وکیل دیه در تهران

قطعا همه‌ی شما می‌دانید که دیه چیست ما امروز قرار است که از یک تعریف ساده فراتر برویم و در مورد وکیل در تهران با یکدیگر صحبت کنیم و همراه با هم راه های اثبات دیه توسط وکیل دیه را بشماریم پس با ما همراه باشید.  قطعا می‌دانید که میزان دیه برای اتفاق‌ها و هم چنین افراد مختلف با یکدیگر فرق دارند. ما در این بخش به نحوه محاسبه دیه می‌پردازیم. لازم به ذکر است که میزان دیه به چندین عامل بستگی دارد. اولین عامل نوع صدمه است قطعا می‌دانید که دیه قتل با آسیب به دیگر اعضای بدن متفاوت است. هر عضو بدن نیز دیه‌ی مخصوص به خود را دارد. جنسیت نیز از دیگر عوامل تعیین دیه است؛ دیه زن نصف دیه مرد است. زمان و مکان ارتکاب به جرم نیز بسیار مهم است چنان چه جرم در ماه‌های حرام اتفاق بیفتد و یا حتی در حریم کعبه فرد مرتکب به قتل و یا آسیب به اعضای بدن فرد دیگری شود میزان دیه افزایش می‌یابد. در تهران وکیل‌های گوناگونی وجود دارند که از جمله آنها وکیل‌های دیه هستند که می‌توانند به افراد در حل پرونده دیه کمک بسیار کند همچنین  روش‌های مختلفی برای پیدا کردن وکیل دیه در تهران وجود دارد. در حال حاضر وکیل‌های دیه بسیار خوبی در تهران هستند که می‌توانید از انها مشاوره بگیرید و پرونده خود را به خوبی حل کنید. پس مشاوره با  وکیل دیه در تهران می تواند بسیار موثر باشد.

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

شماره تماس وکیل خانم فاطمه میر 

9850 382 0912

معرفی وکیل فاطمه میر

ادرس و شماره تلفن وکیل دیه در تهران
Address and phone number of Dieh’s lawyer in Tehran

یکی از مجازات‌های تعیین شده برای جرائمی همچون قتل و آسیب‌های فیزیکی پرداخت دیه است. وکیل دیه در تهران فردی است که به موجب اخذ وکالت از موکل خود مامور دادخواست دیه از متهم و پیگیری مراحل حقوقی و کیفری پرونده مربوطه می‌شود. وکیل دیه متناسب با پرونده حقوقی موکل خود دو مسئولیت مهم به عهده دارد یکی مطالبه دیه از سمت موکل خود و دریافت آن بر اساس مراحل قانونی و حقوقی از سمت متهم و دیگری پرداخت دیه بر اساس بر اساس مطالبه دادگاه از موکل خود بر اساس مراحل قانونی و حقوقی طی شده و حکم قطعی دادگاه مربوطه. وکیل دیه فردی است بسیار مجرب و مسلط به تمامی مراحل قانونی پرداخت یا اخذ دیه در صورت رخداد جرائم مختلف و به خوبی با تسلط بر قوانین حقوقی و کیفری با ارائه ادله لازم و کافی برای اثبات عدالت در دادگاه به دفاع از موکل خود بهترین حکم را برای او مطالبه و دریافت می‌کند. وکیل دیه یک وکیل پایه یک دادگستری است با توجه به علم بروز خود از تمامی پرونده‌های حقوقی و کیفری موجود و قوانین مربوطه به تحلیل درست پرونده‌های موکلان خود می‌پردازد و در صورتی که موکل او حکم بدوی اشد مجازات را گرفته باشد سعی بر این دارد تا با ارائه ادله کافی و با فن بیان و قدرت کلامی که دارد حکم قطعی را به پرداخت دیه برساند و در شرایطی نیز سعی وکیل پایه یک دادگستری این است که حکم قاضی را به پرداخت دیه و اخذ دیه از متهم در قبال آسیب وارده بر موکل خود برساند. وکیل دیه در تهران فردی است که با اخذ وکالت نامه از موکل خود بعد از تنظیم شکواییه‌ای قانونی و با شرح واقعه به تحقیقات بدوی برای جمع آوری مستندات جهت اثبات جرم بپردازد سپس با الصاق تمام ادله بر روی یک لایحه قوی به دفاع از موکل خود در کرسی وکالت بنشیند و دادخواست مطالبه دیه را برای موکل خود با قاضی در دادگاه مطرح کند. وکیل دیه در تهران علاوه بر اطلاعات حقوقی و کیفری خود اطلاعات کاملی از تمامی مسائل مالی دارد و یک مشاور حقوقی خوب برای پیشبر پرونده در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

مشاوره حقوقی وکیل میر

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش

وکلای دیه در تهران
Dieh lawyers in Tehran
وکیل دیه در تهران
Dieh lawyer in Tehran

 

شماره وکیل دیه در تهران
Dieh lawyer number in Tehran

درخواست مشاورهه

وکیل دیه

چرا داشتن وکیل دیه مهم است؟ یکی از مهمترین موضوع‌های پرونده‌های حقوقی که از زمان‌های گذشته تا امروز مورد بحث و بررسی بوده است، مبحثی به اسم قتل و دریافت دیه است آیا برای شما و اطرافیانتان نیز تاکنون پیش آمده است؟ شاید وقتی که بحث از دیه می‌شود، بسیاری از اشخاص با خود تفکر می‌کنند که دیه مسئله‌ای می‌باشد که تنها در پرونده‌های قتل مطرح می‌شود و همان خون بها می‌باشد، اما حقیقت این است که دیه یکی از گسترده‌ترین مباحثی است که دارای ابعاد قانونی وسیعی می‌باشد. به بیانی ساده‌تر باید بیان کرد که هر نوع آسیب و جراحتی که از طرف شخصی دیگر به کسی وارد بشود، قابلیت پیگیری و دریافت دیه را دارد. وکیل دیه با توجه به مهارت و تسلطی که بر مفاد قانون مجازات دارد می‌تواند که بهتر از هر فرد دیگری شما را در این زمینه راهنمایی نماید.

متاسفانه تعداد افرادی که به علت ناآگاهی از قوانین،حقوقشان مورد تضییع واقع می‌گردد بسیار زیاد می‌باشد و اهمیت موضوع باعث می‌شود تا چنین اشخاصی افزون بر آسیب دیدگی، حتی نتوانند خسارت‌های مالی مربوط به دوره درمان خود را هم دریافت نمایند.

راه های اثبات دیه توسط وکیل دیه

ادله اثبات دیه، افزون بر قسامه، همان ادله اثبات دیون و ضمان مالی می‌باشد.‌‌ قتل عمدی موجب دیه، به شرح مقرر در باب قصاص با قسم پنجاه مرد و قتل غیرعمدی با قسم بیست و پنج مرد، تنها در حالت حصول لوث و فقدان ادله دیگر غیر از سوگند منکر، اثبات می‌گردد.

هر زمان که در اثر جنایت واقع شده مجنیٌ علیه یا ولی وی مدعی زوال یا نقصان منفعت عضو شود در صورت لوث و عدم دسترسی به کارشناس مورد وثوق و عدم امکان آزمایش و اختبار موجب علم، ادعای مجنیٌ علیه یا ولی او با قسامه به ترتیبی که ذکر شد، اثبات خواهد شد. در اختلاف میان مرتکب و مجنیٌ علیه یا ولی او نسبت به بازگشت تمام یا بخشی از منفعت زائل شده یا نقصان یافته، در حالت فقدان دلیل اثباتی، قول مجنیٌ علیه یا ولی او با سوگند مقدم می باشد و نوبت به اجرای قسامه نخواهد رسید. هر وقت که مجنیٌ علیه در ایامی که کارشناس مورد وثوق برای بازگشت منفعت زائل شده تعیین کرده است فوت کند و مرتکب، مدعی بازگشت منفعت پیش از وفات بوده و اولیای میت، منکر آن باشند، در حالتی که مرتکب نتواند ادعای خود را ثابت کند، قول اولیاء با سوگند مقدم است و نوبت به اجرای قسامه نمی رسد و چنانچه تنها برخی از اولیاء سوگند بخورند، دیه نسبت به سهم آنان ثابت می شود.

شماره وکیل دیه

یکی از راه های که با استفاده از آن می توانید با یک وکیل کاربلد دیه در تهران در ارتباط باشید تماس تلفنی است. تماس تلفنی با استفاده از شماره وکیل دیه در تهران به شما کمک می کند تا با استفاده از آن مشاوره از وکیل مد نظرتان دریافت کنید و یا اطلاعات مختلف و مفیدی نیز در مورد پرونده مد نظرتان کسب کنید. تماس با وکیل مد نظرتان به غیر از مشاوره می تواند به منظور دریافت نوبت و مشخص کردن زمان برای مراجعه حضوری به دفتر وکالت وکیل دیه در تهران نیز مورد استفاده قرار گیرد. امروز با توجه به گسترش راه های ارتباطی و راحتی در استفاده از آنها شما می توانید به دور ترین وکلای مد نظرتان به صورت تلفنی دسترسی داشته باشید و صرفا برای پیگیری های خاص و بسیار ضروری مراجعه حضوری داشته باشید.

ارش و تعیین دیه در پزشکی قانونی

در تعریفی که برای ارش در کتاب قانون آمده است، اینگونه بیان شده که ارش عبارت است از دیه ای که بر اساس نوع جرم و کیفیت جرم و همچنین تاثیر آن بر سلامت مجنی علیه و … مقدارش تعیین می گردد؛ تعیین این میزان مطابق با نظر کارشناس مربوطه انجام می شود. ولی در اکثر موارد تعیین خسارت وارد شده از طریق پزشکی قانونی صورت می گیرد. میزان دیه مربوط به جرم های مختلف در دادگاه توسط قاضی پرونده محاسبه می شود که میزان آن نیز به شدت و نوع جرم متهم تعیین می شود.

تنظیم شکواییه توسط وکیل دیه

تنظیم شکواییه توسط وکیل دیه یکی از بهترین روش های تنظیم شکواییه برای طرح دادخواهی دیه است در این روش وکیل دیه با توجه به تخصص خود یک شکواییه کاملا قانونی با شرح واقعه و دادخواست موکل خود تنظیم کرده و چنین نامه ای بیشترین تاثیر گذاری را برای پیشبرد هدف پرونده دارد. قطعا یک وکیل کارکشته در زمینه دیه بهتر می تواند برای شما یک شکواییه اصولی را تنظیم کند تا بعد با استفاده از همین شکواییه به احقاق حقوق شما بپردازد. یکی از اصلی ترین قدم ها برای بهتر پیش رفتن پرونده در فرایند های قانونی دادگاه ها این است که شما یک شکواییه قوی و خوب را برای خود تنظیم کرده باشید. در این شرایط وکیل کاربلد قتل در تهران به کمک شما خواهد آمد تا با استفاده از او به خوبی این کار را انجام دهید.

چه مجازات هایی شامل دیه می شود؟

می توان گفت که دیه نیز شامل مجازات های گوناگونی می شود و همچنین انواع مختلفی نیز دارد درباره انواع دیه می توان گفت شامل

دیه مربوط به قتل

دیه مربوط اعضای بدن

دیه مربوط به منافع اعضاء

دیه مربوط به جراحات

می باشد همچنین می توان گفت که مبلغ دیه در هر کدام از این موارد متفاوت است پس می توان گفت که در شرایطی که مرتکب قتل شود یا اگر  خسارتی به بدن فردی وارد شود فرد متهم باید دیه پرداخت کند که با توجه به جرم  مبلغ دیه متفاوت نیز می باشد.

مشاوره حقوقی دیه در تهران

بر اساس شریعیت اسلام هیچ فردی حق ضرر رساندن چه مالی و چه بدنی به دیگری را ندارد، پس اگر ضرری برساند، مسئول جبران آن خواهد بود. میان ضررها به طور حتم ضررهای بدنی جدی‌ تر و جبران آن نیز سخت‌ تر است. بر اساس قانون هرفرد بدون مجوز قانونی عمدا یا در نتیجه بی ‌احتیاطی به جان یا سلامتی یا مال یا آزادی یا حیثیت یا شهرت تجارتی یا به هر حق دیگر که به موجب قانون برای افراد ایجاد شده لطمه‌ای وارد کند که باعث ضرر مادی یا معنوی دیگری شود، مسئول جبران خسارت ناشی از عمل خود است پس بهتر است قبل از اینکه ضرری ایجاد شود با وکیل مشاوره حقوقی داشته باشید.

وکیل برای گرفتن دیه در تهران

دیه مقدار مالِ معینی می باشد و در شرع مقدس به سبب جنایات غیر عمدی بر نَفس، عضو یا منفعت یا جنایات عمدی در مواردی که به هر جهت قصاص ندارد، مقرر شده‌ است برای اطلاعات بیشتر با وکیل قصاص مشورت کنید. دعاوی دیه شرایط سختی دارند و هر کسی نمی تواند آن ها را پیگیری کند. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر تهران و در پرونده های مربوط به دیه پنج سال سابقه فعالیت دارد.

وکیل دیه تصادفات

هر نوع آسیب جانی یا جسمی که در حین تصادف به شخص ثالث وارد شود، مشمول پرداخت دیه تصادفات خواهد بود. به عنوان نمونه، در صورتی که تصادف منجر به قطع دست فرد مجروح شده باشد، بر اساس قانون دیه در مجازات‌ های اسلامی، مبلغ دیه برآورده شده و پرداخت می‌ شود. همچنین لازم به ذکر است که در صورتی که یک تصادف رانندگی، منجر به فوت شخص ثالث شود، برابر با قانون مجازات‌ اسلامی، دارنده وسیله نقلیه، موظف به پرداخت دیه کامل انسان است.

بررسی دیه حوادث مختلف به کمک وکیل دیه

اگر قصد دارید نکات مهم دیگری در مورد مسئول پرداخت دیه بدانید می توانید با یک وکیل صحبت کنید. ما در بخش قبل یک سری نکات کلی را در رابطه با پرداخت دیه خدمتتان عرض کردیم اما شما می توانید با بررسی دیه حوادث مختلف به کمک وکیل دیه به نکات جدید تر و مهم تری پی ببرید. از آن جایی که یک وکیل چندین سال در این زمینه تحصیل کرده است و سالیان سال با افراد مختلف در پرونده های گوناگون همکاری کرده کرده اند و اگر تعیین مقادیر دیه توسط وکیل دیه انجام شود بیش تر می توان به آن اعتماد کرد و قطعا به نتیجه ی دادگاه نزدیک تر خواهد بود. شایان ذکر است که دیه مالی است برای مجازات جنایت غیر عمد که بر نفس و یا اعضای بدن فرد دیگری وارد شده است. میزان ترک برداشتن و یا شکستن استخوان دنده، ترقوه،  دندان و غیره با یک دیگر متفاوت است. ترک برداشتن استخوان هر عضو ۵/۴ شکستن آن است.  برای مثال تصور کنید که در یک اتفاقی بینی فردی شکسته می شود،قطعا می دانید که بینی چقدر حساس است و اگر مشکلی پیش بیاید فرد چه قدر متضرر می شود اگر مشکل بینی فرد آسیب دیده بدون عیب حل شود دیه ی آن ۱۰/۱ اما چنان چه بینی فرد معیوب شود ارش می شود و  اگر دیه ی کامل ۶۰۰ میلیون باشد دیه ی بینی ۴۸۰ میلیون است.  مبلغ و میزان دیه مشخص است اما اگر مقدار دیه مشخص نباشد به آن ارش می گویند و تعیین آن توسط پزشکی قانونی و دادگاه انجام می شود.

تنظیم شکواییه توسط وکیل دیه
The filing of a complaint by a lawyer

نحوه صحبت با وکیل دیه

وکیل دیه نسبت به قوانین دیه و راه شکایت و گرفتن حق در این موضوع بی شک اطلاعات به مراتب بیشتری از شما دارد و شما می توانید از طریق تلفنی و حضوری با وکیل دیه ارتباط برقرار نمایید. پرونده های دیه از پیچیدگی و سختی‌های بسیاری برخوردار می‌باشد.

دیه چیست؟

دیه مالی می‌باشد که در قبال جنایت‌های غیر عمد و همچنین در جنایت‌های عمدی که به هر نحو قصاص ندارد باید به شخص آسیب دیده پرداخت بشود. وکیل دیه مال معین و به قولی مقدر می‌باشد که با توجه به شرایط روز میزان آن تعیین می‌شود و زمانی که جنایت غیر عمد اتفاق افتاده باشد یا اگر جنایت عمدی باشد و فرد آسیب دیده یا اولیای دم به جای قصاص درخواست دریافت دیه کنند پرداخت خواهد شد.

بهترین وکیل دیه

در ابتدا به تعریف لغوی و ریشه ای دیه می پردازیم و سپس بعد از آن تعریف قانونی را مورد بررسی قرار می دهیم. دیه کلمه مفرد دیات است و از ریشه ودی به معنای راندن و رد کردن است.دیه در لغت به معنی پرداخت خونبها آمده چنانچه با پرداخت آن نزاع و اختلاف بین طرفین کنار گذاشته می شود. دیه مالی است که در صورت وقوع جنایت بر نفس و یا اعضای بدن باید ادا بشود. به بیان دیگر دیه مالی می باشد که پرداخت آن به سبب قتل و جنایت بر نفس و یا عضو برعهده جانی و یا قائم مقام او می باشد و باید آن را به مجنی علیه و یا ولی او پرداخت کند. در اصطلاح حقوقی، دیه مالی می باشد که از طرف شارع برای جنایت تعیین شده است. به لحاظ قانونی ماده ۱۷ قانون مجازات اسلامی در تعریف دیه اشعار می کند: دیه اعم از مقدر و غیرمقدر، مالی است که در شرع مقدس برای ایراد جنایت غیرعمدی بر نفس، اعضاء و منافع و یا جنایت عمدی در مواردی که به هر جهتی قصاص ندارد به سبب قانون مقرر می گردد.

بهترین وکیل دیه در تهران وکیل پایه یک دادگستری است که از تمامی قوانین حقوقی و کیفری به خوبی اطلاعات کافی را دارد. با توجه به اطلاعات خود به تحلیل دقیق پرونده می پردازد. لازم است بدانید بهترین وکیل دیه در تهران یک مشاور حقوقی خوب است که با راهنمایی های خود به نحو احسن به موکلش در دفاع از خویش کمک می کند و با بهترین و قوی ترین لایحه ممکن اشد مجازات را در صورت امکان به پرداخت دیه می رساند.

تنظیم شکوائیه توسط وکیل دیه

حال که به یک سری تعریفات کلی در رابطه با دیه پرداخته‌ایم در ادامه بهتر است به سراغ گرفتن حق و حقوق و تنظیم شکوائیه توسط وکیل دیه برویم. اگر از همین ابتدای کار به سراغ یک وکیل حرفه ای دیه در تهران بروید او به شما می‌گوید که چه مجازات هایی شامل دیه می شود . قتل یکی از جرم‌هایی است که شامل دیه می‌شود و تعیین دیه قتل غیر عمد و عمد نیز یک کار کاملا تخصصی است و باید در چندین مرحله‌ی مختلف با کمک وکیل قتل و زیر نظر دادگاه مشخص شود. زیرا که قتل به چند دسته تقسیم می‌شود.

 • قتل عمد
 • قتل شبه عمد
 • قتل غیر عمد

هر کدام از این قتل‌ها مجازات و طبعا دیه‌های متفاوتی دارد. اما نکته‌ی خیلی مهمی که وجود دارد این است که تاثیر وکیل دیه در تعیین آن بسیار زیاد است و یک وکیل حرفه ای دیه در تهران  می تواند مقدار این دیه را برای شما کم کند.

وکیل دیه در تهران و حل پرونده جرایم کیفری

می‌توان گفت در تهران نیز وکیل‌های مختلف و با تجربه وجود دارند که می‌توانند به افراد در حل پرونده دیه و پرونده‌های کیفری کمک کنند پس شما به راحتی می‌توانید وکیل دیه در تهران را برای پرونده خود پیدا کنید و از آن کمک بگیرید.

دیه و قانون مجازات اسلامی

در قانون اسلامی دیه دارای انواع مختلفی است که با توجه جرایم انجام شده توسط قاضی پرونده تعیین می‌شود و فرد متهم نیز باید آن را به فرد شاکی پرداخت کند. دیه در مبلغ‌های مختلفی توسط قاضی تعیین می‌شود که با توجه به این که کدام قسمت از بدن شاکی دچار خسارت  شده است تعیین می‌شود.

مهلت پرداخت دیه پس از وقوع جرم

دیه با تحلیل دقیق قاضی بر پرونده مشخص می‌شود و در یک مهلت از پیش تعیین شده قابل پرداخت است. با توجه به نوع جرم مهلت پرداخت دیه متفاوت می‌باشد.

 • در صورتی که جرم عمدی بوده باشد مهلت پرداخت دیه بعد از صدور رای قطعی دادگاه از زمان وقوع جرم یک سال قمری می‌باشد. عدم واریز دیه در زمان مقرر حکم جلب یا توقیف اموال را به دنبال دارد.
 • برای جرائم شبه عمد مهلت پرداخت دیه طبق قانون به اندازه دو سال قمری از زمان وقوع جرم استولی مجرم باید هر سال قمری نصف مبلغ دیه را پرداخت کند.
 • در خطای محض نیز مهله پرداخت دیه از زمان وقوع جرم سه سال قمری می‌باشد و مجرم باید هر سال قمری یک سوم مبلغ کل دیه را پرداخت کند و ملاک قیمت هم زمان پرداخت است.

درخواست مشاورهه

مشاوره و استخدام وکیل دیه چه مزایایی دارد

قطعا می‌دانید که مسائل کیفری پیچیدگی‌های خاصی دارند و شما به تنهایی نمی‌توانید از حق خود دفاع کنید و آن وقت است که شما مجبور به پرداخت دیه‌های سنگینی می‌شوید. یکی دیگر از مزایای استخدام یک وکیل اعتراض وکیل دیه به مقدار آن است و قطعا نمی‌توان از نقش وکیل در مطالبه وکیل دیه در صورت عدم پرداخت آن چشم پوشی کرد. اثبات ارش و دیه توسط وکیل دیه از دیگر مزایای همکاری با یک وکیل خوب دیه در تهران است.  می‌توان گفت که کمک گرفتن و مشورت با یک وکیل دادگستری در پرونده‌های حقوقی گوناگون می‌تواند سبب بهتر حل شدن آن پرونده شود پس می‌توان گفت یکی از پرونده‌هایی که می‌توان در آن از وکیل کمک گرفت پرونده‌های مربوط به دیه است که می‌توان گفت که کمک گرفتن از وکیل در پرونده‌های دیه سبب پیشرفت پرونده نیز می شود. همچنین می‌توان گفت که مزیت‌های همکاری با وکلای متخصص دیه بسیار زیاد است که می توان از این مزیت‌ها به پیشرفت بهتر روند پرونده، انجام کلیه امور مربوط به پرونده توسط وکیل، سپردن پرونده دبه به یک فرد متخصص در این زمینه و… است.

چرا به وکیل دیه در تهران نیاز داریم
Why do we need a Dieh lawyer in Tehran?

چرا به وکیل دیه در تهران نیاز داریم

قطعا توضیحاتی که در این مقاله داده شده است پاسخ مناسبی به این سوال است که وکیل دیه در تهران چه کمکی به ما می کند. حواستان باشد که دریافت مشاور حقوقی از وکیل دیه در تهران می‌تواند راه را برای شما هموار کند و به شما کمک کند که از حق و حقوق خود دفاع کنید. اگر پول کافی برای استخدام یک وکیل ندارید می‌توانید در اولین فرصت نزدیک مشاور متخصص دیه در تهران بروید. هیچ گاه از کمک‌های یک مشاوره حقوقی غافل نشوید.

مراجع ذیصالح برای رسیدگی به پرونده های دیه

در ارتباط با دیه می توان گفت که دیه از مجازات‌های تعیین شده برای جرم‌های مختلف است که مبلغی می‌باشد که در جرم‌هایی که به صورت غیر عمد انجام شده است و در اثر آن خسارتی به اعضای بدن و بدن افراد وارد شده باید به فردی که دچار خسارت شده است پرداخت شود همچنین می توان که امور مربوط به پرونده‌های دیه در مراجع ذیصالح برای رسیدگی به پرونده‌های دیه فرستاده می‌شود و در این مراجع به پرونده‌های دیه رسیدگی می‌شود.

منظور از تغلیظ دیه چیست؟

می توان گفت که منظور از تغلیظ دیه یعنی افزایش مقدار دیه که در شرایطی انجام می‌شود مثلا قتلی در یکی از ماه‌های حرام اتفاق افتد که در این شرایط  یک سوم به میزان دیه تعیین شده افزوده خواهد شد .

تلغیظ دیه عملی که تنها برای دیه ناشی از جرم قتل قابل اعمال است در معنای لغوی به معنای تشدید کردن خون بها است. تلغیظ دیه به معنی افزایش یک سوم مقدار دیه به مقدار معمول آن با توجه به مکان رخداد قتل مثلا در مکه مکرمه یا زمان وقوع قتل مثلا در ماه های حرام سال است. تلغیظ دیه برای هر فرد بالغ یا نا بالغی قابل اجرا است و در جنسیت‌ها نیز تفاوتی ایجاد نمی کند.

درخواست مشاورهه

چه موقع باید به سراغ یک وکیل دیه در تهران برویم

دقت کنید که هر چه برای رفتن به پیش یک وکیل درجه یک دیه دست دست کنید و این کار را پس گوش بیندازید به ضررتان است پس هر چه زودتر به دفتر وکالت یک وکیل متخصص دیه در تهران مراجعه کنید.  از ویژگی وکیل متخصص دیه در تهران می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • وکیل باید خبره باشد.
 • تحصیل کرده
 • کار کشته
 • موفق
 • مسلط به قوانین دیه و مسائل کیفری
 • تسلط در زبان و فن بیان عالی
 • روحیه ی پیگیر
 • و غیره

وظایف یک وکیل دیه خوب چیست؟

وظایف وکیل دیه در تهران در چند مرحله خلاصه می‌شود. او باید ابتدا بعد از اخذ وکالت از موکل خویش به تنظیم یک شکواییه قانونی بپردازد سپس بعد از جمع آوری ادله لازم و کافی یک لایحه قوی برای دفاع از موکل خود در دادگاه تنظیم کند. لازم است تا در صورتی که رای ابتدایی دادگاه با نتیجه احتمالی پرونده تطابق نداشت برحسب وظیفه در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک دادخواست تجدید نظر برای دادگاه ارسال کند تا پرونده را به اثبات عدالت برساند.

وکیل تخصصی دیه در تهران

وکیل تخصصی دیه در تهران وکیلی است که در زمینه پرونده‌های دیه دارای تجربه و مهارت بالایی است. این نوع وکیل با سابقه زیادی که در پرونده‌های دیه دارد می‌تواند پرونده مورد نظر شما را با سرعت بیشتری پیش ببرد، زیرا با مراحل قانونی آن به صورت کامل آشنایی دارد و در پی آن بهترین و سریعترین مسیر را برای کار شما انتخاب می‌کند. شما با استفاده از یک وکیل تخصصی دیه در تهران می‌توانید در زمان و هزینه‌ای خود صرفه‌جویی کنید، زیرا این وکیل با سابقه‌ای که در این کار دارد تجربه خوبی کسب کرده است و بهترین روش‌ها را برای دفاع از شما استفاده می‌کند و در نتیجه پرونده زودتر به نتیجه می رسد و از طرفی دیگر با توجه به اینکه بهینه‌ترین روش‌ها را برای پیگیری پرونده شما در نظر می‌گیرد می‌تواند از نظر مالی هزینه شما را کاهش دهد. استفاده از وکیل تخصصی دیه در تهران باعث می شود تا شما بتوانید بهتر به حق خود برسید زیرا این وکیل می‌تواند به خوبی از حق شما دفاع کند و شما را در مسیر احقاق حقوقتان یاری کند.

خلاصه مطلب

در یکی دیگر از نوشته‌های سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش همراه شما بودیم و سعی داشتیم تا بررسی کامل و کاربردی بر موضوع وکیل تخصصی دیه در تهران و وکیل دیه در تهران داشته باشیم. امیدواریم مطالب بیان شده در این نوشته برای شما کاربردی بوده باشد و از آنها به خوبی استفاده کنید. در این نوشته ما به بررسی عنوان‌هایی مرتبط با وکیل تخصصی دیه در تهران پرداختیم تا اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار دهیم، برخی از این عنوان ها عبارتند از: منظور از تغلیظ دیه چیست؟ بررسی مراجع ذیصالح برای رسیدگی به پرونده های دیه، بررسی تنظیم شکوائیه توسط وکیل دیه، راه های اثبات دیه توسط وکیل دیه چیست؟ بررسی ارش و تعیین دیه در پزشکی قانونی، بررسی سوال چه مجازات‌هایی شامل دیه می‌شود؟ بررسی دیه حوادث مختلف به کمک وکیل دیه و … ا سعی داشتیم تا در این نوشته به سوالات شما پاسخ دهیم، اما اگر شما هنوز پاسخی برای سوال خود در رابطه با وکیل دیه در تهران کسب نکرده‌اید، می‌توانید سوال خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی سوال شما باشند. همچنین شما می‌توانید برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با وکیل تخصصی دیه در تهران با شماره تماس 09192329787 در تماس باشید تا همکاران ما در گروه وکلای دادورزان صلح و سازش به خوبی شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *