین وکیل خانواده برای این مسائل از مشاجرات بعد از آن پیشگیری می‌کنند. روند جدایی در طلاق توافقی معمولاً از سایر طلاق‌ها سریع‌تر انجام می‌شود. زیرا زن و شوهر با توافق‌نامه‌ای که تنظیم کرده‌اند، خودشان برای مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت فرزندان و اجرت‌المثل تعیین تکلیف کرده‌اند. آن‌ها با ارائه این توافق‌نامه به دادگاه، روند رسیدگی را سرعت می‌بخشند. بهترین وکیل خانواده فقط می‌تواند وکالت یکی از طرفین را بر عهده داشته باشد. یعنی یک وکیل نمی‌تواند از طرف زن و شوهر به‌ صورت هم‌زمان، وکالت داشته باشد.

بهترین وکیل خانواده برای طلاق از طرف زوجه

در قانون ما شرایطی پیش‌بینی ‌شده است که زوجه می‌تواند برای طلاق از شوهرش اقدام کند. طلاق به جهت عسر وحرج زوجه در زندگی مشترک

در صورتی ‌که شرایط زندگی برای خانم، غیر قابل تحمل شود، به طوری که ادامه زندگی برای او ناممکن شود، زوجه می‌تواند برای طلاق اقدام کند. در این نوع طلاق، زوجه باید عسروحرج را در دادگاه اثبات کند. او می‌تواند با کمک وکیل خانواده خوب برای طلاق از همسرش اقدام کند. در صورتی ‌که عسروحرج او در دادگاه ثابت شود، ممکن است طلاق بدون حضور شوهرش هم واقع شود. بعضی از شرایط عسروحرج عبارت‌اند از:

ترک زندگی خانوادگی توسط مرد، غایب غایب مفقودالاثر بودن زوج، اعتیاد و محکومیت قطعی شوهر به حبس پنج سال یا بیشتر، ضرب‌وشتم و سوء رفتار زوج، مبتلا بودن مرد به بیماری‌های صعب‌العلاج روانی یا جسمی از مواردی هستند که زن به واسطه آن‌ها می‌تواند از همسرش جدا شود. این موارد در قانون حصری نیستند. یعنی به ‌عنوان نمونه بیان شده‌اند. در صورتی ‌که بهترین وکیل خانواده بتواند با ارائه مدارک لازم اثبات کند که شرایط زندگی برای شما قابل‌ تحمل نیست، قاضی گواهی عدم امکان سازش را صادر می‌کند.

طلاق به‌ علت ترک انفاق

زمانی ‌که مردی نفقه همسرش را پرداخت نمی‌کند، دادگاه به زوجه این اجازه را می‌دهد تا از شوهرش جدا شود. ترک انفاق ممکن است به علت عدم استطاعت مالی زوج باشد. در این ‌صورت تفاوتی در روند طلاق ندارد. یعنی حتی اگر مردی از پرداخت نفقه ناتوان باشد، همسرش می‌تواند از او جدا شود. مورد دیگر هم ‌زمانی است که مردی با وجود توانایی مالی،نفقه زوجه را پرداخت نمی‌کند. در این حالت هم همسرش می‌تواند با اثبات این ‌موضوع، از او جدا شود.

طلاق به‌ علت مفقودالاثر بودن شوهر

در صورتی ‌که مردی چهار سال تمام زندگی مشترک را رها کرده باشد و از او اطلاعی نباشد، همسرش می‌تواند برای اثبات مفقودالاثر بودن او در دادگاه اقدام کند. بعد از این‌که دادگاه این غایب مفقودالاثر بودن مرد و بی اطلاع بودن دیگران را با گذشت یک ‌سال تأیید کند، همسرش می‌تواند به‌ صورت غیابی از او جدا شود.

طلاق با وجود وکالت در طلاق

در شرایطی ممکن است زوجه از شوهرش برای طلاق وکالت داشته باشد. زن و شوهر در هنگام عقد نکاح، هر شرط و توافقی که داشته باشند، در صورتی‌ که خلاف مقتضای عقد نکاح نباشد، صحیح است. مثلاً: ممکن است شوهر به زوجه بگوید، اگر برای مدت معینی زندگی خانوادگی را ترک کردم یا نفقه شما را پرداخت نکردم، از طرف من برای طلاق وکالت دارید. این موضوع حق وکالت در طلاق است که زن و شوهر، می‌توانند هر شرطی را برای آن تعیین کنند.

زمانی ‌که زوج از شرط مورد نظر تخلف کند، همسرش می‌تواند با استفاده از حق وکالتی که از او دارد، جدا شود. در این ‌مورد یک رأی وحدت رویه مهم وجود دارد. در رأی وحدت رویه شماره 716 بیان شده ‌است که: اگر زوجه بدون وجود مانع مشروع، وظایف خود را در مقابل همسرش انجام ندهد، و مرد این‌ موضوع را در دادگاه ثابت کند، ممکن است که دادگاه به او اجازه ازدواج مجدد بدهد. در این حالت اگر همسر اول او برای طلاق وکالت داشته باشد، این حق از بین می‌رود. بنابراین زن نباید به‌ جهت دارا بودن حق وکالت در طلاق، از انجام وظایف زوجیت خود امتناع کند. زیرا این ‌موضوع موجب سلب حق وکالت او برای طلاق می‌شود

بهترین وکیل خانواده در طلاق خلع

نوع دیگری از طلاق، طلاق خلع است. در این نوع طلاق خانم به‌ جهت کراهت و بیزاری که نسبت ‌به شوهرش دارد، مالی را به او می‌دهد تا شوهرش او را طلاق دهد. این‌ مال ممکن است مهریه یا مبلغی کمتر یا بیشتر از آن باشد. برای طلاق خلع زوجه می‌تواند با کمک بهترین وکیل خانواده از همسرش جدا شود.

طلاق از طرف مرد

بر اساس قانون مدنی، مرد می‌تواند هر زمانی ‌که بخواهد همسرش را طلاق دهد. یعنی حتی مرد می‌تواند بدون حضور بدون حضور زوجه او را طلاق دهد. برای این نوع طلاق نیز استفاده از علم و آگاهی وکیل خانواده کمک مؤثری به روند دادرسی می‌کند. زمانی ‌که مرد برای طلاق همسرش اقدام می‌کند، دادگاه او را موظف می‌کند تا تمام حقوق مالی زوجه را بپردازد. یعنی مرد باید مهریه، نفقه، اجرت‌المثل یا نحله را به زوجه بپردازد. در صورتی‌ که او توانایی مالی برای تادیه این حقوق را نداشته باشد، از وکیل خانواده برای چگونگی درخواست اعسار کمک می‌گیرد. وکیل به او کمک می‌کند تا بتواند قاضی را مجاب کند، به اعسار او حکم دهد. اگر دادگاه اعسار مرد را بپذیرد، پرداخت حقوق مالی زوجه را برای او تقسیط می‌کند. در این حالت اگر زن رضایت دهد، بدون دریافت حقوق مالی او طلاق واقع می‌شود. اما زوجه می‌تواند حتی بعد از طلاق برای دریافت حقوق مالی خود اقدام کند.

تماس با وکلای دادورزان صلح و سازش

تماس با وکلای دادورزان صلح و سازش

نتیجه گیری مبحث

تمام موارد و عناوینی که در این مقاله بیان شد؛ با کمک وکیل خانواده، قابل‌انجام است. یعنی از ابتدای ازدواج و تحقق حقوق مالی زوجه و حقوق غیرمادی زوج، آن‌ها می‌توانند با دریافت مشاوره از وکیل خانواده با صلح و سازش مسائل و مشکلات خود را حل کنند. پس ‌از آن هر در هر یک از امور مربوط به زندگی مشترک و طلاق، آن‌ها با استفاده از کمک بهترین وکیل خانواده شرایط بهتری را تجربه خواهند کرد. حضور وکیل خانوادگی با مهارت تخصص و تجربه‌ای که در این موارد دارد، کمک شایان ‌توجهی به بهبود مراحل زندگی مشترک و طلاق خواهد کرد.
همچنین شما می‌توانبد جهت ارتباطی آسان با وکیل خانواده در مشهد و آشنایی بیشتر  از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

فهرست
تماس 09192329787