امروزه افراد و موسسات زیادی چه در تهران و چه در شهرستان ها و سایر استان ها اقدام به انجام مشاوره حقوقی می کنند. اما سوال اساسی این است که چگونه می توانیم با پرداخت کمترین هزینه یک مشاوره حقوقی خوب دریاقت کنیم؟ و آیا اصلا امکان دریافت مشاوره حقوقی رایگان وجود دارد یا خیر؟ از میان افراد و موسسات مختلف که مشاوره حقوقی رایگان رائه می دهند کدام یک بهترین هستند؟ و اینکه در هنگام دریافت مشاوره حقوقی  به چه نکاتی باید توجه کرد؟ و یا اینکه در چه مواردی می توان مشاوره ی حقوقی رایگان دریافت کرد و اساسا امکان دریافت مشاوره حوقی رایگان در تمام امور حقوقی وجود دارد؟ و بسیاری دیگر از سوالاتی که ممکن است ذهن فردی را که به دنبال مشاوره حقوقی است به خو مشغول کرده باشد، ما در این مقاله به این سوالات جواب می دهیم؛ با ما همراه باشید.

وکیل در کرد کوی

درخواست مشاورهه

مشاوره حقوقی رایگان

بسیاری از افراد در ابتدای امر به دنبال مشاوره حقوقی رایگان می باشند؛ چرا که امروز همه ی افراد از اهمیت مشاوره حقوقی برای تشکیل پرونده واقف هستند و می دانند که به دلیل پیچیدگی مسائل حقوقی خود قادر به حل مسائل حقوقی خود و دفاع از حق خود در دادگاه نیستند. لذا به دنبال  مشاوره حقوقی حرفه ای و تخصصی به صورت آنلاین و رایگان و یا حضوری هستند. اما از آنجا که تعرفه های مشاوره ی حقوقی حضوری امروزه برای برخی از افراد هزینه ی زیادی را در بردارد مشاوره ی حقوقی رایگان گزینه ی مناسبی برای این افراد است. اما خوب است بدانید که مشاوره حقوقی رایگان همیشه بهترین گزینه نیست و دارای معایبی است .

اهمیت مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی در تهران

اهمیت مشاوره حقوقی در تشکیل پرونده در دادگاه چیست؟ مشاوره حقوقی حین رسیدگی به پرونده در دادگاه چه کمکی به طرفین دعوا می کند؟افراد کمی هستند که در همه ی امور حقوقی در زمینه های کیفری، حقوقی، قضایی، خانواده، و.. از حق و حقوق خود آگاهی دارند و می دانند چه طور می توانند حق خود را بازپس بگیرند و به همین دلیل مشاوره ی حقوقی ضرورت می یابد.نقش مشاوره حقوقی در گسترش عدالت غیر قابل انکار است چرا که به افراد، مشاوره می دهند که در هر زمینه چه حقوق و تکالیفی دارند و این امر نیز می تواند از مراجعه ی غیر ضروری به دادگاه ها جلوگیری نمایدد چرا ممکن است با وساطت یک مشاوره حقوقی متخصص و حرفه ای مسلط به قوانین حقوقی مشکل طرفین حل می شود. بنابراین همانگونه که برای دریافت مشاوره ی تخصصی سلامت به پزشک مراجعه می کنیم برای مسائل حقوقی نیز باید به مشاوره حقوقی متخصص مراجعه کنیم. و نکته ی مهم این است که در مسائل حقوقی اصظلاحی به نام اعتیار امر مختومه وجود دارد و به این معنی است که امکان طرح مجدد دعوی از افراد سلب می شود و اگر بدون اطلاع از قوانین و مقررات حقوقی طرح دعوا کنید ممکن است برای همیشه از ارائه ی شکوائیه محروم شوید.

مشاوره ی حقوقی مانع از طرح چنین مسائلی می شود. بنابراین اگر بپرسید  مشاوره حقوقی چه زمان می تواند در حل مسائل حقوقی به کمک کند؟پاسخ  این است که مشاوره حقوقی در تمام مسائل حقوقی می تواند به شما کمک کند تا در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل حق خود را بدون تضییع حقوق دیگیری پس بگیرید.مشاوره حقوقی در تمام زمینه های مشاوره حقوقی خانواده، مشاوره حقوقی کیفری، مشاوره حقوقی اداره کار، مشاوره حقوقی انحصار وراثت، مشاوره حقوقی وصول مطالبات، مشاوره حقوقی چک، مشاوره حقوقی مالیاتی و.. می تواند به شما کمک کند.

.

درخواست مشاورهه

هنگام دریافت مشاوره حقوقی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

نکاتی چندی وجود دارد که توجه به آن ها باعث می شود شما بتوانید از مشاوره حقوقی بهترین بهره راببرید:

  • قبل از گفت و گو با مشاور حقوقی یک خلاصه ای از موضوع آماده کنید.
  • سوالاتی را که قصد دارید بپرسید یاد داشت کنید.
  • با آنچه که گفته می شود خوب گوش کنید و چنانچه سوال و ابهامی وجود داشت مطرح کنید.
  • یک وکیل خوب و متخصص در موضوع مورد بحث خود انتخاب کنید و همان کاری را انجام دهید که وکیل می گوید. متاسفانه افراد به مشاور حقوقی مراجعه می کنند اما در نهایت کار خود را انجام میدهد و این اشتباه است.

مشاوره حقوقی در تهران

چگونه یک مشاور حقوقی  خوب انتخاب کنیم؟

قبل از اینکه به این سوال جواب بدهیم بهتر است به این سوال جواب بدهیم که آیا مردم سایر نقاط کشور امکان دریافت خدمات مشاوره حقوقی را دارند؟ چرا که ممکن است افراد فکر کنند برای انتخاب یک مشاور حقوقی خوب حتما باید به تهران یا شهرهای بزرگ مراجعه کنند؛ و اما در پاسخ به این سوال خوب است بدانیم که امروزه سطح جامعه ی ما پیشرفت زیادی کرده است و دانشجویان از سراسر کشور در دانشگاه های تراز اول تحصیل می کنند و سپس برای ارائه ی خدمت راهی شهر و دیار خود می شوند. علاوه براین سطح دانشگاه ها در تمام کشور بالا رفته است و اساتید به نامی در دانشگاه های مختلف و در شهرهای مختلف به تدریس مشغول هستند بنابراین همه ی مردم و در نقاط مختلف کشور می توانند از مزایای مشاوره ی حقوقی خوب بهره مند شوند.

و اما برای انتخاب یک مشاور حقوقی خوب باید ویژگی های یک مشاور حقوقی متخصص و حرفه ای را بدانید و همچنین خوب است بدانید که تخصص مشاور حقوقی بسیار اهمیت دارد چرا که هر مشاور حقوقی ، در زمینه ی تخصصی مربوط به خود کار می کند که با سایر گرایش ها و حوزه ها متفاوت است؛ به عنوان مثال تفاوت مشاور حقوقی با مشاوره در امور کیفری و ثبتی حائز اهمیت است و هر یک تخصص مربوط به خود را دارند که در عین همپوشانی تفاوت های اساسی ای دارند. یک راه خوب برای انتخاب یک مشاور حقوقی حرفه ای و متخصص پرس و جو از دوستان و آشنایانی است که تجربه ی مراجعه به مشاور حقوقی را دارند و می توانند به شما کمک کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

ادرس دفاتر ما

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد 1

تلفن همراه : 09155446429

تلفن ثابت: 05146224091

جستوجوی سریع

مقالات ما

خدمات ما

درباره ما

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

شماره تماس دفتر

تلفن همراه :

تلفن ثابت: 91 40 22 46

جستوجوی سریع

مقالات

درباره ما

تخصص ما حل پرونده های شماست

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.