شکایت از سایت و فروش گاه اینترنتی

شکایت از سایت و فروش گاه اینترنتی

امروزه در جامعه ایران به دلیل پیشرفت تکنولوژی بخشی از خرید و فروش‌ها در بستر اینترنت به انجام می رسد. همچنین لازم است بدانید که همواره در هر حوزه‌ای علیرغم مزیت ‌های موجود اشکالات و کمبود ‌هایی وجود دارد. فروشگاه‌های اینترنتی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و افرادی که در این زمینه فعالیت دارند با مشکلات حقوقی مواجه می شوند. ثبت شکایت از سایت و فروشگاه اینترنتی با سه روش شکایت کیفری، پلیس فتا و یا سامانه تخصصی نماد اعتماد الکترونیکی امکان ‌پذیر می باشد. لازم است بدانید که هر کدام از روش ‌های شکایت از فروشگاه های اینترنتی شرایط و مزایای خاص خود را دارند. در این زمینه بهتر است از افراد آگاه کمک بگیرید.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

آیا شکایت از سایت اینترنتی که کالاها و خدماتی را به فروش می ‌رسانند امکان‌ پذیر می‌ باشد؟

در پاسخ به این سوال باید بیان کرده که بله، امکان شکایت وجود دارد. چون که شرکت‌ ها و فروشگاه‌ هایی که مجاز به انجام فعالیت می باشند ملزم به انجام فعالیت قانونی و جلب رضایت مشتریان در حیطه‌ تعهدات کاری خود می باشند. اگر فروشگاه اینترنتی کالایی مغایر با سفارش شما ارسال نماید یا در ارسال سفارش تاخیر کند یا از ارسال آن خودداری نماید، شاکی می ‌تواند از آن‌ فروشگاه یا شرکت شکایت کند. موارد تخلف بسیار متنوع می باشند اما طرح شکایت وابسته به یک نکته مهم می باشد، آیا فروشگاه متخلف اینماد یا نشان اعتماد الکترونیکی را دارد یا خیر. پیگری تخلف فروشگاه‌های مجاز راحت تر می باشد،

شکایت از سایت و فروش گاه اینترنتی

شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی از طریق سامانه نماد اعتماد الکترونیکی

در این روش شکایت شرط اول برای شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی این است که آن سایت یا فروشگاه دارای نماد اعتماد الکترونیکی بوده باشد. اگر فروشگاهی که از آن کالای خود را خریداری کرده اید یا خدماتی گرفته‌اید دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد، کافی است که به وبسایت ای‌نماد مراجعه نمایید. یرای سب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شکایت از فروشگاه اینترنتی از طریق پلیس فتا

یکی دیگر از روش های شکایت از فروشگاه‌ های اینترنتی، شکایت از طریق پلیس فتا می باشد. ماهیت پلیس فتا عملیاتی می باشد، این موضوع به این معنی است که در صورت شکایت شما پلیس فتا اقدامات لازم را انجام می دهد. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌ سایت پلیس فتا شکایات خود در ارتباط با فروشگاه ‌های اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی، تخلف در اپلیکیشن و بازی و حتی پست الکترونیکی را مطرح نمایید.

مراحل شکایت از طریق پلیس فتا چگونه است؟

بعد از ورود به سایت باید به قسمت خدمات الکترونیکی وارد شوید. سپس در بخش ثبت گزارش مردمی باید گزارش تخلف فروشگاه اینترنتی مربوطه را ارائه بدهید. از میان گزینه‌های هک، تخلف، مصادیق مجرمانه، تخلف در خرید کالا یا خدمات، آسیب‌ پذیری و حفره امنیتی یکی را برای رسیدگی به شکایت خود انتخاب کنید. شایان ذکر است که به جهت پیگیری تخلفات، شما باید در سامانه پلیس فتا ثبت‌ نام کنید.

شکایت از سایت و فروش گاه اینترنتی

شکایت از فروشگاه‌ های اینترنتی از طریق مرجع قضایی

یکی از چالش ها و مسائل مهم دنیای کسب و کار، آگاهی به دستورالعمل‌های کسب و کارهای اینترنتی است. به عبارت دیگر برای رسیدن به درک صحیح از نحوه استفاده‌ خدمات اینترنتی باید به قوانین آن آگاهی داشته باشید تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنید. در یک روش دیگر برای شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانید از طریق مرجع قضایی اقدام کنید. به این صورت که فرد شاکی باید با در دست داشتن مدارک کافی مانند رسید واریز وجه و… به دادسرای جرائم رایانه‌ای در تهران و به دادسرای محل سکونت خود در سایر شهرستان‌ ها مراجعه کند و شکایت خود را با نوشتن شکواییه مطرح کند. شکایت از فروشگاه اینترنتی و اقامه این دعوا شرایط خاصی دارد و افراد به تنهایی نمی توانند این دعاوی را به نتیجه برسانند.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

شرایط پس فرستادن کا‌لا در خرید اینترنتی

در خرید های اینترنتی، خریدار این حق دارد که تا 7 روز از تاریخ دریافت کالا، انصراف خود را از خرید کالا بدون تحمل جریمه و یا ارائه دلیل اعلام کند و فروشنده موظف است عین مبلغ دریافتی را به خریدار مسترد نماید. بر اساس ماده 37 قانون تجارت الکترونیک مصوب در سال 1382، در هر معامله از راه دور مصرف ‌کننده باید حداقل هفت روز کاری وقت برای انصراف از خرید بدون تحمل جریمه و یا ارائه دلیل داشته باشد تنها هزینه تحمیلی بر مصرف ‌کننده، هزینه بازپس فرستادن کالا خواهد بود.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها