وکیل در تهران

وکیل در تهران

وکیل امور اراضی در تهران

زمین منبع غیرقابل جایگزینی می باشد که به راحتی و با صرفه‌های اقتصادی قابل بازیافت نیست، بنابراین کاربری اراضی در کشورهایی مانند ایران که فضای زیست محدود می باشد، باید همچون مصرف کردن آب با اندیشه همراه با برنامه ‌ریزی و کاملاً بهینه باشد. بهتر است بدانید که سازمان امور اراضی کشور در بهمن ماه سال ۱۳۷۱ با ادغام تشکیلات سازمان اصلاحات اراضی و ستاد مرکزی هیات های هفت نفره، به عنوان سازمانی مستقل و وابسته به وزارت کشاورزی تشکیل شده است. لاازم است بدانید که راضی از نظر بهره برداری، محل وقوع مالکیت و کاربری با هم تفاوت دارند. قوانین و مقررات و مراجع متعدد و مختلف رسیدگی به اختلاف ها و دعاوی اراضی، از سخت ترین و پیچیده ترین دعاوی مطرح شده در مراجع قضایی می باشد. با کمک وکیل در تهران به راحتی حق خود را بگیرید.

شماره وکیل در تهران

تغییر کاربری اراضی

زمانی که استفاده‌کنندگان از زمین تصمیم می‌گیرند که منابع زمین را برای اهداف گوناگون خود به کار برند، تغییر کاربری زمین (با اثرات مطلوب و نامطلوب) اتفاق می‌افتد. معمولاً تغییر کاربری اراضی کشاورزی، یک‌مرتبه صورت نمی‌گیرد؛ بلکه طی مراحل مقدماتی ابتدا زمینه آماده می‌شود و سپس، تغییر صورت می‌گیرد.

زمین خواری چیست؟

زمین خواری نوعی کلاهبرداری می باشد و قوانین مربوط به نقل و انتقال املاک و اراضی به‌صورت غیرقانونی، شامل زمین خواری نیز می‌شود؛ زیرا خرید و فروش، معامله و نقل و انتقال به صورت غیرقانونی صورت می‌گیرد و یک زمین خوار با استفاده از ضعف قوانین، با توسل به وسایل متقلبانه، و با تغییر غیرقانونی اراضی آن‌ها را تصرف و به فروش می‌رساند.

مجازات زمین خواری چیست؟

مطابق با ماده های قانون تشدید مجازات، مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری تصویب شده سال ۱۳۶۷، و همچنین بر اساس ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی و همچنین قانون ثبت اسناد تصویب شده در سال ۱۳۱۰ درخصوص اشخاصی که مال دیگری را مال خود معرفی می کنند و برای آن سند دریافت می‌کنند، از قوانین مرتبط با زمینخواری می باشد. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در زمینه امور اراضی پنج سال سابقه فعالیت دارد.

مراجع صالح به رسیدگی دعاوی اراضی

باید بدانید که رسیدگی به دعوی راجع به اثبات مالکیت نسبت به اراضی که جزء منابع طبیعی اعلام شده است و برای آن سند صادر شده باشد در صلاحیت دادگاه مرکز استان محل وقوع ملک می باشد. لازم  ذکر است که به دعوای شخص حقیقی و حقوقی در خصوص ضایع شدن حقوق آن ها براساس رای قاضی هیات ماده واحده و تشخیص اداره منابع طبیعی گویند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها