وکیل جرایم پزشکی
وکیل جرائم پزشکی

وکیل جرایم پزشکی

 بهترین وکیل جرایم پزشکی، یک  وکیل پایه یک دادگستری متخصص که از جنبه ی قانونی به مسائل و مشکلات حقوقی و جرائم پزشکی رسیدگی می کند، یعنی مشاور حقوقی در زمینه ی رسیدگی به مشکلاتی که بین بیمار و پزشک به وجود آماده است می باشد. همه وکلا در زمینه ی حقوقی و کیفری آگاهی کامل دارند اما هر وکیلی تخصص و حیطه ی فعالیت مخصوص به خود را دارا می باشد در نتیجه وکیلی که در زمینه ی رسیدگی به جرایم پزشکی و تشخیص قصور پزشکی از جرم آگاه باشد می تواند به اینگونه از پرونده ها رسیدگی کند. یکی از انواع پرونده‌های حقوقی که در دادگاه‌های جاری است، پرونده‌های جرائم پزشکی است. در این نوع پرونده به طور بیمار به دلایل مختلفی از پزشک شکایت دارد و آن را از مسیر قانونی پیگیری می‌کند. قانون نیز برای این گونه از پرونده ها شرایط و بستری را فراهم کرده است تا به نتیجه برسند. در این فرایند شما می‌توانید با استفاده از یک وکیل جرایم پزشکی به دنبال احقاق حق خود باشید. وکیل جرایم پزشکی با توجه به مهارت‌هایی که در این زمینه دارد می تواند به شما کمک کند تا پرونده خود را به خوبی پیش ببرید و سریع تر به نتیجه برسید. در ادامه این نوشته از سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش همراه شما هستیم تا با یکدیگر به خوبی به بررسی ابعاد مختلفی در رابطه با وکیل جرایم پزشکی بپردازیم. امیدواریم این مطلب برای شما کاربردی باشد.

معرفی بهترین وکیل جرایم پزشکی

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصص و مهارت ها :

مسلط به رویه محاکم
وکالت تخصصی در دعاوی کیفری
وکالت تخصصی در دعاوی با موضوعات مواد مخدر، کلاهبرداری، جرایم اقتصادی، جرایم پولی و بانکی و جرایم منافی عفت
وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور

 

شماره تماس وکیل خانم فاطمه میر 

9850 382 0912

معرفی وکیل جرایم پزشکی
Introduction of medical crime lawyer
نشانی بهترین وکیل جرایم پزشکی
address of the best medical crime lawyer
مشاروه حقوقی با بهترین وکیل جرایم پزشکی
Legal advice with the best medical crime lawyer

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
Lawyers of Peace and Compromise Lawyers Group
وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
Lawyers of Peace and Compromise Lawyers Group

 وکیل جرایم پزشکی و نقش آن در پرونده های پزشکی چیست؟

شغل پزشکی شبیه همه‌ی مشاغل دارای قوانین و مقررات مخصوص به خود می‌باشد که اگر پزشک از آن قوانین تعدی و تخلف کند مرتکب جرم شده است که او را متخلف یا مجرم می‌شمارند. جرایم پزشکی یعنی انجام هر عمل و یا ترک عمل از طرف پزشک که موجب آسیب جانی و یا مالی به بیمار می شود. البته با توجه به اینکه این عمل به عمد یا به اشتباه انجام شده باشد به شاخه‌های عمدی و شبه عمدی تقسیم می‌گردد که بر طبق قوانین به آن رسیدگی می شود.

 

وکالت در دعاوی جرایم پزشکی
Advocacy in medical crimes lawsuits

نحوه‌ی رسیدگی وکیل به جرایم پزشکی

وکیل دعاوی پزشکی که به اینگونه از پرونده‌ها رسیدگی می کند معمولا پزشکی که مجرم تلقی می گردد جرم او غیر عمدی و سهوی است، که برطبق قانون با وی برخورد می شود اما اگر عمدی بودن جرم ارتکابی پزشک ثابت شد دیگر مسئله تنها ارتکاب جرم از سوی پزشک نیست بلکه از نظر قانونی شخصی به کسی آسیب رسانده و موجب ضرر و خسارت شده است که در این زمان برطبق قانون با او برخورد می شود.

بررسی وظایف وکیل جرایم پزشکی

وکلای جرایم پزشکی وکلایی هستند که در وکالت از موکلین متهم به جرایم مرتبط با رشته پزشکی تخصص دارند. این جرایم می تواند شامل قصور پزشکی، کلاهبرداری، بیمه ای و … غیره باشد. در این بخش از مقاله به بررسی وظایف وکیل جرایم پزشکی و انتظارات موکلان در هنگام کار با وکیل خواهیم پرداخت.

بررسی پرونده

یکی از وظایف اولیه وکیل جرایم پزشکی، بررسی کامل پرونده است. این مورد شامل جمع آوری شواهد، مصاحبه با شاهدان و بررسی سوابق پزشکی است. وکیل با کارشناسان در زمینه پزشکی همکاری خواهد کرد تا مشخص شود که آیا طرف متهم سهل انگاری کرده است یا عمدی بوده است.

نمایندگی موکل

وکیل تخلفات پزشکی از موکل در دادگاه نمایندگی خواهد کرد و در طول مراحل قانونی برای حفظ حقوق آنها تلاش خواهد کرد. آنها اسناد قانونی را تهیه و تنظیم می کنند، پرونده را در دادگاه استدلال می کنند و در صورت لزوم در مورد دادخواست مذاکره می کنند. وکیل همچنین مشاوره و راهنمایی حقوقی را به موکل ارائه می دهد و به او کمک می کند تا گزینه های خود را درک کند و تصمیمات آگاهانه بگیرد.

تدوین برنامه دفاع از موکل

یکی دیگر از وظایف کلیدی یک وکیل جرایم پزشکی، ایجاد یک دفاع قوی برای موکل خود است. این مورد ممکن است شامل بررسی دقیق تمامی مستندات به منظور دفاع از موکل و … باشد. وکیل همچنین شاهدان را مورد بازجویی متقابل قرار خواهد داد و شواهد قاضی را برای دستیابی به حق موکلش در پرونده به چالش می کشد.

حل و فصل با استفاده از مذاکره

در برخی موارد، یک وکیل تخلفات پزشکی ممکن است با قاضی مذاکره کند. این می تواند راهی موثر برای اجتناب از محاکمه و کاهش عواقب احتمالی برای طرف متهم باشد. وکیل تلاش خواهد کرد تا با در نظر گرفتن شدت جرم و شواهد علیه او، بهترین معامله ممکن را برای موکل خود و دیگر طرفین پرونده انجام دهد تا بهترین نتیجه‌ها به دست آید.

حمایت عاطفی و روانی از موکل

در نهایت، یک وکیل جرایم پزشکی ممکن است در طول مراحل قانونی از موکل خود حمایت عاطفی کند. مواجهه با اتهامات جنایی می تواند یک تجربه استرس‌زا و طاقت‌فرسا باشد و وکیل جرایم پزشکی ممکن است مشاوره ارائه دهد یا به موکل منابعی را برای افزایش اطلاعات در مورد اتهامی که به او وارد شده است معرفی کن تا به او کمک کند تا با چنین شرایطی به خوبی مقابله کند.

در پایان این بخش، بهترین وکیل جرایم پزشکی در هنگام وکالت از موکلین متهم به جرایم مرتبط با حوزه پزشکی دارای وظایف و مسئولیت های گسترده ای است. از بررسی پرونده گرفته تا دفاع و حمایت عاطفی، این وکلا نقش مهمی در حمایت از حقوق موکلان خود و دستیابی به بهترین نتیجه ممکن در پرونده خود دارند.

 

انواع جرایم پزشکی
Types of medical crimes

انواع جرایم‌ پزشکی

_ جرایم پزشکی، به هر عمل عمدی و غیر عمدی یا قصور پزشکی که سهوا صورت گرفته است را می گویند.

_ قصور پزشکی یعنی اهمال و سهل انگاری پزشک در کار خود که باعث ایجاد ضررو زیان‌ جسمی و مالی می شود.

_ گاهی مواقع عدم دانش کافی و مهارت مورد نیاز در پزشک در روند درمان پزشک اشتباه می کند یا نسخه را اشتباه می نویسد که این کار همانطور که مشخص است به طور عمد نیست بلکه در اثر عدم مهارت، تخصص و تجربه می باشد.

_ از دیگر جرایم غیر عمدی پزشک بی احتیاطی و بی مبالاتی است در نتیجه عوارضی که به علت بی احتیاطی پزشک صورت گرفته غیرعمدی محسوب می‌شود.

درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

_ در بعضی مواقع از پزشک یا کادر درمان او شکایتی مبنی بر توهین و نحوه‌ی برخورد نامناسب یا استفاده از الفاظ رکیک می‌شود که برطبق قانون به طور عام توهین و الفاظ رکیک به طرف مقابل جرم‌ محسوب می شود و مجازات به همراه دارد در این صورت بیمار یا نماینده ی قانونی او یا خانواده ی شخص می توانند با مراجعه به بهترین وکیل جرایم پزشکی اقدام به شکایت از پزشک کند و خواهان مجازات وی شود.

_ از دیگر جرایم پزشکی، عدم پذیرش بیمار اورژانسی در مراکز درمانی و بیمارستانی می‌باشد در صورت ممانعت پزشک مرکز یا مراکز و بیمارستان مربوطه متخلف محسوب و به موجب قانون مجرم شناخته می شوند.

 

مسئولیت پزشکی چیست
What is medical liability?

از منظر وکیل جرایم پزشکی، منظور از مسئولیت پزشکی چیست؟

_ اگر پزشک به طور عمدی به بیمار صدمه وارد کند و یا بعضی اوقات اتفاق می‌افتد که پزشک با بیمار وارد درگیری لفظی می‌شود و پزشک به عمد به بیمار صدمه وارد می کند و افرادی هم شاهد این اتفاق هستند از نظر وکیل یا مشاوره حقوقی و کیفری جرایم پزشکی، پزشک متخلف و مجرم محسوب می شود به این علت که پزشک در هر شرایطی باید حافظ جان مردم با شد نه آنکه مسبب آسیب رساندن به مردم شود.

_ در صورت افشای اسرار بیمار توسط پزشک معالج مجرم شناخته می شود و از یک تا سه سال محکوم به حبس می گردد، زیرا یکی از وظایف پزشک این است که محرم اسرار بیمار خود باشد.

_ اگر درمانگاه یا بیمارستان پزشک برای مداوا و معالجه بیمار از امکانات کافی برخوردار نباشد و پزشک‌ معالج بیمار را با همان وضعیت کمبود امکانات در جهت سود بیشتر و راحتی پزشک انجام گیرد او متخلف شناخته می شود و مجرم است.

_ سقط جنین که پزشک به درخواست بیمار یا به دلیل خطای پزشکی انجام می دهند. این کار جرم‌است زیرا به معنای قتل نفس می باشد مگر آنکه از لحاظ پزشکی و قانونی سقط جنین صورت گیرد.

_ اگر پزشکی گواهی خلاف واقعیت، یا گواهی جعلی، نوشتن اغراق در گواهی بر خلاف اصل موضوع صادر کند جرم و تخلف محسوب می شود.

_ تبلیغات غیرقانونی دارویی و پزشکی که هدف از ان سود مالی و کلاهبرداری باشد یعنی داروهایی که استاندارد و مجوز بهداشت نداشته باشند یا از کالاهای قاچاق باشند جرم محسوب می‌شود.

_ رعایت نکردن به طرح پیشگیری از ویروس و بیماری‌های شایع و همه‌گیر جرم است.

_ جنایت در عمل که موجب قتل نفس یا قطع یکی از اعضای بدن بیمار به عمد شود چون پزشک مسئولیت در معالجات دارد پس کار وی مجرم محسوب می‌شود.

_ اگر پزشک داروی بیمار را روی نسخه‌ی کددار یا همان رمزدار بنویسد که فقط خود پزشک و داروخانه مورد نظر قادر به خواندن باشند در حالی که هیچ داروخانه‌ی دیگری نمی تواند ان نسخه را بخواند جرم به حساب می آید.

 

بیمه مسئولیت پزشکی
Medical liability insurance

 

از نگاه وکیل جرایم پزشکی منظور از بیمه ی مسئولیت چیست؟

از بیمه‌های طراحی شده به وسیله‌ی بیمه طرف قرارداد در ایران و کشورهای جهان، بیمه مسئولیت است. بیمه مسئولیت به پزشکان، درمانگران، و تمام کسانی که خدمات درمانی ارائه می‌کنند تعلق می‌گیرد. بیمه مسئولیت زمانی که پزشکان، درمانگران و مراکز درمانی و بیمارستانی اگر به صورت غیرعمد مرتکب خطایی شوند حمایت حقوقی و مالی دارند. اگر در اثر اهمال پزشکی،گگگگجگج بیمار جان خود را از دست بدهد و در مراجع قانونی غیر عمد بودن آن ثابت گردد شرکت بیمه مسئولیت دیه بیمار فوت شده را پرداخت می کند. حداکثر پرداخت دیه فوتی برای دو نفر است. در نتیجه برای مراکز درمانی، بیمارستانی و پزشکان بیمه مسئولیت مهم است.

 

درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

 

رسیدگی به جرایم پزشکی بر عهده ی کدام مراجع ذی صلاح می باشد؟

در تخلفات انتظامی پزشکی اگر جرم به صورت عمدی باشد مرجع رسیدگی کننده دادسرای نظام‌پزشکی می باشد، اما در جرایم عمدی پزشک مرجع رسیدگی کننده محاکم عمومی می باشند. پزشک مانند تمامی متهمانی که مرتکب جرم عمدی شده اند، تعقیب کیفری دارند. دادسرا اولین مرجع رسیدگی به هر نوع اعاده حق از طرف شاکی است. در دادگاه دادرس و بازپرس پرونده جرایم پزشکی، انجام تحقیقات در خصوص ادعای ذکر شده را وظیفه خود می داند و در صورت صحت ادعا و وقوع جرم از سوی پزشک و نظریه هیأت پزشکان متخصص و صاحبان نظر بر وقوع جرم، مجرم تحت تعقیب قضایی قرار می گیرد. در تهران دادگاهی ویژه برای رسیدگی به جرایم پزشکی وجود دارد که پرونده های پزشکی را به این دادگاه ارجاع می دهند. در شهرستان‌ها رسیدگی به این نوع از پرونده‌ها در دادگاه‌های عمومی امکان‌پذیر است.

شورای حل اختلاف پزشکی هم از مراجع رسیدگی به جرایم‌ پزشکی است در صورتی که جرم ارتکابی میزان دیه ی آن کم‌تر از ۵ میلیون تومان باشد. اگر جرم ارتکابی در زمینه به کار گرفتن افراد فاقد صلاحیت و علم پزشکی در روند درمانی یا انجام کارهایی که برای سود بیشتر باشد سازمان تعزیرات حکومتی در این زمینه از جرم پرونده را رسیدگی می کند. تمام مراجع قضایی فوق‌الذکر به مشکلات به وجود آمده بین‌ پزشک و بیمار رسیدگی می‌کنند، و کسانی که قصد طرح شکایت علیه پزشکی را بخاطر اعمال مجرمانه یا تخلفات وی دارند می توانند به هر یک از این مراجع رجوع کرده و تنظیم شکایت خود را به آنان تسلیم کنند. وکیل جرایم‌ پزشکی متخصص به این مسائل واردند و می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

 

درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

 

انواع مسئولیت پزشک در جرایم پزشکی چیست؟

مسئولیت کیفری پزشک

 با توجه به اینکه تقصیر پزشک جزایی محسوب می شود باید از لحاظ کیفری مورد بررسی قرار بگیرد. وکیل تخلفات پزشکی در تهران باید قادر باشد که بین عمل و صررو زیان و آسیب به بار آمده رابطه ی علت و معلولی واضحی پیدا کند که از رفتار پزشک مرتکب جرم نتیجه ای مبنی بر ورود خسارت به بیمار پیدا کند.

مسئولیت مدنی پزشک

 زمانی که شخص تعهد یا مسئولیتی را بر عهده گرفته بالطبع قانونگذار او را ملزم به جبران خسارت می کند. زیان وارده می تواند توسط پزشک، پرستار یا کادر درمان و حتی وسائل و ابزارالات به کار برده شده باشد.

مسئولیت انتظامی پزشک

با توجه به سوگندنامه ی پزشک و براساس منشور اخلاقی و بنا به قراردادها ، نظام نامه هایی که از طرف صنف و سازمان نظام پزشکی مطرح شده است در صورت تخلف، پزشک مسئولیت امتظامی دارد، وکیل جرایم پزشکی می تواند پرونده ی مورد نظر را در دادسرای نظام‌پزشکی مورد پیگرد قانونی قرار دهد.

 

انواع مسئولیت پزشکی
Types of medical liability

 

وکیل متخصص جرایم پزشکی

در زمینه پرونده‌های حقوقی مانند دیگر موارد حقوقی شاهد وجود وکیل متخصص جرایم پزشکی هستیم. وکیل متخصص تخلفات پزشکی وکیلی است که در زمینه پیگیری پرونده‌های جرایم پزشکی تخصص دارد و می‌تواند به خوبی به بررسی اینگونه پرونده و دفاع از آنها بپردازد. هر شغلی با توجه به شرایط اختصاصی که دارد، دارای یک سری قوانین مرتبط با خود می‌باشد، بنابراین اگر قرار است تا وکیلی پرونده شما که مربوط به یک حیطه خاص می‌باشد را پیش ببرد و از آن دفاع کند، باید به خوبی از ابعاد مختلف آن حیطه سر در بیاورد و با آنها آشنایی داشته باشد. بنابراین به خوبی به اهمیت استفاده از وکیل متخصص تخلفات پزشکی پی بردیم. وکیل متخصص تخلفات پزشکی با توجه به دانش و مهارتی که در زمینه پرونده‌های جرایم پزشکی دارد می تواند به خوبی از پرونده شما دفاع کند و هم چنین سرعت پیش رفت پرونده را ارتقا دهد تا زودتر نتیجه مشخص شود. استفاده از یک وکیل متخصص جرایم پزشکی می تواند مسیر شما را برای دریافت حقتان در پرونده های پزشکی هموار تر کند.

نتیجه مقاله

در نتیجه با آشنایی با انواع جرایم پزشکی و همچنین مسئولیت پزشک در جرایم متوجه شدیم که تخطی از قانون تنظیم شده در پزشکی، پزشک و مقصران مربوط به ان طبق مصوبه ۱۳۳۴ مجرم به حساب می ایند. همچنین به غیر از این مورد به بررسی عنوان های دیگری در رابطه با وکیل جرایم پزشکی پرداختیم تا شما اطلاعات خوب و جامعی را در این زمینه کسب کنید. برخی از عنوان هایی که در این نوشته مورد بررسی قرار گرفته اند، عبارت اند از: انواع مسئولیت پزشک در جرایم پزشکی چیست؟ از نگاه وکیل جرایم پزشکی منظور از بیمه ی مسئولیت چیست؟ وکیل جرایم پزشکی و نقش آن در پرونده های پزشکی چیست؟ بررسی نحوه ی رسیدگی وکیل به جرایم پزشکی، بررسی انواع جرایم‌ پزشکی و … امیدواریم که مطالبی که در مورد آنها صحبت کردیم برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات خوبی را در زمینه وکیل تخلفات پزشکی به شما داده باشد. در صورتی که برخی از سوالات شما پاسخ داده نشده اند و یا در ارتباط با موارد بیان شده هنوز سوالی دارید می توانید آن را در بخش کامنت ها با در میان بگذارید تا پاسخگوی شما باشیم. شما می توانید با استفاده از شماره تماس 09192329787 با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در ارتباط باشید و در زمینه وکیل جرایم پزشکی مشاوره بگیرید.

تمام وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
All the lawyers of the Peace and Compromise Lawyers Group
درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *