وکیل در تهران وکیل در تهران

وکیل تجاوز جنسی در تهران

امروز قرار است که در رابطه با وکیل تجاوز جنسی در تهران با یک دیگر صحبت کنیم. چنانچه مایل هستید که بیشتر درباره تجاوز جنسی و مسائل مربوط به آن بدانید امروز با ما همراه باشید. در مسائل تجاوز جنسی رهایی از اتهام و یا حتی ثابت کردن اتهام بسیار پیچیده است و شرایط سختی دارد. دقت کنید که شما به تنهایی نمی توانید در دادگاه حاضر شوید و از حق خود دفاع کنید در چنین مواقعی عدم آگاهی در قوانین و یا احساسات فرد اجازه نمی دهد که شما هم گونه که باید عمل کنید. پس حضور یک وکیل دادگستری در تهران  الزامی است.

شماره وکیل در تهران

مشاوزه حقوقی در تجاوز جنسی

تجاوز جنسی یکی از جرائمی است که بسیار مهم است و وقوع آن اخلاق حسنه را در جامعه به خطر می اندازد. همان گونه که در قانون مجازات اسلامی در حوزه زنای به عنف بیان شده است، در این ماده اینگونه گفته شده که تجاوز به عنف، به رفتارها و اعمال جنسی مجرمانه‌ای اطلاق می‌ شود که با توسل به زور، اجبار و تهدید و بدون رضایت زن و علیرغم مقاومت او، با وی آمیزش جنسی انجام می‌گیرد و منجر به دخول می‌ شود. افرادی که درگیر چنین شرایطی می شوند تا سال تا دچار مشکلات ذهنی می شوند و این افراد می توانند از مشاور ها کمک بگیرند. مشاوره حقوقی می‌تواند در جهت احقاق حقوق این افراد مفید باشد.

تحاور به عنف

عنف در لغت به معنای خشونت و زور است و منظور از اصطلاح حقوقی زنای به عنف انجام نزدیکی جنسی بدون رضایت زن و با استفاده از قهر و غلبه می باشد. البته باید به این موضوع توجه کنید که اثبات بدون رضایت بودن و خواست قربانی بودن نزدیکی جنسی، بر عهده‌ قربانی می باشد که این امر مشکلاتی را در روند رسیدگی به این پرونده‌ های تجاوز به عنف به وجود آورده است. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در در شهر تهران و در دعاوی تجاوز جنسی پنج سال سابقه فعالیت دارد.

مجازات‌ تجاوز جنسی چیست؟

بر اساس بند ت ماده 224 قانون مجازات اسلامی  وجود عنف در تجاوز جنسی یکی از مواردی می باشد که باعث تشدید کیفر زنا تا حد اعدام می شود. در واقع هروقت که یکی از طرفین راضی به برقراری رابطه جنسی نبوده باشد و دیگری وی را وادار به ارتکاب این عمل کرده باشد این ویژگی برای شخص مکره از کیفیات مشدده به حساب می آید. به همین جهت تجاوز جنسی یا تجاوز به عنف در فقه و در قوانین کیفری ایران با تشدید مجازات همراه است. در واقع این عدم رضایت قربانی است که آمیزش جنسی را به تجاوز جنسی تبدیل خواهد کرد. باید بدانید که اگر رضایت فرد یا تقلب و حیله جلب شود باعث محکومیت مرتکب آن به تجاوز جنسی می شود.

اثبات جرم تجاوز جنسی چگونه است؟

در رابطه با ادله اثبات تجاوز جنسی باید گفت که در بیشتر موارد افراد تجاوز دیده از ترس آبرو خویش شکایت و اقدامات لازم را پیگیری نمی کنند. دلایل اثبات یک جرم از مهم ترین و اصلی ترین اقداماتی است که قربانی برای احقاق حق و حقوق خویش باید آن را سپری کند. قانون مجازات اسلامی برای اثبات زنا به اقرار، شهادت و علم قاضی اشاره نموده است. هرچند این ادله برای اثبات تمامی دعاوی حقوقی و جزایی عمومیت دارد و اختصاص به جرائم خاص مانند تجاوز جنسی ندارد. در پرونده ها و دعاوی جنسی تجاوز جنسی اقرار متهم بر علیه خود امری بعید می باشد. در ادله اثبات جرم تجاوز جنسی نقش علم قاضی بسیار مهم می باشد. قضات می توانند با در نظر گرفتن جنبه  علم قاضی با استفاده از روش های مختلفی می تواند تحصیل شود گزارش اولیه پلیس، نظریه پزشکی قانونی، اظهارات متهم در جلسات متفاوت و روابط قبلی میان متهم و قربانی و.. می توانند از مواردی باشد که به حصول علم قاضی کمک می کند.

ماهیت جرائم جنسی به عنف و اکراه

شایان ذکر است که  جرائم جنسی به عنف و اکراه جنبه  عمومی دارد و در دسته ی جرائم اخلاقی قرار می گیرد. وکیل دعوای تجاوز و نظر مخالفین اکراه زانی نیز برای جرم زنا اضافه می کند که قوانین مجازات اسلامی ارتکاب تجاوز به عنف یا اکراه راه اعدام زانی اکراه کننده می داند.   در این رابطه با وکیل دعوای تجاوز و تجاوز به عنف و اکراه باید اضافه کنیم که برخی حقوق دادن ها معتقد  هستند که اکراه و اجبار برای مرد قابل قبول نیست. از آن جایی که نعوظ در مرد زمانی اتفاق می افتد به این معنی است که مرد میل و رغبت به آن کار دارد پس نمی توان گفت که مرد را مجبور به این کار کرده اند اما چنان چه سایت شود که مرد به زنا اکراه شده است از کیفر مبری می شود.

وکیل دعاوی تجاوز در تهران

افراد زیادی هستند که از ما سوال می پرسند که بهترین و سریع ترین مشاوره حقوقی بعد از ارتکاب به جرائم جنسی را از کجا بگیریم؟ شایان ذکر است که برای اثبات جرم به چند مورد مثل نظر پزشکی قانونی،  شهادت شهود و علم قاضی نیاز است.  از آن جایی که مشکلات زیادی برای پیدا کردن شاهد وجود دارد بهترین و سریع ترین راه اثبات جرم پزشکی قانونی است. پزشکی قانونی تا ۷۲ ساعت می تواند تجاوز را تشخیص دهد. شما می توانید برای گرفتن مشاوره به سراغ بهترین وکیل تجاوز جنسی در تهران بروید و به هیچ وجه زمان را از دست ندهید. پس ما خدمتتان عرض کردیم که اولین اقدام بزه دیده بعد از وقوع تجاوز جنسی چه باید باشد. اولین کار این است که بزه دیده به پلیس و پزشکی قانونی مراجعه کند و در اولین فرصت پیش یک وکیل خوب تجاوز جنسی در تهران برود. قطعا می دانید زمانی که یک زن مورد تجاوز قرار می گیرد زن چنان آسیبی می بیند که بازگوی این اتفاق برای او بسیار سخت است و او از قضاوت و ماجرا های بعد از آن می ترسد و بیش تر مواقع سکوت را ترجیح می دهد.  از آن جایی که این عزیزان همیشه ترس از آبروی خود را دارند از ما سوال می پرسند که چگونه می توان بدون آبروریزی و اطلاع دیگران در مورد تجاوز به عنف مشاوره حقوقی بگیریم. یکی از ویژگی های مشاور متخصص تجاوز جنسی در تهران این است که مشاور راز دار موکل خود است‌‌. مطمئن باشید زمانی که شما چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری به مشاور حقوقی تجاوز مراجعه کنید او تمام اطلاعات شما را نزد خود نگه می دارد و تا زمانی که خود شما نخواهید او کاری انجام نمی دهد که به شما آسیبی برسد.

درخواست مشاوره وکیل

آیا افراد کم بضاعت هم می توانند از مشاور حقوقی تلفنی تجاوز بهره مند شوند ؟

در چنین مسائلی حضور یک مشاور حقوقی تجاوز به عنف سرعت کار را بالا می برد و از آن جایی که تجربه ی زیادی در این مسائل دارد بهترین پیشنهاد ها را به شما می دهد. اگر به دلیل مشکلات مالی گمان می کنید که نمی توانید به مشاور حقوقی تجاوز به عنف مراجعه کنید باید خدمتتان عرض کنیم که هزینه ی مشاوره ها آن قدری نیست که شما نتوانید از پس آن ها بربیاید و وکلای زیادی هستند که برای این که حق را به حق دار برسانند این کار را با قیمت مناسبی انجام می دهند.


بهترین وکیل دعاوی تجاوز در تهران

شایان ذکر است که برای اثبات جرم به چند مورد مثل نظر پزشکی قانونی،  شهادت شهود و علم قاضی نیاز است.  از آن جایی که مشکلات زیادی برای پیدا کردن شاهد وجود دارد بهترین و سریع ترین راه اثبات جرم پزشکی قانونی است. پزشکی قانونی تا ۷۲ ساعت می تواند تجاوز را تشخیص دهد.شما باید بدانید که اقدام بزه دیده بعد از وقوع تجاوز جنسی چه باید باشد. اولین کار این است که بزه دیده به پلیس و پزشکی قانونی مراجعه کند. قطعا می دانید زمانی که یک زن مورد تجاوز قرار می گیرد زن چنان آسیبی می بیند که بازگوی این اتفاق برای او بسیار سخت است و او از قضاوت و ماجرا های بعد از آن می ترسد و بیش تر مواقع سکوت را ترجیح می دهد.

چرا به وکیل تجاوز جنسی در تهران نیاز داریم

به نفع شما است به هیچ وجه فرصت را از دست ندهید. شما حتی می توانید با یک مشاور حقوقی خوب  مشورت کنید و از او راه کار بگیرید. فقط حواستان باشد که ویژگی های یک وکیل متخصص تجاوز جنسی در تهران شامل موارد زیر است حتما در انتخاب وکیل به این نکات توجه کنید.

  • رزومه دار
  • با سابقه
  • تحصیل کرده
  • با تجربه
  • مسلط به قوانین
  • مسلط به مسائل روان شناسی
  • فن بیان عالی
  • امانت دار

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها