وکیل دعاوی حقوقی در ایران

در یک تقسیم بندی کلی دعاوی که در دادگستری مطرح می شوند شامل دو نوع دعاوی کیفری و حقوقی هستند. دعاوی کیفری، آن دسته از دعاوی هستند که مربوط به جرم و جنایت هستند و دعاوی حقوقی، شامل آن دسته از دعاوی است که شامل اختلاف فرد درمورد حقوق و تعهداتش در رابطه با دیگری است. این روابط می تواند روابط خانوادگی، مالی و… باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که گاهی قانون گذار برای پیگیری روابط حقوقی افراد و ایجاد نظم در امور، دعاوی حقوقی را قابل پیگیری و شکایت کیفری می داند.وکیل دعاوی حقوقی در ایران کسی است که پروانه ی وکالت خود را کانون وکلا اخذ نموده است و به دعاوی حقوقی رسیدگی می کند. لزوم کمک گرفتن از وکیل دعاوی حقوقی در ایران این است که دعاوی حقوقی بسیار پیچیده هستند و قوانین و تبصره های زیادی را در برمی گیرند که تنها وکیل متخصص حقوقی در ایران از آن ها اطلاع دارد بنابراین حتما رسیدگی به پرونده های حقوقی خود را به وکیل دعاوی حقوقی بسپارید.

شناخت وکیل دعاوی حقوقی در ایران

یکی از مهم ترین دغدغه های افراد این است که چگونه باید وکیل خبره ی حقوقی در ایران را بشناسیم؟ برای شناخت وکیل دعاوی حقوقی در ایران شما ابتدا باید ویژگی های وکیل دعاوی حقوقی در ایران را بدانید که در ادامه به آن ها اشاره می شود:

 • وکیل رزومه دار دعاوی حقوقی در ایران بر تمامی قوانین و مقررات مربوط به دعاوی حقوقی تسلط دارد.
 • وکیل باسابقه دعاوی حقوقی در ایران تنها در زمینه ی تخصصی خود پرونده می پذیرد و از پذیرفتن پرونده هایی که در آن ها تجربه ندارد اجتناب می کند.
 • وکیل تحصیل کرده دعاوی حقوقی در ایران از مهارت کلامی بالایی برخوردار است و با استفاده از کلمات علمی و تخصصی و صقیل نفوذ کلام خود را افزایش می دهد.
 • وکیل کارکشته وکیل دعاوی حقوقی در ایران از جرئت و شهامت لازم برای تحقیق و پژوهش در جهت کشف حقیت برخوردار است.
 • از ویژگی های وکیل موفق دعاوی حقوقی در ایران احترام به موکلین و قاضی است و به ایشان در روشن نمودن حقیقت کمک می کند.
 • وکیل باتجربه وکیل دعاوی حقوقی در ایران بر تمامی قوانین و مقررات جدید تسلط دارد و مدام به تجربیات خود می افزاید.
 • وکیل درجه یک دعاوی حقوقی در ایران ساده ترین و سریع ترین و کم هزینه ترین راه حل را به موکل خود ارائه می دهد.
 • وکیل حرفه ای دعاوی حقوقی در ایران هوش تحلیلی بالایی دارد و از ابعاد مختلف به مسائل حقوقی می نگرد.

درخواست مشاوره وکیل

موارد حل اختلاف توسط وکیل دعاوی حقوقی در ایران

دعاوی حقوقی دعاوی هستند که به تعهد افراد نسبت به هم و حق و حقوق آن ها مر بوط  می شود. مثل دعاوی خانواده، دعاوی ملکی، و..

وکیل دعاوی حقوقی خانواده در ایران

 دعاوی خانواده امروزه از مهم ترین دعای حقوقی هستند که ظرفت و سختگیری زیادی در آن ها وجود دارد را که خانواده مهم ترین رکن جامعه است که افراد را پرورش داده و وارد جامعه می کند هرگونه نابسامانی در خانواده می تواند به جامعه منتقل شود و خسارات جبران ناپذیری را به بار بیاورد. ممکن است فردی از همسر خود جدا شده باشد و همسر ایشان که حضانت فرزندان را قبول کرده است مانه از دیدار مادر با فرزندان شود و یا مردی مهریه ی همسر خود را با بهانه های بیهوده پرداخت نکند و امثال این ها. در این شرایط  وکیل دعاوی حقوقی خانواده می تواند کمک زیادی به شما نماید.در پرونده های خانواده چون طرفین باهم ارتباط نزدیکی دارند و از قوانین و مقررات آگاهی ندارند سپردن پرونده به وکیل متخصص دعاوی حقوقی در ایران اهمیت زیادی دارد.

مشاوره دعاوی حقوقی ملکی در ایران

یکی از مهم ترین دعاوی حقوقی که مکرر به دادگاه ارجاع داده می شوند دعاوی ملکی هستند زیرا که افراد از قوانین و مقرات مربوط به دعاوی ملکی همچون خلع ید، تصرف عداونی، عقد قرار داد، تنظیم سند و.. آگاهی ندارند. مشاور متخصص دعاوی حقوقی در ایران که به تمام این قوانین و مقررات تسلط دارد به حل و صل پرونده های ملکی کمک زیادی می کند.

درخواست مشاوره وکیل

تنظیم شکوائیه توسط وکیل دعاوی حقوقی در ایران

یکی از مهم ترین و ابتدائی ترین مراحل رسیدگی به پرونده حقوقی، تنظیم شکایت است. تنظیم شکوائیه توسط وکیل دعاوی حقوقی در ایران انجام می شود و پروسه ی طولانی ای است که نیازمند آگاهی از قوانین و مقررات حقوقی است. بعد از تنظیم شکایت است که رسیدگی به پرونده آغاز می شود و طرفین دعوی برای بررسی و دفاع در جلسه حاضر می شوند.

دریافت مشاوره حقوقی از وکیل دعاوی حقوقی در ایران

قبل از تنظیم شکایت حتما باید بر ابعاد موضوع تسلط داشته باشید و بتوانید نتیجه ی نهایی احتمالی را بررسی کنید.برخی از افراد بدون آگاهی اقدام به تنظیم شکایت می کنند و در نتیجه خودشان ضرر می کنند. مشاور دعاوی حقوقی در ایران که بر تمامی قوانین و مقررات حقوقی اشراف دارد به شما در تنظیم شکایت خود کمک می کند. توجه نمائید که هنگلم مراجعه به مشاور متخصص دعاوی حقوقی در ایران حتما تمام نکات را بیان کنید و سوالات خود را بپرسید تا بهتر بتواند شما را راهنمایی کند. مشاور خوب دعاوی حقوقی در ایران با تحلیل مسئله و سنجیدن تمامی جوانب بهترین راه حل را برای مسئله ی حقوقی شما ارائه می دهد و به شما در تصمیم گیری کمک می کند.

مشاوره و استخدام وکیل دعاوی حقوقی در ایران چه مزایایی دارد؟

ممکن است هنوز هم برخی از افراد فکر کنند خودشان می توانند پرونده های حقوقی خود را دنبال کنند؛ اما واقعیت این است که مراحلی عملی طی نمودن پروسه ی بررسی دعاوی حقوقی در عمل آنقدر طولانی و پیچیده و تخصصی است که نیازمند اشراف کامل بر قوانین و مقررات و تبصره های حقوقی و مکاتبات اداری است. بنابراین پیگیری دعاوی حقوقی با مطالعه ی  قانون امکان پذیر نیست. از این رو از مهم ترین مزیت های استخدام وکیل دعاوی حقوقی در ایران کوتاه شدن روند پیگیری دعاوی حقوقی با سپردن کار به وکیل متخصص است. بررسی پرونده های حقوقی و دفاع از حق و حقوق خود نیازمند تحلیل دقیق موضوع است که وکیل حقوقی با تحلیل همه ی جانبه ی مسئله می تواند به بهترین شکل از موکل خود دفاع کند. از دیگر مزیت های اسخدام وکیل و مشاوره ی حقوقی این است که ممکن است شما از رای دادگاه بدوی ناراضی باشید و تقاضای تجدید نظر داشته باشید در این زمینه وکیل حقوقی می تواند به شما کمک کند تا با ارائه ی شواهد و مدارک تقاضای تجدید نظر خود را مطرح کنید و در حکم خود تخفیف بگیرید.

مرجع صالح رسیدگی به موضوع دعاوی حقوقی در ایران

صلاحیت اختیاراتی است که به دادگاه داده می شود تا به دعاوی و پرونده های حقوقی رسیدگی نماید و حکم صادر کند. این  اختیارات توسط قانون به موجب حکم خاص در دادگاه اختصاصی  و یا حکم عام در دادگاه های عمومی تعیین می کند. در واقع صلاحیت تکلیف یا حق رسیدگی است که قانون به مراجع ذی صلاح برای رسیدگی به دعاوی و شکایت در امور خاص تخصیص می دهد. همانطور که گفتیم انواع متعدد از دعاوی حقوقی وجود دارد مانند دعاوی خانواده، دعاوی ملکی و.. که خود انواع متعددی را در بر می گیرند و همچنین مراحل رسیدگی به دعاوی حقوقی متفاوت است که ممکن است در مراجع ذی صلاح متعدد به آن ها رسیدگی شود.به عنوان مثال دعاوی حقوقی خانواده در دادگاه خانواده مورد بررسی قرار می گیرند.

اعتراض وکیل دعاوی حقوقی در ایران

پس از آنکه دادگاه بدوی رای را صادر کرد اگر هر یک از طرفین به حکم صادره توسط دادگاه اول اعتراض داشته باشند و رای را بر خلاف منفعت و مصلحت خویش و مغایر با قانون اساسی و تبصره های آن بدانند  می تواند بر اساس شرایط و عناوین قانونی تعریف شده اعتراض خود را ثبت نمایند.باز هم اگر به حکم تجدید نظر خواهی و واخواهی اعتراض داشته باشند می تواند در قالب فرجام خواهی و اعاده ی دادرسی و اعتراض ثالث  مجدد نسبت به رای صادره شکایت کنند اما مسئله ی مهم این است که تمامی مراحل اعتراض باید با دقت و ظرافت خاص طی شود که به نفع شما باشد و گرنه طولانی کردن بیهوده ی پروسه ی دادرسی می تواند برای شما ایجاد دردسر نماید.

نکاتی که هنگام مراجعه به وکیل دعاوی حقوقی در ایران باید مورد توجه قرار دهید:

 • قبل از مراجعه به دفتر وکیل حتما نکات مهم و سوالات خود را یاد داشت کنید تا سریع تر بتوانید همه ی ابهامات را روشن کنید.
 • حتما تمام جزئیات با اهمیت و بی اهمیت را بیان کنید.در واقع تمام آنچه را که از موضوع می دانید به وکیل بگویید و تمامی شواهد و مدارک را تقدیم کنید؛ قضاوت درباره ی مفید یا غیر مفید بودن اطلاعات را به وکیل متخصص بسپارید.
 • به وکیل متخصص مراجعه کنید و به ایشان اعتماد نمایید.
 • به وکیل در روشن نمودن ابهامات کمک کنید.
 • آنچه را که وکیل متخصص می گوید بی کم و کاست اجرا کنید.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها