وکلای دادگستری

وکیل در درگز

وکیل پایه یک دادگستری

وکلای دادگستری: امکان دارد برای هریک از ما مسئله حقوقی ایجاد شود که نیاز به یک مشاور یا وکیل حقوقی داشته باشیم،البته دسترسی به یک وکیل مورد اعتماد بسیار دشوار می باشد. درواقع اولین قدم برای حل مسائل حقوقی اعتماد داشتن به یک نفر و سپردن پرونده به وی می باشد، بنابراین بهتر است ابتدا با چند کلمه متداول حقوقی آشنا شویم.

وکیل

به فردی گفته می شود که از طرف شخص دیگر برای انجام برخی امور مأموریت پیدا می کند.

وکالت

به قراردادی که مطابق با قوانین حقوقی و مدنی میان طرفین منعقد می شود به عنوان وکالت نامیده می شود.

موکل

شخصی که خود می تواند، امور کارهایش را به انجام برساند و از شخص دیگر جهت راهنمایی و مشاوره کمک در خواست می نماید تا در محاکم قضایی به عنوان نائب و جانشین از حقوق وی دفاع نماید. وکیل خوب سعی در گمراه کردن قاضی و پیچیده کردن پرونده نخواهد داشت. 

مهمترین ویژگی یک وکیل خوب مورد اعتماد بودن او می باشد. این امر مستلزم وجود صداقت، امانت و احساس مسئولیت پذیری در وکیل می باشد.چنانچه در دعاوی حقوقی خود نیازمند بررسی پرونده خود و اعطای وکالت هستید می توانید با ما در ارتباط باشید.

آدرس : زاهدان-میدان امام علی (ع) نبش خیابان امیرالمومنین ٣ مجتمع سپیده طبقه اول

شخصی است که پس از طی کردن دوره لیسانس و کسب مدرک حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی در آزمون پذیرش کارآموزی کانون وکلای دادگستری که در سال یک بار برگزار می شود و از رقابت سختی برخوردار است را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد. 

همچنین پس از قبولی در آزمون باید، استعلام هایی نظیر گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد و سایر مدارک را از پزشکی قانونی و دیگر نهاد های امنیتی دریافت نموده و به کانون ارائه نماید. به این ترتیب پس از موفقیت در آزمون ها و ارائه گواهی های درخواست شده به عنوان کارآموز وکالت معرفی می شود.

به این جهت که بتواند به عنوان وکیل پایه یک دادگستری مشغول به کار شود، پس از این مراحل بایددر حدود دو سال در کنار یک وکیل پایه یک دادگستری با تجربه که به عنوان سرپرست شناخته می شود،به عنوان کارآموز فعالیت نماید.

همچنین با شرکت در جلسات دادرسی در کلیه زمینه های حقوقی تجربه لازم را به دست آورد.

متخصص ترین و بهترین وکلای مشهد  در گروه وکلای دادورزان صلح و سازش دور هم جمع شده اند و برای ارائه راهکار در خصوص مشکلات و مسائل حقوقی شما آماده ارائه هرگونه مشاوره وپاسخگویی به تمام سوالات حقوقی، سوالات حقوقی خانواده، سوالات حقوقی طلاق و… شما هستند.

فردی که می خواهد و کل پایه یک دادگستری شود باید در جلساتی که به وسیله کانون وکلا هر هفته برگزار می شود، شرکت نماید. همچنین در آزمون های مهارتی کامپیوتر نیز رتبه قابل قبول دریافت نماید. پس از این مراحل و گذراندن دوره های یاد شده باید درآزمون اختبار شرکت جسته و نمره قابل قبول کسب نماید. 

اصولاً فرد کارآموز از آزمون های شفاهی و کتبی باید نمره حائز اهمیت دریافت نماید. پس از این مراحل باید در مراسم تحلیف یا سوگند شرکت کرده و پس از مراسم تحلیف به عنوان وکیل دادگستری می تواند فعالیت نماید.

آیا وکلای پایه یک دادگستری قابل اعتمادند

چنانچه اشاره کردیم فردی که می خواهد، وکیل دادگستری شود باید مراحل زیادی را پشت سر گذاشته باشد و در کلیه آزمون ها شرکت نموده و نمره قبولی بدست آورد. با این حساب می توان نتیجه گرفت که هر کسی نمی تواند این مراحل را به سهولت به دست آورد و باید زحمت زیادی برای کسب این عنوان کشیده باشد. درواقع فردی که این عنوان را به دست می آورد، باید شخصی متخصص از نظر حقوقی محسوب شود.

آیا برای امور حقوقی لازم است که از وکیل پایه یک دادگستری کمک گرفت؟

اصولاً کمک گرفتن از افراد با تجربه در هر موردی می تواند، تأثیر زیادی در بهبود روند رسیدگی به مسئله بگذارد و حاصل کار رضایت بخش خواهد بود. در حال حاضر افراد متخصص در رابطه با امور حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری کم نیستند، اما این فرهنگ سازی در بین افراد هنوز به رسمیت شناخته نشده است 

که برای انجام کارهای حقوقی از این افراد کمک بخواهیم. در واقع یاری گرفتن از وکیل پایه یک دادگستری می تواند تا حدود زیادی بار روحی و روانی بسیاری را از دوش افراد بردارد، همچنین باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود، 

بنابراین پیشنهاد می شود تا برای مشکلات و امور کیفری یا دادگاهی خود از یک وکیل دادگستری کمک بخواهید تا نتیجه بهتری را به دست آورید.

“با شماره گیری تلفن های تماسی که در پایین درج شده اند می توانید پرونده های خود را به بهترین وکلای دادگستری  بسپارید و مطمئن باشید که به آن چیزی که مقصود شماست می رسید بدون هیچ کم و کاستی. با اعتماد به وکلای دادورزان صلح و سازش با خیالی آسوده منتظر اتمام پرونده باشید.   “

تفاوت وکیل پایه یک با وکیل پایه دو دادگستری

مهم ترین تفاوت وکیل پایه یک و وکیل پایه دو دادگستری در نحوه پذیرش این افراد در آزمون وکالت می باشد. در واقع هر گاه فردی موفق به قبولی آزمون وکالت از سوی کانون وکلای ایران شود، به عنوان وکیل پایه یک شناخته می شود و چنانچه موفق به گرفتن پذیرش از جانب قوه قضائیه شود، وکیل پایه دو دادگستری می باشد. با این توصیف کانون وکلای ایران بنیادی کاملاً مستقل و غیر وابسته می باشد که قبل از انقلاب اسلامی تأسیس یافته است.

اگر شما عزیزان در انتخاب بهترین وکلای دادگستری در شهر خود دچار سردرگمی شده اید می توانید با مشاوران گروه وکلای دادورزان صلح و سازش تماس بگیرید تا شما را در انتخاب بهترین وکلای دادگستری یاری دهند.

پذیرش از جانب قوه قضائیه با مشکلات و سختی هایی همراه است، اما نسبت به آزمون کانون وکلای ایران آسان تر می باشد به همین علت اعتبار آن در مقایسه با وکیل پایه یک دادگستری کم تر می باشد.

یکی دیگر از تفاوت های وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو می توان به پذیرش دعوی اشاره کرد به این نحو که وکیل پایه یک دادگستری می تواند کلیه دعاوی ( دعاوی کیفری، دعاوی موجر و مستاجر و …) و مراحل آن را بپذیرد، اما مسئولیت و حوزه فعالیت وکیل پایه دو محدود تر می باشد.

 مسئولیت های وکیل پایه یک دادگستری

یک وکیل پایه یک می تواند وکالت در هر زمینه ای را بپذیرد و در دعاوی مختلف حضور داشته باشد.

اغلب دعاوی که وکیل پایه یک می تواند به آن ها ورود پیدا کند شامل

وکیل خانواده

در اموری مانند طلاق، مهریه، طلاق توافقی، استرداد جهیزیه، نفقه، حضانت فرزندان، انحصار وراثت و

مواردی مانند این باشد.

وکیل ملکی

وکیل پایه یک دادگستری برای اموری مانند تنظیم سند رسمی، الزام به اخذ پایان کار، امور وقف، سرقفلی، قرارداد اجاره و موارد مربوط به ملک و املاک فعالیت نماید.

وکیل مهاجرت

افرادی که قصد مهاجرت به سایر نقاط را داشته باشند، می توانند با مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری از قوانین مربوط به مهاجرت اطلاعات کافی را به دست آورند.

وکیل مالیاتی

امروزه جرائم سنگین مالیاتی برای افراد یک دغدغه و نگرانی محسوب می شود، برای ممانعت از این ام

ر می توان از یک وکیل دادگستری در رابطه با مالیات مشاوره و راهنمایی دریافت نمود.

  • وکیل ثبت احوال

 به کمک وکیل پایه یک دادگستری ثیت احوال می توان در امور مختلف و مربوط به ثبت احوال از جمله تغییر نام، نام خانوادگی، حذف نام همسر از شناسنامه پس از امر طلاق، دریافت گواهی فوت و مواردی مانند این به شما مشاوره دهد.

وکیل شرکت ها

وکیل شرکت جهت انجام اموری نظیر ثبت شرکت، ضمانت نامه های بانکی، تشکیل پرونده مالیاتی و سایر موارد می توانید، از یک وکیل پایه یک دادگستری کمک بخواهید.

  • وکیل چک و سفته

با کمک وکیل پایه یک در امور مربوط به چک و سفته برگشتی می توانید، این امور را بررسی و رفع و رجوع نمایید.

 بهترین وکیل پایه یک دادگستری

بهترین وکیل پایه یک شخصی است که کار خود را در عین شرافت و درستکاری انجام می دهد، همچنین از تمام انرژی خود جهت نتیجه گیری بهتر پرونده استفاده می نماید. بهترین وکیل با در نظر گرفتن کارهای سخت و به مرور زمان نسبت به کارهای محوله خود دچار بی تفاوتی نمی شود.همچنین باید به نحوی رفتار کند تا اعتماد و اطمینان موکل خویش را جلب نموده و باعث آرامش و احساس امنیت و آسودگی خاطر برای موکل باشد.

در سایت حقوقی گروه وکلای دادورزان صلح و سازش سعی شده است تا به زبانی ساده تمام اطلاعات لازم و مفید در خصوص مسائل حقوقی اعم از مالی و غیر مالی، مسائل مرتبط با زوجیت، دعاوی خانوادگی و … در اختیار خوانندگان محترم قرار گیرد که عمدتا تجارب سال های وکالت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش  می باشد. 

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
۰ نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

وکیل طلاق در طرقبه شاندیز 6

آشنایی با قوانین طلاق و مهریه در ایران

وکیل متخصص در بجستان 1

اساسنامه سازمان زمین شهری

بهترین وکیل ملکی

قوانین ملکی سند مالکیت

برخی کمیسیون های شهرداری و نحوه اجرا

وکیل روابط نامشروع 2

منشور حقوق شهروندی

وکیل پایه یک دادگستری در سیستان و بلوچستان

وکیل پایه ۱ دادگستری چه کاری میتواند انجام دهد

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده