وکیل در بوشهر

بوشهر یکی از شهر های جنوبی ایران است که همواره در آن جرائم زیادی رخ می دهد و از شهر های پر اهمیت کشور می باشد. شاید شما هم قید طرح یک دعوای حقوقی را داشته باشید. اولین مسئله ای که هر شخص برای شروع و مطرح کردن دعوا با آن روبرو می باشد این است که موضوعی که قصد پیگیری آن را دارد چه عنوانی را دارا می باشد و جز کدام یک از دعاوی می باشد تا بتواند دادگاه صالح برای اقامه دعوی خود را تشخیص دهد. یکی از انواع دعاوی در قانون دعاوی حقوقی می باشد، دعاوی حقوقی در مورد امور حقوقی و مدنی می باشد که در قانون مدنی و قانون آیین دادرسی مدنی این امور و نحوه رسیدگی به آنان بیان شده است. دعاوی حقوقی بر خلاف دعاوی کیفری مربوط به جرم و مجازات نمی شود و افرادی که برای دعوای حقوقی به دادگاه می روند افرادی هستند که حقوقشان نقض گردیده و می خواهند با طرح دعوا به حقوق خود برسند. برای مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

مشاور حقوقی در بوشهر

متاسفانه اکثر مردم این تصور را دارند که می توانند بدون داشتن سواد حقوقی در دعاوی کیفری و غیره موفق باشند. این تصور غلط می تواند آسیب های زیادی را به افراد وارد کند. در سال 1392 قانون مجازات اسلامی و سال 1394 قانون آیین دادرسی کیفری تغییر کرده اند، به ترتیبی که در مواردی ساختار های سیستم نظام کیفری نیز دستخوش تغییر قرار گرفت. بدیهی است که با توجه به این تحوالات اخیر باید از افراد آگاه کمک گرفت. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر بوشهر در زمینه تمامی دعاوی پنج سال سابقه فعالیت دارد.

وکیل ملکی در بوشهر

دعاوی ملکی یکی از زیر شاخه‌های مهم در خدمات حقوقی است که هم در حوزه دعاوی کیفری و هم در دعاوی حقوقی مطرح می‌شود. وکالت امور ملکی در دعاوی مانند دعوای الزام به تنظیم سند، الزام به اخذ پایان کار، الزام به ایفای تعهد، الزام به اخذ صورت جلسه تفکیکی و تخلیه املاک تجاری و مسکونی و مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه تجارب و تجویز انتقال منافع، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، رفع مزاحمت و رفع ممانعت از حق تفکیک، تحدید حدود املاک و … مطرح می‌شود.

وکیل مواد مخدر در بوشهر

بوشهر به دلیل شرایط جغرافیایی که دارد یکی از مناطقی است که قاچاق مواد مخدر در آن در حجم انبوهی انجام می شود و جرائم زیادی در این حوزه اتفاق می افتد. شاید برخی اطلاع نداشته باشند که مواد مخدر به چه موادی می گویند، در این رابطه باید گفت که به هر ماده ترکیبی یا خالصی که فرد را معتاد یا وابسته کند، مواد مخدر گفته می شود.  در پرونده های زیادی دیده شده است که شخص به دلیل عدم آگاهی و دسیسه دیگران به جرم مواد مخدر متهم شده است. متهم پرونده مواد مخدر با ارائه مدارک لازم  می تواند بی گناهی خود را در حمل مواد مخدر اثبات نماید. یکی از مؤثرترین روش ها برای اثبات بی ‌گناهی در قاچاق مواد مخدر، عدم وجود سابقه قبلی برای این نوع جرم ها می باشد.

وکیل کیفری در بوشهر

بر اساس ماده 2 قانون مجازات اسلامی ایران، جرم، جرائم کیفری به این صورت تعریف شده است.  هر رفتار و عملی اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات کیفری تعیین شده است. بر اساس قانون مجازات اسلامی هیچ عملی جرم نمی باشد مگر این که قانون گذار آن عمل را تحت عنوان جرم شناخته باشد و برای آن مجازات در نظر گرفته باشد. یعنی در قانون مشخص شده باشد که در چه شرایطی می توان به عملی، عنوان یکی از جرم های  دعاوی کیفری خاص را داد. مانند قتل، کلاهبرداری، خیانت در امانت، جعل ، فحاشی، توهین و …

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها