وکیل خیانت در امانت

همانطور که از اسم آن مشخص است خیانت در امانت یعنی کوتاهی کردن یا پیمان شکنی نسبت به مالی که به او امانت داده شده است یا بدون اجازه از کسی که به او مال را امانت داده از مال استفاده یا آن را معیوب و یا آن را کلا از بین برده باشد. اما اگر شخصی مالی را که به او امانت داده شده است اشتباها یا سهوا تلف کند عمل او جرم‌ نبوده ولی باید جبران خسارت وارده کند. خیانت در امانت از جرایم علیه اموال و مالکیت به شمار می آید. طبق ماده ی ۶۷۴ قانون مجازات سلامی حکم خیانت در امانت اینگونه است که: ” هرگاه اموال منقول یا غیر منقول و یا نوشته هایی از این قبیل سفته، چک، قبض، و نظایر آن به عنوان اجاره یا امانت یا رهن یا برای وکالت و هر کار دیگر با اجرت و بدون اجرت به کسی داده شده و بنا بر این بوده که اشیا مسترد شود و یا به مصرفی برسد شخصی که ان اشیا نزد او بوده به ضرر مالکین یا متصرفین آن را استعمال یا تصاحب و یا تلف یا نفقود کند به حبس از شش ماه تا سه سال محکوم می شود. برای مشاوره با وکیل دادگستری تماس بگیرید.

وکیل خیانت در امانتحالت های مختلف وقوع جرم خیانت در امانت

در درجه ی اول باید بدانیم که جرم خیانت در امانت می تواند به وسیله ی هم شخص حقوقی و هم شخص حقیقی انجام‌گیرد. در صورتی که مجرم شخص حقیقی باشد، با اثبات شدن جرم بلافاصله محکوم می شود اما اگر مرتکب جرم شخص حقوقی باشد و جرم خیانت در امانت در مراجع قانونی ثابت گردد مدیر موسسه یا شخص حقوقی مربوط به این پرونده محکوم می شود.

درخواست مشاوره وکیل

حالت های وقوع جرم را در اینجا به ترتیب بیان می کنیم:

_ مال امانی را استعمال یا استفاده نماید.

_ مال امانی را برای خود تصاحب کند.

_ یا به هر طریقی مال امانی را از بین ببرد.

_ مال امانی را مخفی کند به گونه ای که مالک نتواند به آن دسترسی داشته باشد.

_ سو استفاده از مهر و امضا

اگر شخصی مهر و برگه چک، برگه سفید امضای خود را شخصی بسپارد و شخص از آن سوء استفاده کند، مرتکب جرم خیانت در امانت می شود. مطابق قانون مجازات آن یک تا سه سال حبس است.

درخواست مشاوره وکیل

_ خیانت مستخدمین دولت در اموال و اسناد دولتی

هرگاه وجوه نقدی،اوراق بهادار، اسناد، سهام، و سایر اموال متعلق به هر یک از سازمان ها و موسسات دولتی توسط هر یک از مستخدمان به صورت غیر مجاز استفاده شود، تصرف غیر قانونی به شمار می آید. که مجازات متصرف پرداخت اجرت المثل و شلاق تا ۷۴ ضربه می باشد و اگر شخص مجرم در ارتکاب جرم منفعتی کسب کرده باشد معادل قیمت انتفاعی به پرداخت جزای نقدی محکوم می گردد. از جمله این سازمان های دولتی: کارمندان و کارکنان ادارات دیوان محاسبات، نهادهای انقلای اسلامی،شوراها و شهرداری ها، نهادهای انقلابی و بنیادی، مقامات قضایی، قوای سه گانه، نیروهای مسلح و مامورین خدمات عمومی چه رسمی و چه غیر رسمی می باشند. اگر فردی به علت کم کاری یا بی مبالاتی باعث تضییع اموال و وجوه دولتی شود، و ان هارا در زمینه ای استفاده کند که از نظر قانونی هیچ اعتباری ندارد باز هم‌ مجرم‌ محسوب می شود.

_ خیانت در امانت در قانون تصدیق انحصار

وراثت: اگر شخصی دارایی متعلق به اشخاص مجهول الوارث را تصرف کند و ظرف مدتی که برای اموال منقول و وجه نقد ظرف ده سال از تاریخ فوت مالک و در اموال غیرمنقول ظرف بیست سال از تاریخ فوت مالک مال، دین یا منافع حاصل از مال را به دولت تادیه نکند به جرم خیانت در امانت محکوم می شود.

_ خیانت در امانت در قانون ثبت اسناد و املاک

در مورد اموالی چون وقف، شخص متولی اگر در انجام کار خود کوتاهی یا تبانی کند، مرتکب جرم خیانت در امانت شده است.

وکیل خیانت در امانتتاثیر رضایت شاکی در جرم خیانت در امانت

بر طبق قانون مجازات اسلامی حتی اگر شاکی پرونده رضایت دهد چون جرم خیانت در امانت دارای دو جنبه عمومی و خصوصی می باشد مجرم باید جنبه ی عمومی جرم را طی کند.

درخواست مشاوره وکیل

دلایل و مراحل و مدارک لازم جهت شکایت جرم خیانت در امانت

_ یکی از راه های اثبات جرم خیانت در امانت با شهادت، اقرار، سند و علم قاضی می توان جرم خیانت در امانت را ثابت کرد.

_ در ابتدای امر شاکی در دفاتر قضایی یا دادسرا می تواند شکواییه تنظیم کند که باید هزینه ای را پرداخت کند.

_ در شکواییه باید شاکی مشخصات کامل خود را ثبت و بعد از آن موضوع شکایت، مکان و تاریخ وقوع جرم قید کند. و در مرحله ی بعدی میزان خسارت وارد شده به خود را به عنوان شاکی و مقدار درخواستی مورد مطالبه اش را در شکواییه بنویسد. سپس دلایل وقوع جرم، مشخصات مطلعان و شاهدان را نوشته ودر پایان برگه شکوائیه مشخصات کامل متهم یا مظنون را کاملا یادداشت نماید.

_ هر سند و مدرکی که نشان دهنده سپردن مال به متهم می باشد، را ارائه دهد.

_ در وهله اول دادسرا پرونده را بررسی می کند و اگر احتیاج به تحقیق و تکمیل پرونده باشد

پرونده را به کلانتری ارجاع می دهد، و بعد از تکمیل تحقیقات دوباره پرونده به دادسرا فرستاده می شود، در صورت اثبات جرم، دادسرا کیفر خواست صادر می کند کیفر خواست صادر شده همراه با مدارک به دادگاه برای بررسی نهایی و صدور حکم فرستاده می شود.

وکیل خیانت در امانتبهترین وکیل خیانت در امانت کیست؟

خیانت در امانت هم از لحاظ حقوقی و هم کیفری قابل پیگیری می باشد. و هم در قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده است.خیلی ها این جرم را با سرقت یا کلاهبرداری اشتباه می گیرند اما یک وکیل حقوقی خوب که در این زمینه تخصص کامل دارد به راحتی بین این جرایم تفاوت قائل می شود.

اگر در زمینه ی خیانت در امانت پرونده یا مشکلی دارید از مشاور حقوقی خیانت در امانت یا وکیل کیفری خیانت در امانت بهره مند شوید.

وکیل خیانت در امانتروش های شکایت در خیانت در امانت

_ در مرحله ی اول می توانید با یک وکیل کیفری برای اثبات خیانت در امانت به صورت حضوری یا تلفنی مشاوره بگیرید.

_ برای تنظیم شکوائیه بهتر است یک وکیل، شکایت خیانت در امانت را انجام دهد.و برای به دادگاه رفتن وقت و اطلاعات کافی ندارید، می توانید بهترین وکیل در زمینه ی خیانت در امانت را برای پرونده ی خود انتخاب کنید از ویژگی های وکیل خوب خیانت در امانت این خواهد بود، که از اتلاف وقت و طولانی شدن روند پرونده و یا به حاشیه رفتن ان جلوگیری می کند.

وکیل خیانت در امانتویژگی های وکیل خیانت در امانت چیست؟

وکیل خیانت در امانت از اغراق کردن و چیزهای غیر ممکن به موکل خود خودداری کند و راه حقیقت را در پیش گرفتن برای پرونده در برابر موکل نشانه امین بودن وکیل نسبت به پرونده ی پیشرویش است. و در حرف های خود کاملا صادق باشد یعنی نتیجه ی پرونده، مسائل و مشکلاتی که برای پرونده اتفاق می افتد را کاملا هر چه که هست را در روز مشاوره برای موکل خود به درستی شرح دهد. در بعضی مواقع امکان دارد موکل مسیر انحرافی را به وکیل پیشنهاد دهد وکیل باید او را از این کار بازدارد و اگر موکل اصرار به روش و راه خود بود وکیل باید از قبول پرونده امتناع ورزد. در نهایت دستمزد یا هزینه وکیل خیانت در امانت با توجه به هزینه ی مشخص شده در آیین نامه ی حق الوکاله می باشد. از ویژگی های دیگر بهترین وکیل خیانت در امانت این است که از پیچیده و طولانی کردن دادرسی جلوگیری کند او باید قاضی را به این سطح از درک و شناخت از دلایل و مستندات و شواد موجود برای گرفتن رای به نفع موکل خود برساند.

وکیل خیانت در امانتآیا خیانت در امانت رد مال دارد؟

 مالی که به عنوان امانت به شخصی سپرده می شود با این امید که روزی صاحب مال آن را استرداد می کند آن را امانت می دهد، و روزی که شخص امین از دادن مال امانی به صاحب مال استنکاف کند، صاحب مال با مطرح کردن شکایت علاوه بر درخواست جبران ضرر و زیان می تواند استرداد مال خود را بخواهد که در صورت موجود بودن عین، مسترد می گردد.

نتیجه

در هر صورت روند رسیدگی، هزینه ی رسیدگی جرم خیانت در امانت را به همراه دارد اما پیشنهاد ما به شما این است که از وکیل کیفری خیانت در امانت کمک بگیرید تا هزینه های دادرسی با کاهش زمان رسیدگی به دلیل خبره بودن وکیل و مشاوره حقوقی خیانت در امانت کم تر گردد.

وکیل در کرد کوی

درخواست مشاوره وکیل

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها