وکیل دعاوی طلاق در ایران

متاسفانه امروزه تنازعات و درگیریهای بین خانواده افزایش یافته است و لذا پرونده های وکیل طلاق یکی از مهم ترین پرونده هایی که هستند که به دادگاه خانواده ارجاع داده می شوند. متاسفانه زوجین از حق و حقوق و تکالیف خود نسبت به یکدیگر آگاه نیستند و با گاهی با جر و بحث ها و اختلافات کوچک اقدام به طرح دعوی و شکایت می کنند همین امر هم باعث انباشته شدن حجم زیادی از پرونده های مربوط به اختلافات زناشویی در دادگاه خانواده شده است.

بهترین وکیل طلاق در ایران

رایج ترین روش انحلال عقد نکاح دائم، طلاق می باشد. این روش به اندازه ای عمومیت دارد که در میان اکثریت مردم جامعه، طلاق تنها راه جدایی زن و مرد به حساب می آید. به همان میزانی که تشکیل خانواده سالم، منجر به استحکام روابط عاطفی و انسانی می شود و جامعه از آن بهره مند می گردد، طلاق باعث ایجاد ضربه های روحی و از هم گسستن روابط اجتماعی شده و به جامعه آسیب می رساند. به دلیل آثار منفی طلاق بر زوجین، فرزندانِ آن ها و سایر اعضای خانواده، در فرآیند طلاق، الزامات حقوقی سخت گیرانه و محدودیت هایی در نظر گرفته شده است تا علاوه بر جلوگیری از آثار مخرب نامبرده، زوجین پس از ایجاد اختلافی اندک به طلاق روی نیاورند و خانواده دچار فروپاشی نشود.

وکیل طلاق متخصص در ایران

در خصوص وضع قوانین مربوط به طلاق باید همزمان دو جنبه متعارض موردتوجه قرار گرفته شود؛ از یک سو باید به استواری روابط خانوادگی و بقای خانواده توجه شود و از سوی دیگر اجبار به کنار هم نگه داشتن زن و مرد با وجود اختلافات و مشکلات جدی صحیح نمی باشد. پس باید میان این دو امر به نحوی تعادل ایجاد شود که فرآیند طلاق نه آنقدر ساده باشد که هیجانات روحی و لجبازی های بچگانه فورا منجر به طلاق و پایان رابطه زناشویی گردد و نه آنچنان سخت و دشوار که زوجین سال های سال با اختلافاتی فراوان دست و پنجه نرم کنند ولی به طلاق روی نیاورند.

وکیل طلاق باسابقه در ایران

در زندگی زناشویی به دلایل مختلف شرایطی پیش می‌آید که ادامه آن برای زن و شوهر، غیرممکن می‌شود با نگاهی گذرا به دادگاه خانواده میبینیم که روزانه زوج های زیادی برای طلاق به دادگاه مراجعه می کنند. اما اکثرا به دلیل عدم آشنایی با حقوق خود دچار مشکل شده و روند درخواست بسیار طولانی می شود.

وکیل طلاق باتجربه

شرط مهمی که در ماده ۱۱۳۳ مقرر شده است، لزوم مراجعه زوج به دادگاه است. البته این شرط در گذشته نیز به موجب ماده واحده، اصلاح مقررات مربوط به طلاق مقرر شده بود. مطابق ماده ۲۴ قانون حمایت از خانواده «ثبت طلاق … در دفاتر رسمی ازدواج و طلاق حسب مورد پس از صدور گواهی عدم امکان سازش یا حکم مربوط از سوی دادگاه مجاز است. در نتیجه اگر زوج بدون ثبت در دفاتر رسمی اقدام به طلاق نماید، مرتکب جرم شده و به موجب ماده ۴۹ قانونحمایت از خانواده تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد. بنابراین مرد باید طی دادخواستی به طرفیت همسرش از دادگاه تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش را بنماید. برای صدور گواهی ذکر شده، دادگاه باید ابتدا زوجین را به داوری ارجاع داده و سپس مشخص نماید که آیا طلاق ناشی از تخلفات زن یا سوء رفتار وی بوده یا دلیل دیگری دارد و در نهایت تکلیف حقوق مالی زن را مشخص کند.

درخواست مشاوره وکیل

انواع طلاق توسط وکیل دعاوی طلاق در ایران        

انواع معددی از طلاق وجود دارد که قوانین و مقررات مربوط به آن ها متفاوت است و بهتر است حتما فبل از تنظیم دادخواست طلاق با مشاور دعاوی طلاق در ایران مشورت کرد.

  • طلاق رجعی: طلاقی است که مرد قبل از پایان یافتن مدت عده می تواند به همسر خود رجوع کند و بدون تشریفات و خطبه ی عقد دوباره با یکدیگر زندگی کنند.
  • طلاق بائن: در طلاق بائن مرد حق رجوع به زن را ندارد. مطابق با ماده ی 1145 ثانون مدنی در 4 مورد طلاق بائن واقع می شود که شامل: طلاق قبل نزدیکی، طلاق زن یائسه،طلاق خلع و مبارات مادام که زن رجوع به عوض نکرده باشد( منظور طلاقی است که طرفین به دلیل کراهتی که نسبت به هم دارند از یکدیگر جدا می شوند) و طلاقی که بعد از سه نکاح صورت میگیرد که میتواند نتیجه ی رجوع و یا نکاح جدید باشد.
  • طلاق توافقی: طلاق توافقی که امروزه رایج شده است طلاقی است که زن و مرد هر دو برای جدایی هم عقیده باشند.اما با این وجود باید تشریفات و مراحل معمول طلاق طی شود.
  • طلاق یک طرفه: ممکن است یی از طرفین تقاضای طلاق داشته باشد و طرف دیگر مخالف باشد. طلاق یک طرفه می تواند از طرف زن یا از طرف مرد باشد.
  • طلاق از طرف مرد: در گذشته مرد طلاق یکی از حقوق مرد به شمار می رفته و مرد به راحتی می توانسته همسر خود را طلاق دهد اما امروزه برای طلاق مرد باید مراحل رسیدگی به پرونده ی دعاوی طلاق در ایران را طی کند؛ مرد برای اینکه همسرش را طلاق بدهد باید درخواست گواهی عدم امکان سازش از دادگاه نماید و پس از ثابت نمودن این ادعا و اخذ گواهی می تواند پس از طی نمودن تشریفات اداری همسر خود را طلاق دهد.
  • طلاق از طرف زن: مطابق با قوانین زن در دو صورت می تواند درخواست طلاق نماید یکی اینکه حق طلاق داشته باشد و دوم اینکه در شرایط عسر و حرج قرار گرفته باشد و بتواند این عسر و حرج را با کمک مشاوره عسر و حرج در دادگاه اثبات کند. وکیل تحصیل کرده ی دعاوی طلاق در ایران می تواند در اثبات عسر و حرج کمک زیادی به زوجه نماید.علاوه براین زن می تواند همسر خود را راضی به طلاق توافقی کند.

در دعاوی طلاق موضوعات مختلفی مطرح می شود که در ادامه به آن ها اشاره می شود.

پیگیری حضانت فرزندان توسط وکیل دعاوی طلاق در ایران

هنگامی که موضوع جدایی زوجینی که صاحب فرزند هستند مطرح می شوند موضوع مهمی که زوجین با آن درگیر هستند حضانت و نگهداری از فرزندان است. اگر با مسئله ی حضانت با درایت برخورد نشود می تواند اثرات مخربی بر روی فرزندان که مورد کشمکش والدین قرار گرفته اند بر جای بگذارد. والدین از قوانین و مقررات مربوط به شرایط حضانت فرزندان و جزئیات و ظرافت های مربوط به آن اطلاع ندارند لذا وارد یک دعوای نا تمام با یکدیگر می شوند، حضانت فرزندان تا سن 7 سالگی با مادر است و پس از آن بر عهده ی پدر است. البته بر اساس قوانین از یک سنی به بعد که معمولا سن بلوغ است خود فرزندان می توانند تصمیم بگیرند که ترجیح میدهند با چه کسی زندگی کنند. علاوه براین والدین می تواند برای حضانت فرزندان با یکدیگر توافق کنند. شما میتوانید با وکیل حضانت فرزند درباره این موضوع مشورت کنید.

درخواست مشاوره وکیل

پیگیری نفقه 

پس از جاری شدن خطبه ی عقد تا زمانی که عقد ازدواج پابرجا است تمامی مخارج زندگی زوجه بر عهده ی زوج است و ایشان موظف است شرایط زندگی نطابق با شان همسر خود برای ایشان فراهم کند. مصادقی از نفقه شامل خوراک، پوشاک، مسکن،هزینه های بهداشت و درمان، هزینه ی کلاس ها و.. است.  نفقه تحت شرایطی از عهده ی مرد برداشته می شود،مثلا زمانی که زن تمکین نکند.اما بعد از طلاق این تکلیف از عهده ی مرد برداشته می شود. البته درمورد نفقه ی فرزندان این گونه نیست پدر موظف است تا زمان بلوغ یا ازدواج فرزندان نفقه ی آن ها را پرداخت کند.

پیگیری مهریه 

یکی از مهم ترین مواردی که توسط وکیل خبره ی دعاوی  طلاق در ایران پیگیری می شود، مهریه است. قوانین و مقررات و تبصره های مربوط به مهریه بسیار دقیق و جزئی است که تنها یک وکیل متخصص دعاوی طلاق در ایران از آن ها آگاهی دارد و به خوبی می تواند شرایط و ابعاد مختلف را مورد بررسی و تحلیل قرار دهد. مهریه هدیه ای است که از طرف زوج به زوجه تعلق میگیرد و عند المطالبه باید پرداخت شود. بعد از جاری شدن خطبه ی عقد زن مالک نصف مهریه می شود و نصف دیگر آن بعد از ایجاد رابطه ی زناشویی به زن تعلق می گیرد. انواع متعددی از مهریه وجود دارد که قوانین مربوط به آن مفصل است و در قالب این مقاله نمی گنجد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با وکیل مهریه تماس بگیرید.

طرح دعاوی استرداد جهیزیه 

جهیزیه بیشتر از اینکه قانون و مقررات باشد آداب رسوم است که در میان شهرها و اقوام مختلف متفاوت است، اما در هر صورت زن مالک جهیزیه ای است که بر اساس آداب و رسوم خود به خانه ی همسر می برد و بعد از طلاق می تواند جهزیه ی خود را ببرد. اما نکته ی قابل توجه این است که زن تنها می تواند آن مقدار از جهیزیه را که باقی مانده است با خود ببرد و نمی تواند در خواست نو سازی آن ها را از همسر خود داشته باشد.

مرج صالح رسیدگی به دعاوی طلاق در ایران

منظور از مرجع صالح رسیدگی به دعاوی طلاق در ایران مرجعی است که از سوی قانون وظیفه ی رسیدگی به دعاوی طلاق را دارد. در جمهموری اسلامی ایران دعاوی طلاق در دادگاه دعاوی خانواده پیگیری می شوند و در صورتی که شامل دعاوی کیفری یا ملکی هم باشند به مرجع رسیدگی مربوطه ارجاع داده می شوند.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها