وکیل در تهران

وکیل در تهران

مشاور حقوقی در تهران

متاسفانه اکثر مردم این تصور را دارند که می توانند بدون داشتن سواد حقوقی در دعاوی کیفری و غیره موفق باشند. این تصور غلط می تواند آسیب های زیادی را به افراد وارد کند. در سال 1392 قانون مجازات اسلامی و سال 1394 قانون آیین دادرسی کیفری تغییر کرده اند، به ترتیبی که در مواردی ساختار های سیستم نظام کیفری نیز دستخوش تغییر قرار گرفت. بدیهی است که با توجه به این تحوالات اخیر باید از افراد آگاه مثل وکیل پایه یک دادگستری در تهران کمک گرفت.

بسیاری از اشخاصی که دچار مشکلات حقوقی می شوند، مایل هستند قبل از طرح شکایت یا دادخواست، با مشاور حقوقی آنلاین گفتگو کنند و از زوایای حقوقی و قانونی موضوع مطلع شوند. در حقیقت دعاوی حقوقی بر اثر ادعای بر یک حق مطرح می شوند و طرفین این دعاوی عموما افراد خصوصی (یا افراد دولتی در مقام تصدی) هستند که ادعایی مبنی بر وجود حقی را مطرح می کنند. مشاوره حقوقی آنلاین باعث شده است که تمام افراد بتوانند به راحتی از خدمات حقوقی استفاده کنند. برای هر شخصی امکان دارد مسائل حقوقی پیش بیاید، همان طور که می‌دانید انجام دادن کاری بدون اطلاعات کافی می تواند مشکلاتی به وجود آورد،  اکثر مردم سواد حقوقی ندارند و نمی توانند خودشان در مراجع قضایی از حق خود دفاع کنند. شروع دعاوی حقوقی بدون داشتن اطلاعات کافی می تواند پیامد های نامطلوب زیادی به همراه داشته باشد.

ممکن است در برخی از مسائل شما تمایلی به هزینه ی زیاد وکیل نداشته باشید اما از طرفی به دلیل عدم آگاهی از قوانین در پرونده و دعاوی خود دچار مشکل شده باشید که نیاز به فردی آگاه دارید ،در این صورت می توانید از مشاوران حقوقی کمک بگیرید، مشاوران حقوقی بهترین راهنمایی ممکن را برای انتخاب درست مسیر پرونده ، از چگونگی طرح دعوی تا به نتیجه رسیدن پرونده تان را در اختیار شما قرار می دهند. این نکته قابل ذکر است که شما می توانید از طریق دریافت مشاوره ی حقوقی خودتان پرونده ی حقوقی خود را پیش ببرید.

 چگونگی طرح دعاوی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که در صورت طرح اشتباه باعث رد ان می شود، برای جلوگیری از هدر رفت هزینه های دادرسی و  زمان ، می توانید قبل از اقدام به طرح دعوی از مشاوران حقوقی کمک بگیرید.

شماره وکیل در تهران

چرا به مشاوره ی حقوقی نیاز داریم؟

قوانین در حوزه های مختلف حقوقی بسیار زیاد است و قانون گذار برای تمام حالات احتمالی که ممکن است در قانون با ان ها برخورد کرد و دچار مشکل شد را پیش بینی کرده است و تبعاتی و شرایطی را برای ان ها در نظر گرفته است به همین علت مباحث حقوقی بسیار وسیع و گسترده هستند که تمامی افراد نمی توانند به ان ها تسلط و اشراف داشته باشند، وکلا با تحصیل در این حوزه نسبت به این قوانین اشراف پیدا کرده اند  که در صورت مواجه با هر گونه مشکل حقوقی می توانند مشاوره ی مفیدی را به ما بدهند و ما را به درستی راهنمایی کنند. البته علاوه بر وکلا ، کارشناسان حقوقی نیز افرادی هستند که صلاحیت مشاوره ی حقوقی را دارند و به علت اگاهی در حوزه های حقوقی و قوانین کمک شایانی برای ما محسوب می شوند.

تفاوت مشاوره ی حقوقی با وکیل تنها در این است که وکیل دادگستری توانایی بر عهده گرفتن پرونده را دارد اما مشاوره ی حقوقی فقط می تواند در حوزه ی مشاوره دادن و تنظیم لوایح و طرح دعاوی و همچنین تنظیم قرارداد ها کمک کند. مشاور حقوقی همانند وکیل بر حوزه های مختلف حقوقی اشراف  دارد به همین دلیل می تواند در زمینه های مختلف حقوقی اعم از طلاق، دعاوی کیفری، دعاوی ملکی، تنظیم قراردادها و دیگر حوزه به شما کند. ا ترین وظیفه ی مشاور حقوقی دادن مشاوره است . خیلی ها تصور می کنند که بدون مشاوره حقوقی و کمک های یک وکیل، می توانند مسائل حقوقی خود را حل و فصل کنند اما مشاوره حقوقی می تواند دیدگاه شما را نسبت به مشکل حقوقی تان، تغییر دهد و راهکارهای بهتری برای حل آن به شما بدهد.

از چه کسی باید مشاوره ی حقوقی بگیریم؟

کارشناسان حقوقی افرادی هستند که نسبت به مسائل و قوانین حقوقی مختلف اشراف دارند و به منظور جلوگیری از اشتباهات و مشکلات حقوقی به افراد مشاوره می دهند ، حتی می توانند شما را برای پیش برد پرونده ی تان و نشان دادن مسیر درست حرکت پرونده ، یاری تان کنند.

از طرفی وکلا علاوه بر داشتن این اطلاعات به دلیل سابقه ی کاری و اجرایی در حل پرونده های حقوقی تسلط بهتری نسبت به روند اداری و حل مسائل حقوقی دارند که این باعث می شود بتوانند مشاوره ی ی کارآمدتری را به شما ارائه دهند. توجه کنید که وکلا در ساعات خاص و معینی در روز در دفاتر وکالت خود حضور دارند و مشاوره ی حقوقی به مراجعان خود می دهند البته اگر امکان مراجعه حضوری برای شما وجود ندارد می توانید به صورت غیر حضوری از آن‌ها مشورت کنید.

مشاوره حقوقی رایگان

مشاور کیفری در تهران

به جهت آغاز و شروع رسیدگی به پرونده کیفری لازم است که شاکی با مراجعه به دادسرای محل وقوع جرم ضمن تکمیل شکوائیه خود و پیوست کردن دلایل و مستندات خود به جهت اثبات ادعای خود و با پرداخت هزینه های دادرسی شکایت خود را به ثبت برساند. همچنین پس از ثبت شکایت موضوع شکایت به یکی از شعبه های بازپرسی ارجاع داده می‌شود و بازپرس با تعیین وقت قبلی و احضار طرفین دعوا اقدام به بررسی شکایت می‌ کند. شایان ذکر است که اگر نظر بازپرس، بعد از بررسی و تحقیق به مجرمانه بودن عمل باشد، با صادر کردن قرار جلب به دادرسی موضوع را به دادستانی به جهت اظهار نظر ارسال می نماید.

مشاور حقوقی امور ملکی در تهران

همانطور که مشخص است املاک جمع ملک است که عبارت ملک نیز خود به دو معنا می باشد، یکی ملک به معنای دارایی و اموال و دیگری به معنای زمین و ساختمان است که مراد از ملک در اینجا زمین و ساختمان می باشد. اگر دعوای ملکی از نوع حقوقی باشد، اصل بر این است که دادگاه محل وقوع مال غیرمنقول صالح به رسیدگی به اصل دعوا است. همچنین اگر دعوای ملکی از نوع کیفری باشد، اصل بر این است که دادگاه محل وقوع جرم، صلاحیت رسیدگی به موضوع را خواهد داشت. مانند آن که دعوای الزام به تنظیم سند رسمی که یک دعوای ملکی حقوقی است در محل وقوع مال غیرمنقول اقامه می شود و میتوانید از وکیل الزام به تنظیم سند رسمی کمک بگیرید..

فرق خدمات وکالتی با مشاوره ی حقوقی

مشاور حقوقی فردی ست که کارشناس مسائل حقوقی می باشد و نسبت به قوانین جاریه اطلاعات دارد و می تواند شما را در زمینه ی مورد نیاز راهنمایی کند اما وکیل ، علاوه بر داشتن این اطلاعات ، توانایی استفاده از ان ها را در پرونده های حقوقی نیز دارد .باید در نظر داشته باشید که مشاور حقوقی به زبان ساده یعنی فردی که توسط افراد، سازمان‌ها  به کار گرفته می‌شود تا با بررسی مشکل و تطبیق آن با   ارائه توصیه های قانونی و راهکارهای حقوقی بپردازد در حالی که وکلا وظیفه ای فراتر از این موضوع دارند و در کنار این موضوعات از سوی موسسات حقوقی یا خود افراد به کار گرفته می شوند تا طیف وسیع تری از خدمات حقوقی نظیر پیگیری پرونده در محاکم قضائی و اداری بپردازند و از سوی شما در پرونده حاضر شده و به دفاع بپردازند.

ویژگی های یک مشاور حقوقی خوب چیست

مشاور حقوقی خوب باید دارای چند ویژگی باشد، می دانید که معیارهای مختلفی برای خوب بودن وجود دارد اما در اینجا به برخی از ان ها اشاره خواهیم کرد.

 • مشاور حقوقی از دانش و اطلاعات کافی حقوقی برخوردار باشد: تسلط بر قوانین و داشتن اطلاعات حقوقی بالا باعث می شود که در حوزه ی مورد نظر بتواند شما را دقیق تر راهنمایی کند.
 • بتواند به خوبی منظور و مفهوم خود را انتقال دهد و در انتقال دانش خود به صورت الفاظ عامیانه مهارت داشته باشد: برای راهنمایی لازم است که مشاور حقوقی بتواند اصطلاحات قانونی و حقوقی را به زبان ساده تر برای افراد توضیح دهد تا بتوانند به درستی متوجه امور شوند.
 • به روز باشد: داشتن اطلاع از جدید ترین قوانین باعث بهتر و مفیدتر شدن مشاوره می شود.
 • مشاوره ی حقوقی خوب باید قابل اعتماد باشد .

درخواست مشاورهه

هنگام دریافت مشاوره حقوقی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

نکاتی چندی وجود دارد که توجه به آن ها باعث می شود شما بتوانید از مشاوره حقوقی بهترین بهره راببرید:

 • قبل از گفت و گو با مشاور حقوقی یک خلاصه ای از موضوع آماده کنید.
 • سوالاتی را که قصد دارید بپرسید یاد داشت کنید.
 • با آنچه که گفته می شود خوب گوش کنید و چنانچه سوال و ابهامی وجود داشت مطرح کنید.
 • یک وکیل خوب و متخصص در موضوع مورد بحث خود انتخاب کنید و همان کاری را انجام دهید که وکیل می گوید. متاسفانه افراد به مشاور حقوقی مراجعه می کنند اما در نهایت کار خود را انجام میدهد و این اشتباه است.

چطور به مشاوران حقوقی اعتماد کنیم

از ان جا که مسائل حقوقی بسیار حائز اهمیت هستند قطعا این موضوع که از چه کسی مشاوره حقوقی دریافت کنیم نیز حائز اهمیت می باشد. در مسائل حقوقی ممکن است  یک مشاوره ی اشتباه شما را دچارضرر و زیان بسیاری کند. مثلا در حوزه ی املاک ، طرح دعوی از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت طرح اشتباه و  یا تنظیم اشتباه دادخواست، دادخواست شما به  کلی رد می شود و تمام هزینه های ثبت دادخواست و دادرسی از بین می رود‌ . مشاور حقوقی باید قابل اعتماد باشد هم از لحاظ اطلاعات و اگاهی و هم از لحاظ امین بودن . موسسات حقوقی که اصولا کار مشاوره دادن را نیز بر عهده دارند به دلیل حفظ اعتبار و شهرت موسسه خود بهترین مشاوران حقوقی را استخدام می کنند به همین جهت با خیال راحت می توانید به این مشاوران اعتماد کنید.

بهترین مرکز مشاوره حقوقی

برای انتخاب بهترین مرکز مشاوره ی حقوقی می توانید اعتبار ، دانش و سابقه ی مشاوران ان را در نظر بگیرید به علاوه می توانید اعتبار و شهرت مرکز را مورد بررسی قرار دهید ، مرکز مشاوره ی خوب در بین مراجعان و کاربران از اعتبار و محبوبیت بالایی برخوردار است. در هر منطقه که هستید یا مرکز مشاوره حقوقی مد نظر شما در هر منطقه که قرار دارد مسلما افرادی در ان منطقه هستند که به ان مراجعه کرده اند و از نحوه ی فعالیت مرکز مشاوره مطلع هستند که می توانید پرس و جو کنید و از کارامدی و خوب بودن مرکز مطمئن شوید. میتوانید از چند مرکز مشاوره را دریافت کنید و با مقایسه ی مشورت ها و مشاوره ها ، بهترین را برگزینید اما کمی زمان بر و هزینه بر است اما برای پیدا کردن بهترین مشاوره حقوقی کارامد می باشد.

همان طور که می دانید هر مرکز و موسسه ای شرایط و قوانین خاص خود را دارد اما به طور کلی برخی از این شرایط عبارتند از:

 • موسسه از نظم و انضباط بالایی برخوردار است.
 • شرایط انواع مشاوره ی حقوقی اعم از حضوری، تلفنی، انلاین و غیره را فراهم اورده است تا تمامی افراد با توجه به محدودیت ها و یا تمایلاتشان بتوانند از مشاوره ی حقوقی مفید برخوردار شوند.
 • مشاوران و وکلای متخصص را در زمینه های مختلف حقوقی دارند تا بتوانند به صورت تخصصی و کارامد مشاوره را ارائه دهند.
 • صبر و حوصله مشاور و یا وکیل در توضیح شرایط و ابعاد حقوقی موضوع مد نظر موکل به ویژه در مشاوره حقوقی حضوری
 • هزینه مناسب متناسب با نوع و میزان مشاوره حقوقی درخواستی
 • خدمات رسانی در بازه زمانی مناسب در طول روز و در ایام مختلف

مشاوره حقوقی رایگان

مشاور حقوقی دعاوی خانواده در تهران

خانواده یکی از حساس ترین و مهم ترین عناصر یک جامعه است. قانون گذار برای حفظ و تکریم حریم خانواده قوانین ویژه و محکمی را تصویب کرده است. دعاوی خانواده امکان دارد برای هر فردی و در هر خانواده ای ایجاد شوند. حجم زیادی از دعاوی ثبت شده در دادگاه ها مربوط به دعاوی خانوادگی است. حل دعوای خانوادگی برای حفظ سلامت و آرامش همه اعضای خانواده ضروری می باشد. برای حل پرونده های خانواده میتوانید از وکیل خانواده مشاوره بگیرید.  همان طور که می دانید و از عنوان آن مشخص می باشد به آن بخش از دعاوی که مربوط به کانون خانواده باشد دعاوی خانوادگی گفته می شود. قانون حمایت از خانواده تدوین شده است که دعاوی خانوادگی زیر نظر این قانون حل و فصل شوند. در قانون جمهوری اسلامی ایران تقویت و حفظ بنیان خانواده بسیار مهم و ضروری می باشد. لازم است بدانید که مرجع صالح رسیدگی به دعاوی خانوادگی دادگاه خانواده است. اما شورای حل اختلاف نیز در کنار این دادگاه می تواند به برخی از دعاوی مربوط به خانواده رسیدگی کند.

تعرفه ی خدمات مشاوره ی حقوقی

برای مشاوران حقوقی و جلسات مشاوره ی حقوقی چه توسط کارشناسان حقوقی باشد و یا توسط وکیل ، تعرفه وجود دارد که این تعرفه را می توان حداقل میزان مبلغ حق مشاوره در نظر گرفت. مشاور حقوقی بر اساس خدماتی که ارائه می دهد می تواند مبالغ مختلفی را نیز داشته باشند ؛ تعرفه ی مشاوره ی حقوقی طبق تعرفه سال جاری عبارت است از:

1.        مشاوره حقوقی به ازای هر ساعت: حداقل ۵۰ هزار تومان و حداکثر ۵۰۰ هزار تومان.

2.        تنظیم دادخواست، شکواییه، لایحه، دفاعیه و اظهارنامه: حداقل ۲۰۰ هزارتومان و حداکثر ۵ میلیون تومان.

3.        مطالعه پرونده توسط وکیل: حداقل یک میلیون تومان و حداکثر پنج میلیون تومان.

البته در نظر داشته باشید برخی از موسسات مشاوره ی حقوقی رایگانی را ارائه میدهند. نکته ی دیگر این است که تعرفه ی مشاوره ی حقوقی حضوری و تلفنی نیز متفاوت می باشد.

دفتر مشاوره حقوقی

همان طور که می دانید برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید هم از وکیل ها و هم از کارشناسان حقوقی کمک بگیرید. وکلا در ساعت معین و مشخصی در روز در دفاتر وکالت خود حضور دارند و به مراجعان خود خدمات مشاوره حقوقی در حوزه های مختلف حقوقی را ارائه می دهند، کارشناسان حقوقی برخی دفاتر دارند و برخی در موسسات حقوقی ، مشغول به کار هستند که هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری و آنلاین و تلفنی به سوالات حقوقی افراد پاسخ می دهند و مشاوره ی حقوقی مفیدی را در اختیار کاربران قرار می دهند.

برای دسترسی به ادرس و مشخصات دفاتر وکلا و تعیین نوبت برای دریافت مشاوره ی حضوری و یا ادرس موسسات حقوقی می توانید با جستجو در موتورهای جستجوگر و یا پرس و جو در میان اشنایان و دوستان خود ، به اطلاعات مورد نیاز دست یابید.

وکیل در کرد کوی

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها