نحوه شکایت از پزشک

شکایت از پزشک

نحوه شکایت از پزشک

همان طور که می ‌دانید قطعاً شما هم تاکنون در طول زندگی خود به پزشک مراجعه کرده اید پزشکان تخصص بسیار زیادی در درمان بیماری ها دارند علاوه بر آن با جان و روان مردم در تماس هستند بنابراین تخصص آن ها در چنین زمینه ‌ای باعث مراجعه کنندگان زیادی شده است اما در این میان ممکن است به هر دلیلی مراجعه کننده به پزشک دچار آسیب به نقص شود در این صورت می تواند به راحتی به برای گرفتن خسارت از پزشک مورد نظر شکایت کند. عواقب پزشکانی که مرتکب چنین خطای می شوند چه به صورت سهل انگاری و چه به صورت عمدی موظف به دریافت مجازات هستند زیرا یک پزشک باید تمام حواس تمرکز خود را در درمان بیمارش اختصاص دهد. البته که برای شکایت از پزشک اطلاعات بیش تری در اختیارتان قرار خواهیم داد کافیست تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. برای مشاوره حقوقی در رابطه با موضوع شکایت از پزشک با وکیل حرفه ای تماس بگیرید.

درخواست مشاورهه

شکایت از پزشک چگونه و از طریق چه مراجعی امکان پذیر است؟

در واقع عوامل بسیار زیادی وجود دارند که پزشک ممکن است در آنها به بیمار خود آسیب برساند اما این آسیب رساندن می‌تواند به صورت کاملاً سهوی یا قطعاً عمدی باشد در هر صورت این بیمار است که می تواند از حق و حقوق خود دفاع کند و به راحتی برای شکایت از چنین پزشکی اقدام نماید تا به هر نحوی که شده جلوی فعالیت او را بگیرد یا او را متوجه خطایی که مرتکب شده کند تو دیگر چنین اشتباهی صورت نگیرد. اگر شما عزیزان هم در چنین شرایطی قرار دارید و به دنبال راهی برای شکایت از پزشک هستید بهتر است از طریق مراجع زیر اقدام کنید:

  • شورای حل اختلاف محل شکایت از پزشک است.
  • برای شکایت از پزشک می توانید از طریق دادسرای نظامی هم اقدام کنید.
  • دادسرای ویژه امور پزشکی نیز یکی دیگر از مراجع برای شکایت از پزشک می باشد.

شکایت از پزشکشکایت از پزشک و مراحل آن در دادگاه دادسرای کیفری

مراحل شکایت از پزشکان هم در دادسرا و دادگاه کیفری متفاوت است به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم راه های ممکن برای شکایت از پزشک را به طور کامل برای عنوان کنیم تا به راحتی برای شکایت اقدام نموده و موفق شوید. اگر به نظر می رسد که پرونده پزشکی شما از آن دسته است که دیه کمتر از ۵ میلیون تومان برای آن حکم داده خواهد شد بهتر است از طریق شورای حل اختلاف برای شکایت از پزشک مراجعه کنید. برای شکایت از پزشک می توان از طریق دادسرای نظامی هم اقدام کرد اما این در صورتی است که بخواهید پروانه طبابت پزشک را باطل کنید و یا برای او توبیخ نامه ای بفرستید. و در نهایت دادسرای ویژه امور پزشکی که برای شکایت از پزشکان راه اندازی شده تا شما عزیزان میتوانید با مشورت وکیل پایه یک دادگستری دیه لازم از آن را بر علیه پزشک درخواست نموده تا در نهایت مجازات پزشک نیز پیگیری شود.

درخواست مشاورهه

انواع خطاهای پزشکی

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که ممکن است یک پزشک مرتکب خطای پزشکی شود یکی از این موارد مربوط به نداشتن مهارت کافی است از اینرو پزشک به خاطر نداشتن تحصیلات حرفه ای و تجربه کاری ممکن است دچار خطای پزشکی شود و در بیمار آسیب ایجاد نماید. گاه ممکن است پزشک به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات پزشکی مرتکب خطا شود برای مثال امضاء والدین یا سرپرست فردی که قرار است جراحی شود نیاز است اما اگر پزشک مایل نباشد که امضای آن ها را بگیرد و سریع جراحی انجام دهد تخلف محسوب می شود. بی احتیاطی پزشکی یکی دیگر از خطاهای پزشکی است که می تواند باعث آسیب برای بیمار باشد برای مثال ممکن است تجهیزات پزشکی در هنگام جراحی در بدن بیمار جا بماند. بی مبالاتی پزشک می ‌تواند سبب خطای پزشکی شود به طوری که بدون انجام آزمایشات یا سونوگرافی شروع به عمل جراحی کند.

شکایت از پزشکچه زمانی می توان از پزشک شکایت کرد؟

آیا ممکن است برای شما سوال پیش آید که با وجود این گونه خطاهای پزشکی چه زمانی می توان از پزشک شکایت کرد یا زمان درست به شکایت از پزشک چه وقت است. در پاسخ به چنین سوالی باید گفت که بیمار بلافاصله پس از مشاهده خطای انسانی و علم بر آن باید حتماً به صورت قانونی اقدام کند در این صورت دادسرای نظامی یا حتی شورای حل اختلاف یا هر کجای دیگر که شکایت صورت گیرد به صورت تخصصی به موضوع خواهد پرداخت به این صورت که شما را به پزشکی قانونی می فرستند تا در آن جا به صورت تخصصی به همه چیز پی ببرند پس از اثبات آسیب وارده از سوی پزشک مورد نظر مراحل دیگر شکایت طی خواهد شد و در نهایت پس از برگزار شدن جلسات دادگاه حکم موردنظر برای مجازات پزشک صادر می شود.

آدرس دادسرای پزشکی تهران

اکنون اگر شما هم در شرایطی قرار دارید که به شما آسیب جسمی یا روحی و روانی وارد شده و این کار توسط یک پزشک انجام گرفته باید برای شکایت از پزشک به دادسرای پزشکی مراجعه کنید اگر در تهران ساکن هستید و می خواهید هرچه سریع تر شکایت از پزشک و مراحل قانونی آن طی شود باید به آدرس دادسرای پزشکی تهران مراجعه کنید. آدرس دادسرای پزشکی تهران، پل سید خندان، ابتدای خیابان دبستان، خیابان آریا محمودی، دادسرای ویژه جرایم پزشکی و دارویی تهران می باشد. از این رو شما عزیزان می توانید در زمان ساعات اداری به این دادسرا مراجعه نموده و جهت شکایت از پزشک معالج خود اقدام کنید توجه داشته باشید که باید مدارک مشخصی ارائه دهید.

شکایت از پزشکافشای اسرار بیمار موجب طرح دعوا علیه پزشک

حرف شما عزیزان هم می دانید که پزشک محرم اسرار است بنابراین نوع بیماری هر فرد تنها به خود و پزشکش مربوط می ‌شود بنابراین می ‌توان گفت که نوع بیماری کاملا باید محرمانه باشد به همین خاطر پزشک حق افشای نوع بیماری مریض رو برای هیچ کس ندارد از آن گذشت اطلاعات مربوط به بیمار نیز بسیار سری و محرمانه است که این گونه اطلاعات نیز نباید دست هیچ کسی قرار بگیرد و به همین خاطر اگر پزشکی تصمیم داشته باشد که اصرار بیمار خود را فاش کند در این صورت بیمار می تواند جهت شکایت از پزشک اقدام نماید و به راحتی او را محکوم کند. از این رو بیمار برای ادعای خود می تواند به دادسرای پزشکی مراجعه نموده و علیه پزشک شکایت تنظیم نماید در این صورت دیگر پزشکی مرتکب چنین خطایی نخواهد شد و در صورت انجام آن مجازات می شود.

درخواست مشاورهه

شکایت از پزشک و مفاد ضروری آن

برای شکایت از پزشک می توانید از چهارراه اقدام کنید یکی شکایت از طریق دادگاه عمومی است که از طریق این دادگاه می توانید برای دریافت جزا و دیه مراجعه نموده و حدود آن را تعیین کنید. راه دوم شکایت از طریق دادسرای جرایم پزشکی است که در شهر های بزرگ از جمله تهران هم وجود دارد و به شکایت افراد مختلف علیه پزشکان رسیدگی می کنند. راه دیگر برای شکایت از پزشک مراجعه به شورای حل اختلاف است که به صورت کلی به شکایات علیه پزشکان رسیدگی می شود. و در نهایت سازمان تعزیرات حکومتی که برای شکایت های مختلف علیه پزشکان فعالیت می کند از جمله ایجاد موسسات پزشکی بدون پروانه و ایجاد موسسات پزشکی با وجود پزشک غیر متخصص و حتی بیمارستان ها و موسساتی که بیمار اورژانسی نمی ‌پذیرند. در این صورت شما عزیزان می توانید برای شکایت مراجعه نموده و حق و حقوق خود را از آن ها بستانید.

وکیل در کرد کوی

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده