وکیل در تهران وکیل در تهران

وکیل دیه در تهران

قطعا همه ی شما می دانید که دیه چیست ما امروز قرار است که از یک تعریف ساده فراتر برویم به وکیل در تهران با یک دیگر صحبت کنیم و با یک دیگر راه های اثبات دیه توسط وکیل دیه را بشماریم پس با ما همراه باشید.  قطعا می دانید که میزان دیه برای اتفاق ها و هم چنین افراد مختلف با یک دیگر فرق دارند. ما در این بخش به نحوه محاسبه دیه می پردازیم. لازم به ذکر است که میزان دیه به چندین عامل بستگی دارد. اولین عامل نوع صدمه است قطعا می دانید که دیه قتل با آسیب به دیگر اعضای بدن متفاوت است. هر عضو بدن نیز دیه ی مخصوص به خود را دارد. جنسیت نیز از دیگر عوامل تعیین دیه است؛ دیه زن نصف دیه مرد است. زمان و مکان ارتکاب به جرم نیز بسیار مهم است چنان چه جرم در ماه های حرام انفاق بیفتد و یا حتی در حریم کعبه فرد مرتکب به قتل و یا آسیب به اعضای بدن فرد دیگری شود میزان دیه افزایش می یابد.

شماره وکیل در تهران

درخواست مشاورهه

ارش و تعیین دیه در پزشکی قانونی

در تعریفی که برای ارش در کتاب قانون آمده است، اینگونه بیان شده که ارش عبارت است از دیه ای که بر اساس نوع جرم و کیفیت جرم و همچنین تاثیر آن بر سلامت مجنی علیه و … مقدارش تعیین می گردد؛ تعیین این میزان مطابق با نظر کارشناس مربوطه انجام می شود. ولی در اکثر موارد تعیین خسارت وارد شده از طریق پزشکی قانونی صورت می گیرد.

مشاوره حقوقی دیه در تهران

بر اساس شریعیت اسلام هیچ فردی حق ضرر رساندن چه مالی و چه بدنی به دیگری را ندارد، پس اگر ضرری برساند، مسئول جبران آن خواهد بود. میان ضررها به طور حتم ضررهای بدنی جدی‌ تر و جبران آن نیز سخت‌ تر است. بر اساس قانون هرفرد بدون مجوز قانونی عمدا یا در نتیجه بی ‌احتیاطی به جان یا سلامتی یا مال یا آزادی یا حیثیت یا شهرت تجارتی یا به هر حق دیگر که به موجب قانون برای افراد ایجاد شده لطمه‌ای وارد کند که باعث ضرر مادی یا معنوی دیگری شود، مسئول جبران خسارت ناشی از عمل خود است.

وکیل برای گرفتن دیه در تهران

دیه مقدار مالِ معینی می باشد و در شرع مقدس به سبب جنایات غیر عمدی بر نَفس، عضو یا منفعت یا جنایات عمدی در مواردی که به هر جهت قصاص ندارد، مقرر شده‌ است. دعاوی دیه شرایط سختی دارند و هر کسی نمی تواند آن ها را پیگیری کند. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر تهران و در پرونده های مربوط به دیه پنج سال سابقه فعالیت دارد.

وکیل دیه تصادفات

هر نوع آسیب جانی یا جسمی که در حین تصادف به شخص ثالث وارد شود، مشمول پرداخت دیه تصادفات خواهد بود. به عنوان نمونه، در صورتی که تصادف منجر به قطع دست فرد مجروح شده باشد، بر اساس قانون دیه در مجازات‌ های اسلامی، مبلغ دیه برآورده شده و پرداخت می‌ شود. همچنین لازم به ذکر است که در صورتی که یک تصادف رانندگی، منجر به فوت شخص ثالث شود، برابر با قانون مجازات‌ اسلامی، دارنده وسیله نقلیه، موظف به پرداخت دیه کامل انسان است.

بررسی دیه حوادث مختلف به کمک وکیل دیه

اگر قصد دارید نکات مهم دیگری در مورد مسئول پرداخت دیه بدانید می توانید با یک وکیل خبره دیه در تهران صحبت کنید. ما در بخش قبل یک سری نکات کلی را در رابطه با پرداخت دیه خدمتتان عرض کردیم اما شما می توانید با بررسی دیه حوادث مختلف به کمک وکیل دیه به نکات جدید تر و مهم تری پی ببرید. از آن جایی که یک وکیل چندین سال در این زمینه تحصیل کرده است و سالیان سال با افراد مختلف در پرونده های گوناگون همکاری کرده کرده اند و اگر تعیین مقادیر دیه توسط وکیل دیه انجام شود بیش تر می توان به آن اعتماد کرد و قطعا به نتیجه ی دادگاه نزدیک تر خواهد بود. شایان ذکر است که دیه مالی است برای مجازات جنایت غیر عمد که بر نفس و یا اعضای بدن فرد دیگری وارد شده است. میزان ترک برداشتن و یا شکستن استخوان دنده، ترقوه،  دندان و غیره با یک دیگر متفاوت است. ترک برداشتن استخوان هر عضو ۵/۴ شکستن آن است.  برای مثال تصور کنید که در یک اتفاقی بینی فردی شکسته می شود،قطعا می دانید که بینی چقدر حساس است و اگر مشکلی پیش بیاید فرد چه قدر متضرر می شود اگر مشکل بینی فرد آسیب دیده بدون عیب حل شود دیه ی آن ۱۰/۱ اما چنان چه بینی فرد معیوب شود ارش می شود و  اگر دیه ی کامل ۶۰۰ میلیون باشد دیه ی بینی ۴۸۰ میلیون است.  مبلغ و میزان دیه مشخص است اما اگر مقدار دیه مشخص نباشد به آن ارش می گویند و تعیین آن توسط پزشکی قانونی و دادگاه انجام می شود.

تنظیم شکوائیه توسط وکیل دیه

حال که به یک سری تعریفات کلی در رابطه با دیه پرداخت ایم حال بهتر است به سراغ گرفتن حق و حقوق  و تنظیم شکوائیه توسط وکیل دیه برویم. اگر از همین ابتدای کار به سراغ یک وکیل حرفه ای دیه در تهران بروید او به شما می گوید که چه مجازات هایی شامل دیه می شود . قتل یکی از جرم هایی است که شامل دیه می شود و تعیین دیه قتل غیر عمد و عمد نیز یک کار کاملا تخصصی  است و باید در چندین مرحله ی مختلف و زیر نظر دادگاه مشخص شود. زیرا که قتل به چند دسته تقسیم می شود.

 • قتل عمد
 • قتل شبه عمد
 • قتل غیر عمد

هر کدام از این قتل ها مجازات و طبعا دیه های متفاوتی دارد. اما نکته ی خیلی مهمی که وجود دارد این است که تاثیر وکیل دیه در تعیین آن بسیار زیاد است و یک وکیل حرفه ای دیه در تهران  می تواند مقدار این دیه را برای شما کم کند.

درخواست مشاورهه

مشاوره و استخدام وکیل دیه چه مزایایی دارد

خب اولین مزیت همکاری با یک وکیل باتجربه این است که می تواند از شما دفاع کند. قطعا می دانید که مسائل کیفری پیچیدگی های خاصی دارند و شما به تنهایی نمی توانید از حق خود دفاع کنید و آن وقت است که شما مجبور به پرداخت دیه های سنگینی می شوید. یکی دیگر از مزایای استخدام یک وکیل اعتراض وکیل دیه به مقدار آن است و قطعا نمی توان از نقش وکیل در مطالبه وکیل دیه در صورت عدم پرداخت آن چشم پوشی کرد.  اثبات ارش و دیه توسط وکیل دیه از دیگر مزایای همکاری با یک وکیل خوب دیه در تهران است.

چرا به وکیل دیه در تهران نیاز داریم

قطعا توضیحاتی که در این مقاله داده شده است پاسخ مناسبی به این سوال است که وکیل دیه در تهران چه کمکی به ما می کند . حواستان باشد که دریافت مشاور حقوقی از وکیل دیه در تهران می تواند راه را برای شما هموار کند و به شما کمک کند که از حق و حقوق خود دفاع کنید. اگر پول کافی برای استخدام یک وکیل ندارید می توانید در اولین فرصت نزد یک مشاور متخصص دیه در تهران بروید. هیچ گاه از کمک های یک مشاور حقوقی غافل نشوید.درخواست مشاورهه

چه موقع باید به سراغ یک وکیل دیه در تهران برویم

دقت کنید که هر چه برای رفتن به پیش یک وکیل درجه یک دیه دست دست کنید و این کار را پس گوش بیندازید به ضررتان است پس هر چه زودتر به دفتر وکالت یک وکیل متخصص دیه در تهران مراجعه کنید.  از ویژگی وکیل متخصص دیه در تهران می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • وکیل باید خبره باشد.
 • تحصیل کرده
 • کار کشته
 • موفق
 • مسلط به قوانین دیه و مسائل کیفری
 • تسلط در زبان و فن بیان عالی
 • روحیه ی پیگیر
 • و غیره

ما در این مقاله در رابطه با اهمیت مراجعه به وکیل دیه در تهران صحبت کردیم و امیدواریم که هر چه زودتر به یک وکیل متخصص مراجعه کنید بهتر می توانید کار خود را پیش ببرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها