جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

وکیل خانواده در کرج

وکیل خانواده در کرج

وکیل متخصص خانواده در کرج وکیل خانواده در کرج

همان طور که می دانید همه انسان ها در طول زندگی خود با چالش ها و اتفاقاتی روبرو هستند بنابراین برای هر انسانی پیش می آید که با پرونده های قضایی روبرو شود و به کمک وکیل خانواده در کرج نیاز داشته باشد. از این رو شما عزیزان باید حتماً دور اندیشی های خود را انجام دهید و برای تمامی این اتفاقات چاره ای بیندیشید. بر اساس ماده ۴ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ رسیدگی به امور زیر در صلاحیت دادگاه خانواده است. نامزدی و خسارات ناشی از بر هم زدن آن، نکاح دائم، موقت، شروط ضمن عقد نکاح، ازدواج مجدد، جهیزیه، مهریه، نفقه زوجه، اجرت المثل ایام زوجیت، بذل مدت و انقضای آن تمکین و نشوز، طلاق، رجوع، فسخ نکاح، حضانت و ملاقات طفل و غیره.

خانواده،کوچکترین واحد اجتماعی و البته مهم ترین آن میباشد! خانواده با شکل گیری عشق میان زن و مرد شکل گرفته و با آمدن فرزندان بزرگتر میشود. بسیاری از زوجین پس از گذشت زمان دچار مشکلات تفاهمی شده که پس از کنکاش و عدم حل مشکلات برای جدایی از یکدیگر و گرفتن طلاق به وکیل خانواده در کرج نیاز پیدا می کنند. همه ما حساسیت و قدرت کلمات را به خوبی درک می کنیم، ما از کلمات برای انتقال مفاهیم و ارتباط گرفتن استفاده میکنیم حال در این لحظه باید به این فکر کنید که این کلمات میخواهند در دادگاه و در حضور قاضی در برابر شما دفاع کنند، این را با پیچیدگی، سنگینی و تخصصی بودن مباحث حقوقی بسنجید! کار آسانی نیست.

وقتی که زوجین تصمیمی به جدایی می گیرند و از طریق محاکم قانونی اقدام به جدایی می کنند، مسئله حقوقی به نام طلاق پیش می آید. آمار و ارقام پرونده های طلاق به شفافیت بیانگر این است که امروزه تعداد زوجین متاقضی طلاق به طور روزانه در حال افزایش است و اقدام به طلاق گرفتن بسیار زیاد شده است. در معنای لغوی طلاق را به معنی رها کردن و آزاد کردن میدانند اما در اصطلاح حقوقی به منحل شدن عقد دائم بر اساس تشریفات حقوقی و قانونی خاصی که تعیین شده است از جانب زوج، طلاق گفته می شود. وکیل خانواده ی خوب در کرج وکیلی می باشد که از مهارت و توانایی بالایی در حل اختلافات و پرونده های خانوادگی براید که این امر مستلزم به داشتن اطلاعات حقوقی خانواده و توانایی به کار بردن ان ها را در شرایط مختلف پرونده است برای مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری در کرج تماس بگیرید.

درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

اختلاف و تعارضات بین والد ناتنی با فرزند

پذیرش فرزند خواندگی یک موضوع خیلی چالش برانگیز می باشد. قطعا وقتی که فرزندان با پدر یا مادر ناتنی زندگی می کنند که آن ها را دوست ندارند تعارضات و دعواهای خانواده بسیار زیاد خواهد شد. حتی فرزندان بالغ و جوان زمانی که پدر یا مادرشان ازدواج مجددی را داشته باشند، بسیار درگیر اختلاف شده و هنجارشکن خواهند شد. اختلاف برسر والد ناتنی بسیار رایج می باشد. در میان تعارضات و علت های دعواهای خانواده ها تعارض با والد ناتنی می تواند یکی از سخت ترین اختلافات و درگیری ها باشد که حل شدن و کاهش آن مشکل می باشد.

عوارض دعوای خانواده در کرج

 تحقیقات بسیار زیادی در رابطه با اثرات و عوارض دعواهای زیاد در خانواده بر روی فرزندان و دیگر اعضای خانواده انجام شده است. مطالعات نشان داده است که دعواها و تعارضات بیش از اندازه والدین، می تواند سلامت جسمی و روانی فرزندان را تحت تاثیر قرار بدهد. اختلال در خواب، وقفه در رشد اولیه مغز نوزادان، اضطراب و مسائل رفتاری در کودکان و افسردگی و مسائل رفتاری در نوجوانان نمونه هایی از عوارض درگیری و دعوای خانوادگی می باشد.

امور حقوقی خانواده شامل چه مواردی می باشد؟

دادگاه خانواده یکی از دادگاههای عمومی حقوقی است که صلاحیت اختصاصی برای رسیدگی به دعاوی خاص را دارد. بر اساس ماده ۴ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۲ رسیدگی به امور و دعاوی زیر در صلاحیت دادگاه خانواده است:

 • نامزدی و خسارات ناشی از برهم زدن آن.
 • نکاح دائم، موقت و اذن در نکاح.
 • شروط ضمن عقد نکاح.
 • ازدواج مجدد.
 • جهیزیه.
 • مهریه.
 • نفقه زوجه و اجرت‌المثل ایام زوجیت.
 • تمکین و نشوز.
 • طلاق، رجوع، فسخ و انفساخ نکاح، بذل مدت و انقضای آن.
 • حضانت و ملاقات طفل.
 • نسب.
 • رشد، حجر و رفع آن.
 • ولایت قهری، قیمومت، امور مربوط به ناظر و امین اموال محجوران و وصایت در امور مربوط به آنان.
 • نفقه اقارب.
 • امور راجع به غایب مفقودالاثر.
 • سرپرستی کودکان بی‌سرپرست.
 • اهدای جنین.
 • تغییر جنسیت.
وکالت در دعاوی خانواده در کرج
Advocacy in family lawsuits in Karaj

وظایف وکیل خانواده در کرج

ممکن است برای شما هم سوال پیش آمده باشد که وظایف وکیل خانواده در کرج چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت وکیل خانواده در پرونده های مختلف و بسیار زیادی فعالیت می کند بنابراین همان طور که از نام آن مشخص است یک وکیل خانواده در کرج تنها مختص به اعضای آن خانواده است و زمانی که وکالت موکلش را می پذیرد از آن لحظه دیگر در اختیار و محدوده پرونده‌ های قضایی است. ما نیز نمودیم که وظایف بهترین وکیل خانواده در کرج را در موارد زیر برای دسته بندی کنیم توجه شما را به موارد زیر جلب می کنیم:

 • وکیل خانواده در انواع پرونده های حقوقی که مربوط به اعضای خانواده است فعالیت می کند.
 • وکیل خانواده می تواند طرح دعوی و دفاعیه برای موکلش تنظیم کند.
 • البته که برای گرفتن مطالبات مختلف می توان از وکیل متخصص خانواده کمک گرفت زیرا این هم یکی از وظایف اوست.

البته که وکیل خانواده در کرج وظایف بی شماری دارد که در ادامه به جزئیات آن خواهیم پرداخت.

وظایف وکیل خانواده
Duties of the family lawyer

آیا لازم می باشد که برای طرح دعوا یا دفاع از دعوای که علیه و طرح شده از وکیل خانواده استفاده کنیم؟

به طور کلی احتمال اینکه برای شما هم که این موضوع پیش بیاید وجود دارد برای مثال ممکن است شما طرح دعوی برای کسی داشته باشید یا طرح دعوی بر علیه شما صورت گرفته باشد .بنابراین شما با دادن وکالت به وکیل خانواده در کرج این امکان را ایجاد می کنید که وکیل تان از شما دفاع کند و با تنظیم دفاعیه و ارائه دادن آن به قاضی دادگاه را به نفع شما تمام خواهم کرد. وکیل خانواده در کرج به سادگی انواع دعاوی خانوادگی را برطرف نموده و اجازه ایجاد هیچ گونه اخلال را نمی دهد.

طلاق به درخواست مرد در کرج

طلاق از مهم ترین تصمیمات زندگی هر فرد است که می تواند برای خود و زندگی‌ مشترکش بگیرد. بر اساس ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران به اختیار طلاق با مرد می باشد و مرد بدون دلیلی خاصی می تواند صرفا با اراده خود همسر خود را در هر زمانی که بخواهد طلاق بدهد. طلاق مخصوص عقد دائم می باشد.  در گذشته مرد این امکان را داشت که صرفاً با مراجعه مستقیم به دفترخانه درخواست طلاق خود را بدهد و همسر خود را طلاق دهد این موضوع باعث افزایش آمار طلاق شده بود و به همین دلیل قانون‌گذار با وضع قانون برای درخواست طلاق از طرف مرد مراحلی را تعیین کرده است که طلاق نسبت به زمان های گذشته مقداری سخت ‌تر شده است و میتوانید با کمک وکیل طلاق پیش بروید. همچنین لازم است بدانید که ثبت طلاق بعد از صدور حکم گواهی عدم سازش از طرف دادگاه امکان پذیر می باشد.

طلاق به درخواست زن در کرج

زن به جهت ثبت دادخواست طلاق در ابتدا باید به دفتر خدمات قضایی مراجعه کند، در این مرحله بعد از ثبت دادخواست طلاق از طرف زن پرونده به دادگاه محل سکونت زن ارجاع داده می شود. شعبه دادگاه مربوطه نیز بعد  از ارجاع پرونده با توجه به کثرت یا قلت پرونده ها جهت حضور زوجین روز معینی را به عنوان جلسه دادگاه مشخص و اعلام می نماید و در جلسه دادگاه بعد از حضور طرفین و استماع دفاعیات زوجین مبادرت به صدور رای می نماید.

مزایای استفاده از وکیل خانواده
Benefits of using a family lawyer
درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

بهترین وکیل برای انجام امور طلاق خانواده در کرج

قطعاً وکیلی که مختص به خانواده است در پرونده های طلاق یک طرفه و طلاق توافقی هم فعالیت می کنند بنابراین اگر اعضای خانواده تمایل داشته باشند که از همسر خود جدا شوند بهترین وکیل خانواده می تواند در این راه به آن ها یاری رساند. همچنین میتوانید از وکیل طلاق یک طرفه در کرج کمک بگیرید. فعالیت وکیل خانواده در پرونده طلاق به این صورت است که از موکلش دفاع می‌ کند و تمام حق و حقوق او را در دادگاه از طرف مقابل مطالبه می نماید به طوری که دادگاه هر چه سریع تر حکم طلاق را صادر نموده و همچنین جلسات دادگاه به طول نمی انجامد.

دعاوی خانواده در کرج کدامند؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، حوزه ی دعاوی خانواده بسیار گسترده می باشد و هر امری که مربوط به خانواده و روابط و تعاملات خانوادگی مربوط باشد ، در حوزه‌ی دعاوی حقوقی خانواده قرار می گیرد.

برای نمونه می توان به دعاوی زیر اشاره کرد: اختلافات ما ببن زوجین اعم از طلاق، مهریه ، اجرت المثل، حضانت فرزندان، و دعوی دیگری مانند : قیومیت، رشد ، اهدای جنین ، سرپرستی فرزندان بی سرپرست، تغییر جنسیت و…

نقش وکیل خانواده در کشور های پیشرفته

وکلا یکی از مهم ترین افراد تاثیر گذار در هر جامعه ای می باشند، جامعه از تعداد بسیار زیادی خانواده تشکیل شده است که در این خانواده ها، افراد هر خانواده با هم ارتباط دارند و هم این خانواده ها در اجتماع با یکدیگر در ارتباط هستند به همین سبب مجموعه ای پیچیده و زیادی از ارتباط افراد با یکدیگر به وجود می اید که مستلزم رعایت حقوق دیگران است و با زیاد شدن این ارتباطات می توان گفت که شاهد اختلافات بسیاری در حوزه های مختلف حقوقی از جمله خانواده خواهیم بود به سبب این امر در بسیاری از کشورهای پیشرفته داشتن وکیل خانواده برای پیگیری مسائل حقوقی و خانوادگی مرسوم است.  یکی از ضروریات زندگی کنونی وجود وکیل خانواده است و تجربه نشان داده هرچه وکیل در زندگی افراد حضور بیشتری داشته و زندگی افراد را رصد کرده و راهنمایی‌های مستقیم در زندگی افراد داشته باشد مشکلات و ناهنجاری‌های آن خانواده کمتر خواهد بود و بر همین اساس اگر با این هدف موضوع وکیل خانواده شکل بگیرد و خانواده‌ها این موضوع را بپذیرند و قبل از اقدام به هرگونه روابط مالی، اقتصادی، اجتماعی و غیره با دیگران ،با فردی که مشاور حقوقی است مشورت کنند قطعا می‌توانند بسیاری از ناهنجاری‌ها را کاهش داده و نزاعات، اختلافات و دعاوی را کمتر کنند و در مسیر رشد و تعالی جامعه موثر باشند همان طور که در طی سال های اخیر این امر در بین کشورهای پیشرفته مورد استقبال فراوان قرار گرفته است.

جنبه کیفری دعاوی خانواده
Criminal aspect of family lawsuits

جنبه کیفری دعاوی خانواده در کرج

دعاوی خانواده ،حتماً می دانید که پرونده های کیفری از دیگر پرونده هایی است که ممکن است برای هر خانواده پیش آید. پرونده های کیفری مختص به پرونده هایی است که در رابطه با دزدی و یا سرقت و تجاوز و آدم ربایی و مسائل حیثیتی و غیره می باشد. از این رو شما عزیزان اگر خودتان یا اعضای خانواده تان دچار یکی از پرونده های کیفری شده است باید حتماً به وکیل خانواده در کرج مراجعه کنید. تا پرونده کیفری را در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برساند قطعاً چنین وکیلی یک دفاعیه قوی حاضر نموده و از شما دفاع می کند.

وکیل دادگاه خانواده در کرج

دادگاه خانواده دادگاهی است که قوه قضاییه صرفا برای رسیدگی به اختلافات مرتبط با امور خانواده تاسیس کرده است . کرج به دلیل وسعت و جمعیت آن دادگاه های خانواده متفاوت دارد و هر دادگاهی که نزدیک به نشانی اعلامی زوجه  باشد صالح به رسیدگی می باشد با توجه به این که نشانی زن در کدام منطقه شهرداری واقع شده باشد به دادگاه  مربوط به آن حوزه پرونده ارجاع می شود. وکیل دادگاه خانواده در کرج نیزهمانند وکلای مستقل از عملکرد خوبی برخوردار هستند اما تنها تفاوت این است که ان ها وابسته به دادگاه های خانواده و قوه ی قضاییه می باشند .

وکیل دادگاه خانواده در فردیس کرج

به سبب افزایش پرونده های حقوقی مربوط به حوزه ی خانواده و افزایش جمعیت شهرها به خصوص در تهران و کرج به عنوان شهرهای پر جمعیت دادگاه های خانواده در مناطق مختلف این شهرها واقع شده اند. فردیس کرج نیز مانند دیگر مناطق ان دادگاه خانواده دارد که افراد ساکن این منطقه می توانند برای امور حقوقی خانواده ی خود به دادگاه نزدیک محل اقامت مراجعه کننند.

دادگاه خانواده ی کرج برای تسهیل کارهای مراجعه کنندگان و رفع سرگردانی ان ها در راهروهای دادگاه ، وکیل های خانواده ای را دارد که تحت عنوان وکلای دادگاه خانواده قرار دارند و به خوبی می توانند در امور حقوقی خانواده ، شما را یاری کنند.

درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request
تمام وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
All the lawyers of the Peace and Compromise Lawyers Group

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کریم زاده
1401-09-19 22:33

از بهترین وکلای کرج هستند

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :

جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده