بهترین وکیل اختلاس برای جلوگیری از مصادره غیر قانونی اموال دولت و مشترک با ملت

وکیل اختلاس

وکیل اختلاس

اهمیت وکیل اختلاس از جهت آنست که: اختلاس از جمله جرائم خطرناک در جامعه‌ی ما است و جزو جرم‌های عمومی محسوب می‌شود که منافع تمام افراد جامعه را به خطر می اندازد. اختلاس در لغت به معنی سرقت کردن و دزدیدن است اما در اصطلاح حقوقی اختلاس بدین معنی است که کارمندان و کارکنان وابسته به دولت اموال عمومی و مشترک ملت را به طور غیر قانونی مصادره کند و برای منافع شخصی خود مورد استفاده قرار دهند. یکی از ویژگی‌های مهم جرم اختلاس این است که به صورت برنامه ریزی شده صورت می‌گیرد و رضایت صاحبان حق که عامه‌ی مردم هستند در آن نقشی ندارد. خب ممکن است این سوال را بپرسید که وکیل اختلاس کیست و چه کمکی می کند؟ ایشان برای جلوگیری از آسیب و ضرر کارمندان وکارکنان دولت فعالیت می کند و وکالت پرونده‌های اختلاس را بر عهده می‌گیرد تا از صاحبان حق دفاع کند. پرونده‌های اختلاس پیچیدگی‌های زیادی دارند و هر فرد عادی نمی‌تواند از عهده‌ی حل و فصل آنان بربیاید و با توجه به سخت گیری‌هایی که در این زمینه می‌شود و طرف مقابل که ممکن است صاحب منصب و مقام باشد حتما باید پرونده‌ی اختلاس به وکیل متخصص این حوزه که در چنین پرونده‌هایی دارای سابقه و تجربه است بسپارید. وکیل حرفه ای اختلاس با تجربه‌‌ی خود و اشرافی که بر قوانین و مقررات دارد بهتر می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمامی مدارک را تهیه نماید و از ادله و شواهد معتبر برای دفاع از حقوق افراد در طی روند دادرسی استفاده کند با وکیل کیفری با تجربه ما همراه باشید.

عناصر تشکییل دهنده ی جرم اختلاس

ویژگی های وکیل اختلاس

کار وکیل اختلاس به نسبت سخت‌تر و سنگین‌تر است از سایر وکلا است و باید بسیار حرفه‌ای و تخصصی عمل کند. وکیل کارکشته ی اختلاس باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا بتواند وکالت پرونده های اختلاس را بد عهده بگیرد و به خوبی از حق و حقوق مردم دفاع کند. در ادامه به این ویژگی‌ها اشاره می شود:

  • وکیل اختلاس باید دارای تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی پرونده‌های مربوط به کلاهبرداری باشد و بر تمام قوانین و مقررات حوزه‌ی اختلاس اشراف کامل داشته باشد.
  • وکیل اختلاس باید دارای تحصیلات در زمینه‌ی حقوقی باشد.
  • مشاوره حقوقی با وکیل اختلاس به صورت تخصصی و حرفه‌ای ارائه می گردد.
  • هزینه ی وکیل اختلاس باتوجه به خدماتی که ارائه می‌دهد منطقی است.
  • وکیل اختلاس برای جرئت و شهامت لازم برای تحقیق و پژوهش حهت جمع آوری مدارک برای گسترش عدالت در جامعه را داشته باشد.
  • وکیل متخصص اختلاس باید بتواند با کلمات صقیل و علمی و فن بیان قوی از حقوق ملت دفاع کند.
  • بهترین وکیل اختلاس موفقیت بیشتری در حل پرونده های اختلاس دارد و بر مسائل روز جامعه ی حقوقی اطلاع دارد.

درخواست مشاوره وکیل

چه زمان باید به وکیل اختلاس مراجعه کنیم؟

 وکیل اختلاس این توانایی را دارد که در هر مرحله از پرونده‌های مربوط به اختلاس و سرقت و کلاهبرداری‌های دولتی به موکل خود کمک کند تا بهترین نتیجه را بگیرد. هر زمان که در روند پرونده به مشکل برخوردید حتما به مشاور حقوقی اختلاس مراجعه کنید و از او راهنمایی بگیرید اما اکیدا توصیه می‌شود که پرونده‌ی خود را به وکیل تحصیل کرده ی اختلاس بسپارید.

وکیل اختلاس

مجازات جرم اختلاس

مجازات جرم اختلاس سنگین است؛ قانون گذار مجازات حبس و خلع از مقام دولتی فرد و همچنین پرداخت جریمه را برای اختلاس گر تعیین نموده است. به عنوان مثال اگر میزان اختلاس تا ۵۰ هزار ریال باشد به ۶ ماه تا ۳ سال حبس و انفصال موقت از شغل محکوم می‌شود. اما اگر مقدار اختلاس بیش از این باشد به ۲ تا ۱۰ سال حبس و خلع دائم از خدمات دولتی محکوم می‌شود. علاوه براین هر یک از این افراد علاوه بر توقیف اموال اختلاس شده باید دو برابر مبلغی که اختلاس کرده‌اند جریمه بپردازند. البته توجه نمائید که میزان جریمه هر سه سال یک بار بر اساس تورم توسط مراجع مربوطه تعیین می شود و مجازات بر اساس آن اعمال می گردد.

ارکان جرم اختلاس

Elements of the crime of embezzlement

عناصر تشکیل دهنده ی جرم اختلاس چیست؟

برای وقوع هر جرمی لازم است که عناصر تشکیل دهنده‌ی آن وجود داشته باشد و اگر این عناصر نباشد جرم تشکیل نمی‌شود. در واقع لازمه‌ی وقوع هر جرم کیفری وجود عناصر تشکیل دهنده‌ی آن است. در ادامه به عناصر تشکیل دهنده‌ی جرم اختلاس اشاره می‌شود:

  • عنصر معنوی جرم اختلاس

قصد و نیت انجام عمل مجرمانه و غاگر هدف مجرم ارتکاب جرم اختلاس باشد عنصر معنوی جرم شکل گرفته است.

  • عنصر مادی جرم اختلاس

منظور از عنصر مادی جرم اختلاس انجام عملی است که به موجب آن جرم اختلاس شکل می‌گیرد. مجرم بدین وسیله مرتکب جرم می‌شود. عنصر مادی اختلاس برداشتن و تصاحب اموالی است که کارمند دولت وظیفه نگهداری آن ها را دارد.

  • عنصر قانونی جرم اختلاس

زمانی که در قانون عملی جرم محسوب می شود و مورد جرم انگاری قرار می گیرد و برای آن مجازات مشخص می‌شود. این بدین معنی است که جرم دارای ضمانت اجرا است.

درخواست مشاوره وکیل

وکیل اختلاس و سختی کار او
The embezzlement lawyer and his hard work

درخواست مشاوره وکیل

وکیل اختلاس و سختی کار او

همانطور که دیدید اختلاس جرم پیچیده و سختی است که جزئیات زیادی را در بر می‌گیرد. انجام کارها و روند قضایی و اداری پیگیری جرم اختلاس سخت و دشوار است. زیرا شرایط عادی و عمومی برای دادرسی این نوع پرونده‌ها وجود ندارد. بنابراین وکیل کار سختی دارد. عملا هر گونه جرمی ممکن است برای مجرمی که اختلاس کرده وضع گردد اما وکیل پایه یک دادگستری باید تلاش کند که ساده‌ترین حکم را از دادگاه بگیرید. طرف مقابل فرد اختلاس‌گر یک نفر نیست مدعی العموم است که همین کار را سخت‌تر می‌کند. دید عوامل دادگاه‌ها هم به فرد مجرمی که اختلاس کرده است چندان جالب نیست. بنابراین وکیل رزومه دار اختلاس باید ابتدا این جو را بهتر کند و بین موکل خود و دادگاه هر چند نسبی صلح برقرار کند. تا دادگاه بهتر بتواند در شرایط عادلانه‌ای برگزار شود و قاضی به عنوان یک فرد بی طرف حامی عدالت بهترین حکم را صادر کند.

وکیل در کرد کوی

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده