وکیل تجدید نظر

وکیل تجدید نظر 

شما در این مقاله به هر آنچه که باید درباره وکیل تجدید نظر بدانید می رسید. ما در این مقاله از ابتدایی ترین تعریف ها هم چون تجدید نظر خواهی چیست بحث را شروع می کنیم. لازم به ذکر است که تجدید نظر یکی از مهم ترین و ارزشمند ترین مراحل داد رسی است. در واقع می توان گفت که تجدید نظر خواهی در واقع یک فرصت دوباره برای کسی که متضرر شده است زیرا ممکن است که گاهی اشکال و یا خطایی پیش بیاید و آن وقت است که فرد می تواند با حکم تجدید نظر از خود دفاع کند. باید اضافه کنیم که موفق شدن در این دادگاه به همین راحتی ها هم نیست و حضور یک وکیل تجدید  نظر خواهی الزامی است. تجدید نظر خواهی پیچیدگی های خاص خود را دارد و باید کسی که به تمام قوانین مسلط است و در واقع یک وکیل متخصص سپرده شود. .

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

چرا وکیل تجدید نظر خواهی

افراد زیادی از ما سوال می پرسند که چرا وکیل تجدید  نظر خواهی؟ گاهی ممکن است بنا بر دلایلی و یا کوتاهی نادیده گرفته می شود و متهم محکوم به زندان و یا پرداخت جریمه می شود در این جا وکیل تجدید نظر خواهی به شما کمک می کند که در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسید. کار چنین مواقعی وکیل به حکم صادر شده اعتراض می کند و مدارک جدیدی را به دادگاه ارائه می دهد.  حواستان باشد که اگر مدارک جدید و محکم تری نداشته باشید خیلی هم نمی تواند برای شما کاری کند . البته که در اغلب اوقات وکیل مدارک جدیدی پیدا می کند و یا این که با کمک تبصره و یا قانون دیگری نتیجه ی دادگاه را به نفع موکل خود بر می گرداند و یا این که از مجازات او کم می کند. پس حتما این شانس را به خود بدهید و از حق اعتراض خود  استفاده کنید اما باید این نکته را نیز خدمتتان عرض کنیم که صدور حکم تجدید نظر و واخواهی شرایط خاصی دارد و هر کسی نمی تواند از آن استفاده کند.

چه کسانی حق تجدید نظر خواهی دارند

چه کسانی حق تجدید نظر خواهی دارند

شایان به ذکر است که شما قبل از این که برای تجدید نظر دادخواست بدهید باید بررسی کنید که آیا شامل حکم تجدید نظر خواهی شد؟ اصلا چه کسانی حق تجدید نظر خواهی دارند؟ در این باره ماده ۳۳۵ به طور کامل توضیح داده است که چه کسانی می توانند از شرایط استفاده کنند که ما نیز در این بخش آن ها را برای شما بازگو می کنیم.

  • طرفین قضیه، وکیل تجدید نظر و نماینده ی افراد
  • قاضی که حکم را صادر کرده است و اکنون فهمیده است که اشتباهی در صدور حکم رخ داده است.
  • قاضی دیگری که صلاحیت دارد و متوجه شده است که اشتباه و یا کوتاهی رخ داده است.
  • دادگاهی دارای صلاحیتی که در آن حکم صادر شده است و یا یکی از قضات دادگاه
  • رئیس دیوان عالی کشور
  • دادستان کل کشور
  • حوزه قضایی

چنان چه با توجه به توضیحات فوق برای درخواست تجدید نظر خواهی دارای شرایط هستید حتما اقدام کنید.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

ارائه دادخواست توسط وکیل تجدید نظر خواهی

ارائه دادخواست توسط وکیل تجدید نظر خواهی دارای تشریفات و مقدمات خاصی است و بد نیست نکاتی در این باره بدانید.  حواستان باشد که ارائه دادخواست باید در مهلت مقرر باشد در غیر این صورت دادگاهی که رای را صادر کرده است دادخواست تجدید نظر را نمی پذیرد. شما باید دادخواست خود را به دفتر صادر کننده رای و یا دفتر بازداشتگاهی تسلیم کنید.  هر کدام از این مراجع باید بلافاصله بعد از دریافت دادخواست آن را ثبت کنند و یک رسید با نام ، مشخص کردن طرف دعوا،  تاریخ تسلیم و شماره ثبت به فرد تحویل دهند. اگر دادخواست به دفتر مرجع یا دفتر بازداشتگاهی تحویل داده شده باشد دادخواست به دادگاه صادر کننده ارسال شود. چنان چه دادخواست در تاریخ درست ارسال شده باشد بررسی های لازم انجام می شوند در غیر این صورت دادخواست شما بررسی نمی شود.

ارکان تشکیل دهنده دادخواست تجدید نظر

ارکان تشکیل دهنده دادخواست تجدید نظر

شما می توانید اطلاعات دقیقی را در رابطه با ارکان تشکیل دهنده دادخواست تجدید نظر از وکیل خود بپرسید البته ما نیز یک سری اطلاعات کلی را در اختیار شما قرار می دهیم. طبق ماده ۳۴۱ قوانین آیین دادرسی باید نام و نام خانوادگی فرد،  دیگر مشخصات تجدید نظر خواهی و یا اگر وکیل تجدید نظر را تحویل می دهد اطلاعات او را یادداشت کنید.  علاوه بر این ها در دادخواست باید به حکمی که قرار است در آن تجدید نظر شود، تاریخ ابلاغ رای ،دادگاه صادر کننده رای و هم چنین دلایل شما برای دادخواست تجدید نظر اشاره شود و این اطلاعات کامل و دقیق باشند پس بهتر است برای تنظیم دادخواست از یک وکیل کمک بگیرید تا مطمئن شوید که این کار به نحوه احسن انجام می شود.

ادعای جدید در مرحله تجدید نظر خواهی

در رابطه با ادعای جدید در مرحله تجدید نظر خواهی باید بگوئیم که خیلی از افراد گمان می کنند  که بعد از دادگاه های اول دیگر چیز جدیدی برای ادعا ندارند اما اگر شما کار را به وکیل بسپارید متوجه می شوید که هنوز مسئله ای هست که به آن توجه نکرده اید.  وقتی هر کدام از طرفین دادخواست ارائه دهد مرجع تجدید نظر قرار ابطال دادخواست ها را می دهد. وکیل و مشاور های تجدید نظر مفصل در این باره به شما توضیح می دهند.

تجدید نظر خواهی در آیین دادرسی کیفری

تجدید نظر خواهی در قانون آیین دادرسی کیفری

تصور کنید که قاضی برای متهم قرار بازداشت موقت صادر کند و این حکم به تایید رییس حوزه قضایی می رسد. متهم تا ده روز می تواند در دادگاه تجدید نظر استان دادخواست دهد تا رسیدگی های لازم انجام شود. اگر مایل هستید به طور کامل در این باره و مراحل دادگاه تجدید نظر خواهی و هم چنین تعدد جرم و تجدید نظر خواهی در جریان پرونده های کیفری بدانید می توانید همین حالا به وکیل های ما تماس بگیرید و یک قرار بگذارید و درباره تمام این موارد به طور مفصل صحبت کنید و با آگاهی تمام اقدام کنید.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها