وکیل پایه یک دادگستری
Search

0919-2329787

تماس بگیرید

دعاوی وارث

دعاوی حقوقی

دعاوی کیفری

دعاوی خانواده

دعاوی ملکی و ثبتی

بهترین وکیل خانواده با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

وکیل حقوقی

ین روزها با توجه به مشکلات عدیده وراثتی، همه افراد در زمینه‌های وراثت نیاز به یک وکیل وارث خواهند داشت. انسان‌ها روزی به دنیا می آیند و روزی از دنیا می‌روند، در این بین ممکن است مشکلات حقوقی در این زمینه، برای وراث پس از مرگ فرد پیش آید. همین امر نیاز به یک وکیل متخصص را تشدید خواهد کرد. اینکه دعاوی وارث کیست و چه وظایفی دارد شاید بر شما پوشیده باشد، به همین دلیل ما در این مطلب از وب سایت دادورزان صلح و سازش، قصد داریم وکیل وارث را برای شما معرفی نموده و نکات مهمی را در خصوص انتخاب این نوع وکیل بیان کنیم. همچنین اگر شما در این زمینه نیازمند یک وکیل در مشهد هستید، با ما در ارتباط باشید تا بهترین وکلا را به شما معرفی نماییم.

دعاوی وارث

وکیل و دعاوی وارث کیست؟

ارث و میراث، یکی از مهم‌ترین مباحث حقوقی بوده که همه افراد در طول زندگی خود با آن مواجه خواهند شد. این مبحث دارای قانون‌های پیچیده‌ای بوده که بسیاری از اشخاص در این زمینه تخصصی ندارند. به همین دلیل ترجیح می‌دهند تا به وکیل وارث مراجعه نموده و اختیارات انجام امور را به او بسپارند.‌ به عنوان مثال انتخاب یک وکیل در مشهد، برای انجام امور وراثتی می‌تواند روند کار را برای افراد ساده‌تر کرده و احتمال ایجاد خطا و اشتباه را کاهش دهد.
مورث، فردی است که فوت کرده و اموالش را در دنیا به جای گذاشته است. میراث، به اموالی که به جای مانده گفته شده و وارث نیز اشخاصی هستند که از مورث می‌توانند ارث ببرند.

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد در قضیه انحصار وراثت با آن مواجه هستند، این است که آن‌ها اطلاعات دقیقی از اینکه آیا جزء وارث متوفی هستند یا خیر و اگر جزء آن هستند چه میزان سهم‌الارث به آن‌ها می‌رسد، ندارند. تمامی این ابهامات با وجود یک وکیل وارث روشن خواهد شد.
دعاوی وارث در واقع، فردی است که به تمام قانون و ماده‌های حقوقی وراثت آشنا بوده و می‌تواند از جانب وراث اقدامات لازم برای تسهیم ارث را به عهده بگیرد. این شغل جزء مشاغلی است که در نبود آن، معضل بزرگی برای افراد مختلف به وجود می‌آمد. در جامعه امروزی چنین پرونده‌هایی به وفور دیده می‌شود. به همین دلیل بعضی از وکلای دادگستری، عمر حرفه‌ای خود را صرف به دست آوردن تجارب جدید در این زمینه می‌کند.

وکیل وارث باید در این مورد تجربه و مهارت کافی را داشته باشد؛ چرا که عدم توانایی و تجربه کافی در این پرونده‌ها می‌تواند ضررهای مالی زیادی به موکل وارد کند و او را از به دست آوردن حقوق خود محروم کند.

انحصار وراثت چیست؟

پیش از آنکه با وکیل تخصصی وراثت آشنا شوید، بهتر است کمی در مورد انحصار وراثت بدانید. پس از اینکه فردی فوت می‌کند، وراث باید گواهی مخصوص حصر وراثت گرفته و مال و اموال متوفی را تقسیم کنند. لازم است بدانید که دریافت گواهی حصر وراثت شامل زمان خاصی نبوده و هر زمان که وراث بخواهند می‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند. برای اینکه این گواهی را دریافت کنند، باید به شورای حل اختلاف محل اقامت متوفی رفته و فرم‌های مخصوصی را پر کنند.

ورثه کیست؟

وکیل و دعاوی وارث نقش یک قائم مقام را برای متوفی در مسائل مهم مالی او دارد و باید کلیه دیون متوفی را پرداخت کند و تکلیف‌های قانونی فرد را بپردازد. ارثیه به ورثه‌ها بر طبق طبقه‌بندی خویشاوندی تعلق خواهد گرفت و طریقه طبقه‌بندی آن نیز بر طبق قانون به صورت زیر می‌باشد:

 • طبقه اول

  همسر، پدر و مادر، فرزندان ( اگر متوفی فرزند نداشته باشد، ورثه نوه‌های او خواهند بود)

 • طبقه دوم

  همسر، مادربزرگ و پدربزرگ، برادرها و خواهرهای متوفی

 • طبقه سوم

  همسر، عمو، دایی، خاله و عمه متوفی ( در صورت نبود آن‌ها، فرزندانشان ورثه خواهند بود)

بهترین وکیل وارث در مشهد

نکات مهم در تنظیم وصیت‌نامه توسط وکیل یا دعاوی وارث

وکیل ارث، به هنگام تنظیم وصیت‌نامه باید به نکاتی توجه کند و بر اساس این نکات، وصیت را نگارش کند تا از نظر قانونی و اعتبار، مطمئن باشد و از بروز مشکلات خانوادگی و اختلاف میان ورثه جلوگیری شود. این نکات شامل:

 • شخصی که وصیت می‌کند، باید از روی اختیار این کار را انجام داده و بالغ باشد. اگر وصیت از روی اکراه باشد، وصیت او باطل است.
 • اموالی که وصیت می‌کند، باید قابل انتقال باشد و شخص نمی‌تواند در مورد اموال آینده وصیت کند. به عنوان مثال فرد باغ دارد و نمی‌تواند در مورد میوه درختان در وصیت خود قید کند.
 • هر آنچه که فرد وصیت می‌کند، باید متعلق به خودش باشد و اموالی که وقف شده‌اند را نمی‌توان وصیت نمود.
 • وکیل ارث باید در نظر داشته باشد که فرد ابتدا باید خمس و زکات و دیگر بدهکاری‌های حقوقی خود را بپردازد و سپس تقسیم ارث کند.
 • در تقسیم ارثیه، فرد نمی‌تواند ورثه را از تمام ارثیه محروم کند و یا تمامی اموال خود را تنها به یک نفر ببخشد. او می‌تواند از ثلث محروم کرده و یا ثلث اموال خود را تنها به یک نفر ببخشد.

اخذ وکیل و دعاوی وارث

برای اینکه بتوانید از خدمات وکالت در حوزه ارث و میراث استفاده کنید، باید چه کارهایی انجام دهید؟ برای تقسیم ارث و میراث همانطور که گفته شد، باید ابتدا گواهی انحصار وراثت را تهیه کنید. لذا در این خصوص باید از یک وکیل متخصص مشاوره گرفته و گواهی را توسط چنین فردی تنظیم نمایید. برای شناخت یک وکیل خوب باید جستجو کرده و از مهارت او اطمینان کافی را به دست آورید. مراجعه به یک موسسه حقوقی می‌تواند بهترین راه برای شناخت یک وکیل و دعاوی وارث باشد. چرا که چنین موسسه‌ای بهترین پیشنهادات را به شما ارائه خواهند داد.

تماس با وکلای دادورزان صلح و سازش
تماس با وکلای دادورزان صلح و سازش

سخن آخر

وکیل، فردی است که می‌تواند از حقوق شما در محضر دادگاه دفاع نموده و حقوق مسلم شما را بگیرد. حضور یک وکیل در تمام امور حقوقی ضروری بوده و به افراد کمک می‌کند تا بدون اشتباه راهی که در پیش گرفته‌اند را طی کنند. یک وکیل وارث خوب، وکیلی است که امور ارثیه را به درستی انجام دهد، ورثه را تعیین و میزان سهم‌الارث هر کدام را نیز به درستی مشخص نماید. در واقع وکیل و دعاوی وارث باید به قانون امور حسبی و همچنین طبقات ارث، اشراف کامل داشته باشد. همچنین او در زمینه‌های ارث فرزند خوانده، ارث زن مطلقه، ارث از مادر، مهر و موم ترکه و رفع آن مهارت کافی را داشته باشد.

هر فردی در زندگی خود یکبار با این موضوع برخورد خواهد کرد. به همین دلیل انتخاب یک وکیل و دعاوی وارث خوب، می‌تواند کمک شایانی به او کند. اگر در این زمینه نیاز به یک وکیل در مشهد و یا در شهرهای دیگر دارید، کافیست با پشتیبانی دادورزان صلح و سازش تماس گرفته و تمامی سؤالات خود را از مشاورین ما بپرسید. موسسه دادورزان صلح و سازش با وکلای مجرب و متخصص در زمینه‌های انحصار و وراثت می‌تواند بهترین وکلا را به شما معرفی نموده و در مسائل حقوقی شما را یاری دهد. همچنین شما می‌توانبد جهت ارتباطی آسان و آشنایی بیشتر  از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

موسسه حقوقی دادورزان صلح و سازش

کارشناسان موسسه حقوقی دادورزان صلح و سازش همه روزه آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند. آنچه که در گروه دادورزان صلح و سازش اهمیت دارد، رضایت شما عزیزان است. این تیم دارای مجرب‌ترین وکلای پایه یک دادگستری و بهترین مشاوره حقوقی است. کافیست اینجا را کلیک کنید. همچنین جهت ارتباطی آسان با مشاوره حقوقی و آشنایی بیشتر از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

اشتراک این مطالب

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

وکیل طلاق در طرقبه شاندیز 6

آشنایی با قوانین طلاق و مهریه در ایران

یک وکیل متخصص

برخی کمیسیون های شهرداری و نحوه اجرا

وکیل در درگز

وکیل پایه 1 دادگستری چه کاری میتواند انجام دهد

وکیل روابط نامشروع 2

منشور حقوق شهروندی

اساسنامه سازمان زمین شهری

قوانین ملکی سند مالکیت

وکیل طلاق در طرقبه شاندیز 6

آشنایی با قوانین طلاق و مهریه در ایران

وکیل متخصص در بجستان 1

اساسنامه سازمان زمین شهری

بهترین وکیل ملکی

قوانین ملکی سند مالکیت

برخی کمیسیون های شهرداری و نحوه اجرا

وکیل روابط نامشروع 2

منشور حقوق شهروندی

وکیل پایه یک دادگستری در سیستان و بلوچستان

وکیل پایه 1 دادگستری چه کاری میتواند انجام دهد

پیمایش به بالا