وکیل دعاوی ملکی در ایران

دعاوی ملکی از جمله مهم ترین دعاوی حقوقی هستند که مکرر به دادگاه ارجاع داده می شوند چرا که بسیاری از افراد از قوانین و مقررات مربوط به امور ملکی آگاهی ندارند. وکیل دعاوی  ملکی در ایران وکیلی است که بر قوانین و مقررات ملکی اشراف کامل دارد و در زمینه ی حل و فصل پرونده های ملکی دارای تخصص و تجربه است. پرونده ها و دعاوی ملکی به طور خاص شامل اموال غیر منقول و ملک می باشد و می توانند در شاخه ی حقوقی یا کیفری مورد بررسی قرار بگیرند؛ اما معمولا در زیر شاخه ی مقرات حقوقی پیگیری می شوند.این پرونده ها جزو مهم ترین پرونده های دادگستری هستند که پیگیری آن ها تخصص و مهارت بیشتری می طلبد.ممکن است شما سوال کنید که مهم ترین ویژگی وکیل دعاوی ملکی در ایران چیست؟ پاسخ این است که از مهم ترین خصوصیات وکیل متخصص دعاوی ملکی در ایران که سایر وکلا از آن بی بهره هستند، تصرف و اشراف کامل بر قوانین و مقررات جدید و قدیم ملکی و تبصره های آن ها و همچنین حل و فصل موفقیت آمیز پرونده های ملکی است. از دیگر ویژگی های وکیل دعاوی ملکی مهارت کلامی بالا،مهارت در نگارش لایحه و تنظیم شکوائیه،اختصاص دادن زمان کافی برای خواندن پرونده و مصاحبه با موکل، فن و قدرت بیان بالا،روحیه خلاقیت و کنجکاوی و.. است. اگر می خواهید درمورد دعاوی ملکی بیشتر بدانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پیگیری انواع دعاوی ملکی توسط وکیل حرفه ای دعاوی ملکی در ایران

دعاوی ملکی به اموال غیر منقول و ملک مربوط می شود که انواع متعدد را در میگیرند که در ادامه به آن ها اشاره می شود.

طرح دعاوی سرقفلی و حق کسب توسط وکیل با تجربه دعاوی ملکی

یکی از دعاوی که توسط وکیل با تجربه ی دعاوی ملکی در ایران پیگیری می شود دعاوی سرقفلی و اجاره است که پیچیدگی های زیادی را شامل می شود. دعاوی سرقفلی با عناوین مختلف در مراجع قضایی مطرح می شوند. نمونه ای از این عناوین می توان به مطالبه ی حق سرقفلی، تجویز انتقال سرقفلی، تخلیه ی اماکن تجاری، تجویز تغییر شغل در سرقفلی و..می باشد. به رغم اینکه افراد در زندگی روزمره ی خود مدام با امور ملکی سر و کار دارند اما اطلاعات آن ها از قوانین و مقررات مربوط به امور ملکی بسیار اندک است. لذا بسیاری از افرادی که از حق سر قفلی برخوردار هستند  و یا مالک آن می باشند به دلیل عدم آگاهی از قانون دچار مشکلات متعددی می شوند. وکیل دعاوی ملکی که در این زمینه دارای تخصص است و پرونده های زیادی را مطالعه نموده است به

شما کمک زیادی می کند.رسیدگی به دعاوی سرقفلی در صلاحیت دادگاه عمومی و حقوقی است. دعاوی سرقفلی خود نیز انواع متعدی دارند که هر یک قوانین و تبصره های متعددی را شامل می شود:

  • تخلیه ی اماکن تجاری در موارد تجویز قانون
  • دعاوی مربوط به تجویز انتقال منافع مورد اجاره
  • مطالبه ی سرقفلی و حق کسب و پیشه
  • تعدیل اجاره

پیگیری دعاوی خلع ید توسط وکیل تحصیل کرده ی دعاوی ملکی در ایران

یکی از شابع ترین دعاوی ملکی، دعاوی مربوط به خلع ید است.منظور از دعاوی و وکیل خلع ید آن دسته از دعاوی هستند که فردی ملک غیر منقول شخص دیگری را به صورت غیر قانونی تصرف نموده است، در این صورت مالک اقدام به طرح شکایت می کند و از دادگاه می خواهد که ملکش را از تصرف غیر مجاز آزاد کند. برای طرح دعاوی خلع ید داشتن سند رسمی بر اساس رای وحدت رویه به شماره ی 672 دیوان عالی کشور لازم است.  بنابراین شرط اصلی در دعاوی خلع ید اثبات مالکیت است. اگر فرد شاکی واقعا مالک است اما مدرکی ندارد و طرف مثابل نیز این مالکیت را قبول ندارد ابتدا باید به دادگاه مراجعه کند و دعوی اثبات مالکیت را مطرح کند و پس از اثبات مالکیت با حکم قعطی دعوی خلع ید را مطرح کند.

درخواست مشاوره وکیل

طرح دعاوی رفع تصرف عدوانی و زاحمت و ممانعت از حق توسط وکیل با سابقه ی دعاوی ملکی در ایران

گاهی پیش می آید که ملک شخصی به صورت نامشروع و غیر قانونی تصرف شده است اما فرد سند رسمی برای اثبات ادعای مالکیت خود ندارد، در این شرایط  مالک می تواند به وکیل حرفه ای دعاوی ملکی در ایران مراجعه کند تا از طریق طرح دعاوی رفع تصرف عدوانی، رفع مزاحمت و رفع ممانعت ایشان را برای اثبات مالکیت و گرفتن حق خود راهنمایی کند. وکیل ملکی با رعایت موارد قانونی و با تشخیص درست و تحلیل منطقی صحیح، از طریق طرح دعوی و پیگیری آن در دادگاه حق موکل خود را احیا می کند.

طرح دعاوی فروش ملک مشاع توسط وکیل کار کشته ی دعاوی ملکی در ایران

به ملکی که چندین مالک داشته باشد ملک مشاع می گویند. اگر شرکای ملکی در فروش ملک مشاع خود دچار اختلاف نظر شوند بهترین کار این است که از مشاور دعاوی ملکی در ایران راهنمایی بگیرند. در این شرایط شرکا به دادگاه مراجعه می کنند و ملک از طریق مزایده به فروش می رسد. در این شرایط مالکی که تقاضای فروش ملک را دارد تقاضای خود را با کمک وکیل با تجربه ی دعاوی ملکی به دادگاه تقدیم می کند.مالک باید ابتدا به اداره ی ثبت محل وقوع ملک مراجعه کند و درخواست افراز ملک را ثبت کند، پس از آن کارشناس ثبت پرونده را بررسی می کند تا درمورد امکان افراز ملک تصمیم بگیرد؛ در صورت عدم افزار بودن ملک پس از صدور گواهینامه ی عدم افزار مالکین مشاعی تا 10 روز فرصت اعتراض دارند. با این گواهی می توان به دادگاه مراجعه و مجوز فروش ملک را دریافت نمود.

طرح دعوی تصرف عدوانی توسط وکیل خبره ی دعاوی ملکی در ایران

هر شیء منقول و غیر منقولی که در اختیار دیگری قرار دارد از آن اوست و اگر فرد دیگری ادعای مالکیت دارد تنها از طریق اقامه ی دعوی و ادله ی اثبات دعوی می تواند تقاضای خود را مطرح کند. در صورت با ارائه ی اسناد و مدارک اثبات مالکیت مراجع قضایی حکم به نفع او می دهند و او به عنوان مالک حقیقی شیء شناخته می شود.بنابراین اگر ملک شما در اختیار دیگری قرار دارد و شما ادعای مالکیت دارید حتما با بهترین مشاور دعاوی ملکی در ایران مشورت کنید تا به شما برای اثبات مالکیت و پس گرفتن ملک کمک کند.

پیگیری دعوی الزام به اخذ پایان کار توسط وکیل دعاوی ملکی در ایران

پس از تمام شدن عملیات ساختمانی فرد باید از شهرداری گواهی  اخذ پایان کار بگیرد؛ در این شرایط اگر ساختمان مورد تایید شهرداری باشد و بدهی و یا خلافی وجود نداشته باشد، شضهرداری یا هر سازمان دیگری که متولی این امر به شما مدرکی تحت عنوان گواهی پایان کار می دهد که نشلن دهنده ی این است که این ساختمان مورد تایید شهرداری است. به دلیل اهمیت امنیت ساختمان های تجاری و مسکونی شهرداری در صدور گواهی اخذ پایان کار دقت و ظرافت خاصی به کار می بندد که وکیل خوب دعاوی ملکی در ایران با تخصص و تجربه ی خود به سرعت بخشیدن روند اداری پرونده کمک زیادی می کند.

طرح دعوی الزام به تنظیم سند رسمی توسط وکیل با تجربه ی دعاوی ملکی در ایران

وقتی افراد قصد معامله ای دارند اما هنوز مقدمات لازم فراهم نشده است، فروشنده و خریدار با انعقاد قراردادی تعهد می کنند که معامله با شرایطی معین  و در یک بازه ی زمانی خاص انجام شود. این توافق تحت عنوان ماده ی 10 قانون مدنی مورد توجه قرار گرفته است. ممکن است در ابتدا همه چیز ساده به نظر برسد اما معاملات ملکی و بسیار پیچیده هستند و اکیدا توصیه می شود پیگیری قرار دادها و معاملات خود را به وکیل باسابقه ی دعاوی ملکی در ایران بسپارید و یا حتما قبل از انجام معامله و تنظیم سند و قرار داد با مشاور متخصص دعاوی ملکی در ایران مشورت کنید. درمورد تنطیم این قرار نکته ی مهم این است که سند مورد نظر حتما باید اثبات کننده ی وقوع معامله و مالکیت باشد اگر فقط یک قولنامه باشد این خاصیت را ندارد. بدین معنا  تازمانی که فروشنده ملک را به افتر اسناد رسمی منتقل نکرده باشد خریدار و اشخاص ثالث نمی توانند ادعای مالکیت داشته باشند.متاسفانه بسیاری از افراد این موارد را نمی دانند و این فرصت خوبی را برای کلاهبرداران فراهم می آورد.

درخواست مشاوره وکیل

تنظیم شکوائیه توسط وکیل دعاوی ملکی در ایران

یکی از مهم ترین موارد لزوم کمک گرفتن از وکیل دعاوی ملکی در ایران تنظیم شکوائیه است؛ چرا که تنظیم ادعا و شکایت و اثبات آن نیاز مند اشراف کامل بر قوانین و مقررات ملکی است که تنها از عهده ی وکیل دعاوی ملکی بر می آید که بر تمامی قوانین و تبصره های تنظیم سند و انجام معاملات و.. تسلط دارد. برای شناخت وکیل دعاوی ملکی در ایران می توانید به سایت های معتبر مراجعه کنید و از وکیل رزومه دار دعاوی ملکی در ایران کمک بگیرید. برای شناخت وکیل دعاوی ملکی حتما ویژگی های وکیل ملکی را که در ابتدا بیان کردیم به یاد داشته باشید و پرونده ی خود را به بهترین وکیل دعاوی ملکی در ایران که پرونده های ملکی زیادی را با موفقیت به انجام رسانده است بسپارید.

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها