وکیل دعاوی جرائم رایانه ای در ایران

امروزه اینترنت به تمام جنبه های زندگی افراد در جوامع گوچگ و بزرگ نفوذ کرده است. با تغییر جوامع جرادم نیز تغییر کرده است به گونه ای که می توان گفت با پیشرفت صنعت و تکنولوژی جرائم نیز متحول شده اند. متاسفانه در ایران موضوع تخلفات و جرائم اینترنتی از سایر کشور ها وارد شده است لذا اطلاعات افراد از آن بسیار محدودتر از سایر دعاوی حقوقی است. به تدریج با توسعه فناوری اطلاعات در میان عموم مردم مدیران کشور احساس کردند که باید در ایا رابطه قوانین و مقررات لازم را وضع کنند. اولین مرجع رسمی کشور که لزوم توجه به حقوق رایانه ای را احساس کرد، شورای عالی انفورماتیک وتبسته به سازمان برنامه و بودجه می باشد. و در سال 1379 اولین قوانین مربوط به جرائم رایانه ای وضع شد. چرائم رایانه ای بسیار پیچیده هستند به گونه ای که یک فرد حتی اگر همه ی قوانین و مقررات مربوط به جرائم رایانه ای را مطالعه کند باز هم نمی تواند از عهده ی پرونده ای مربوط به جرائم رایانه ای بر بیاید. اکیدا توصیه می شود حتما  پرونده ی خود را به وکیل دعاوی جرائم رایانه در ایران که علاوه بر تسلط بر قوانین و مقررات مربوط به جرائم رایانه ای از تمامی تبصره ها و میان برهای قانونی حل و فصل پرونده های جرادم رایانه آگاهی دارد. اگر می خواهید با دعاوی جرائم رایانه ای و وکیل جرائم رایانه ای بیشتر آشنا شوید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

طرح دعاوی کلاهبرداری رایانه ای توسط وکیل متخصص دعاوی جرائم رایانه ای در ایران

کلاهبرداری رایانه ای در محدوده ی فضای مجازی و اینترنت انجام می شود و همین نکته تفاوت کلاهبرداری رایانه ای با کلاهبرداری معمولی است. کلاهبرداری معمولی و سنتی در فضای واقعی رخ میدهد و کلاهبردار فرد را فریب میدهد تا مالش را در اختیار او قرار دهد. در کلاهبرداری رایانه ای مجرم از طریق فضای مجازی و با تغییرداده ها و اطلاعات فرد، بدون آگاهی او اموال وی را تصاحب می کند. مثلا ممکن است فرد کلاهبردار از طریق فضای مجازی به حساب بانکی افراد دسترسی پیدا کند و موجودی حساب آن ها را خالی کند. امروزه که مردم بیشتر معاملات و پرداخت های خود را از طریق اینترنت انجام می دهند، و همین امر باعث ایجاد یک فرصت مطلوب برای کلاهبرداران رایانه ای شده است برای مشورت با وکیل با تجربه تماس بگیرید.

کلاهبرداری رایانه ای به صورت های زیر انجام می شود:

  • تغییر در اطلاعات و داده های رایانه ای که بیشتر جرائم رایانه ای نیز از همین طریق انجام می شود.
  • ایجاد اخلال در نحوه ی پردازش اطلاعات
  • اخلال در نتیجه ی درستی که کامپیوتر نشان می دهد.

درخواست مشاوره وکیل

طرح دعاوی جاسوسی رایانه ای توسط وکیل حرفه ای دعاوی جرائم رایانه ای در ایران

یکی از مهم ترین و سنگین ترین جرائم رایانه ای که توسط وکیل متخصص دعاوی جرائم رایانه ای در ایران پیگیری می شود، جاسوسی رایانه ای است. جاسوسی رایانه ای جزو آن دسته از جرائم سنگین است که در دادگاه انقلاب مورد بررسی قرار می گیرد. در هر کشوری اطلاعات و منابع محرمانه ای وجود دارد که سایر کشورها و حتی بسیاری از افراد داخل کشور حق دسترسی به ان ها را ندارند و باید مخفی نگه داشته شوند. مسلما این اطلاعات در رایانه ذخیره و نگهداری می شوند. امروزه با پیشرفت صنعت رایانه ای امکان نفوذ به اطلاعات تا حد زیادی گسترش یافته است. در ادامه به مجازات جرائم رایانه ای اشاره می شود:

  • دست یافتن به داده ها و یا شنیدن  مخفیانه ی محتوا در زمان انتقال مجازاتی معادل با یک تا سه سال حبس و مقدار بیست تا شصت میلیون تومان جریمه ی نقدی دارد.
  • اگر داده ها در دسترس افرادی که صلاحیت ندارند قرار بگیرد فرد به دو تا ده سال حبس محکوم خواهد شد.
  • قرار داده داده و اطلاعات حکومتی در اختیا بیگانگان مجازاتی معادل پنج تا پانزده سال حبس دارد.

مرجع صالح رسیدگی به  دعاوی جرائم رایانه ای در ایران

منظور از مرجع صالح رسیدگی به جرائم رایانه اب مرجعی است که از طرف قانون برای رسیدگی به جرائم رایانه ای صلاحیت یافته است. بر اساس مواد 30 و 31 جرائم رایانه ای کشور که در سال 1388 تصویب شده است قوه ی قضائیه باید بر اساس ضرورت های ایجاد شده مرجع و شعبه ای را در دادگاه عمومی، دادگاه انقلاب، دادگاه نظامی و تجدید نظر جهت پیگیری جرائم رایانه ای اختصاص دهند و قضات آشنا با جرائم رایانه ای باید برای رسیدگی به این دعاوی انتخاب شوند.

طرح دعاوی جرائم علیه محرمانگی داده ها و سامانه های رایانه ای توسط وکیل با تجربه ی دعاوی جرائم رایانه ای در ایران

دسترسی غیر مجاز

 بر اساس ماده ی یک جرائم رایانه ای هر شخصی که به داده ها و یا سامانه مخابراتی شخص دیگری که رمز گذاری شده است به صورت غیر مجاز دست یابد به 91 تا 1 سال حبس و یا پرداخت 5 تا 20 میلیون ریال جزای نقدی و یا هر دو مجازات محکوم میشود.

شنود غیر مجاز

یکی دیگر از انواع جرائم رایانه که توسط وکیل با سابقه ی دعاوی جرائم رایانه ای در ایران پیگیری می شود شنود غیر مجاز است، که بدین معنی می باشد اگر کسی  محتوای در حال انتقال ارتباطات غیر عمومی را به صورت غیر مجاز شنود کند به 6 ماه تا 2 سال حبس و پرداخت 10 تا 40 میلیون ریال جزای نقدی و یا هر دو محکوم می شود.

پیگیری جرائم علیه صحت و تمامیت داده ها و سامانه ی های مخابراتی توسط وکیل تحصیل کرده ی دعاوی جرائم رایانه ای در ایران

جعل رایانه ای

جعل رایانه ای در صورتی اتفاق می افتد که داده های قابل استناد توسط شخصی به صورت غیر مجاز دستکاری شوند و تغییر یابند و یا اینکه مجموعه ای از داده های قابل استناد به صورت متقلبانه ایجاد شوند.علاوه بر این تغییر داده ها و یا علائم موجود در کارت های حافظه در رایانه نیز از مصادیق جرائم رایانه ای است.نکته مهم درمورد جعل رایانه ای این است که در جعل رایانه ای حتما باید یا داده ای تغییر یابد یا داده ای ایجاد شود؛ تجل شناسنامه یا سند و.. جعل معمولی محسوب می شود.

درخواست مشاوره وکیل

تخریب و اخلال داده ها

تخریب و اخلال داده ها زمانی اتفاق می افتد که فردی داده های شخص دیگر را از سامانه های رایانه و امثال ان حذف کنند یا در آن ها اخلال ایجاد نماید.نکته ی مهم این است که هر گونه عمل غیر مجازمانند انتقال، پخش، حذف، دستکاری، تخریب، مخفی کردن و یا تغییر رمز داده ها که دسترسی شخص را مختل کند جرم محسوب می شود و توسط خود فرد و یا وکیل خبره ی دعاوی جرائم رایانه ای در ایران قابل پیگیری است.

تنظیم شکوائیه توسط وکیل جرائم رایانه ای در ایران

یکی از مهم ترین موارد لزوم مراجعه به وکیل دعاوی جرائم رایانه ای در ایران تنظیم شکایت است که بسیار پچیده و حساس است. برای تنظیم شکوائیه حتما باید علم حقوق بدانید و بر قوانین و مقررات تسلط داشته باشید تا بتوانید مسئله را به خوبی تحلیل و بررسی کنید و شکایت خود را به بهترین نحو تنظیم کنید.برای تنظیم شکوائیه حتما با بهترین مشاور دعاوی جرائم رایانه ای در ایران مشورت کنید و یا روند پیگیری پرونده ی خود را به وکیل کارکشته ی دعاوی جرائم رایانه ای در ایران بسپارید.

اعتراض وکیل جرائم رایانه ای در ایران

ممکن است وکلا طرفین دعوی و موکلین از حکم صادر شده توسط دادگاه بدوی راضی نباشند و تقاضای تجدید نظر داشته باشند. بعد از صدور رای، دادگاه مهلت معینی را برای اعتراض تعیین می کند که وکیل جرائم رایانه ای باید در این مدت مراحل اداری ثبت اعتراض به رای دادگاه بدوی را طی کند و تقاضای خود را تقدیم نماید. حتما توجه نمایید که در همان روز های اول مهلت اعتراض ، اقدام به ثبت اعتراض نمائید چرا که ممکن است درگیر کارهای اداری ثبت اعتراض شوید و مهلت تجدید نظر تمام شود.

شناخت وکیل جرائم رایانه ای در ایران

جرائم رایانه ای پیچیده و نوپا هستند که هر وکیلی از عهده ی آن ها بر نمی آید مگر اینکه بر تمامی قوانین ومقررات جدید و قدیم در این زمینه تسلط داشته باشد و پرونده های جرائم رایانه ای را با موفقیت به انجام رسانده باشد. برای شناخت وکیل جرائم رایانه در ایران می توانید به سایت های معتبر مراجعه کنید و وکیل رزومه دار جرائم رایانه ای با سابقه برای پیگیری پرونده ی خود انتخاب کنید. وکیل جرائم رایانه بر تکنولوژی و فناوری نوین تا حد معقولی تسلط دارد و با انواع جرائم رایانه ای که در بالا به آن ها اشاره شد آشنایی دارد و تمام تلاش خود را برای احقاق حق موکل خود به کار می بندد.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها