وکیل پایه یک دادگستری
Search

0919-2329787

تماس بگیرید

بهترین وکیل رفع توقیف و فک رهن ملک

فک رهن ملکی که به دلیل مهریه توقیف شده است ؟

اگر سند ملکی به عنوان وثیقه در اختیار یک فرد یا نهاد قرار بگیرد. به آزاد کردن سند از دست آن فرد یا نهاد فک رهن ملک می گویند. معمولا برای فک رهن ملک 4 دلیل اصلی وجود دارد:

 • فردی که سند را وثیقه گذاشته است بدهی خود را پرداخت می کند.
 • فردی که سند ملک را گرو گرفته است از استیفا حق خود دست بردارد.
 • ملکی که سند آن در گرو است از بین برود.
 • فردی که سند را گرو گرفته است از گرو گرفتن سند صرف نظر می کند.

فک رهن ملکی که به دلیل مهریه توقیف شده است؟

در میان افرادی که ازدواج می کنند و زندگی زناشویی تشکیل می دهند گاه به واسطه اختلافات و گاه به دلایل دیگر، زن مهریه خود را به اجرا می گذارد و خانه یا ملکی را که مرد به نام خود دارد توقیف می کند. این توقیف ملک به دلیل مهریه، می تواند با کمک وکیل ملکی به خوبی تعدیل شده و به نوع دیگری از پرداخت بدل شود. در ادامه روش هایی را که با آن، ملک توقیف شده به دلیل مهریه، فک رهن می شود بررسی می کنیم.

شماره وکیل فک رهن در تهران

فک رهن ملک توقیف شده به دلیل مهریه با وکیل

یکی از دلایلی که باید در پرونده های مرتبط با دارایی های توقیفی بهترین وکیل رفع توقیف را به کمک بگیرید این است که کتاب قانون پر از مواد، بند و تبصره های قانونی است که گاه می توان از یکی برای نقض دیگری استفاده کرد و این کار تنها از یک وکیل رفع توقیف باتجربه، متخصص و مسلط بر قانون برمی آید. برای فک رهن کردن ملکی که بخاطر مهریه توقیف شده است، می توان از موارد زیر کمک گرفت:

 • فردی که ملکش توقیف شده اگر بتواند اثبات کند که ملکش جز مستثنیات دین است می تواند ملک را رفع توقیف (فک رهن) کند.

مستثنیات دین: به آن بخش از اموال گفته می شود که نمی توان آن ها را توقیف کرد یا به فروش رساند مثل وسیله معاش، اثاثیه ضروری زندگی یا تنها خانه ای که محل زندگی فرد است. (فرد خانه دیگری نداشته باشد.)

 • فردی که ملکش توقیف شده ثابت کند ملک در گروی بانک یا ارگان مشابه است.
 • فردی که ملکش توقیف شده، بدهی مرتبط با مهریه را پرداخت نماید یا با همسر خود به توافق برسد که با شرایط دیگری مهریه را پرداخت کند. در این صورت با رضایت همسر می تواند ملک را از توقیف خارج کند.

آیا پول پیش خانه می تواند بابت مهریه توقیف شود؟

گاهی اوقات زن برای مهریه خود درخواست توقیف پول پیش خانه ای را که مرد در آن زندگی می کند می دهد و آن را توقیف می کند. اما مرد با اثبات این نکته که این پول پیش جز مستثنیات دین هست و تنها پولی که برای رهن خانه دارد همین است می تواند از دادگاه درخواست رفع توقیف کند.

اگر ملکی که فرد دارد زمین یا باغ باشد فک رهن چگونه است؟

اگر فرد ملکی از نوع زمین یا باغ داشته باشد معمولا برای همسرش راحت تر خواهد بود تا درخواست توقیف آن را بدهد زیرا به احتمال زیاد فرد نمی تواند ثابت کند این املاک جز مستثنیات دین هستند و زندگی او به آن ها وابسته است. البته در اینجا نقش یک وکیل رفع توقیف حرفه ای و باتجربه پررنگ می شود تا بتواند ثابت کند این زمین یا باغ جز مستثنیات دین فرد است. از این طریق حداقل بخشی از زمین یا باغ را می تواند برای فرد نگه دارد.

فک رهن سهام و حساب های بانکی توسط وکیل

فک رهن حساب های بانکی و سهام معمولا به طور کامل امکان پذیر نیست مگر آن که یک وکیل خبره ثابت کند فرد برای ادامه زندگی حداقل به بخشی از آن حساب ها و سهام نیاز دارد. در این صورت می تواند بخشی از آن ها را برای خود حفظ کند البته این گونه از دارایی ها هرگز صددرصد رفع توقیف نمی شوند.

فک رهن ماشین توقیف شده برای مهریه توسط وکیل رفع توقیف

اگر ماشین فردی منبع درآمد او باشد و بتواند این را در دادگاه اثبات کند. ماشین او رفع توقیف می شود. البته این شامل خودروهایی است که عموم مردم به عنوان منبع درآمد از آن ها استفاده می کنند. خودروهای خارجی و مدل بالایی که اساسا هرگز برای منبع درآمد بودن مثل تاکسی تلفنی مورد استفاده  قرار نمی گیرند از این قاعده مستثنی هستند و احتمال زیاد نمی توان آن ها را رفع توقیف کرد.

کدام دارایی ها را می توان به دلیل مهریه توقیف کرد؟

اگر زنی بخواهد بابت به اجرا گذاشتن مهریه خود اقدام به توقیف اموال کند؛ بهترین کار درخواست توقیف اموالی است که از مستثنیات دین نباشد. در کل می توان برای موارد زیر درخواست توقیف داد:

 • وجوه نقد، سپرده های بانکی و سهام
 • املاک (خانه، زمین، باغ، مغازه و…)
 • سرقفلی
 • دیه
 • سهم الارث
 • خطوط تلفن و سیم کارت
 • کسر از حقوق
 • خودرو

نقش یک وکیل رفع توقیف چیست؟

در برخی از موارد، فاصله از دست دادن همه چیز با حفظ مقدار قابل توجهی از دارایی ها فقط می تواند حضور یا عدم حضور یک وکیل رفع توقیف باتجربه و متخصص باشد. وکیل پایه یک دادگستری ای که بتواند از حداکثر ظرفیت های قانون برای حفظ اموال موکل خود استفاده کند. در دادگاه آن کسی پیروز است که بتواند مدارک و شواهد را با لایحه دفاعیه مناسب ارائه دهد.

سخن پایانی

شما اگر با مسئله توقیف اموال به دلیل مهریه رو به رو هستید؛ بهتر است پیش از هر اقدامی با یک وکیل رفع توقیف متخصص در پرونده های رفع توقیف اموال مشاوره حقوقی کنید. اجازه دهید این وکیل شرایط را به وضوح برای شما تشریح کند و بعد از اطمینان یافتن از صلاحیت و شایستگی آن فرد، بگذارید پرونده شما توسط یک وکیل پیش برود. مطمئن باشید وکلای حرفه ای می توانند پرونده های حقوقی را در زمان کمتری و با نتایج بهتری به سرانجام برسانند. اگر نیاز به مشاوره تخصصی با یک وکیل رفع توقیف دارید می توانید با وکلای متخصص ما در گروه وکلای دادورزان صلح و سازش به شماره 09192329787 در ارتباط باشید.

کارشناسان گروه دادورزان آماده پاسخ گویی به شما هستند

0919-2329787
جهت مشاوره تخصصی تماس بگیرید...
0919-2329787

آخرین مقالات سایت

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا