کرج

کرج

وکیل طلاق توافقی در کرج

طلاق از مهم ترین تصمیماتی است که هر فرد در زندگی خویش برای زندگی مشترک خود می گیرد. زوج هایی که قصد جدایی از یکدیگر را دارند و در خصوص تمامی حقوق مالی مانند مهریه و جهیزیه و حقوق غیر مالی از جمله حضانت فرزند مشترک و نفقه فرزند توافق دارند می توانند طلاق توافقی را با کمک وکیل طلاق توافقی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند.اگر شما ساکن کرج هستید و نیاز به وکیل طلاق توافقی دارید، بهترین وکیل در کرج را در سایت وکلای دادورزان صلح و سازش بیابید.

شماره وکیل در تهران

توافق نامه طلاق توافقی

از آن جایی که موضوع این نوع از طلاق، طلاق زن و شوهر بر اساس رضایت و توافق طرفین می باشد در این خصوص مسائلی اصلی و مهمی که وجود دارد که قبل از صدور حکم طلاق باید زوجین راجع به آن ها سازش کنند. شرط اصلی طلاق توافقی، توافق زوجین می باشد. زوجین باید درباره تمامی امور مربوط زوجیت توافق داشته باشند تا بتوانند مراحل طلاق توافقی را آغاز کنند. زوجین هیچ گونه اختلاف نظری نباید داشته باشند تا بتوانند طلاق توافقی را به سرانجام برسانند. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در زمینه طلاق توافقی پنج سال سابقه فعالیت دارد.

حضانت فرزند در طلاق توافقی

اگر زوجینی که قصد دارند طلاق توافقی بگیرند دارای فرزند مشترک باشند و فرزند آن ها دختر زیر 9 سال یا فرزند پسر زیر 15 سال باشد، باید در مورد حضانت و نگهداری آن ها با یکدیگر به توافق رسیده باشند و به وکیل یا دادگاه  اعلام کنند که حضانت فرزند یا فرزندان به عهده پدر یا مادر می باشد.

نفقه در طلاق توافقی

یکی دیگر از موارد مهمی که زوجین باید جزء توافقات خود به وکیل نفقه یا دادگاه علام کنند تعیین تکلیف نفقه زوجه و فرزندان است. منظور از نفقه زوجه، نفقه ایام گذشته زوجه است. در صورتی که زوجه ادعا کند که زوج نفقه او را در ایام گذشته پرداخت نکرده است می توانند در رابطه با پرداخت آن توافق کنند. معمولا زوجه نفقه خود را دریافت نموده و در این خصوص اعلام می کند هیچ گونه ادعایی ندارد. اگر زوجین فرزند مشترک داشته باشند و توافق کنند که حضانت آن با مادر باشد زوجین باید در خصوص میزان نفقه فرزند یا فرزندان مشترک خود نیز به توافق برسند.

طلاق توافقی چقدر طول میکشد

این نوع از طلاق نسبت به مدل های دیگر طلاق رویه سریع ‌تری دارد، چون که بر سر تمامی مسائل توافق وجود دارد و دادگاه خانواده نیز تا حد امکان برای دادن حکم وسواس به خرج نمی‌دهد، اّما با توجه به اجباری بودن جلسات مشاوره قبل از طلاق معمولا روند دریافت حکم طلاق توافقی 45 روز طول می کشد.

شیوه ثبت طلاق توافقی

اولین مرحله جهت ثبت طلاق توافقی و اخد گواهی عدم سازش از دادگاه رضایت هر دو طرف می باشد. اگر هر کدام از طرفین به هر دلیلی راضی به انجام طلاق توافقی نباشد دادخواست طلاق به‌صورت توافقی صادر خواهد شد و کسی که اصرار به طلاق دارد باید دادخواست را به‌صورت یک ‌طرفه به جریان بیندازد. همچنین در مرحله‌ بعدی زوجین بعد از ثبت درخواست طلاق چند جلسه مشاوره‌ اجباری را پشت سر بگذارند، هدف از جلسات مشاوره این است که اگر مشکلات زوجین قابل حل است، با استفاده از ظرفیت‌ های علم مشاوره از طلاق جلوگیری شود. اگر به هر صورت نتوانستند طلاق توافقی بگیردند باید به وکیل طلاق یک طرفه در کرج مراجعه کنند.

درخواست مشاوره وکیل

شرایط گرفتن مهریه بعد از طلاق توافقی

قطعاً برای گرفتن مهریه شرایط وجود دارد حال آن که افراد تصمیم به طلاق توافقی بگیرم قطعاً از این شرایط مستثنی نیستند. بنابراین وکیل کارکشته طلاق توافقی در کرج می‌ تواند در بندهای طلاق توافقی موکل و همسرش را جهت رسیدن به توافق بر روی مهریه ترغیب کند در این صورت هر دو به یک توافق خواهند رسید و این موضوع وکیل در دادگاه عنوان خواهد کرد. قطعاً در این صورت قاضی پرونده حکم دقیق و درستی جهت گرفتن مهریه و شرایط آن تعیین خواهد نمود. منظور از شرایط گرفتن مهریه این است که دادگاه تعیین کند مهریه را چه زمانی و چه مقدار مطالبه نمایند. نفقه فرزندان در طلاق توافقی از جمله مواردی است که وکیلان در دادگاه طلاق توافقی به آن می ‌پردازند وزن و شوهر در مورد آن اتفاق نظر دارند بنابراین با رضایت کامل به نتیجه خواهند رسید.

اجرت المثل سال ۱۴۰۱ در طلاق توافقی

حتماً می‌دانید که اجرت المثل چیست در واقع اجرت المثل که یک زن در زندگی و زن میتواند بر اساس زحمات و تحمل رنج و سختی هایی که در زندگی می کشد و تمام فعالیت هایی که در طول روز برای تامین خوراک و پوشاک و زندگی و غذای همسرش انجام می دهد هزینه به عنوان اجرت المثل دریافت کند. که در صورت تمایل زن میتواند در دادگاه طلاق توافق آن را عنوان نموده و به طور کامل آن را مطالبه کند. برای این کار بهتر است ابتدا با وکیل اجرت المثل مشورت کنید.

درخواست مشاوره وکیل

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها