بهترین وکیل موجر و مستأجر با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

این روزها طبقه مستاجرنشین نسبت به گذشته‌ها بیشتر شده است و افراد زیادی هستند که بدون خانه در شهرهای این کشور وجود دارند که مجبورند خانه اجاره کنند و سقفی برای زندگی داشته باشند. بسیاری از زوج‌های جوان این روزها مستاجر هستند و در صدد خرید خانه می‌باشند. با این همه، مالکان نیز تعدادشان کم نیست. افراد زیادی صاحب ملک و خانه بوده و منزل مسکونی خود را در اختیار اجاره دیگران قرار می‌دهند. شما چه در مقام موجر و چه در مقام مستاجر باشید، حتما بعضی از مشکلات و مسائل برایتان پیش آمده که خودتان به تنهایی قادر به حل کردن آن‌ها نخواهید بود. چرا که شما از قوانین مربوط به مستاجری که در قانون مدنی آمده است اطلاعاتی ندارید. در همین راستا افرادی متخصص با نام وکیل موجر و مستاجر هستند که می‌توانند مسائل این حوزه را حل و فصل کنند.

شما در هر کجای ایران که هستید مسلما داشتن یک وکیل خوب می‌تواند راهگشای مشکلات باشد. اگر در مشهد زندگی می‌کنید با جستجوی عبارت وکیل در مشهد، به وب سایت رسمی مؤسسه دادورزان صلح و سازش رفته و از مشاوره بهترین وکلا بهره‌مند شوید.

وکیل موجر و مستاجر

مفاهیم اجاره، موجر و مستاجر

در ابتدا بهتر است در مورد مفاهیم اجاره، موجر و مستاجر کمی بیشتر بدانیم تا بتوانیم مسائل حقوقی مربوط به آن‌ها را بهتر درک کنیم. در واقع اجاره، یک قرارداد میان دو نفر است که بر طبق مفاد این قرارداد، منزل و یا مغازه از یک طرف به طرف دیگر با مدت مشخصی واگذار می‌شود. در این قرارداد، علاوه بر ذکر مشخصات طرفین و مورد اجاره، باید مبلغ اجاره نیز کامل مشخص شود.

موجر فردی است که قصد دارد ملک و یا واحد تجاری خود را در مدت مشخصی به فرد دیگری اجاره داده و در قبال آن به صورت ماهیانه، پول دریافت کند و مستاجر شخصی است که بابت اسکان در ملک موجر، هزینه پرداخت کرده و ملک را تا مدت معینی اجاره می‌کند. به بیان ساده‌تر موجر همان فرد اجاره دهنده و مستاجر فرد اجاره کننده است. به هزینه‌ای که بابت اجاره ملک دریافت می‌شود، اجاره بها نیز می‌گویند.

شرایط اجاره

شخصی که قصد دارد مکانی را اجاره دهد، آن مکان و اجاره هر مکان دیگری، شرایطی دارد که می‌توان با مشورت با وکیل یا دعاوی موجر و مستاجر از آن‌ها بهتر آگاهی پیدا نمود. ما در این بخش چندی از این شرایط را برای شما بیان کرده‌ایم:

  • موجر باید خودش مالک مغازه و یا منزل مسکونی باشد و کسی غیر از مالک نمی‌تواند موجر یک مکان باشد. در این بین وکیل موجر نیز می‌تواند قرارداد اجاره را تنظیم نماید.
  • مدت اجاره در هر قرارداد از مهم‌ترین ارکان قرارداد اجاره است. چنانچه مدت اجاره در قرارداد ذکر نشود، توافق باطل است. مدت زمان اجاره اغلب یکسال تعیین می‌شود و در صورت نیاز هر سال تمدید می‌گردد.
  • مستاجر و موجر هر دو باید بالغ باشند و افرادی که به سن قانونی نرسیده‌اند و افرادی که از نظر عقلی مشکل دارند نمی‌توانند ملکی را اجاره داده و یا اجاره کنند.
  • اجاره باید کتبی نوشته شده و به امضای طرفین برسد. در غیر این صورت اجاره باطل خواهد بود.

چنانچه بخواهید ملکی را اجاره دهید و یا اجاره کنید با داشتن یک وکیل در مشهد می‌توانید از بروز هرگونه اختلاف و یا ضررهای مالی جلوگیری نمایید. وکیل موجر و مستاجر موظف است مفاد قانونی و حقوق موجر و مستاجر را برای طرفین به طور کامل شرح داده و قرارداد را از نظر قانونی مطابقت دهد.

حقوق مستاجر

در امر اجاره، قانون برای مستاجر و موجر، حقوقی را در نظر گرفته است که طرف مقابل موظف به اجرای آن‌هاست. حقوق مستاجر در یک واحد ساختمانی شامل، انباری و پارکینگ است، مگر اینکه در زمان تنظیم قرارداد برای این موارد توافقی صورت نگرفته باشد. چنانچه ملک نیاز به تعمیرات داشته باشد موجر موظف است خودش این کار را انجام دهد.
چنانچه فسخ قرارداد از جانب مستاجر باشد، باید یک ماه قبل به فرد موجر اعلام نموده و با توافق با او و تسویه تمامی حساب‌ها، قرارداد را فسخ و مبلغی که بابت پیش به موجر پرداخت شده را دریافت نماید.

اگر هنگام قراداد، موجر ادعاهایی کند که هیچکدام مصداقی نداشته باشند، مستاجر حق برهم زدن قرارداد را دارد. به عنوان مثال موجر در زمان قرارداد اعلام می‌کند که خانه مجهز به سیستم سرمایش و گرمایش است، اما در حقیقت چنین نیست و یا موجر اظهار کند خانه 100 متری بوده، در حالی که متراژ خانه 70 متر است.

وکیل موجر و مستاجر در مشهدحقوق موجر

موجر نیز همانند مستاجر از حقوقی برخوردار است که وکیل موجر و مستاجر می‌تواند این حقوق را به خوبی شرح دهد. یکی از این حق‌ها، حق اجاره بهاست که در موعد مقرر باید به موجر پرداخت شود. دومین حق مربوط به درخواست تخلیه بوده است. موجر حق دارد در پایان موعد قرارداد، ملک خود را به صورت تخلیه تحویل بگیرد.
چنانچه مستاجر در محل اجاره، به انجام کارهای خلاف قانون بپردازد، موجر می‌تواند با مراجعه به دادگاه، قرارداد را فسخ کند. همچنین اگر در حین استفاده مستاجر از ملک، موجب خسارت و خرابی شود، موجر می‌تواند قرارداد را به هم بزند.

نکته مهم در امر اجاره که گوشزد آن بر عهده وکیل موجر و مستاجر بوده، این است که طرفین قرارداد می‌توانند هر شرطی که در قانون قرارداد اجاره نیست را توافق نموده و در اجاره‌ نامه بیاورند. دوم اینکه در قراردادهای قانونی، وکیل موجر و مستاجر می‌تواند از جانب موجر و مستاجر قرارداد را امضا نموده و تایید نماید.

سخن پایانی

وکیل موجر و مستاجر کسی است که به امور حقوقی اجاره، تسلط کافی داشته و می‌تواند در صورت لزوم از حق هر کدام از طرفین در محضر دادگاه دفاع کند. داشتن یک وکیل خوب می‌تواند شما را در هنگام بروز مشکلات و مسائل حقوقی یاری کند.
با جستجوی عبارت وکیل در مشهد در مرورگر خود می‌توانید وارد وب سایت موسسه دادورزان صلح و سازش شده و از کارشناسان و وکلای درجه یک این موسسه یاری بخواهید. بدون شک این موسسه دارای یک تیم مجرب و حرفه‌ای بوده که در تمام زمینه‌های حقوقی می‌توانند به شما کمک کرده و با مشاوره‌های کارساز، مانع از ضررهای مالی برای شما شوند. جهت ارتباطی آسان و آشنایی بیشتر  از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

گروه وکلای دادورزان صلح وسازش

آدرس دفاتر

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد1

تلفن همراه: 09155446429

خط ثابت دفتر: 05146224091

جستوجوی سریع

اخرین مقالات

خدمات ما

درباره ما

 برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.

گروه وکلای دادورزان صلح وسازش

آدرس دفاتر

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد1

تلفن همراه: 09155446429

خط ثابت دفتر: 05146224091

خدمات ما

درباره ما

تخصص ما حل پرونده های حقوقی شماست

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.