وکیل ثبتی

همان طور که می دانید امروزه همه املاک و وسایل دارای سند هستند بنابراین قطعاً درگیری و دعاوی بر سر مالکیت پیش می آید. اما در این میان نقش وکیل ثبتی بسیار روشن و واضح است. به طور کلی دو نوع سند وجود دارد که همه شما عزیزان با آن آشنایی دارید و قطعاً انواع آن را دارا هستید. سند رسمی و سند غیر رسمی که سند رسمی اعتبار بیش تری دارد. یعنی اگر دادگاهی برگزار شود قاضی پرونده اسناد و مدارک رسمی را مورد تایید قرار می دهد بنابراین در این قسمت ما به اهمیت ویژه اسناد و ثبت آن ها پی می بریم. اکنون اگر شما هم درگیر پرونده های مختلف ثبتی شده اید بهتر است به فکر یافتن یک وکیل ثبتی باشید. به همین منظور می توانید از میان لیست بهترین وکلای وکیل با تجربه ترین و حرفه ای ترین وکیل را انتخاب نمایید.

وکیل ثبتی و مراجعه به دفاتر اسناد رسمی

روزانه دعاوی بسیار زیادی در مورد اسناد رسمی و غیررسمی پیش می آید در این میان افراد برای اینکه هرچه سریعتر به نتیجه برسند سعی می کنند حتماً به وکیل ثبت مراجعه کنند زیرا هیچ کس بهتر از یک وکیل می ‌تواند بر قوانین و مقررات جامعه واقف باشد به خصوص اگر پایه اسناد در میان باشد. هنگامی که سندی در دادگاه مورد بررسی قرار می گیرد و کیل ثبتی موظف است که برای پیگیری بیش تر پرونده به دفاتر اسناد رسمی مراجعه نماید و صحت و سقم سند مطلع شود. تنها در این خصوص می توان به وکیلان ثبتی اعتماد کرد زیرا هدف آن ها به نتیجه رسیدن دادگاه و در نهایت برنده شدن است. مراجعه به دفاتر اسناد رسمی باعث می شود که جزئیات و پیچیدگی‌ های پرونده هر چه سریع تر مشخص شود. که این کار به عهده وکیل ثبتی است.

درخواست مشاوره وکیل

ارائه اعتراض توسط وکیل ثبتی

در مواردی که پرونده به جریان می‌ افتد قاضی پرونده حکمی را جهت بسته شدن آن صادر می کند اما باید توجه داشت که گاهی ممکن است این حکم به ضرر شما باشد بنابراین اگر شما وکیل  داشته باشی در چنین شرایطی حتماً اعتراض خود را به دادگاه ارائه می دهد همین موضوع باعث می شود که پرونده دوباره به اجرا بیفتد و جزئیات آن دوباره مورد بررسی قرار گیرد سپس وکیل   می تواند در این فرصت به دست آمده با ارائه مدارک بیش تر و یک دفاعی قوی تر نتیجه دادگاه را به نفع موکلش تمام کند. همان طور که می دانید ارائه اسناد و مدارک در دادگاه هایی که پرونده آن ها به اسناد و وکیل  مربوط است بسیار با اهمیت می باشد. از این رو ارائه اعتراض هم که از مهم ترین اقدامات یک وکیل ثبتی است به تنهایی امکان پذیر نمی باشد.

ارائه اعتراض توسط وکیل ثبتیثبت رساندن ملک توسط وکیل دعاوی ثبتی

احتمالا برای شما هم پیش آمده که یک ملک خریداری نموده اید اما تو زمان پرداخت مبلغ یک قولنامه برای اطمینان نوشته و امضا نموده اید اما همان طور که می دانید قولنامه به عنوان یک سند غیر رسمی شناخته می شود سند رسمی همان سندی است که در دفاتر اسناد رسمی به ثبت می‌ رسد این دفاتر اسناد رسمی به نمایندگی قوه قضایی این کار را انجام می دهد. با این وجود ممکن است فرد مقابل ادعا کند که ملک از آن خود اوست بنابراین شما نیز می توانید شکایت کنید که مبلغی برای خرید آن پرداخته اید اما قطعاً در دادگاه سند رسمی قابل قبول است از این رو وکیل دعاوی ثبتی می تواند با ارائه قولنامه به دفاتر اسناد رسمی و پیگیری آن از طریق دادگاه ملک را به ثبت برساند در این صورت مشخص می شود که مالک قانونی چنین ملکی شما هستید.

به ثبت رساندن ملک توسط وکیل دعاوی ثبتیوکیل ثبتی و ویژگی هایی که باید داشته باشد؟

از مهم ترین دغدغه هایی که برای خانمها و آقایان پیش می آید در رابطه با انتخاب وکیل حرفه ای است زیرا همان طور که می دانید در کشور وکلای بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه حقوق تحصیل نموده اند اما قطعاً هر کدام تخصص ویژه‌ ای دارند و در زمینه خاصی فعالیت می کنند. اما در این میان این شما هستید که انتخاب می کنید چه وکیلی وکالت پرونده شما را به دست گیرد. ما امروز سعی کردیم که ویژگی های وکیل ثبتی را به صورت موارد زیر برای تان دسته بندی کنیم تا با خیال راحت انتخاب خود را انجام دهید. از این رو توجه شما را به موارد زیر جلب می کنیم:

  • وکیل ثبتی به تمام قوانین و مقررات جامعه واقف است و تمام تبصره‌ های لازم را می داند.
  • از ویژگی های وکیل  می توان مهارت کلامی و تسلط بر پرونده را نام برد.
  • وکیل ثبتی و بسیار صبور و با حوصله است به همین خاطر تمام جزئیات پرونده را بارها مرور می کند.
  • تجربه بسیار زیادی در مدیریت پرونده های ثبتی دارد و در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه خواهد رسید.
  • وکیل امور ثبتی می تواند بهترین و تخصصی ترین مشاوره حقوقی را به موکل خودش ارائه دهد.

پس لطفاً از چنین ویژگی های غافل نشوید و براساس همین ویژگی ها وکیل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

وکیل ثبتی و ویژگی هایی که باید داشته باشدچگونه بهترین وکیل ثبتی تهران را پیدا کنیم؟

اگر شما عزیزان هم یکی از ساکنین تهران هستید یا این که در استان ‌های دیگر زندگی می کنید و تمایل دارید وکیل  خود را از وکیل ثبتی تهران انتخاب کنید توصیه ما این است که با کمی جستجو از میان لیست بهترین وکیل در تهران وکیلی با تجربه و مورد اعتماد را انتخاب نموده و به او وکالت دهید. در این صورت شما وکیل ثبتی + تهران + بهترین + دعاوی را خواهید داشت. همه ما پس از درگیری در پرونده های ثبتی کاری که از وکیل ثبت انتظار داریم این است که به پرونده رسیدگی کند و نتیجه دادگاه را به نفع ما تمام نماید. اما قطعاً چنین کاری ممکن است زمان بر و نیاز به تخصص داشته باشد پس بهتر است صبور باشیم و به تجربه و تخصص وکیل ثبتی اعتماد نماییم زیرا هیچ کسی به اندازه او تجربه و علم و گاهی در این موضوع را ندارد.

درخواست مشاوره وکیل

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهران
مهران
2 روز قبل

وکیل خوبی هستند