وکیل دعاوی بیمه

آیا شرکت های بیمه خصوصی قانونی اند؟ خصوصیات وکیل بیمه متخصص؟ دریافت حق بیمه به کمک وکیل بیمه؟ فعالان بیمه وکیل دعاوی بیمه موضوع این مقاله می باشد. اگر قصد دریافت اطلاعات بیشتر درباره دعاوی بیمه و وکالت در دعاوی بیمه می باشید، مطالعه کردن این مقاله می تواند به شما کمک کند. برای درک بهتر موضوع ابتدا بیمه را برایتان تعریف می‌کنیم، بیمه عقدی می باشد که بر اساس آن یک طرف تعهد می دهد در ازای پرداخت وجه نقد از طرف دیگر در صورت وقوع بروز حادثه، خسارت وارد شده بر او را جبران کند و یا وجه معینی بپردازد. متعهد را بیمه‌گر، طرف تعهد را بیمه‌گذار، وجهی را که بیمه‌گذار به بیمه‌گر می پردازد، حق بیمه و آنچه را که بیمه می کند، موضوع بیمه می‌نامند. بیمه از عقود عهدی می‌باشد که تعهدی برای یکی از طرفین یا هردو ایجاد می‌شود.

انواع بیمه چیست و مرجع رسیدگی به شکایات بیمه کجاست؟

قانون گذار مطابق با ماده 1 آیین نامه شماره دو شورای عالی بیمه موصل سال 1351 انواع معامله های بیمه و شرایط عمومی بیمه را تعیین کرده است. انواع بیمه به این شرح است، بیمه زندگی،بیمه حوادث شخصی، بیمه درمانی، بیمه آتش‌سوزی، بیمه باربری‌‌، بیمه وسایل نقلیه، بیمه مسئولیت مدنی، بیمه تمام خطر مقاطعه‌ کاری، بیمه پول در صندوق، بیمه امانت کارمندان، بیمه مربوط به استخراج و اکتشاف نفت و غیر، بیمه باربری، بیمه آتش سوزی، بیمه مسئولیت تولیدکنندگان و فروشندگان محصول، بیمه مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل داخلی، بیمه مسئولیت مدنی دارندگان ماشین آلات ساختمانی، راهسازی و کارگاهی. برای داشتن اطلاعات بیشتر درباره دعاوی بیمه می توانید با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش مشورت کنید.

وکیل دعاوی بیمه

موارد اثباتی در بیمه

جهت جبران خسارت بیمه گذار باید موارد زیر را اثبات کند، حادثه اتفاق افتاده باعث از بین رفتن موضوع بیمه شده است. حادثه مورد نظر جزء تعهدات بیمه‌گر است.بین وقوع حادثه و خسارت وارده رابطه علیت وجود دارد.

درخواست مشاوره وکیل

اوصاف حاکم بر عقد بیمه

اوصاف حاکم بر عقد بیمه را در سه بند تشریح می شود، لازم بودن عقد بیمه، الحاقی بودن قرارداد بیمه و استمراری بودن عقد بیمه. در این موارد بهتر است که یه یک وکیل بیمه متخصص مراجعه کنید تا از علم و دانش وکیل استفاده کنید. استفاده از وکیل ا بیمه تحصیل کرده با توجه به گستردگی و پیچیدگی دعاوی بیمه ای، امری ضروری است.

لازم بودن عقد بیمه

مطابق با ماده 185 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، عقد بیمه لازم است و هیچ یک از طرفین معامله حق فسخ ندارند، مگر در موارد معین، پس در نتیجه بیمه را نمی‌توان یک طریقه فسخ کرد، مگر در مورد هایی که قانون بیمه این حق را نسبت به طرفین قائل باشد یا طرفین در شرایط خصوصی بیمه نامه حق فسخ را برای خود در نظر گرفته بوده باشند.

الحاقی بودن قرارداد بیمه یعنی چه؟

عقد الحاقی یا تحمیلی یعنی عقدی که طرف های آن قدرت چانه‌ زنی مساوی را ندارند و یک طرف که دارای موقعیت بهتری می باشد، شرایط قرارداد را تعیین می‌ کند و دیگری در صورتی که مایل به آن قرارداد باشد موظف است شرایط طرف دیگر را بپذیرد. در عقد بیمه شرایط خاصی مطابق قوانین و مقررات و آیین‌نامه‌های شورای‌عالی بیمه مشخص شده که خارج از آن شرایط و ویژگی‌ها هیچ شخصی نمی‌تواند قرارداد بیمه تنظیم کند، لذا باید این نوع قراردادها را در زمره قراردادهای الحاقی به شمار آورد.

وکیل دعاوی بیمه

استمراری بودن عقد بیمه یعنی چه

شرایط ابطال عقد بیمه؟ آثار ارائه اطلاعات سهوی بر عقد بیمه؟ عقود مستمر در نقطه مقابل عقود آنی یا فوری می باشند، در تعاریف آن‌ ها می‌توان گفت که، در این نوع عقود موضوع تعهدات مقرر برای طرفین دفعتاً به پایان نمی‌رسد، بلکه ممکن است در طول زمان جریان داشته باشد.از مصادیق بارز عقود استمراری عقد اجاره و عقد بیمه می باشد. همان‌طوری که در عقد بیمه بیمه‌گر متعهد می‌شود هرگاه در طول زمان معینی بیمه‌ کننده متحمل خسارتی شود آن را جبران کند.

مورد های مراجعه مستقیم بیمه گذار به مسئول حادثه کدام است ؟

کافی نبودن مبلغ بیمه شده، تعهد بیمه‌گر دارای فرانشیز باشد و اعمال قاعده نسبی حق بیمه.

درخواست مشاوره وکیل

کافی نبودن مبلغ بیمه شده

بر اساس ماده 10 قانون بیمه، اگر مالی به کمتر از قیمت واقعی بیمه شده باشد بیمه‌ گذار فقط به تناسب مبلغی که بیمه نموده باشد و با قیمت واقعی مال مسئول خسارت است و بیمه‌گذار می‌تواند که برای بازیافت باقی خسارت به باعث و بانی حادثه مراجعه کند.

اگر تعهد بیمه‌ گر دارای فرانشیز باشد

در این صورت، مبلغ فرانشیز به معنی درصد خسارتی می باشد، که بر اساس توافق خصوصی بر عهده بیمه‌گذار است، از مسبب حادثه توسط ذی‌نفع یا بیمه‌گذار قابل وصول است.

درخواست مشاوره وکیل

اعمال قاعده نسبی حق بیمه

در صورتی که مالی به کمتر از ارزش واقعی خود بیمه شده باشد، بیمه‌گر فقط به تناسب مبلغی که بیمه کرده است با قیمت واقعی مال، مسئول خسارت است و چنانچه بیمه‌گذار با قصد تقلب مالی را اضافه بر قیمت عادله در موقع عقد قرارداد بیمه کند عقد بیمه باطل می باشد و حق بیمه دریافتی قابل استرداد نمی باشد.

دادگاه صالح در رسیدگی به دعوای بیمه ای کدام است

مرجع صالح به رسیدگی دعاوی مربوط به بیمه عمر کدام است؟اگر اختلاف بین بیمه گر و بیمه گذار ایجاد شود، مرجع صالح رسیدگی به دعوا، مرجع قضایی است.براساس ماده ده قانون آیین دادرسی مدنی، رسیدگی به این دعوا در صلاحیت دادگاه عمومی و انقلاب می باشد. براساس ماده 11 قانون آیین دادرسی مدنی ایران ، دعوا حقوقی در دادگاه محل اقامت شرکت بیمه مطرح خواهد شد.

درخواست مشاوره وکیل

اصول عقد بیمه براساس قانون بیمه کدام است

اصل جانشینی، اصل غرامت، اصل منع تعدد بیمه و اصل حسن نیت اصول عقد بیمه بر اساس قانون می باشند.

وکیل امور بیمه

اختیارات وکیل حقوقی بیمه چیست؟ راهنمای انتخاب وکیل خبره بیمه؟هزینه وکیل حقوقی بیمه خبره، دایره اختیارات وکیل حقوقی بیمه؟برآورد هزینه های وکیل بیمه؟ امور بیمه بسیار حساس و پیچیده می باشند. برای دسترسی به لیست بهترین وکلای وکیل بیمه می‌توانید با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش تماس بگیرید. وکیل متخصص دعاوی بیمه‌، وکیلی است که بر فن های مذاکره تسلط کامل دارد. و می تواند با استفاده از قوانین بیمه و تبصره های آن به شما کمک کند. بیشتر افراد بر قوانین بیمه ای تسلط ندارند و باید به یک وکیل خسارت در دعاوی بیمه مراجعه کنند. برای انتخاب یک وکیل خبره در دعاوی بیمه باید با گروه وکلای دادورزان صلح و سازش تماس حاصل فرمایید.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها