وکیل ملکی

وکیل ملکی

پایان دعاوی ملکی و حقوقی با بهره‌گیری از مشاوره حقوقی زیر نظر بهترین وکیل ملکی

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش، در راستای ارتقای سلامت حقوقی و رعایت حقوق موکلین، با همکاری تعداد زیادی از وکلای مجرب و متخصص خود، در زمینه مشاوره حقوقی و قبول وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، وکیل ملکی و تجاری و … به ارائه بهترین خدمات می‌پردازد. تمامی پرونده‌های موجود در این مجموعه، باتوجه به موضوع آن، زیر نظر بهترین وکیل پایه یک دادگستری بررسی می‌گردد.

تماس با بهترین وکیل ملکی

اگر برای اقداماتی نظیر مشاوره و راهنمایی در زمینه مسائل حقوقی، تنظیم دادخواست و شکواییه، تنظیم انواع قرارداد، حل دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و ثبتی، وارث و… نیازمند اعطای وکالت در بررسی پرونده خود هستید، با ما از طریق زیر در ارتباط باشید:

درخواست مشاوره آنلاین وکالتدعاوی ملکی از گذشته‌های دور در بین مردم وجود داشته است. مردم برای بهره‌مندی از املاک خود، گاهی با همسایه‌ها یا افرادی که مانع استفاده‌ تمام‌ و کمال آن‌ها از این حق مالکیت می‌شدند، به مشکلاتی برخورد می‌کردند. این مشکلات گاهی مقدمه جرم‌های دیگری مانند: نزاع، ضرب وشتم و قتل و سایر جرائم مانند آن می‌شد.

در سال‌های اخیر به ‌جهت پیشرفت تکنولوژی و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت ‌به حقوق خود، دعاوی مربوط به املاک، در دادگاه‌ها پیگیری می‌شود. یعنی مردم به نسبت سال‌های گذشته بیشتر به وکیل ملکی مراجعه می‌کنند. واگذاری این مسائل به وکیل ملکی، موجب می‌شود صاحب ملک خودش را درگیر موضوعات مربوط به دادگاه‌ها و امور مربوط به این دعاوی نکند. مالک با استفاده از دانش و اطلاعات وکیل ملکی، حق خود را دریافت می‌کند. زمانی ‌که مردم در مورد املاک خود، با مشکلاتی مواجه می‌شوند، به‌ دنبال بهترین وکیل هستند. وکیل ملکی با استفاده از تجربه خود، این‌موضوع را به نفع موکل خود به اتمام می‌ساند. وکیل ملکی با توجه به تجربه و تخصصی که در پرونده‌های مربوط به املاک دارد، برای احقاق حق موکل خود، تلاش می‌کند. دعاوی مربوط به املاک  ممکن است در دو حوزه حقوقی و کیفری مطرح شوند. یعنی بعضی از این دعاوی هم در دادگاه حقوقی و هم در دادگاه کیفری قابل پیگیری هستند.

وکیل ملکی

وکیل ملکی چه کمکی به حل دعاوی ملکی می‌کند؟

دعاوی ملکی مجموعه‌ای از دعاوی پیچیده و دشوار است که حل آن نیازمند مهارت و تخصص است. هر اشتباهی در مورد این دعاوی، ممکن است موجب از بین رفتن حق شخصی شود که در واقع صاحب حق است. وکیل ملکی می‌تواند با استفاده از تجربه‌ای که در زمینه دعاوی ملکی دارد، نتیجه دعاوی

 را به نفع موکل خود تغییر دهد. دعاوی ملکی دامنه بسیار گسترده‌ای دارد. ما در این صفحه به بعضی از عناوین مربوط به دعاوی ملکی می‌پردازیم تا با نحوه کار وکیل ملکی آشنا شوید.

 • وکیل ملکی و اثبات مالکیت

مالکیت حقی است که اشخاص نسبت ‌به اموال و دارایی‌های خود دارند. حق مالکیت موجب می‌شود که مالک، هر تصرفی که بخواهد در اموال خود داشته باشد. هیچ‌کس نمی‌تواند مانع برخورداری مالک از اموال او شود. دعاوی مربوط به اثبات مالکیت از دعاوی بسیار مهم و تخصصی است. برای اثبات مالکیت یک شخص، لازم است که سابقه تصرف او بررسی شود. در دعاوی اثبات مالکیت، شخصی که بر ملک تصرف دارد، مالک محسوب می‌شود مگر اینکه بتواند با استفاده از دلایل و مدارک معتبر مالکیت خود را اثبات کند. بنابراین شخصی که بر خلاف این‌ موضوع، ادعای مالکیت دارد، باید بتواند مالکیت خود را ثابت کند.

به ‌عنوان مثال: شخصی بیست سال در یک خانه سکونت دارد، ولی سند رسمی آن را ندارد. این شخص به دلیل قاعده ید، که ملک را متعلق به شخصی می‌داند که در تصرف اوست، مالک شناخته می‌شود. اما شخصی مدعی می‌شود که این متصرف به ‌صورت ناروا و غیرقانونی در ملک او تصرف دارد و این ملک متعلق به او نیست. در این حالت هر دو طرف می‌توانند برای دفاع از حق خود، از راهنمایی و مشاوره وکیل ملکی استفاده کنند. با ورود بهترین وکیل ملکی به جریان این پرونده، سرعت‌عمل بیشتر می‌شود و روند دادرسی به شیوه تخصصی و با ارائه دلایل و مدارک معتبر صورت می‌گیرد. وکیل ملکی با مهارت و تبحر خود در زمینه اثبات مالکیت، تلاش می‌کند تا مالک حقیقی ملک خود را تصاحب و تصرف کند.

مطابق آنچه که بیان شد؛ وکیل ملکی می‌تواند با اطلاعاتی که در زمینه اثبات مالکیت دارد، مالکیت موکل خود را در دادگاه ثابت کند. این‌ موضوع یکی از فواید بهره‌مند شدن از مشاوره‌های وکیل ملکی است.

 • درخواست مشاوره آنلاین وکالتوکیل ملکی و خلع‌ ید

ید در زبان حقوقی به ‌معنای تصرف است. زمانی ‌که شخصی ملکی را به‌ ناحق و به‌ صورت غیرقانونی در تصرف دارد، مالک می‌تواند برای پس گرفتن این ملک اقدام کند. مالک می‌تواند پیگیری پرونده خود را به وکیل ملکی بسپارد. وکیل ملکی با مهارت و تجربه‌ای که در زمینه خلع ‌ید کسب کرده‌ است، برای احقاق حق موکل خود، تلاش می‌کند. البته خلع ‌ید فقط مختص اموال غیرمنقول نیست و در مورد اموال منقول هم امکان‌پذیر است.

وکیل دعاوی خلع ‌ید معمولاً در زمانی مطرح می‌شود که شخصی به ‌صورت غاصبانه ملکی را تصرف کند. این ‌موضوع به معنی آن است که شخصی غیر از مالک، ملکی را در تصرف دارد و مانع تصرف و استفاده مالک از آن شده‌ است. به ‌همین ‌منظور پیشنهاد می‌شود با کمک وکیل ملکی و با استفاده از توانایی‌های علمی و تجربه او، برای پس گرفتن ملک خود اقدام کنید.

وکیل ملکی و خلع ید مال مشاع

 • وکیل ملکی و خلع ‌ید مال مشاع

مال مشاع به مالی گفته می‌شود که دو یا چند نفر در آن شریک هستند. مالکیت مشاعی سبب می‌شود که همه شرکا در تمام ذرات مال شریک باشند. گاهی ممکن است شخصی مال غیرمنقولی را با دیگران شریک باشد. به این مال، مال مشاع گفته می‌شود. یعنی چند نفر با هم خانه‌ای را ملکی را خریداری می‌کنند و به میزان مساوی در آن حق مالکیت دارند. ممکن است یکی از شرکا بدون در نظر گرفتن حق سایرین این خانه را تصرف کند و بدون اجازه شرکای دیگر، در این خانه سکونت کند. در این حالت سایر شرکا می‌توانند علیه او دعاوی خلع ‌ید را مطرح کنند. البته این موضوع خلع ید و مطرح کردن خواسته در دادگاه، ممکن است برای اشخاص زمان‌بر باشد. حتی ممکن است به دلیل عدم مهارت آن‌ها حقشان ضایع شود. در این شرایط استفاده از راهنمایی وکیل ملکی، می‌تواند راه‌گشا باشد. به این صورت که وکیل ملکی خوب به وکالت از طرف شرکاء در دادگاه حاضر می‌شود و دعاوی خلع‌ ید را پیگیری می‌کند.

در مورد خلع‌ ید یک رأی وحدت رویه مشهور و بسیار مهم وجود دارد که موجب آن ابتدا باید مالکیت مدعی اثبات شود و بعد به دعاوی خلع‌ ید رسیدگی می‌شود. رای وحدت رویه شماره 671 خلع‌ ید از اموال غیرمنقول را فرع بر مالکیت می‌داند. یعنی ابتدا باید مالکیت شخص برای دادگاه محرز شود، سپس مالک می‌تواند دعاوی خلع ‌ید را مطرح کند.

این پیچیدگی و دشواری عبارات و مراحل دادرسی خلع‌ ید یکی دیگر از دلایل برای اثبات ضرورت حضور وکیل ملکی در موضوع خلع ید است. زیرا وکیل ملکی بسیاری از پرونده‌های مشابه را بررسی کرده‌ است. ولی موکل او فقط یک ‌بار برای خلع ‌ید اقدام کرده‌ است و در زمینه مسائل حقوقی و راهکارهای اثبات مالکیت بی‌اطلاع است.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

 • وکیل ملکی و تحویل مبیع

مبیع به معنی مالی است که در قرارداد بیع مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. زمانی ‌که عقد بیع یا همان خرید و فروش بین دو طرف واقع می‌شود، لازم است که به تعهدات لازم است که طرفین به تعهدات و شروط قرارداد عمل کنند. در عقد بیع فروشنده مال یا ملکی را در ازای دریافت مبلغی به ‌طرف مقابل که خریدار است، تسلیم می‌کند. در قراردادهای خرید املاک، ملکی که مورد خریدوفروش قرار می‌گیرد، مبیع است. یعنی لازم است که در همان زمان مقرری که در قرارداد تعیین ‌شده است، فروشنده این ملک را به خریدار تسلیم کند. گاهی ممکن است فروشنده مبلغ تعیین ‌شده را از خریدار دریافت کند، اما ملک را به او تحویل ندهد. در این‌ صورت خریدار می‌تواند با کمک وکیل ملکی مال موضوع قرارداد را از فروشنده بگیرد. مثلاً: شخصی یک خانه را خریداری می‌کند و مبلغ قرارداد را به فروشنده تحویل می‌دهد. اما فروشنده خانه را به خریدار تحویل نمی‌دهد. در این‌ صورت خریدار می‌تواند به وکیل ملکی وکالت دهد تا علیه فروشنده طرح دعاوی کند. در این دعاوی ابتدا باید مالکیت خریدار اثبات شود، یعنی او باید با کمک وکیل ملکی ثابت کند، که این خانه را از فروشنده خریده‌ است. در این‌ صورت به خواسته او رسیدگی می‌شود. وکیل در جریان رسیدگی به این دعاوی علیه فروشنده، دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی را هم مطرح می‌کند. به‌ موجب این دعاوی فروشنده موظف می‌شود که سند رسمی ملک را به نام خریدار منتقل کند. خریدار می‌تواند با وکالت دادن به وکیل ملکی خوب، در جلسات دادرسی حضور شرکت نکند و وکیل ملکی این موضوعات را برای او به‌ طور کامل پیگیری کند.

در مورد تحویل مبیع اخیراً یک رأی وحدت رویه صادر شده‌ است. در رأی وحدت رویه شماره 810 درباره شروط ضمن عقد بیع بحث شده‌ است. اگر خریدار اقساط مبلغ قرارداد را پرداخت نکند، فروشنده می‌تواند مبیع را پس بگیرد و قرارداد را فسخ کند. در صورتی ‌که مبیع به شخص دیگری فروخته ‌شده باشد، باید پس گرفته شود و به فروشنده تحویل داده شود. در این‌ صورت حتی اگر مالک جدید از این موضوع بی ‌اطلاع باشد، مالکیت فروشنده بی‌اثر نخواهد شد و از بین نمی‌رود. به دلیل جزئیاتی که در مورد تحویل مبیع وجود دارد، باید توسط یک وکیل ملکی بررسی شود. زیرا  وکیل ملکی به دلیل آشنایی با مفاهیم حقوقی و راهکارهای احقاق حق می‌تواند از موکل خود دفاع کند.

 • وکلای ملکی و وجه التزام قرار داد

زمانی‌که طرفین، قراردادی را منعقد می‌کنند، یک مبلغی را تعیین می‌کنند تا اگر هر کدام از آن‌ها به تعهد خود عمل نکرد، این مبلغ را به‌ عنوان جریمه به‌ طرف مقابل بپردازد. در واقع وجه التزام به معنی خسارت از پیش ‌تعیین ‌شده، یک قرارداد است. بنابراین وجه التزام توافقی است که قبل‌ از این‌ که شخص از قراردادش خسارتی ببیند، تعیین می‌شود این وجه التزام گاهی در قرارداد اصلی ثبت می‌شود و گاهی هم در یک قرارداد جداگانه تعیین می‌شود. در مورد خریدوفروش اموال غیرمنقول هم معمولاً وجه التزام معین می‌شود. یعنی خریدار و فروشنده با یکدیگر توافق می‌کنند که اگر فروشنده سند رسمی را در زمان مقرر به خریدار منتقل نکند، برای هر روز تاخیر مبلغی را به او بپردازد. از طرفی ممکن است با یکدیگر توافق کنند که اگر خریدار اقساط مبلغ قرارداد را به صورت مرتب به فروشنده پرداخت نکند، فروشنده وجه التزام این قرارداد را از او دریافت کند. دعاوی وجه التزام زمانی مطرح می‌شود که شخصی از انجام تعهدی که به‌ موجب قرارداد داده‌ است، خودداری کند و این مبلغ را به‌ طرف مقابل ندهد. در این ‌صورت این شخص می‌تواند با وکالت دادن به وکیل ملکی، این حق خود را دریافت کند. وکیل ملکی با مهارت و تخصص این ‌موضوع را برای موکل خود پیگیری می‌کند و حق او را احیا می‌کند. توافقات دو طرف قرارداد تا زمانی ‌که خلاف قانون نباشد، صحیح و معتبر است.

در زمینه وجه التزام رأی وحدت رویه شماره 805 صادر شده است. در صورتی‌ که میزان وجه التزام، مبلغی بیش‌ از شاخص قیمت‌های رسمی (نرخ تورم) باشد، چنانچه مغایرتی با قوانین و مقررات نداشته باشد، معتبر است. این‌ موضوع برای آن است که اگر دو طرف مبلغی بالاتر از نرخ تورم هم تعیین کنند، در صورتی ‌که مخالف قوانین نباشد، اشکالی به آن وارد نیست.

با استفاده از اطلاعات و دانش وکیل ملکی می‌توان از بروز اشتباه و تضییع حق موکل جلوگیری کرد. زیرا به دلیل سنگین بودن و پیچیدگی مطالب و قوانین بهتر است که وکیل ملکی برای پیگیری دعاوی ملکی، تعیین شود تا با تخصص خود، موارد مربوط به احقاق حق موکل را انجام دهد.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

وکیل ملکی

 • وکیل ملکی و رفع تصرف

دعاوی رفع تصرف عدوانی مطرح می‌شود که شخصی قبلاً ملکی را به ‌صورت قانونی در تصرف داشته است و اکنون این ملک به ‌طور غیرقانونی در تصرف شخص دیگری است. به همین منظور این شخص برای رفع تصرف متصرف از ملک، اقدام می‌کند. در این‌ مورد نیازی به اثبات مالکیت نیست. همین ‌که شخصی بتواند ثابت کند که این ملک قبلاً در تصرف او بوده‌ است، کفایت می‌کند. وکیل رفع تصرف عدوانی به دلیل شباهت‌هایی که به دستور تخلیه و حکم تخلیه و خلع ید دارد، معمولاً اشتباه گرفته می‌شود. به‌ همین سبب پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از این اشتباهات، دعاوی خود را به وکیل ملکی بسپارید. زیرا وکیل ملکی به جهت مهارت و تجربه با استفاده از آگاهی و دانش خود، این دعاوی را پیگیری می‌کند.

 • وکلای ملکی و بطلان معامله

گاهی ممکن است دو نفر با یکدیگر معامله‌ای را منعقد کنند، ولی به دلایلی این معامله باطل شود. در شرایطی ممکن است که یک معامله باطل شود. ما در این‌جا به ‌اختصار دو مورد از آن‌ها را بیان می‌کنیم. بعضی مواقع ممکن است طرفین نوع عقد را به‌ صورت اشتباه متوجه شوند. به‌ عنوان مثال: یکی از طرفین عقد قصد دارد، ملکی را بفروشد و طرف دیگر قصد دارد این ملک را اجاره کند. این موضوع یکی از دلایل بطلان عقد است.

در مواقعی هم ممکن است شخصی قصد فروش خانه خود را دارد و طرف مقابل قصد خرید یک زمین را دارد. این‌ مورد هم یکی از دلایل بطلان عقد است. زیرا در مورد مال مورد معامله اشتباهی رخ داده‌ است. این موارد نمونه‌هایی از اشتباهاتی هستند که موجب بطلان عقد می‌شود. شخصی که قصد دارد موضوع بطلان عقد را در دادگاه مطرح کند، باید تخصص لازم در این زمینه را داشته باشد، در صورتی که این شخص در  این‌ مورد تخصصی نداشته باشد، ممکن است با وجود محق بودن، نتواند حق خود را بگیرد. به این منظور بهتر است که این کار را به وکیل ملکی واگذار کند تا با تبحر خود این‌ موضوع را پیگیری کند و حق او را از طرف مقابل دریافت کند.

رای وحدت رویه شماره733 یکی از حالت‌های بطلان معامله را بیان می‌کند. به‌ موجب این رای؛ زمانی ‌که مال مورد معامله، مستحق للغیر درآید، یعنی متعلق به شخص دیگری غیر از طرفین قرارداد شود، فروشنده ضامن است و باید مبلغ قرارداد را به خریدار بپردازد. در صورتی‌ که ارزش معامله کاهش ‌یافته است، باید غرامات آن را نیز بپردازد.

وکیل ملکی

 • وکیل ملکی و الزام به تحویل ملک

زمانی ‌که در قرارداد فروشنده متعهد می‌شود؛ ملک خود را در مقابل دریافت مبلغ تعیین ‌شده به طرف دیگر بدهد، موظف است که در زمان مقرر به این تعهد خود عمل کند. در صورتی ‌که عقد بیع بین دو طرف واقع ‌شده باشد و مواردی مانند فسخ و بطلان یا انحلال در مورد آن مطرح‌ نشده باشد، خریدار می‌تواند از طریق دادگاه، الزام فروشنده را به تحویل ملک تقاضا کند. برای این کار بهتر است که پیگیری این دعاوی را به وکیل ملکی بسپارد. وکیل ملکی با بررسی مفاد پرونده این ‌موضوع را در دادگاه مطرح می‌کند. در صورتی‌ که این قرارداد به ‌صورت صحیح واقع‌ شده باشد، وکیل ملکی با دفاع از موکل خود حق او را از طرف مقابل دریافت می‌کند.

 • وکلای ملکی و فسخ معامله

فسخ معامله به معنی آن است که یکی از طرفین با اراده خود، قرارداد را منحل کند. حق فسخ در بعضی مواقع به‌ موجب قانون به شخص داده می‌شود. گاهی مواقع اشخاص درضمن معامله شروطی را تعیین می‌کنند تا در صورت رعایت نشدن آن‌ها طرف مقابل حق فسخ داشته باشد. فسخ موضوعی یک ‌طرفه است. در صورتی ‌که بعد از فسخ، طرف مقابل مال مورد معامله یا مبلغ مورد توافق را به‌طرف دیگر پس ندهد، این شخص می‌تواند با دریافت مشاوره از وکیل ملکی این‌ موضوع را پیگیری کند. وکیل ملکی با بررسی پرونده، برای دفاع از موکل خود اقدام می‌کند. به این‌صورت که با ارائه مدارک فسخ معامله، تقاضای الزام طرف مقابل به استرداد مبیع یا مبلغ قرارداد را مطرح می‌کند.

 •  وکلای ملکی و دستور تخلیه

گاهی ممکن است شخصی مالی را اجاره کرده باشد و پس ‌از پایان مدت اجاره، آن را تخلیه نکرده باشد. این موضوع موجب می‌شود که موجر علیه او دستور تخلیه بگیرد. در واقع دعاوی دستور تخلیه در مورد شخصی است که ملکی را با توافق و رضایت از مالک گرفته باشد و بعد از گذشت مدت مقرر آن را تخلیه نکند. در دعاوی دستور تخلیه، تصرف شخص متصرف با رضایت مالک شروع شده‌ است. این دعاوی در مورد عقد اجاره بیشترین کاربرد را دارد. مستاجری که بعد از پایان مدت اجاره، ملک را تخلیه نکند، موجر می‌تواند علیه او دستور تخلیه بگیرد. البته اخذ دستور تخلیه به شرایطی نیاز دارد که لازم است یک وکیل ملکی به این دعاوی وارد شود تا با استفاده از تجربه خود بتواند این ‌موضوع را در دادگاه یا شورای حل اختلاف مطرح کند، وکیل تخلیه گزینه مناسبی است.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

 • وکلای ملکی و حکم تخلیه

حکم تخلیه و دستور تخلیه شباهت‌هایی به‌ هم دارند. آنچه این دو را از هم متمایز می‌کند، تفاوت‌هایی در مورد اجاره و نحوه تنظیم اجاره‌نامه است. در مواقعی که دو طرف برای تنظیم اجاره‌نامه شاهد نداشته باشند و این قرارداد بدون حضور شهود تنظیم‌شده باشد، موجر می‌تواند حکم تخلیه بگیرد. همچنین در صورتی که مدت‌ زمان اجاره‌نامه به پایان نرسیده باشد، موجر می‌تواند برای دریافت حکم تخلیه اقدام کند. لازم است که اجاره‌نامه در دو نسخه یا بیشتر تنظیم شود. در صورتی‌ که اجاره‌نامه در یک نسخه تنظیم ‌شده باشد، موجر می‌تواند حکم تخلیه مستاجر را بگیرد. همان ‌طور که مشخص است مشخص شد؛ تشخیص تفاوت‌های دستور تخلیه و حکم تخلیه به ‌مهارت و تخصص نیازمند است. بنابراین توصیه می‌شود، گرفتن حکم تخلیه را به وکیل ملکی بسپارید تا او با استفاده از اطلاعات خود این‌ موضوع را در شورای حل اختلاف یا دادگاه مطرح کند.

در این صفحه تلاش کردیم به برخی پرونده‌هایی که نیازمند حضور وکیل ملکی است، اشاره کنیم.حضور وکیل ملکی خبره موجب می‌شود، روند دادرسی با سرعت و دقت بیشتری طی شود. همچنین وکیل ملکی با آگاهی و دانش خود باعث می‌شود که حق موکلش احیا شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در مورد تمام دعاوی ملکی برای کسب نتیجه‌ رضایت‌بخش این ‌موضوع را به بهترین وکیل ملکی بسپارید. سپس با اطمینان و خاطری آسوده حق خود را از شخصی که آن را نادیده گرفته ‌است دریافت کنید.

برای برقراری ارتباط آسان می توانید پیج اینستاگرام مدیر گروه دادورزان صلح و سازش را دنبال نمایید.

ارتباطی آسان با وکیل خوب در کرج از طریق اینستاگرام

موسسه حقوقی دادورزان صلح و سازش

کارشناسان موسسه حقوقی دادورزان صلح و سازش همه روزه آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند. آنچه که در گروه دادورزان صلح و سازش اهمیت دارد، رضایت شما عزیزان است. این تیم دارای مجرب‌ترین وکلای پایه یک دادگستری و بهترین مشاوره حقوقی است. کافیست اینجا را کلیک کنید. همچنین جهت ارتباطی آسان با مشاوره حقوقی و آشنایی بیشتر از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.