وکیل دعاوی طلاق در ایران

متاسفانه امروزه تنازعات و درگیریهای بین خانواده افزایش یافته است و لذا پرونده های طلاق یکی از مهم ترین پرونده هایی که هستند که به دادگاه خانواده ارجاع داده می شوند. متاسفانه زوجین از حق و حقوق و تکالیف خود نسبت به یکدیگر آگاه نیستند و با گاهی با جر و بحث ها و اختلافات کوچک اقدام به طرح دعوی و شکایت می کنند همین امر هم باعث انباشته شدن حجم زیادی از پرونده های مربوط به اختلافات زناشویی در دادگاه خانواده شده است. لذا اکیدا به زوجین توصیه می شود که حتما از یک مشاور دعاوی طلاق در ایران کمک بگیرند و یا پرونده ی خود را به وکیل دعاوی طلاق در ایران بسپارند چرا که ایشان بر قوانین و مقررات مربوط به خانواده اشراف کامل دارند و پرونده های زیادی را در زمینه ی طلاق به انجام رسانده اند و به عنوان یک فرد خارج از اختلاف زوجین بهتر می تواند به آن ها کمک کنند که با در نظر گرفتن تمام ابعاد تصمیم گیری نمایند.آمار ها نیز نشان می دهند که در سال های اخیر یکی از اساسی ترین عواملی که باعث شده است زوجین در پرونده های طلاق دچار مشکل شوند عدم آگاهی از قوانین است. بنابراین مهم ترین دلیل لزوم کمک گرفتن از وکیل دعاوی طلاق در ایران عدم آگاهی از قوانین و مقررات حقوقی است که می تواند باعث تضییع شدن حقوق افراد شود. اگر می خواهید درمورد وکیل دعاوی طلاق بیشتر بدانید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

وکیل در کرد کوی

ویژگی های وکیل دعاوی طلاق در ایران

بسیاری از افراد می پرسند بهترین وکیل دعاوی طلاق در ایران چه کسی است؟ وکیل با تجربه و با سابقه ی دعاوی طلاق در ایران چه ویژگی هایی دارد؟ چگونه یک وکیل موفق دعاوی طلاق در ایران را بشناسیم؟ برای شناخت وکیل دعاوی طلاق در ایران شما ابتدا باید ویژگی های وکیل خوب دعاوی طلاق در ایران را بدانید. ممکن است در ابتدا این گونه به نظر برسد که تفاوتی بین وکلای مختلف وجود ندارد و وقتی وکیلی پرونده ی طلاق را می پذیرد حتما در این زمینه تخصص و تجربه هم دارد حالا چه فرقی می کند وکیل طلاق باشد یا وکیل ملکی یا مواد مخدر؟ اما واقعیت این است که هر کدام از وکلا تجربه ی متفاوتی دارند و در حل و فصل برخی از پرونده های حقوقی از برخی دیگر تسلط بیشتری دارند. وکیل خبره ی طلاق در ایران کسی است که سال های زیادی در رابطه با پرونده های مختلف طلاق فعالیت کرده و از تمام تبصره ها و میانبرهای این پرونده ها آگاهی دارد. هر چه وکیل سریع تر کار را جلو ببرد باعث کاهش هزینه های دادرسی می شود.البته وکیل طلاق باید صبر و حوصله ی زیادی داشته باشد و سعی خود را بر حفظ بنیان خانواده قرار دهد و اگر طلاق را تنها راه برای سلامت جسمی و روانی و اجتماعی اعضای خانواده دید تمام تلاش خود را به کار بگیرد که امر طلاق و جدایی با کمترین ضرر و آسیب به افراد درگیر در طلاق، به ویژه فرزندان، صورت بپذیرد.

درخواست مشاوره وکیل

انواع طلاق توسط وکیل دعاوی طلاق در ایران        

انواع معددی از طلاق وجود دارد که قوانین و مقررات مربوط به آن ها متفاوت است و بهتر است حتما فبل از تنظیم دادخواست طلاق با مشاور دعاوی طلاق در ایران مشورت کرد.

  • طلاق رجعی: طلاقی است که مرد قبل از پایان یافتن مدت عده می تواند به همسر خود رجوع کند و بدون تشریفات و خطبه ی عقد دوباره با یکدیگر زندگی کنند.
  • طلاق بائن: در طلاق بائن مرد حق رجوع به زن را ندارد. مطابق با ماده ی 1145 ثانون مدنی در 4 مورد طلاق بائن واقع می شود که شامل: طلاق قبل نزدیکی، طلاق زن یائسه،طلاق خلع و مبارات مادام که زن رجوع به عوض نکرده باشد( منظور طلاقی است که طرفین به دلیل کراهتی که نسبت به هم دارند از یکدیگر جدا می شوند) و طلاقی که بعد از سه نکاح صورت میگیرد که میتواند نتیجه ی رجوع و یا نکاح جدید باشد.
  • طلاق توافقی: طلاق توافقی که امروزه رایج شده است طلاقی است که زن و مرد هر دو برای جدایی هم عقیده باشند.اما با این وجود باید تشریفات و مراحل معمول طلاق طی شود.
  • طلاق یک طرفه: ممکن است یی از طرفین تقاضای طلاق داشته باشد و طرف دیگر مخالف باشد. طلاق یک طرفه می تواند از طرف زن یا از طرف مرد باشد.
  • طلاق از طرف مرد: در گذشته مرد طلاق یکی از حقوق مرد به شمار می رفته و مرد به راحتی می توانسته همسر خود را طلاق دهد اما امروزه برای طلاق مرد باید مراحل رسیدگی به پرونده ی دعاوی طلاق در ایران را طی کند؛ مرد برای اینکه همسرش را طلاق بدهد باید درخواست گواهی عدم امکان سازش از دادگاه نماید و پس از ثابت نمودن این ادعا و اخذ گواهی می تواند پس از طی نمودن تشریفات اداری همسر خود را طلاق دهد.
  • طلاق از طرف زن: مطابق با قوانین زن در دو صورت می تواند درخواست طلاق نماید یکی اینکه حق طلاق داشته باشد و دوم اینکه در شرایط عسر و حرج قرار گرفته باشد و بتواند این عسر و حرج را در دادگاه اثبات کند. وکیل تحصیل کرده ی دعاوی طلاق در ایران می تواند در اثبات عسر و حرج کمک زیادی به زوجه نماید.علاوه براین زن می تواند همسر خود را راضی به طلاق توافقی کند.

در دعاوی طلاق موضوعات مختلفی مطرح می شود که در ادامه به آن ها اشاره می شود.

پیگیری حضانت فرزندان توسط وکیل دعاوی طلاق در ایران

هنگامی که موضوع جدایی زوجینی که صاحب فرزند هستند مطرح می شوند موضوع مهمی که زوجین با آن درگیر هستند حضانت و نگهداری از فرزندان است. اگر با مسئله ی حضانت با درایت برخورد نشود می تواند اثرات مخربی بر روی فرزندان که مورد کشمکش والدین قرار گرفته اند بر جای بگذارد. والدین از قوانین و مقررات مربوط به شرایط حضانت فرزندان و جزئیات و ظرافت های مربوط به آن اطلاع ندارند لذا وارد یک دعوای نا تمام با یکدیگر می شوند، در این شرایط وکیل با تجربه ی دعاوی طلاق در ایران می تواند کمک زیادی به خانواده ها کند تا موضوع حضانت را بدون آسیب جدی به فرزندان حل و فصل کنند. حضانت فرزندان تا سن 7 سالگی با مادر است و پس از آن بر عهده ی پدر است. البته بر اساس قوانین از یک سنی به بعد که معمولا سن بلوغ است خود فرزندان می توانند تصمیم بگیرند که ترجیح میدهند با چه کسی زندگی کنند. علاوه براین والدین می تواند برای حضانت فرزندان با یکدیگر توافق کنند.

پیگیری نفقه توسط وکیل دعاوی طلاق در ایران

پس از جاری شدن خطبه ی عقد تا زمانی که عقد ازدواج پابرجا است تمامی مخارج زندگی زوجه بر عهده ی زوج است و ایشان موظف است شرایط زندگی نطابق با شان همسر خود برای ایشان فراهم کند. مصادقی از نفقه شامل خوراک، پوشاک، مسکن،هزینه های بهداشت و درمان، هزینه ی کلاس ها و.. است.  نفقه تحت شرایطی از عهده ی مرد برداشته می شود،مثلا زمانی که زن تمکین نکند.اما بعد از طلاق این تکلیف از عهده ی مرد برداشته می شود. البته درمورد نفقه ی فرزندان این گونه نیست پدر موظف است تا زمان بلوغ یا ازدواج فرزندان نفقه ی آن ها را پرداخت کند.

پیگیری مهریه توسط وکیل طلاق در ایران

یکی از مهم ترین مواردی که توسط وکیل خبره ی دعاوی  طلاق در ایران پیگیری می شود، مهریه است. قوانین و مقررات و تبصره های مربوط به مهریه بسیار دقیق و جزئی است که تنها یک وکیل متخصص دعاوی طلاق در ایران از آن ها آگاهی دارد و به خوبی می تواند شرایط و ابعاد مختلف را مورد بررسی و تحلیل قرار دهد. مهریه هدیه ای است که از طرف زوج به زوجه تعلق میگیرد و عند المطالبه باید پرداخت شود. بعد از جاری شدن خطبه ی عقد زن مالک نصف مهریه می شود و نصف دیگر آن بعد از ایجاد رابطه ی زناشویی به زن تعلق می گیرد. انواع متعددی از مهریه وجود دارد که قوانین مربوط به آن مفصل است و در قالب این مقاله نمی گنجد اما اکیدا توصیه می شود در این باره حتما با مشاور متخصص دعاوی طلاق در ایران مشورت کنید.

طرح دعاوی استرداد جهیزیه توسط وکیل طلاق در ایران

جهیزیه بیشتر از اینکه قانون و مقررات باشد آداب رسوم است که در میان شهرها و اقوام مختلف متفاوت است، اما در هر صورت زن مالک جهیزیه ای است که بر اساس آداب و رسوم خود به خانه ی همسر می برد و بعد از طلاق می تواند جهزیه ی خود را ببرد. اما نکته ی قابل توجه این است که زن تنها می تواند آن مقدار از جهیزیه را که باقی مانده است با خود ببرد و نمی تواند در خواست نو سازی آن ها را از همسر خود داشته باشد.

مرج صالح رسیدگی به دعاوی طلاق در ایران

منظور از مرجع صالح رسیدگی به دعاوی طلاق در ایران مرجعی است که از سوی قانون وظیفه ی رسیدگی به دعاوی طلاق را دارد. در جمهموری اسلامی ایران دعاوی طلاق در دادگاه خانواده پیگیری می شوند و در صورتی که شامل دعاوی کیفری یا ملکی هم باشند به مرجع رسیدگی مربوطه ارجاع داده می شوند.

درخواست مشاوره وکیل

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

ادرس دفاتر ما

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد 1

تلفن همراه : 09155446429

تلفن ثابت: 05146224091

جستوجوی سریع

مقالات ما

خدمات ما

درباره ما

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

شماره تماس دفتر

تلفن همراه :

تلفن ثابت: 91 40 22 46

جستوجوی سریع

مقالات

درباره ما

تخصص ما حل پرونده های شماست

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.