وکیل ایرانیان مقیم خارج  کشور

وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور برای افرادی است که در خارج از کشور ایران زندگی می کنند اما دعاوی آن ها در داخل ایران پیگیری می شود. قانون اساسی کشورهای مختلف در عین اینکه ممکن است در برخی موارد حقوقی با هم شباهت داشته باشند اما اختصاصی یک کشور است و تنها وکلای داخل کشور از آن اطلاع دارند. اما در مورد حقوق بین املل بحث فرق می کند که در این مقاله مورد بحث ما نیست.ارائه ی خدمات به ایرانیان مقیم کشورهای دیگر تنها از پس یک وکیل خبره بر می آید. زمانکی که ایرانیان به دلایل مختلفی از جمله پناهندگی، مهاجرت، تحصیل، اقامت موقت و..در کشورهای دیگر زندگی می کنند ، نیاز دارند مسائل حقوقی آن ها در داخل کشور رسیدگی شود این کار از عهده ی وکیل ایرانیان مقیم خارج کشور بر می آید. این دسته از وکلا با تمام قوانین و مقررات مربو به انواع موضوعات ایرانیان مقیم خارج از کشور اشراف کامل دارند. بنابراین لزوم کمک گرفتن از وکیل رسیدگی به امور حقوقی این افراد در داخل کشور است.

نکات مهم دیگری که باید درمورد وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور بدانید

 • وکیل متخصص ایرانیان مقیم خارج از کشور باید قبل از قبول وکالت شخص مراجعه کننده نکات لازم در این باره را دقیق بررسی کند و موارد لازم را به ایشان گوشزد نماید.
 • بر اساس آنچه که در قانون مدنی آمده است قرار داده وکالتی است بین فردی که نمی تواند پیگیری امور حقوقی خود را به دست بگیر که موکل نامیده می شود و یک وکیل که  برای رسیدگی به این امور انتخاب می شود و این قرار داد را قبول می کند.
 • به طول معمول وکیل خبره باید علاوه بر اشراف کامل بر قوانین و مقررات داخل کشور باید بر قوانین و مقررات خارج از کشور تا حد لزوم تسلط داشته باشند. چرا که ممکن است دعاوی مطرح شده به تعارض قوانین دو کشور مربوط باشد، وکیل باید بتواند این تعارضات را حل کند.
 • شما می توانید از خدمات وکیل آنلاین بهره مند شوید برای بهره برداری از خدمات وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانید به سایت های معتبر مراجعه کنید.

پیگیری قرارداد ها و سهام ها توسط وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور

یکی از مهم ترین خدمات وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور فعالیت در حوزه ی قرار داد ها و شرکت ها است. هنگامی که ایرانیان مقیم خارج از کشور بخواهند برای عقد قرار داد وارد مذاکره شود، در این هنگام به دلیل عدم آگاهی از قوانین دو کشور می تواند متضمن ضرر های احتمالی زیادی شود اما اگر با مشاور حقوقی ایرانیان مقیم خارج از کشور مشورت کند ایشان با تسلطی که بر قوانین و مقررات دارند به بهترین شکل ایشان را راهنمایی می کنند.

درخواست مشاوره وکیل

پیگیری دعاوی ملکی ایرانیان مقیم خارج از کشور توسط وکیل با تجربه ی ایرانیان مقیم خارج از کشور

ایرانیان مقیم خارج از کشور ممکن است قصد فروش املاک خود در ایران را داشته باشند و امکان بازگشت به کشور برایشان محیا نباشد. در این شرایط اکیدا توصیه می شود که فروش املاک خود را به وکیل ملکی که در این زمینه دارای سابقه و تجره هستند بسپارند. چرا که مشا.ران املاک و دللان به عنوان افراد ذی نفع اگر غیر قابل اعتماد باشند می توانند خسارات جبران ناپذیری را به فرد تحمیل کنند.

 اطلاع از وضعیت ممنوع الخروجی ایرانیان مقیم خارج از کشور توسط وکیل باتجربه ی ایرانیان مقیم خارج از کشور

ممکن است  برخی از افراد به هر دلیلی از نبودن ایرانیان مقیم خارج از کشور سوءاستفاده کنند  و قدام به شکایت و طرح دعوی نمایند و حکم جلب و یا ممنوع الخروجی آن ها را اخذ نمایند. با توجه به اینکه ایرانیان مقیم خارج از کشور از وضعیت حقوقی خود آگاه نباشند و ندانند که ممنوع الخروج  و یا حکم جلب آن ها اخذ شده است بهترین گزینه  این است که برای پیگیری وضعیت خود به یک وکیل وکالت بدهند تا وضعیت آن ها راپیگیری کنند. و اقدامات لازم برای دفاع از ایشان و رفع موانع را انجام دهند.

طرح دعاوی قرار دادی ایرانیان خارج از کشور توسط وکیل متخصص ایرانیان مقیم خارج از کشور

ایرانیان خارج از کشور ممکن است قصد انعقاد قرار دادی در داخل کشور داشته باشند اما امکان حضور در ایران برایشان فراهم نباشد  و یا اینکه ممکن است  در تنظیم قرار داد و ابعاد مختلف آن دچار ابهامی باشند در این موقعیت توصیه می شود حتما به وکیل متخصص مراجعه کنند.

 طرح دعاوی مربوط به اصل 49 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توسط وکیل حرفه ای ایرانیان مقیم خارج از کشور

بر اساس اصل 49 قانون اساسی دولت وظیفه دارد ثروت هایی را که از طریق ربا، غصب، رشوه، اختلاس، سرقت، قمار، سوء استفاده از موقوفات، سوء استفاده از مقاطع کاری و معاملات دولتی، فروش زمین های موات و مباحات اصلی، دایر کردن اماکن فساد و سایر موارد غیر مشروع را اخذ نماید و به صاحب حق تحویل بدهد و درصورت مشخص نمودن او  در اختیار بیت المال قرار دهد. این حکم باید با رسیدگی و ثبوت و تحقیق شریعی به وسیله ی دولت اجرا شود. اگر ایرانیان خارج از کشور در حوزه ی این اصل پرونده داشته باشند باید یک وکیل متخصص انتخاب کنند تا به پرونده ی ایشان رسیدگی کند.

 طرح دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشوراوسط وکیل تحصیل کرده ی ایرانیان مقیم خارج از کشور

در دعاوی خانوادگی مثل ازدواج و طلاق و.. ممکن است یکی از زوجین داخل کشور باشد و دیگری خارج از کشور، جهت رسیدگی به دعاوی خانوادگی نظیر طلاق مطالبه ی مهریه اتوقیف اموال حضانت و ملاقات فرزندان و.. که در دادگاه خانواده به آن ها رسیدگی می شود، در این موقعیت باید فردی را به عنان وکیل انتخاب  کنند تا به پرونده ی آن ها رسیدگی کند. علاوه براین برای  اینکه رای  ماخوذ شده در خارج از کشور در دادگاه ایران به رسمیت شناخته شود باید از وکیل تحصیل کرده کمک گرفت. ایرانیان خارج  از کشور برای حل و فصل پرونده های خانوادگی ایرانیان خارج از کشور باید به سفارت و کنسولگری کشور مقیم مراجعه نمایند و با اعطای وکالت به وکیل حرفه ای پیگیری پرونده ی خود را به ایشان بسپارند.

پیگیری تنفیذ و اجرای آرای دادگاه های خارجی توسط وکیل با سابقه ی ایرانیان مقیم خارج از کشور

در برخی از مواقع پرونده های ایرانیان مقیم کشورهای دیگر در دادگاه های خارجی تشکیل می شود و در همان مرجع مورد رسیدگی قرار می گیرند و رای صادر می شود. به عنوان مثال ممکن است حکم طلاق در دادگاه های خارجی برای ایرانیان صادر شده باشد و همزمان با آن باید در دادگاه خانواده ایران حکم تنفیذ و اجرا شود. باتوجه به اینکه زوجین و یا یکی از آن ها در خارج از کشور حضور دارند و نمی توانند ادعای خود را پیگیری کنند و در جلسات دادگاه حضور یابند باید به یک وکیل متخصص در امور خانواده و با سابقه در پیگیری دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور وکالت اعطا کنند تا پرونده ی آن ها را پیگیری کنند.

شناخت وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور

برای شناخت وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور باید ابتدا ویژگی های وکیل را بدانید که در ادامه به آن ها اشاره می شود:

 • تسلط کامل بر قوانین و مقررات مربوط به ایرانیان مقیم خارج از کشور و قوانین و مقررات سایر کشور ها در حد لازم
 • مهارت کلامی برای دفاع از موکل خود
 • دارای تجربه و سابقه در حل و فصل پرونده های ایرانیان مقیم خارج از کشور
 • اشراف کامل بر قوانین و مقررات جدید و قدیم در حوزه ی تخصصی خود
 • امانت و صداقت کامل
 • جرئت شهامت برای کشف حقیقت
 • و..

درخواست مشاوره وکیل

اعتراض وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور

پس از صدور حکم در دادگاه بدوی دادگاه مهلتی را برای ثبت اعتراض معین می کنند تا اگر طرفین اعتراض دارند باید درخواست تجدیدنظر خود را با کمک وکیل تجدید نظر تنظیم و به دادگاه تقدیم نمایند تا در دادگاه تجدیدنظر مورد رسیدگی قرار بگیرد. درخواست تجدید نظر دارای اهمیت زیادی است و نباید بدون شواهد و مدارک باشد چراکه باعث اتلاف وقت دادگاه می شود و می تواند پیامد های نه چندان خوشایندی را به همراه داشته باشد.به ویژه برای ایرانیان مفیم خارج از کشور که ممکن است رای غیابی برای آن ها صادر شده باشد اکیدا توصیه می شود پیگیری پرونده ی خود را به وکیل کارکشته بسپارد تا درخواست تجدید نظر را پیگیری نماید.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناهید رستمی
ناهید رستمی
4 روز قبل

آقای میر وکیل من بودند سال ۹۸
من ترنتو بودم تمام کار طلاقم رو ایران انجام دادند
هر جا هستند سلامت باشند