در سال های اخیر لزوم مراجعه به وکیل امور ثبتی بیش از پیش احساس می شود لذا میزان مراجعه به وکیل ثبتی افزایش یافته است. وکیل امور ثبتی از متخصص ترین و حرفه ای ترین افرادی است که به شما در به نتیحه رسیدن انواع دعاوی ثبتی کمک می کند تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه ی مطلوب برسید. بنابراین به هیچ عنوان نمی توان ضرورت استمداد از وکیل ثبتی را نادیده گرفت. ما در این مقاله درمورد وکیل ثبتی و وظایف وکیل متخصص امور ثبتی مطالب ارزنده ای را بیان می کنیم درانتخاب یک وکیل خوب ثبتی در تهران به شما کمک می کنیم با ما همراه باشید.

وکیل در کرد کوی

درخواست مشاورهه

وکیل ثبتی کیست؟

وکیل ثبتی کیست؟ و یک وکیل ثبتی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ وکیل ثبتی که در دعاوی مربوط به ثبت اسناد و ابطال و اصلاح سند تخصص دارد  با دییگر زیر شاخته های وکالت تفاوت دارد و باید ویژگی ها و خصوصیات مختلفی داشته باشد که بتوان به او اعتماد کرد و جریان پیگیری و دادرسی پرونده های خود را به او واگذار کرد. یکی از مهم ترین تفاوت وکیل ثبتی با دیگر وکلای پایه ی دادگستری در میزان تخصص و خصوصیات ویژه ی آن ها می باشد.بدون آگاهی از ویژگی های یک وکیل ثبتی انتخاب یک وکیل خوب ثبتی در تهران امکان پذیر نیست. در ادامه با معرفی ویژگی ها و خصوصیات وکیل ثتی به شما خواهیم گفت که چگونه بهترین وکیل ثبتی تهران را پیدا کنید.

 • مهم ترین ویژگی وکیل امور ثبتی این است که دارای تجربیات بسیاری درباره ی مسائل ثبتی باشدو پرونده های بسیاری را در امور قضایی مربوط به ثبت اسناد دیده باشد. چنین ویژگی باعث می شود که یک وکیل ثبتی از لحاظ اخلاقی و منطقی سنجیده عمل کند.
 • وکیل ثبتی باید دارای تحصیلات حقوقی باشد و بر تمام مفاد قانونی تسلط کافی داشته باشد تا بتواند عملکرد خوبی داشته باشد و در مواقع لازم بهترین تصمیمات را بگیرد و فورا اجرا کند و مانع از تضییع حقوق موکل خود شود.
 • وکی ثبتی باید بتواند مشاوره حقوقی تخصصی به موکل خود ارائه دهد و راهکار های قانونی مربوط به دعاوی را در جلسات مشاوره ای در اختیار آن ها قرار دهد.

وکیل ثبتی در تهران

وکیل ثبتی و مراجعه به دفتر ثبت اسناد رسمی

به راستی که وکیل ثبتی در چه زمینه ای کار می کند؟ وکیل ثبتی برای پیگیری جریان پرونده های ثبتی به دفتر اسناد رسمی مراجعه می کند.در قانون ثبت اسناد کشور ما نیز نکات بسیار مهمی درمورد وظایف سازمان ثبت اسناد ئ املاک ذکر شده است که در ذیل به آن ها اشاره می شود.

 • مدیران و مسئولین دفاتر اسناد رسمی تنها در محل ماموریت خود می توانند انجام وظیفه نمایند و اقدامات آن ها در خارج از آن محل از نظر قانون سندیت ندارد.
 • در هر اداره یا دایره ی ثبت اسناد یک یا چند محقق به رفع اختلافات و انتظارات ناشی از تقاضای ثبت املاک می پردازند. انتخاب این محققین از بین افرادی است که به صورت رسمی در وزارت عدلیه استخدام شده اند.
 • حدود و صلاحیت و وظایف محققین با ارساس نظامنامه ی رسمی تعیین می شود و چنانچه رای محقق قابل استناف باشدمحکمه بدایت مرجع استینافی خواهد بود.
 • جهت رسیدگی به اختلافات و اشتباهات به وجود آمده دو هیات به عنوان شورای عالی ثبت و هیات نظارت در اداره ی کل ثبت اسناد و املاک تشکیل می گردد. شورای ثبت شامل مدعی العموم دیوان عالی تمیز و مدیر کل اموز قضایی است که توسط وزیر عدلیه و مدیر کل ثبت اسناد و املاک تعیین می شود. هیات نظارت نیز مرکب از معاون کل ثبت و رئیس اداره ی امور و املاک و همچنین یک نفر از اعضای اداره ی کل ثبت به تعیین وزیر عدلیه است. ترتیب طرح مسائل و رسیدگی در هر یک از دو هیات طبق آیین نامه ی وزارت عدلیه است.

وکیل ثبتی در تهران

دعاوی ثبتی چیست؟

دعاوی ثبتی چیست و انواع دعاوی ثبتی کدام است؟

دعاوی ثبتی از پیچیده ترین دعاوی هستند و انواع دعاوی ثبتی وجود دارد که در ادامه به برخی آن ها اشاره می شود اما از آنجا که توضیح همه ی این دعاوی از حوصله ی این مطلب خارج است تنها به ذکر آن ها اکتفا می شود.

 • دعاوی افزار ملک مشاع
 • ابطال معامله ی معارض
 • دعاوی مربوط به اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا
 • ابطال سند رسمی ملک مشاع

درخواست مشاورهه

مراجع دارای صلاحیت رسیدگی به دعاوی ثبتی

مراجعی که دارای صلاحیت رسیدگی به دعاوی ثبتی می باشند کدامند؟ برای رسیدگی یه اعتراضات و شکوائیه های ثبتی سه مرجع ذی صلاح وجود دارد:

 • دادگاه عمومی
 • هیئت تشخیص در هر استان یا در فرمانداری کل
 • هیئت نظارت که در مقر دادگستری هر استان می باشد

به صورت کلی هر نوع دعاوی که درمورد اصالت سند، انتقال سند یا هر گونه اعمال مربوط به اسناد رسمی توسط وکیل ثبتی قابل پیگیری است. و یک وکیل ثبتی متخصص باید به مسائل حقوقی مربوط به اسناد رسمی و املاک آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل از حق و حقوق موکل خود دفاع کند و مانع از تضییع حقوق ایشان شود. برای انتخاب وکیل خوب  ثبتی  در تهران شما باید ویژگی های وکیل متخصص  ثبتی در تهران را بدانید که در این مقاله به تفصیل در این باره صحبت شد.

ممکن است شما این سوال را بپرسید که چگونه بهترین وکیل ثبتی تهران را پیدا کنیم؟ با آگاهی از ویژگی های وکل ثبتی متخصص و کاربلد و همچنین با پرس و جو از دوستان و اطرافیان، شما می توانید کار خود را به یک وکیل ماهر و با تجربه بسپارید. علاوه براین برای دریافت مشاوره ی حقوقی از وکیل در تهران می توانید به صورت حضوری به دفتر مشاور حقوقی و وکیل ثبتی مراجعه کنید و یا از وب سایت های آنلاین و معتبر استفاده کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

ادرس دفاتر ما

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد 1

تلفن همراه : 09155446429

تلفن ثابت: 05146224091

جستوجوی سریع

مقالات ما

خدمات ما

درباره ما

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

شماره تماس دفتر

تلفن همراه :

تلفن ثابت: 91 40 22 46

جستوجوی سریع

مقالات

درباره ما

تخصص ما حل پرونده های شماست

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.

a style="display:none" href="https://mohtavamoon.com/خدمات-سئو/"> خدمات سئو