وکیل جرائم اقتصادی

جرائم اقتصادی یکی از جرائمی می باشد که بدون شک بارها این اصطلاح را از طریق اخبار، روزنامه ها و مطبوعات شنیده اید. جرائم پولی و بانکی از جمله جرائم اقتصادی می باشند. به دلیل تاثیر این جرائم بر اقتصاد ملی، حکومت ها سعی دارند بهترین مراقبت را در این زمینه انجام دهند تا از این گونه جرائم در وهله اول پیشگیری نمایند. در کشور ما ایران حساسیت بالایی نسبت به مفاسد و جرائم اقتصادی در قانون و جامعه وجود دارد و به تبع همین موضوع مهم یک مجتمع تخصصی و مهم رسیدگی به جرائم اقتصادی نیز تشکیل شده است تا با جدیت و تلاش بیشتری، به این جرائم رسیدگی بشود. با توجه به همین حساسیت بالا، ممکن است در شرایط خاصی، اشخاصی که اقدام به فعالیت اقتصادی می‌کنند، به علت نا آگاهی از قوانین و مقررات متعدد و پیچیده موجود در خصوص فعالیت اقتصادی و همچنین در خصوص جرم انگاری جرائم اقتصادی، بدون اینکه دارای سوءنیت باشند، مجرم اقتصادی تشخیص داده شوند و مسیر زندگی و فعالیت حرفه‌ ای آن‌ها خدشه‌دار شود.برای پیشگیری از این مشکل پیشنهاد می شود با وکیل پایه یک دادگستری مشورت کنید.

دادگاه و مرجع صالح رسیدگی به جرائم اقتصادی

مرجع صالح برای رسیدگی به جرائم اقتصادی دادسراها و دادگاه های کیفری می باشند، دادگاه های کیفری انقلاب  دارای صلاحیت برای رسیدگی به مفسدین اقتصادی و جرائم اقتصادی می باشد و علت رسیدگی در این دادگاه ها فعالیت مجرمین اقتصادی علیه ثبات اقتصادی و علیه دولت و حاکمیت می باشد. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در زمینه جرائم اقتصادی پنج سال سابقه فعالیت دارد.

احتکار

احتکار به معنی ذخیره نمودن و انبار کردن کال اهای اساسی و مهم و مورد نیاز مردم به قصد گران فروختن آن می باشد. همچنین اگر توزیع کالاهای اساسی مردم متوقف شده باشد احتکار صورت می گیرد. احتکار یکی ازجرائم مهم اقتصادی می باشد که صدمات و آسیب های جبران ناپذیری به سیستم اقتصادی کشور وارد کرده و می کند. شخص محتکر با عنوان محارب و مفسد فی الارض محاکمه و مجازات خواهد شد.

جرم اختلاس چیست؟

هنگامی که کارمند های دولتی اموال دولتی و یا غیر دولتی را به صورت غیر قانونی برداشت و کم کرده باشند اختلاس صورت گرفته است. اختلاس یکی از جرائم مهم اقتصادی می باشد که نوعی جرم خیانت در امانت و جرم علیه اموال و مالکیت  نیز محسوب می شود. همچنین جرم اختلاس جرمی غیرقابل گذشت می باشد و حتی با رضایت شاکی خصوصی مجازات های شدیدی برای مرتکبین این جرم تعیین شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها