Rate this post

مشاوره حقوقی جرائم پزشکی

قطعا شما نیز چندین بار شنیده اید که یک پزشک و یا یکی از کادر درمان با یک سهل انگاری و یا توهین موجب ناراحتی و بروز یک مشکل در بیمار شده اند و حالا این اتفاق برای خود شما افتاده است و قرار است که امروز درباره مشاور حقوقی جرائم پزشکی و  مشاور تخصصی با یک متخصص و وکیل جرائم پزشکی با یک دیگر صحبت کنیم. متاسفانه گاهی اوقات یک پزشک با سهل انگاری موجب ضرر مالی و یا جانی در یک فرد می شود و آن وقت است که فرد نمی داند که باید چگونه عمل کند زیرا در برخی از مواقع قبل از عمل و یا انجام کاری از بیمار رضایت نامه می گیرند. ما امروز با شما هستیم که بگوئیم در چنین مواقعی باید چه کار کنید. از آن جایی که قانون همیشه طرفدار عدالت است برای این مواقع نیز قوانینی را در نظر گرفته است. این که پزشک معالج قبل از عمل از بیمار امضا بگیرد تاثیر زیادی در مسئولیت کیفری آن در صورت کوتاهی ندارد. حتی اگر این اتفاق ها به صورت غیر عمد نیز بیفتد نیز شما می توانید حق خود را بگیرید.

مشاور حقوقی جرائم پزشکی 1

مشاوره تخصصی با وکیل جرائم پزشکی

 لازم به ذکر است که خیلی از افراد گمان می کنند چون قبلا رضایت نامه عمل را امضا کرده اند دیگر حق اعتراض ندارد اما باید خدمتتان عرض کنیم که قوانین مرتبط با جرائم پزشکی این حق را به شما می دهد که شما حق خود را بگیرید. اگر مایل هستید بیش تر در این باره بدانید باید با وکیل حرفه ای جرائم پزشکی صحبت کنید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.

درخواست مشاورهه اما اگر ما بخواهیم به طور مختصر در این باره به شما توضیح بدهیم باید بگوئیم که پزشک در مقابل کاری که انجام می دهد مسئول است و سازمان نظام پزشکی نیز موظف است که به این کار ها رسیدگی کند.

مشاور حقوقی جرائم پزشکی 2جرائم پزشکی و مراجع به شکایات پزشکی

خیلی از کاربران سوالات حقوقی پزشکی خود را از ما می پرسند و ما نیز یک سری اطلاعات کلی را در اختیار آن ها قرار می دهیم. چنان چه شما نیز سوالاتی تخصصی در این امر دارید بهترین کار این است که با  وکیل دادسرای پزشکی مشورت کنید و راه کار را از آن ها بخواهید تا آن ها به صورت مفصل به شما توضیحات لازم را بدهند. وکیل متخصص در امور پزشکی فرد متخصصی است که چندین سال در این زمینه فعالیت کرده است و به مشکلات پیش آمده بین پزشک و بیمار رسیدگی می کند. در رابطه با جرائم پزشکی و مراجع به شکایات پزشکی باید اضافه کنیم که شما در چنین مواقعی باید به دادسرا مراجعه کنید و آن وقت دیه و خسارت خود را از پزشک بگیرید. اگر دیه زیر ۵ میلیون تومان باشد نیز شورای حل اختلاف به این مسئله رسیدگی می کند. برای دعاوی مربوط به دریافت دیه می توانید از وکیل دیه کمک بگیرید.

مشاور حقوقی جرائم پزشکی 3مزایای اخذ مشاوره حقوقی از وکیل

خب قطعا تا به این جا به صورت غیر مستقیم درباره مزایای اخذ مشاوره حقوقی از وکیل گفته ایم اما در این بخش به صورت مفصل تر در این باره صحبت می کنیم. دقت کنید که همه ی ضرر ها مالی و یا جانی نیستند گاهی پزشک و یا همکاران او به فرد توهین می کند و یا این که از الفاظ رکیک استفاده می کند، عدم پذیرش بیمار اورژانسی و غیره موجب شکایت بیمار از پزشک می شوند. از آن جایی که این کار خیلی گسترده و وسیع است هر کسی نمی تواند به تنهایی از پس آن بر بیاید و حضور یک مشاور و یا یک مشاور جرائم پزشکی ضروری است. این عزیزان تمام قوانین را بلد هستند و می دانند چگونه درخواست شکایت را تمرین کنند و مراحل شکایت را به چه شکلی طی کنند تا شما به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

مشاور حقوقی جرائم پزشکی 3اقسام قصور پزشکی

همان گونه که می دانید یک پزشک موظف است که ناجی بشر باشد و الحق که بیش تر آن ها همین گونه هستند و تمام تلاش خود را می کنند تا هر کاری که از دستشان بر می آید انجام دهند. ما امروز روی صحبتمان با تعداد کمی از این پزشکان است. این طبیعی است که قانون گذار برای چنین مواقعی قوانینی تنظیم کند تا هر کسی وظیفه ی خود را بداند و متوجه شود ‌که در صورت تخلف چه عواقبی در انتظار آن است.

درخواست مشاورههدر رابطه با قصور پزشکی نیز باید اضافه کنیم که زمانی که یک پزشک در کار خود به صورت عمد و یا غیر عمد کوتاهی می کند وکیل قصور پزشکی وارد عمل می شود. مردم حق دارند که بدانند در چنین مواقعی باید چگونه عمل کنند و چه حق و حقوقی دارند‌. این که مردم درباره قوانین مرتبط با جرائم بدانند و با حقوق شهروندی خود آشنا شوند وظیفه ی حاکمیت است و معمولا این کار با کمک متخصص جرائم پزشکی و  مشاوره حقوقی جرائم پزشکی انجام می شود.

مشاور حقوقی جرائم پزشکی 3بهترین زمان مشاوره حقوقی با وکیل جرائم پزشکی

خیلی از افراد از ما سوال می پرسند که بهترین زمان مشاوره حقوقی با وکیل جرائم پزشکی چه وقتی است. بهترین زمان ،زمان وقوع جرم عمدی و یا اهمال در درمان است. زیرا آن زمان هم چنان عارضه بر روی بدن است و به خوبی نشان می دهد که بر اثر عمل و یا مصرف دارو چه بلائی بر سر بیمار آمده است. زمانی که مشکل جسمی مد نظر نبود نیز می توانید بعد از این که با یک مشاور و یا وکیل جرائم پزشکی مشورت کردید شکایت کنید و تمام حق و حقوق خود را بگیرید.

مشاور حقوقی جرائم پزشکی 3مواد قانونی جرائم پزشکی

به عنوان نکته ی آخر نیز باید خدمتتان عرض کنیم که اگر بیمار رضایت نامه هم امضا کرده باشد اما پزشک در کار خود کوتاهی کند و یا این که هر کاری انجام بدهد تا سلامت بیمار به خطر بیفتد باید مجازات شود و مراحل قانونی را طی کنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر با مشاور های حقوقی جرائم پزشکی تماس بگیرید و یا این که به صورت حضوری با آن ها صحبت کنید تا آن ها بهترین راه حل را به شما بدهند.

درخواست مشاورهه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

گروه وکلای دادورزان صلح وسازش

آدرس دفاتر

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد1

تلفن همراه: 09155446429

خط ثابت دفتر: 05146224091

جستوجوی سریع

اخرین مقالات

خدمات ما

درباره ما

 برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.

گروه وکلای دادورزان صلح وسازش

آدرس دفاتر

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد1

تلفن همراه: 09155446429

خط ثابت دفتر: 05146224091

خدمات ما

درباره ما

تخصص ما حل پرونده های حقوقی شماست

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x