0919-2329787

تماس بگیرید

وکیل جرم جعل

وکیل جعل

Forgery lawyer

وکیل جرم جعل

در این مقاله حقوقی ما می‌خواهیم در زمینه‌های مختلفی مانند مصادیق جرم جعل و وکیل جعل، مجازات قانونی جعل، جاعل کیست و مجازات قانونی جرم جعل چیست اطلاعات مفیدی به شما بدهیم. شما می‌توانید با مطالعه کردن این مقاله حقوقی که درباره جرم جعل و وکیل جرم جعل خوب می‌باشد اطلاعات حقوقی خود را درباره جعل افزایش دهید پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید. وکیل جرم جعل یا وکیل جعل سند، وکیل پایه یک دادگستری است که نسبت به تمامی قوانین حقوقی و آیین دادرسی مدنی اطلاعات کاملی دارد و علاوه بر اینها او به خوبی می‌تواند بر حسب تخصص و تجربه خود جعل را از اصل شناسایی کرده و مجازات‌های انواع جعل را تفکیک کند. از آن جایی که مهمترین عناصر قانونی در کشور ما اسناد هستند وکیل جعل سند نقش مهمی را در دادگستری‌های کشور ایفا می‌کند و موظف است از موکل خود در رابطه با پرونده‌های جعل اسناد به هر شکلی دفاع کند. وکیل جرم جعل به دو صورت می‌تواند نقش خود را در وکالت ایفا کند، بدین صورت که سمت خواند باشد و تلاش کند با دفاع از موکل خود او را از جعل اسناد مبری کند یا اینکه سمت خواسته باشد و با اسناد و مدارک تلاش کند نشان دهد مدارک مد نظر جعلی است. جرم جعل در صورتی که در مورد اسناد خصوصی انجام شده باشد با گذشت شاکی دیگر پیگیری نخواهد شد ولی در صورتی که راجب اسناد دولتی انجام شده باشد همچنان قابل پیگیری و محکوم است.

مصادیق مختلف جرم جعل (انواع جرم جعل)

جرم جعل یعنی اعمالی که طی آن شخصی اقدام به ساخت مهر و نوشته و سند و الصاق یک نوشته به نوشته دیگر و چنین موارد مشابهی به هدف تقلب و بدون اجازه صاحب آن کند. در قانون مجازات اسلامی جعل به دو گونه مادی و مفادی یا همان معنوی انجام می‌شود. از این رو برای بررسی مصادیق مختلف جرم جعل آنها را به دو دسته مصادیق انواع جعل مادی و مصادیق جعل معنوی تقسیم می کنیم.

انواع جعل مادی عبارتند از جعل در اسناد و نوشته‌های رسمی و غیر رسمی، جعل امضا و عنوان و مدارک شناسایی مثل شناسنامه و کارت ملی و گذرنامه و گواهینامه و حتی کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت و غیره، جعل مدارک تحصیلی، جعل احکام و امضا و مهر و فرمان مقامات دولتی یا حتی در مواردی جعل دستخط آنها، جعل تمبر و منگنه یا علائم شرکت‌ها و موسسات و ادارات دولتی. جالب است بدانید صدور گواهی های خلاف واقعیت یا جعل گواهی‌های پزشکی هم جزو دسته مادی جرائم جعل است.

جعل معنوی از این جهت مورد بررسی است که اگر هر کدام از کارکنان ادارات دولتی و مراجع قضائی در تحریر نوشته ها و قراردادهای خود دچار جعل و تحریف شوند و یا موضوع آن را تغییر دهند و آن را تحریف کنند یا موضوع باطلی را به طرز صحیحی جلوه دهند.

اثبات جرم جعل در دادگاه

درخواست مشاورهه

بر اساس قانون مجازات اسلامی، جعل به معنی ساختن یا دست بردن یا تغییر در سند با نوشته یا مهر می‌باشد به صورتی که فرد جاعل قصد داشته باشد که آن را به جای اصل سند نمایش دهد، جعل با قصد تقلب عمد یا غیر عمد جرم می‌باشد و دارای مجازات است همچنین استفاده از سند جعل شده هم جرم می‌باشد. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره جرم جعل به گروه وکلای دادورزان صلح و سازش مراجعه کنید و از این گروه برای پیروزی در پرونده‌های حقوقی خود استفاده کنید چون این گروه حقوقی از بهترین و خبره‌ترین وکلا و مشاورهای حقوقی تشکیل شده است.

بهترین وکیل جعل در تهران

بهترین وکیل جعل اسناد در تهران وکیل پایه یک دادگستری است که ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خود را دارد برای مثال وی فردی آگاه و متخصص به تمامی اطلاعات قانونی و حقوقی است و در جریان روند پرونده‌های جعل عملکرد و سابقه خوبی دارد. بهترین وکیل جعل در تهران قدرت کلام و اعتماد بنفس بالایی در دفاع از موکلان خود دارد و فردی متعهد به مسئولیت کاری خویش است. او باید توانایی جمع آوری بهترین مدارک و اسناد را برای اثبات عدالت به مفع موکلان خود داشته باشد. او از قدرت تحلیل خود در پرونده‌های پیچیده که دارای فرضیات متفاوتی هستند استفاده می‌کند و گاها از وکیل تامین دلیل برای سریع‌تر پیش بردن پرونده‌ها کمک می‌گیرد.

مجازات جرم جعل چیست؟

در صورتی که کارکنان ادارات دولتی یا مراجع قضائی مرتکب جعل معنوی شوند علاوه بر مجازات‌های اداری و جبرات خسارات وارده به آن اداره محکوم به یک تا پنج سال حبس یا پرداخت خسارات مالی نیز خواهند شد. در صورتی که افراد عادی که از کارمندان آن اداره و مراجع قضائی نیستند مرتکب جعل معنوی شوند محکوم به شش ماه تا سه سال حبس و یا پرداخت جزای نقدی هستند. جزای هر یک از جرائم جعل مادی به ترتیب زیر برحسب نوع جرم مشخص شده است:

شرکت در آزمون به جای دیگران یا شرکت دادن دیگران به جای خود در آزمون علاوه بر مجازات اداری و انتظامی محکوم به پرداخت جزای نقدی هم هست.

گواهی نامه خلاف واقع مثل صدور گواهی پزشکی کذب برای معافیت‌های پزشکی به حبس از شش ماه تا دو سال یا پرداخت جزای نقدی می‌انجامد. اگر صدور گواهی خلاف واقع موجب خسارت به خزانه دولت باشد علاوه بر جبرات خسارت حکم هفتاد و چهار ضربه شلاق یا پرداخت جزای نقدی هم به همراه دارد.

عکس برداری از اوراق و مدارک برای تهیه کنندگان و استفاده کنندگان از این مدارک علاوه بر جبران خسارت جزای شامل شش ماه تا دو سال حبس را در پی دارد. همچنین جعل اسکناس و اسناد بانکی به موجب بر هم زدن نظم سیاسی و اجتماعی حکم پنج تا بیست سال حبس را به دنبال دارد.

جعل مهر و تمبر و موارد مربوط به ارگان‌ها و ادارات و شرکت‌های دولتی به جبران خسارات وارده و حبس از شش ماه تا دو سال می‌انجامد. همچنین جعل حکم یا امضا و مهر و دستخط مقامات دولتی حبس از سه سال تا پانزده سال را به دنبال دارد.

در صورتی که فردی مرتکب جعل مدرک تحصیلی یا اقدام به خرید مدرک جعلی و استفاده از آن شود شود به موجب آن محکوم به جبران خسارت مالی و حبس از یک تا سه سال است ولی قابل ذکر است که اگر یکی از کارکنان دولتی مرتکب چنین جرمی شوند و منشا آن باشند محکوم به اشد مجازات هستند.

برای جعل اسناد و مدارک شناسایی به تبع نوع مدرک و جرم مجازات‌های متفاوتی در نظر گرفته می‌شود که هر کدام به طور مفصل قابل بررسی است ولی خوب است به طور خلاصه بدانید که در صورتی فردی غیر ایرانی قبل از اخذ تابعیت خود را ایرانی بداند و اقدام به تنظیم اسناد رسمی کند در این صورت محکوم به یک تا سه سال حبس است و در صورتی که فرد غیر ایرانی از مدارک شناسایی افراد ایرانی سو استفاده شخصی داشته باشد علاوه بر پرداخت جزای نقدی محکوم به دو الی پنج سال حبس است.

هر کسی که اقدام به جعل مهرهای سجلی و چاپ غیر مجاز اسناد سجلی کند نیز محکوم به حبس از دو سال تا پنج و پرداخت جزای نقدی است. و اگر فردی با آگاهی از جعلی بودن مدارک از آن ها استفاده کند محکوم به یک تا سه سال حبس است.

جعل چیست؟

تعریف جعل انواع مختلفی دارد برای مثال جعل هایی مانند جعل کلی، جعل جزئی، جعل مادی و جعل معنوی وجود دارند و می توان به موارد بیشتری هم اشاره کرد. در ادامه بیشتر درباره انواع جعل توضیح می‌دهیم، برای نمونه جعل کلی جعلی است که شخصی کل یک سند یا نوشته را بسازد این کار جعل کلی می‌باشد. شما برای پیروزی در پرونده‌های جعل و اثبات جرم جعل در دادگاه باید به یک وکیل جعل متخصص مراجعه کنید و از علم و دانش وکیل جعل خبره استفاده کنید.

ماهیت جرم جعل مادی

The nature of the crime of material forgery

ماهیت جرم جعل مادی

بر اساس ماده 523 قانون مجازات اسلامی به عنوان مصادیق جرم جعل عنوان شده است که جرمی تخت عنوان جعل مادی یعنی اگر کسی سند یا نوشته‌ای را محو کند تعقیر دهد یا کارهایی مانند خراشیدن تراشیدن خط زدن و تعقیر دادن تاریخ یا اسمی در سند را بر روی سند انجام دهد مرتکب جرم جعل مادی شده است. داشتن یک وکیل پایه یک دادگستری می‌تواند کمک حال شما باشد و در دادگاه و مراجع قضایی از حق قانونی شما دفاع کند.

چرا باید وکیل جرم جعل سند داشته باشیم؟

درخواست مشاورهه

وکیل جرم جعل به کسی گفته می‌شود که در رشته حقوق و در دانشگاه معتبر فارغ التحصیل شده باشد و دوره‌های کارآموزی وکالت را گذرانده باشد، وکیل جرم جعل تحصیل کرده می‌تواند در پرونده های حقوقی مانند جعل از حق شما دفاع کند. برای انتخاب یک وکیل جعل حرفه ای باید توجه داشته باشید که هر وکیلی حوزه فعالیت خاص خود را دارد و توجه کنید که در زمینه جرم جعل پرونده‌های موفقی در کارنامه خود داشته باشد.

مرجع رسیدگی به جرم جعل

شاید این سوال هم برای شما پیش آمده باشد که مرجع رسیدگی به جرم جعل کدام ارگان است، دادگاه و قاضی از مهم ترین مراجع رسیدگی به پرونده های جرم جعل می‌باشند. لازم است بدانید که اگر کسی مرتکب جرم جعل نسبت به حکم‌های قطعی دادگاه شود یا یا دانستن این که این حکم مجهول و جعل شده می‌باشد از آن استفاده کند یه حبس 1 تا 10 سال محکوم می‌شود. به جهت اثبات جرم جعل افراد باید متهم یا به اظهارات شهود  متکی بود یا به اقرار و اعتراف شخص اکتفا کرد یا اگر هیچ کدام از این موارد وجود نداشت باید کارشناس رسمی دادگستری درباره جرم جعل سند نظر نهایی خود را بدهد.

بهترین مشاور حقوقی جرم جعل

The best legal advisor for the crime of forgery

بهترین مشاور حقوقی جرم جعل

قبل از هر اقدامی شما باید درباره جعل و ابعاد وسیع آن اطلاعات کافی داشته باشید، مشاوره گرفتن از یک مشاور حقوقی جعل متخصص می‌تواند به شما کمک کند و این مشاور حقوقی جعل خبره می تواند به شما روش‌های قانونی را ارائه کند و به این راه را پیش پای شما قرار دهد تا شما بتوانید از حق قانونی خود در مراجع قضایی دفاع کنید. حوزه جرائم جعل یکی از پیچیده‌ترین حوزه‌های دعاوی دادگاه های حقوقی محسوب می‌شود از این رو لازم است در صورتی که خوانده یا خواهان در دادگاه‌های حقوقی مربوط به دعاوی جعل هستید حتما با یک مشاور حقوقی جرم جعل در ارتباط باشید. قابل ذکر است که یک وکیل جرم جعل نیز می‌تواند به خوبی نقش مشاور حقوقی جرم جعل را بازی کند و از موکلان خود را در جریان تمامی مراحل قانونی رسیدگی حقوقی به پرونده ها قرار دهد.

حق الوکاله جرم جعل چقدر است؟

یکی از مهمترین موارد قابل ذکر هنگام انعقاد قرارداد وکالت با یک وکیل جرم جعل حق الوکاله جرم جعل است. بهتر است هنگام عقد قرارداد مبنی بر دادرسی جرم جعل دستمزد وکیل هم مشخص شده و قراری برای پرداخت آن بین وکیل و موکل خود تنظیم شود. در این صورت وکیل جرم جعل به صورت قانونی و آسودگی خاطر می تواند به تمامی مراح قانونی کار موکل خود بپردازد. حق الوکاله وکیل جرم جعل به مواردی مانند پیچیدگی پرونده، مقدار زمانی که برای پیگیری پرونده صرف می شود، دست مزد وکیل و … بستگی دارد.

وکیل متخصص جعل  

یک وکیل جعل متخصص فردی است که به واسطه تخصص و تجربه خود از تمامی انواع جرم جعل آگاهی دارد و به خوبی می‌داند پرونده مربوط به هر جرم جعلی به چه صورت در دادگاه‌های حقوقی پیش خواهد رفت و چه مجازاتی را در پی خواهد داشت. وکیل جعل متخصص با توجه به آگاهی از تمامی قوانین حقوقی مربوط به اسناد و جعل آن ها می‌تواند به موکلان خود کمک کند. ارتباط با یک وکیل جعل متخصص باعث می‌شود پرونده شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسد و همچنین درصد احتمال پیروزی پرونده شما بالاتر برود.

خلاصه مطلب

جعل اسناد و مدارک یکی از جرایمی است که بر اساس قانون برای آن مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است و کسانی که قربانی این جرم هستند و یا متهم به جرم جعل هستند می‌توانند برای دفاع از حقوقشان از یک وکیل متخصص جعل استفاده کنند تا به واسطه تسلطی که بر این حیطه دارد، به خوبی از آنها دفاع کند و بهترین نتیجه ممکن را برای پرونده آنها کسب کند. ما در این نوشته از سایت گروه وکلاید دادورزان صلح و سازش سعی داشتیم تا همراه با شما دوستان عزیز برخی از موارد مرتبط با عنوان وکیل جرم جعل نظیر: مصادیق مختلف جرم جعل (انواع جرم جعل)، بهترین وکیل جعل در تهران، مجازات جرم جعل چیست؟ مرجع رسیدگی به جرم جعل، بهترین مشاور حقوقی جرم جعل، حق الوکاله جرم جعل چقدر است؟ وکیل متخصص جعل و … مورد بررسی قرار دهیم و در پایان امیدواریم که مطالب بیان شده در این نوشته برای شما مفید بوده باشد و پاسخ سوالات خود را پیدا کرده باشید. در هر صورت اگر هنوز در رابطه با موارد این مقاله سوالی دارید، می توانید سوالات خود را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشیم. همچنین شما می توانید با استفاده از شماره همراه 09192329787 با ما در ارتباط باشید تا در زمینه‌هایی که نیاز دارید شما را راهنمایی کنیم.

وکیل در کرد کوی

کارشناسان گروه دادورزان آماده پاسخ گویی به شما هستند

0919-2329787
جهت مشاوره تخصصی تماس بگیرید...
0919-2329787

آخرین مقالات سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا