مجازات حمل مواد مخدر چیست + شرایط و نحوه وکالت آن

مجازات حمل مواد مخدر

جرایم و دعاوی مواد مخدر از جمله دعاوی کیفری هستند که در صلاحیت بررسی دادگاه های انقلاب هستند. دعاوی مواد مخدر از این حیث جنبه کیفری دارند که به صورت مستقیم با جان و مال و آبروی افراد در ارتباط هستند و علاوه بر آسیب به جسم و روان افراد مصرف کننده و مجرم، مانعی برای رشد اقتصادی و فرهنگی جامعه هم محسوب می‌شوند از این رو جنبه عمومی این دعاوی از بین نخواهد رفت و حتی با وجود گذشت شاکی خصوصی هم مجازات به این دعاوی تعلق می‌گیرد.

دعاوی مواد مخدر که در صلاحیت بررسی یک وکیل مواد مخدر متخصص هستند عبارت‌اند از تولید و توزیع و خرید و فروش مواد مخدر و روان‌ گردان ‌های صنعتی، حمل و نقل مواد مخدر، انبار کردن و نگهداری از آن‌ها، واردات و صادرات مواد مخدر، قاچاق و ترانزیت مواد مخدر و روان‌ گردان ‌های صنعتی که هر یک از این جرایم به صورت تخصصی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن توسط دادگاه انقلاب به دادرسی گذاشته می‌شود و شامل مجازات‌های سنگینی نیز هستند.

لازم است بدانید یکی از دعاوی شامل حمل مواد مخدر است که از شایع‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. حمل مواد مخدر و روان‌ گردان ‌های صنعتی به معنی حمل و نقل این مواد از مکانی به مکان دیگر و حتی خارج کشور با استفاده از ماشین و ترانزیت و با پوشش‌های فریبنده است. فرد مرتکب این خطا به موجب قانون مجرم شناخته می‌شود و متناسب با نوع ماده مخدر جا به‌ جا  شده و حجم آن مشمول مجازات‌های سنگینی از جمله جزای نقدی و شلاق و حبس می‌شود.

در بررسی مجازات حمل مواد مخدر می‌توان گفت در صورتی که حجم مواد مخدر حمل شده یک تا پنجاه گرم باشد، مجرم مشمول تا سیصد هزار تومان جزای نقدی و تا پنجاه ضربه شلاق می‌شود. اگر حجم ماده مخدر جا به‌ جا  شده بیشتر از پنجاه گرم و تا پانصد گرم باشد آنگاه از سوی دادگاه انقلاب برای مجرم از پنج تا پانزده میلیون ریال جزای نقدی و از ده تا هفتاد و چهار ضربه شلاق مشخص می‌گردد. در مواردی که حجم مواد مخدر حمل شده از مقداری بیشتر باشد به مصادره اموال و اعدام نیز ختم می‌شود.

شماره وکیل در ساوه

کاهش شدت مجازات جرائم مواد مخدر با کمک وکیل

وکیل مواد مخدر یک وکیل پایه یک دادگستری است که با تمامی انواع مواد مخدر آشنایی کاملی دارد و به خوبی می‌تواند جرایم مواد مخدر را کشف کرده و به تحلیل آن‌ها بپردازد. بهترین وکیل مواد مخدر در طی جلسات مشاوره حقوقی با موکلان خود به بررسی پرونده‌های آن‌ها پرداخته و با مهارت حل مسائل در طی تحلیل پرونده آن‌ها به کشف جرم و تحقیقات برای به دست آوردن مدارک و شواهد و ادله اثبات دعوی می‌پردازد. چنین وکیلی در تمامی جلسات دادگاه به دنبال ایجاد فرصتی برای دفاع از حق موکلان خود و اثبات بی‌گناهی آن‌ها و در مواردی بعد از اثبات جرم به دنبال تقلیل جرم موکلین خود و کاهش مجازاتشان است. از این رو لازم است بدانید یک وکیل پایه یک دادگستری برای کاهش شدت مجازات جرائم مواد مخدر در دادگاه از مواردی همچون عدم سو پیشینه کیفری موکلین خود و هدف آ‌ن‌ها از ارتکاب به جرم و نحوه مرتکب شدن به جرم و حتی همکاری با اداره پلیس جهت کشف باندهای بزرگ پشت پرده استفاده می‌کند. بهترین وکیل مواد مخدر با تخصص و تجربه‌ای که از سال‌ها وکالت بر روی پرونده‌های مواد مخدر دارد با استفاده از اعتبار خود در دادگاه‌های انقلاب به دنبال استفاده از بهترین قوانین و مقررات حقوقی و کیفری در دادرسی پرونده موکلین خود است.

بررسی پارامترهای تأثیر گذار در مجازات جرایم مواد مخدر

در هنگام بررسی مجازات‌های جرایم مواد مخدر و بررسی و پیش بینی نتیجه احتمالی پرونده‌ها توسط وکیل متخصص و مجرب مواد مخدر یکی از مواردی که به صورت ویژه مورد بررسی قرار خواهد گرفت پارامترهای تأثیر گذار در مجازات هستند.

مواردی همچون نوع مواد مخدر و حجم آن، نحوه دستگیری مجرم و اعتراف او به جرم، سوء پیشینه کیفری موکلان و هدف آن‌ها از ارتکاب به جرم از مهم‌ترین عوامل مؤثر در نتیجه پرونده و مجازات آن هستند. بهتر است بدانید یکی از مهم‌ترین و بالاترین عوامل مؤثر بر روی مجازات پرونده‌های مواد مخدر استفاده از وکیل مواد مخدر است. بهترین وکیل مواد مخدر با مشاوره حقوقی موکلان خود به خوبی می‌تواند آن‌ها را در مسیر درست حق خواهی هدایت کند و در جریان پیشرفت روند دادرسی پرونده قرار می‌دهد از این رو می‌توان گفت مشاوره با وکیل مواد مخدر از اهمیت بالایی برخوردار است و موکلان حتی از طریق تماس با شماره ۰۹۱۹۲۳۲۹۷۸۷ هم می‌توانند با سریع‌ترین راه ارتباطی از مشاوره حقوقی تلفنی وکلای دادگستری استفاده کنند.

خلاصه مطلب

در این مقاله به بررسی مجازات حمل مواد مخدر پرداختیم. یکی از شایع‌ترین جرایم این روزها، حمل و نگهداری مواد مخدر است که بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله حجم مواد مخدر جا به‌ جا  شده در دادگاه‌های انقلاب شامل مجازات‌های سنگین از پیش تعیین شده‌ای می‌شود. برای مجرمان این دعاوی در دادگاه مواردی همچون جزای نقدی و شلاق و حبس در زندان و در موارد شدیدتری اعدام و مصادره اموال در نظر گرفته می‌شود. یک وکیل مواد مخدر به خوبی می‌تواند در روند پیشرفت دادرسی پرونده به شما کمک کند و در حق خواهی همراه شما باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده