وکیل در تهران

وکیل در تهران

وکیل طلاق توافقی در تهران

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش با در نظر گرفتن دستاورد های نوین دانش حقوقی و جهت وکالت عامه مردم و خدمت به آنان تاسیس شده است. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در شهر تهران و در دعاوی طلاق توافقی پنج سال سابقه فعالیت دارد. یکی از ویژگی های خاص این گروه تجربه و سابقه وکلای آن می باشد.

شماره وکیل در تهران

وکیل طلاق توافقی متخصص در تهران

زمانی ‌که مردی نفقه همسرش را پرداخت نمی‌کند، دادگاه به زوجه این اجازه را می‌دهد تا از شوهرش جدا شود. ترک انفاق ممکن است به علت عدم استطاعت مالی زوج باشد. در این ‌صورت تفاوتی در روند طلاق ندارد. یعنی حتی اگر مردی از پرداخت نفقه ناتوان باشد، همسرش می‌تواند از او جدا شود. مورد دیگر هم ‌زمانی است که مردی با وجود توانایی مالی،نفقه زوجه را پرداخت نمی‌کند. در این حالت هم همسرش می‌تواند با اثبات این ‌موضوع، از او جدا شود.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

طلاق در اصطلاح حقوقی به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است. و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می‌رود. طلاق معمولاً زمانی رقم می­خورد که استحکام رابطه زناشویی از بین می‌رود و میان زوجین ناسازگاری و تنش و مخالفت به وجود می ­آید. طلاق با فسخ ازدواج متفاوت است.

وکیل طلاق توافقی باسابقه در تهران

اولین مرحله جهت ثبت طلاق توافقی و اخد گواهی عدم سازش از دادگاه رضایت هر دو طرف می باشد. اگر هر کدام از طرفین به هر دلیلی راضی به انجام طلاق توافقی نباشد دادخواست طلاق به‌صورت توافقی صادر خواهد شد و کسی که اصرار به طلاق دارد باید دادخواست را به‌صورت یک ‌طرفه به جریان بیندازد. همچنین در مرحله‌ بعدی زوجین بعد از ثبت درخواست طلاق چند جلسه مشاوره‌ اجباری را پشت سر بگذارند، هدف از جلسات مشاوره این است که اگر مشکلات زوجین قابل حل است. برای مشاوره با وکیل درجه یک در تهران تماس بگیرید.

توافق نامه طلاق توافقی

از آن جایی که موضوع این نوع از طلاق، طلاق زن و شوهر بر اساس رضایت و توافق طرفین می باشد در این خصوص مسائلی اصلی و مهمی که وجود دارد که قبل از صدور حکم طلاق باید زوجین راجع به آن ها سازش کنند. شرط اصلی طلاق توافقی، توافق زوجین می باشد. زوجین باید درباره تمامی امور مربوط زوجیت توافق داشته باشند تا بتوانند مراحل طلاق توافقی را آغاز کنند. زوجین هیچ گونه اختلاف نظری نباید داشته باشند تا بتوانند طلاق توافقی را به سرانجام برسانند.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

نفقه در طلاق های توافقی

بر اساس ماده 29 قانون حمایت خانواده دادگاه موظف است در پرونده های طلاق حتی طلاق توافقی تکلیف نفقه زوجه را نیز تعیین نماید. اما مبنای طلاق توافقی، توافق زوجین است بنابراین نفقه در طلاق توافقی وابسته به توافق زوجین است. باتوجه به اینکه طلاق های توافقی به صورت طلاق خلعی است زوجه در ایام عده مستحق نفقه نخواهد بود. در نهایت نفقه در طلاق توافقی کاملا وابسته به اراده زوجین و توافق آنها می باشد.

نفقه در طلاق های توافقی

بر اساس ماده 29 قانون حمایت خانواده دادگاه موظف است در پرونده های طلاق حتی طلاق توافقی تکلیف مطالبه نفقه را نیز تعیین نماید. اما مبنای طلاق توافقی، توافق زوجین است بنابراین نفقه در طلاق توافقی وابسته به توافق زوجین است. باتوجه به اینکه طلاق های توافقی به صورت طلاق خلعی است زوجه در ایام عده مستحق نفقه نخواهد بود. در نهایت نفقه در طلاق توافقی کاملا وابسته به اراده زوجین و توافق آنها می باشد.

بهترین وکیل طلاق توافقی در تهران

احتمال ایجاد جدایی و طلاق در میان زوجین همواره وجود دارد اما در برخی افراد بیش تر و در برخی کم تر است. اما اگر افراد تصمیم به طلاق توافقی بگیرند قطعاً همه چیز بهتر خواهد شد زیرا روند جدایی با سرعت بیش تری انجام می شود.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

طلاق توافقی چیست؟

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که طلاق توافقی هم مانند طلاق های دیگر است یا اصلاً طلاق توافقی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت طلاق توافقی طلاق است که هر دو طرف زندگی مشترک یعنی زن و شوهر با یکدیگر تصمیم بگیرند که از هم جدا شوند یعنی هر دو رضایت کامل از طلاق و جدایی اعلام نمایند. این نوع طلاق توسط وکیل طلاق توافقی انجام میشود.

 مهریه در طلاق توافقی

از مهم ترین موارد به هنگام گرفتن طلاق توافقی برای خانم ها مطالبه مهریه است که قطعاً با شرایط خاصی روبه‌رو خواهد شد. قطعاً طلاق توافقی و گرفتن مهریه در دوران عقد با طلاق توافقی و گرفتن مهریه بعد از ازدواج متفاوت خواهد بود. شرایط گرفتن مهریه بعد از طلاق توافقی قطعاً بسیار ساده خواهد بود زیرا طلاق به صورت توافقی بوده است.

طلاق توافقی چیست؟

حضانت فرزندان در طلاق توافقی

زمانی که زن و شوهر به صورت توافقی تصمیم به گرفتن طلاق میگیرند قطعاً برای حضانت و نگهداری از بچه ها نیز تصمیماتی گرفتند. البته که علاوه بر گرفتن حضانت فرزندان توسط وکیل حضانت، نفقه فرزندان در طلاق توافقی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. قطعا فرزندان برای ادامه زندگی به مخارجی نیاز دارند که باید از سوی پدر یا مادر تامین شود بنابراین وکیل می تواند حق و حقوق فرزندان را در این زمینه نیز مطالبه نماید.

درخواست مشاوره آنلاین وکالت

طلاق توافقی چیست؟

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها