دعاوی ملکی کیفری شامل چه مواردی است؟

دعاوی ملکی کیفری

دعاوی کیفری ملکی شاخه ای از دعاوی کیفری هستند که دارای طیف گسترده ای نیز می باشند. این دعاوی از آن جهت که می تواند باعث ایجاد اختلال در بهره برداری درست فرد از ملکش شود می تواند بسیار آزار دهنده باشد و از این رو می طلبد تا فرد در اسرع وقت از طریق بستر های قانونی اقدام به پیگیری کند و سعی بر کسب حقوق قانونی خود داشته باشد. در این نوشته قصد داریم تا همراه با شما در مورد عنوان دعاوی ملکی کیفری شامل چه مواردی است؟ بیشتر صحبت کنیم و اطلاعات کاربردی را نیز در این زمینه کسب کنیم. اگر شما فردی هستید که به تازگی درگیر یکی از این پرونده ها شده اید به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا به خوبی فرایندی که باید طی کنید را بشناسید و همچنین با برخی از وظایف وکیل خود آشنا شوید و همچنین به اهمیت داشتن وکیل پایه یک دادگستری در چنین پرونده هایی پی ببرید.

بررسی برخی از دعاوی حیطه ملکی کیفری

برخی از این موارد عبارتند از:

 • خرید و فروش از قصد معارض ملک
 • جعل سند های ملکی
 • کلاهبرداری مکلی
 • ثبت ملک غیر با تبانی
 • خیانت در امانت
 • خراب کردن عمدی املاک
 • فروش ملک به چند نفر به صورت هم زمان
 • و …

این نوع از جرایم بر اساس قانون توسط قانون گذار برایشان مجموعه ای مجازات بر اساس شدتی که دارند تعیین شده است. به صورت کلی مجازات هایی که برای چنین پرونده هایی عملی می شود عبارت است از: پرداخت ضرر و زیان های وارد شده به شاکی توسط مجرم، حبس و … چنین پرونده های معمولا بازه زمانی طولانی طول می کشد تا به نتیجه نهایی برسند، اما در صورتی که از یک وکیل حرفه ای برای چنین کاری کمک بگیرید این بازه زمانی به مراتب کوتاه تر خواهد شد و سریع تر نتیجه نهایی پرونده را کسب خواهید کرد. اما شاید برایتان سوال شود که وظایف بهترین وکیل ملکی در چنین پرونده هایی چیست؟ برای دریافت پاسخ این سوال نیز در ادامه همراه ما باشید.

شماره وکیل در ساوه

بررسی برخی از وظایف وکیل ملکی در قبال پرونده

وکلای املاک و مستغلات نقش مهمی در حصول اطمینان از اینکه معاملات دارایی از نظر قانونی سالم و در جهت بهترین منافع موکلان است، ایفا می کنند. یکی از وظایف اولیه بهترین وکیل ملکی، بررسی و تنظیم اسناد حقوقی مربوط به معامله از قبیل قرارداد های خرید، اسناد و قرارداد های رهنی است. آنها اطمینان حاصل می کنند که این اسناد دقیق، کامل و مطابق با تمام قوانین و مقررات مربوطه است. آنها همچنین به موکلان خود کمک می کنند تا شرایط این اسناد و هرگونه خطر یا بدهی بالقوه مرتبط با معامله را درک کنند.

یکی دیگر از وظایف مهم یک وکیل املاک، بررسی دقیق ملکی است که در حال فروش یا خرید و یا در ارتباط با آن تخلفی صورت گرفته است. این مورد شامل بررسی سوابق عمومی، مانند اسناد املاک، سوابق مالیاتی و قوانین منطقه ‌بندی می‌شود تا اطمینان حاصل شود که دارایی فاقد هرگونه ایراد قانونی است. وکلای املاک همچنین ممکن است با متخصصان دیگر مانند نقشه برداران، ارزیاب ها و شرکت های صاحب عنوان همکاری کنند تا اطمینان حاصل کنند که ملک به طور دقیق ارزش گذاری شده است. با انجام این وظایف، وکلای املاک و مستغلات به موکلان خود کمک می کنند تا جنبه های پیچیده حقوقی و مالی معاملات ملک را بررسی کنند و هرگونه خطر یا بدهی احتمالی را کاهش دهند. به غیر از مواردی که تا به اینجا مورد بررسی قرار دادیم در ادامه نیز لیستی مختصر را در رابطه با بررسی برخی از وظایف وکیل ملکی در قبال پرونده برای شما آماده کرده ایم.

 • بررسی اولیه پرونده
 • بررسی ابعاد مختلف پرونده به همراه جزییات
 • برگزاری جلسات مشاوره با موکل در رابطه با شرایطی که پرونده دارد
 • پیگیری امور پرونده از هر بستری که نیاز است
 • ارائه گزارش به موکل در خصوص روند کاری پیش رو پرونده و اقداماتی که صورت گرفته است
 • سعی بر کسب بهترین مستندات در رابطه با دفاع از حق موکل
 • سعی بر کسب بهترین نتایج برای پرونده
 • حضور به موقع و کارآمد در تمامی جلسات دادگاه
 • و …

خلاصه مطلب

در این مقاله با عنوان دعاوی ملکی کیفری شامل چه مواردی است؟ همراه شما بودیم و به بررسی برخی از موارد مرتبط با این عنوان نظیر: بررسی برخی از وظایف وکیل ملکی در قبال پرونده، بررسی برخی از دعاوی حیطه ملکی کیفری و … پرداختیم که امیدواریم برای شما مفید بوده باشد. اگر شما در رابطه با چنین پرونده هایی نیاز به همراهی یک وکیل حرفه ای و متخصص را دارید می توانید با استفاده از شماره ۰۹۱۹۲۳۲۹۷۸۷ وکیل مورد نظر خود را بیابید و کار خود را با او از طریق یک مشاوره حقوقی تلفنی شروع کنید. استفاده از وکلای متخصص ملکی و با تجربه در این زمینه در پرونده های ملکی باعث خواهد شد تا ضریب کسب موفقیت شما دو چندان شود و با اطمینان خاطر بیشتری پرونده را به دست وکیل بسپارید.

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده