وکیل طلاق توافقی

در زندگی زناشویی گاهی زن و شوهر به توافق یکدیگر اقدام به طلاق می‌کنند. در این صورت باید یک وکیل متخصص طلاق توافقی برای خود مشخص نمایند تا مراحل اداری مربوط به طلاق را طی کند. طلاق توافقی در واقع نوعی از طلاق‌هاست که نسبت به انواع دیگر ساده‌تر می‌توان اقدام نمود. در این نوع طلاق دیگر نیازی به نزاع و جدال نیست و اغلب همه چیز از قبل توافق شده است. افراد برای سرعت بخشیدن به روند طلاق می‌توانند به یک وکیل طلاق توافقی رجوع کنند. برای مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصص و مهارت ها :
مسلط به رویه محاکم خانواده
وکالت تخصصی در دعاوی خانواده
وکالت تخصصی در دعاوی با موضوعات طلاق، مهریه، نفقه، حضانت و تمکین

شماره تماس وکیل خانم فاطمه میر 

9850 382 0912

معرفی وکیل طلاق توافقی
Introducing a consensual divorce lawyer
نشانی وکیل طلاق توافقی
address of the consensual divorce lawyer

در طلاق توافقی زوجین به دو دلیل اقدام به اخذ وکیل طلاق توافقی می‌کنند. دلیل اول برای اینکه شخص مایل به حضور در جلسات دادگاه و حتی جلسات مشاوره خانواده نیست و وکیل طلاق توافقی این مسئولیت را پذیرفته و روند طلاق را پیگیری می‌کند.

دلیل دوم برای اینکه با اخذ وکیل طلاق توافقی مدت زمان دریافت گواهی عدم امکان سازش به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

بر اساس مطالب گفته شده برای انجام کارهای طلاق کمک از یک وکیل متخصص و فعال بسیار حائز اهمیت است ، همان طور که گفته شد در تمامی مراحل نیاز به حضور شما برای دریافت حکم طلاق می باشد اما در صورتی که دارای وکیل باشید دیگر نیاز به حضور شخص شما نمی باشد و در جلسات دادگاه ، جلسات مشاوره و دیگر مراحل تنها حضور وکیلتان کفایت می کند. اگر شما کسی را می خواهید که به نیازهای شما آگاه باشد و برای حقوق شما مبارزه کند. معرفی بهترین وکیل طلاق شهر را در گروه وکلای دادورزان صلح و سازش جویا شوید آن‌ها سال هاست که وکالت می کنند و پرونده های طلاق بی شماری را اداره کرده اند و نکات قانونی طلاق را می دانند و تمام تلاش خود را می کنند که شما آنچه را که لیاقتش را دارید به دست  آورید. بهترین وکیل طلاق شخصی است که در خصوص احقاق حق موکلین سخت تلاش کند تا از حقوق شما محافظت کند و بهترین نتیجه ممکن را در پرونده شما به دست آورد. اگر به دنبال یک وکیل طلاق عالی هستید این مؤسسهٔ حقوقی معتبر را از دست ندهید.

نکته ای مهم در مورد وکیل طلاق توافقی باید به آن اشاره شود این است که در طلاق توافقی امکان استخدام یک وکیل برای زوجین نیز وجود دارد ، یعنی زن و مرد هر دو می توانند یک وکیل را برای پروندهٔ خود استخدام کنند اما در این صورت شرکت در جلسات دادگاه برای طرفین نیز واجب می شود اما اگر هر کدام از زوجین وکیلی جدا و مستقل را استخدام کند دیگر نیازی به حضور وی نخواهد بود و تنها حضور وکیل در مراحل طلاق کفایت می کند.

درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

وکیل طلاق توافقی بسیاری از امور را برای زوجین تسهیل می نماید مانند : تنظیم دادخواست طلاق توافقی که در حکم پی و بنیان مراحل و روند دادگاه می باشد در صورتی که ناقص تنظیم شود زمان رسیدگی را طولانی می‌کند و درصورتی هم که اشتباه تنظیم شده باشد و در توافقات که بعدا آثار حقوقی مهمی را به دنبال خواهد داشت با توجه و اشراف به قانون و آثار آن نباشد قطعا مشکلات بعدی را ایجاد خواهد کرد و برای جلوگیری حضور وکیل لازم و ضروری است . حضور وکیل طلاق توافقی از طولانی شدن روند رسیدگی جلوگیری می کند .هرچند حضور وکیل مستلزم هزینه و حق الوکاله می باشد ولی از هزینه های بی جهت پرهیز می شود.

وکیل طلاق توافقی باید شرایط و ویژگی هایی داشته باشد از جمله ویژگی ها و خصوصیاتی که وکیل طلاق توافقی حائز اهمیت می باشد موارد ذیل است:

 • تخصص در زمینه مشخص طلاق توافقی
 • داشتن اعتماد و رزومه کاری و پیگیری پرونده
 • دقت در پرونده و مشاوره با موکل
 • فن بیان در مذاکره

اولین مرحله جهت ثبت طلاق توافقی و اخذ گواهی عدم سازش از دادگاه رضایت هر دو طرف می باشد. اگر هر کدام از طرفین به هر دلیلی راضی به انجام طلاق توافقی نباشد دادخواست طلاق به‌صورت توافقی صادر خواهد شد و کسی که اصرار به طلاق دارد باید دادخواست را به‌صورت یک ‌طرفه به جریان بیندازد. همچنین در مرحله‌ بعدی زوجین بعد از ثبت درخواست طلاق توسط وکیل طلاق چند جلسه مشاوره‌ اجباری را پشت سر بگذارند، هدف از جلسات مشاوره این است که اگر مشکلات زوجین قابل حل است.

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل طلاق توافقی
Legal advice with the best divorce lawyer

وکلای گروه دادورزان صلج و سازش

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
Lawyers of Peace and Compromise Lawyers Group
وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
Lawyers of Peace and Compromise Lawyers Group

وکیل طلاق توافقی چه کمکی به شما می کند؟

مسائل مختلف و متعددی از جمله مهریه (بخشیده شدن و یا پرداخت کردن)، نفقه، حضانت و نفقه فرزندان، اجرت المثل، تنصیف دارایی و استرداد جهیزیه باید پیش از طلاق توافقی تعیین و تکلیف بشوند. یک وکیل طلاق توافقی با تجربه شما را راهنمایی می نماید که نسبت به همه این موضوعات تصمیم درست بگیرید. با داشتن وکیل طلاق توافقی در دادگاه برای پیگیری کردن امور طلاق نیازی به حضور شما در جلسات شورا، دادگاه و دفترخانه نخواهد بود.

پیگیری کردن پرونده های طلاق و سریع تر به نتیجه رساندن آنها جز مهارت های ویژه وکیل طلاق توافقی است، بنابراین یکی از اقداماتی که وکیل طلاق توافقی در آن به شما کمک می کند، این است که سریع تر پرونده خود را به نتیجه دلخواه برسانید. کاربرد دیگر استفاده از وکیل طلاق توافقی این است که چنین وکیلی می تواند به خوبی می تواند شما را برای رسیدن قانونی به حقوقتان راهنمایی کند و موردی از قلم نیفتد که این موضوع نیز بسیار دارای اهمیت است. به عنوان آخرین مورد از کمک هایی که یک وکیل طلاق توافقی می تواند به شما بکند، می توانیم به استفاده از تجربه او برای بهتر به نتیجه رسیدن پرونده نیز اشاره کنیم. چنین وکیلی با توجه به سابقه ای که در این زمینه دارد، می تواند به خوبی پرونده را بررسی کرده و به تمامی ریزه کاری های آن توجه کافی را داشته باشد و در نتیجه پرونده را به نفع طرفین و با رضایت آنها به نتیجه برساند.

ویژگی‌های وکیل طلاق توافقی

طلاق توافقی یکی از پروند‌ه هایی می باشد که زمان برای شخص موکل بسیار مهم می باشد. در حقیقت هدف اصلی از سپردن پرونده به وکیل، انجام هر چه سریع‌تر پرونده و گرفتن دادنامه طلاق توافقی است. وکیل طلاق باید به دعاوی امور خانواده تسلط کافی و کامل را داشته باشد. همچنین باید که در دادگاه‌های مختلف، پرونده‌های مختلفی را انجام داده باشد تا با شرایط محیطی و شعبات مختلف و متعدد آشنایی داشته باشد.‌ همچنین باید پیگیر و با پشتکار باشد. چون که پرونده طلاق توافقی پرونده‌ای می باشد که در زمان کوتاه باید انجام شود و زمان کوتاه مستلزم پیگیری زیاد می باشد. او  باید به نحوه ای عمل کند که میزان حضور زوجین در مراحل دادرسی، در کمترین حالت ممکن باشد.

وکیل طلاق توافقی چه کاری برای ما می کند؟

با وجود داشتن وکیل دیگر نیازی به انجام مشاوره بهزیستی نخواهد بود که خود این موضوع نیز باعث تسریع روند انجام طلاق توافقی می گردد. مشاوره بهزیستی اولین مرحله طلاق توافقی است که به زبان ساده تر می توان آن را مرحله مشاوره میان زوجین نامید که بعضا زن و شوهر به این نتیجه می رسند که آن ها به آخر خط رسیده اند و دیگر هیچ راهی را برای ادامه دادن ندارند و با گرفتن وکیل تلاش می کنند که به این مرحله سرعت بدهند و وقت خودشان را هدر ندهند که گاها مفید می باشد و گاها باعث پشیمانی زوجین خواهد شد.

در ادامه این بخش می خواهیم به صورت تخصصی در مورد وظایف وکیل توافق صحلت کنیم تا شما به خوبی با آن آشنا شوید.

وکیل طلاق توافقی چندین وظیفه کلیدی دارد، از جمله:

 1. ارائه مشاوره حقوقی: وکیل به موکل کمک می کند تا حقوق و تعهدات خود را درک کند، شایستگی پرونده آنها را ارزیابی کند و در پایان بهترین اقدام را توصیه می‌کند.
 2. تنظیم اسناد حقوقی: وکیل کلیه مدارک لازم برای طلاق توافقی مانند دادخواست طلاق، توافقنامه تسویه امور ملکی مشترک و … را تهیه می کند.
 3. توافقات مذاکره: وکیل با وکیل طرف مقابل برای مذاکره در مورد یک توافق عادلانه که نیازهای طرفین و فرزندان آنها را برآورده می کند، همکاری می کند.
 4. وکالت از موکل در دادگاه: در صورت عدم امکان سازش، وکیل به نمایندگی از موکل در دادگاه، دعوی خود را مطرح می کند و از منافع آنها دفاع می کند.
 5. حصول اطمینان از اجرای دستورات دادگاه: وکیل اطمینان حاصل می کند که موکلش از هر گونه دستور دادگاه مانند پرداخت نفقه یا نفقه فرزند پیروی می کند و در صورت عدم اجرای احکام، اقدامات لازم را برای اجرای دستورات انجام می دهد.
 6. تسهیل ارتباط: وکیل به تسهیل ارتباط بین طرفین طلاق کمک می کند، که می تواند به ویژه در صورتی که احساسات بالا باشد و ارتباط مستقیم دشوار باشد، مهم باشد.
 7. حفاظت از منافع موکل: وکیل مسئول حفظ منافع موکل خود در طول فرآیند طلاق است و اطمینان حاصل می کند که حقوق آنها محافظت می شود و نتیجه عادلانه ای دریافت می کند.

مدیریت مراحل قانونی: وکیل بر کل فرآیند طلاق، از تشکیل پرونده اولیه تا نهایی کردن حکم طلاق نظارت می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که تمام مراحل به موقع و کارآمد انجام شده است.

مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی

این روزها در جامعه ما، نشریات و حتی دادگاه ها، کیفیت انجام پرونده های طلاق توافقی محل بحث می باشد و اختلاف نظر در این زمینه وجود دارد بعضی معتقدند که باید روند آن را طولانی نمود که شاید از درصد طلاق در کشور کاسته شود. ما وکلا نیز تابع دستگاه قضایی کشور برای رسیدگی به آن هستیم.

داشتن وکیل طلاق توافقی برای شما مزایای زیادی دارد. این مزایا به صورت کلی عبارتند از:

 • راحتی در رسیدگی به موضوع: با داشتن وکیل طلاق توافقی، شما نیازی ندارید که خودتان به تمامی امور مربوط به طلاق توافقی بپردازید. وکیل شما می‌تواند به عنوان نماینده شما در تمامی مراحل رسیدگی به موضوع حضور پیدا کند و به شما راهنمایی کند.
 • حفظ منافع شما: وکیل شما می‌تواند در کنار شما باشد تا منافعتان در طلاق توافقی حفظ شود. او می‌تواند به عنوان نماینده شما در جلسات حضور پیدا کند و به شما راهنمایی کند تا بهترین توافقات برای شما به دست آید.
 • کاهش استرس: طلاق توافقی همیشه یک فرآیند پر استرس است. با داشتن وکیل، شما می‌توانید استرس خود را کاهش دهید و به آرامش خود برگردید. وکیل شما می‌تواند به شما راهنمایی کند تا از بروز مشکلاتی در طول فرآیند جلوگیری کنید.
 • و …

چرا وکیل برای طلاق توافقی؟

در صورت اختیار وکیل نیازی به حضور طرفی که وکیل دارد در تمام مراحل دادگاه نمی باشد. برای افرادی که تا کنون با دادگاه اصطلاحا سر و کار نداشته اند، گذشته از ناآگاهی نسبت به موضوع مهم طلاق توافقی، استرس و اضطراب مواجه شدن با قاضی و حضور در دادگاه وجود دارد. بدیهی می باشد طرفی که وکیل اختیار نماید دچار اینگونه اضطراب ها نمی شود. عده ای از مردم با توجه به شخصیت، شغل و دیگر مسایل معتقدند که اگر در مجتمع قضایی خصوصا دادگاه خانواده حضور پیدا نمایند چه بسا که با فرد آشنا و یا از اقوام رو به رو شوند.

مشاوره با وکیل طلاق توافقی

مشاوره حقوقی با یک وکیل قبل از هر عمل حقوقی یک ضرورت می باشد. چون که عدم داشتن اطلاع افراد از قوانین و مقررات ممکن می باشد که پیامدهای جبران ناپذیر داشته باشد و اشخاص بدون مشورت وکیل طلاق توافقی نمی توانند آن را حل و فصل کنند.

 وکیل طلاق باتجربه

طلاق در اصطلاح حقوقی به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است. و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می‌رود. طلاق معمولاً زمانی رقم می­خورد که استحکام رابطه زناشویی از بین می‌رود و میان زوجین ناسازگاری و تنش و مخالفت به وجود می ­آید. طلاق با فسخ ازدواج متفاوت است.

طلاق توافقی در دوران بارداری

طلاق توافقی در دوران بارداری شرایط ویژه ای دارد. براساس مواد 1140 و 1153 قانون مدنی طلاق توافقی در دوران بارداری بدون مانع می باشد و زن این امکان را دارد که حتی در این دوران از همسر خود جدا شود. تنها مورد قابل ذکر مدت عده او می باشد که تا پایان دوران بارداری و مدت نفاس ادامه می ‌یابد. به ‌این ترتیب درصورت جدایی در زمان بارداری زن نمی‌تواند تا پایان دوره نفاس ازدواج دیگری داشته باشد. در طلاق توافقی باید از افراد آگاه کمک گرفت.

مهریه در طلاق توافقی

لازم است بدانید که در رای طلاق توافقی باید در خصوص مهریه تعیین تکلیف شود. یعنی اگر زوجین قصد طلاق توافقی بدون پرداخت مهریه داشته باشند در این صورت زوجه باید تمام مهریه خود را در قبال طلاق به زوج ببخشد و یا ذمه زوج را ابراء کند. اما اگر زوجین قصد داشته باشند که مهریه پرداخت شود، باید توافق کنند که مهریه به صورت اقساطی و یا یک جا پرداخت شود.

حضانت فرزند در طلاق توافقی

اگر زوجینی که قصد دارند طلاق توافقی بگیرند دارای فرزند مشترک باشند و فرزند آن ها دختر زیر 9 سال یا فرزند پسر زیر 15 سال باشد، باید در مورد حضانت و نگهداری آن ها با یکدیگر به توافق رسیده باشند و به وکیل حضانت فرزند یا دادگاه  اعلام کنند که حضانت فرزند یا فرزندان به عهده پدر یا مادر می باشد.

درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی

متاسفانه امروزه در تمامی جوامع شاهد بحران های اجتماعی هستیم که کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و با کمال تأسف این بحران های اجتماعی بر نهاد خانواده تاثیر بسیار منفی گذاشته است. جوانان امروزی به علت عدم مسئولیت پذیری و عدم صبر در مواجهه با مسائل و مشکلات زندگی مشترک ، تصمیم به جدایی می گیرند که متاسفانه یکی از اسیب های اجتماعی می باشد و بسیاری از جوانان که قصد ازدواج دارند با دیدن امار طلاق ها که هر سال در حال افزایش است دچار تردید و ترس از ازدواج می شوند و از ازدواج سر باز می زنند. خانواده اولین و مهم ترین و درعین حال کوچک ترین نهاد اجتماعی است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا در دامن خانواده است که نوزادان شکل می گیرند و به شکوفایی و تکامل می رسند. خانواده در تربیت و پرورش نسل جوان اینده نقش چشمگیری داشته است و سلامت خانواده در سلامت جامعه و نسل های بعد بسیار تاثیر گذار است.

با تمام اهمیت های گفته شده پیش بینی ها و برنامه ریزی هایی برای جلوگیری از طلاق در خانواده در نظر گرفته شده است اما با وجود تمامی تلاش های نهادهای مختلف و همچنان بزرگان هر خانواده ، در مواقعی مسائل و مشکلاتی پیش می اید که زن و مرد ناگزیر به جدایی هستند. همان طور که همیشه طلاق تنها راه حل نمی باشد در برخی از موارد نیز طلاق تنها راه حل نجات افراد از زندگی اشتباه می باشد.

قانون با وجود اصراری که بر ادامه ی زندگی و تشکیل خانواده دارد ، مواردی را نیز در نظر گرفته در صورت وجود ان شرایط طلاق میسر می شود و به نوعی می توان تنها راه نجات زندگی فردی زن و مرد را در نظر گرفت.

برای طلاق انواع مختلفی وجود که به صورت کلی می توان طلاق را به دو دسته ی : ۱. طلاق توافقی ۲. طلاق یک طرفه

هر نوع طلاق شرایط و مراحل و قوانین و ضوابط خاص خود را دارد که در این مطلب هدف ما اشنایی و توضیح در ارتباط با طلاق توافقی می باشد.

طلاق توافقی همان طور که از نامش پیداست به طلاقی گفته می شود که زن و مرد هر دو با هم به این نتیجه می رسند که بهتر است به زندگی مشترک و زناشویی خود پایان دهند ، به علاوه این که زن و مرد در این نوع طلاق علاوه بر اصل جدایی بر سر دیگر مسائل حقوقی مادی و معنوی با یکدیگر به توافق می رسند.

برای خانواده و زن و مرد ‌حقوقی در نظر گرفته شده است که هنگام جدایی باید به درست ترین شکل ممکن و با رضایت طرفین انجام شود تا زن و مرد هر دو کمترین خسارت ممکن را به هنگام جدایی متقبل شوند.

به دلیل شکننده بودن زن و خسارت بیشتری که به هنگام جدایی متقبل می شود ، در اسلام و قانون ما شرایط و حقوق بیشتری برای او در نظر گرفته شده است. برخی از مسائل حقوقی مهم مادی و معنوی که باید زن و مرد بر سر انان به توافق برسند شامل: مهریه ، نفقه ، اجرت المثل، حضانت فرزند و یا فرزندان در صورت وجود فرزند و غیره.

طلاق توافقی همان طور که گفته شد با توافق بین زن و مرد صورت می گیرد که تمام این توافقات دارای اعتبار و قانونی می باشند اما باز هم طلاق توافقی نیز مانند دیگر امور حقوقی و ثبتی باید روند و روال معین شده توسط قانون و قانون گذار را به درستی طی کند تا ثبت رسمی شود .

از ان جایی که افراد به انجام این مراحل و روند کارهای حقوقی اطلاع درستی ندارند بهتر است از یک وکیل خوب حقوقی متخصص در حوزه ی خانواده و طلاق توافقی کمک بگیرند.

شاید طلاق توافقی راحت و ساده به نظر اید اما همان طور که می دانید امور حقوقی پیچیده است که کمک از وکیل های متبحر بسیار موثر است و مزایایی نسبت به تنها پیش بردن پرونده ی طلاق توافقی دارد. وجود فردی اگاه و مسلط به امور طلاق می تواند علاوه بر کاهش هزینه ها در کاهش زمان رسیدن پرونده به نتیجه ی دلخواه ، بسیار مهم و تاثیر گذار است. علاوه بر تمام این ها دیگر مزیتی که داشتن وکیل دارد این است که با داشتن وکیل دیگر نیازی به حضور شما در مراحل طلاق نیست و تنها وکیل به عنوان نماینده ی شما می تواند در جلسات دادگاه و مشاوره و دیگر مراحل شرکت کند. برخی از مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی عبارت است از:

 • کاهش هزینه های جانبی پروسه ی طلاق
 • کاهش مدت زمان اخذ حکم طلاق
 • عدم نیاز به حضور در مراحل مختلف طلاق
 • کاهش تعداد جلسات مشاوره که سبب زودتر به نتیجه رسیدن پرونده می شود.
 • وکیل طلاق توافقی می تواند با قدرت مذاکره و مهارت های جانبی و کلامی با طرف مقابل شما برای انجام توافقات بهتر به نفع شما به مذاکره بنشیند.

مدت زمان طلاق توافقی یک تا دو ماه طول می کشد که بسته به تعداد جلسات مشاوره و شلوغی دادگاه محل رجوع دارد ،در صورتی که با داشتن یک وکیل حرفه ای و متخصص در حوزه ی طلاق توافقی می توانید این مدت را به مدت زمان یک تا دو هفته ی کاری تقلیل دهید و زودتر به نتیجه برسید و دیگر سرگردان راهروهای دادگاه و رفت و امدهای مربوطه نباشید.

مراحل طلاق توافقی

طلاق توافقی مانند دیگر کارهای حقوقی نیازمند طی کردن یک پروسه ی کامل و حقوقی می باشد که وکیل حقوقی خانواده و وکیل طلاق توافقی نسبت به این پروسه تگاهی و اشراف دارند و در زمان رسیدن شما به حکم طلاق مد نظر بسیار موثر می باشد. برخی از مراحل طلاق توافقی به صورت زیر می باشند:

 • بعد از به توافق رسیدن زوجین برای طلاق توافقی و بر سر مسائل حقوقی مادی و معنوی ، هر دو با مدارک لازم( اصل و کپی مدارک : سند ازدواج، شناسنامه و کارت ملی) به دفاتر الکترونیکی قضایی مراجعه می کنند و دادخواست طلاق توافقی را پر می‌کنند و از هر دو امضای الکترونیکی گرفته می‌شود، قبلا این امر به صورت مراجعه به دادسرای عمومی یا دادسرای خانواده صورت می گرفت که برای راحتی دفاتر الکترونیکی قضایی این امور را راحت و اسان تر کرده اند. همان جا بعد از ثبت دادخواست طلاق توافقی، زوجین پیامکی را مبنی بر تایید و ثبت دادخواست دریافت خواهند کرد و در این پیام ذکر شده که تعیین نوبت دادگاه خانواده در روزهای آتی برای ان ها ارسال خواهد شد.
 • بعد از 2 یا 3 روز کاری پیامکی جهت دریافت نوبت از دادگاه خانواده برای زوجین ارسال می‌شود که در تاریخ مقرر باید در دادگاه حضور یابند و توافقات انجام شده ما بین خود را به اطلاع قاضی پرونده می گذارند تا صورت جلسه شود و ثبت قانونی شود.
 • دادگاه خانواده نامه ای جهت مراجعه به مشاور خانواده ای که تحت نظر و معتمد مرجع قضایی است به زوجین می‌دهد. از سال های اخیر به دلیل کاهش امار طلاق سازمان های امور خانواده و بهزیستی با همکاری با قوه قضاییه و دادگستری ، جلسات مشاوره ی خانواده ای را در نظر گرفته اند که اگر می شود مشکلاتی که بین زن و شوهر با مشاوره حقوقی قابل حل می باشد را رفع کنند و از امار طلاق بکاهند به سبب این امر شرکت در جلسات مشاوره لازم می باشد.
 • زوجین با رفتن به پیش مشاوره علت دادخواست طلاق و مشکلات بین خود را در میان میگذارند؛ مشاوره در یک جلسه یا جلسات متعدد سعی در تشخیص و حل مشکلات ما بین زن و شوهر دارد اما اگر مشکل غیرقابل حل باشد مشاوره نامه ای در ضمن عدم امکان زندگی مشترک به قاضی و دادگاه ارجاع می‌دهد.
 • قاضی در صورت دریافت نامه ی مشاوره و برای طلاق تقاضای نامه ی پزشکی قانونی مبنی بر عدم بارداری زوجه را به پزشکی قانونی ارجاع می دهد.
 • پس از دریافت جواب آزمایش عدم بارداری زوجه، قاضی با صلاح دید خود و مدارک موجود حکم به طلاق می دهد و نامه ای برای جاری کردن صیغه ی طلاق به دفاتر ازدواج و طلاق می‌دهد.
 • زوجین برای دریافت نوبت طلاق به دفاتر رسمی مراجعه می‌کنند و با ارائه ی مدارک و نامه ی حکم دادگاه نوبت خود را تعیین می نمایند.
 • زوجین در تاریخ از پیش تعیین شده هر دو در دفاتر رسمی حضور پیدا می‌کنند و خطبه ی طلاق جاری می‌شود.

قابل توجه که برای طلاق حتما برگه ی ازمایش مبنی بر عدم بارداری زوجه لازم و ضروری است و در صورتی که ادعا بر باکره بودن زوجه می باشد گواهی بکارت را از سوی پزشکی قانونی باید دریافت کنند.

مدت زمان طلاق توافقی

برای پاسخ دادن به سوال اینکه مدت زمان انجام طلاق توافقی چقدر خواهد بود باید بیان کرد که در حال حاضر در اکثر شعبات دادگاه های خانواده روند و مدت زمان طی نمودن مراحل که شامل ثبت دادخواست در دفاتر خدمات قضایی، تعیین شعبه و دادگاه، مراجعه به شعبه و صدور رأی گواهی عدم امکان سازش می باشد. این زمان با بهره مندی از وکیل طلاق توافقی کمتر از یک ماه به طول می انجامد، و در حالتی که طلاق توافقی بدون وکیل انجام شود، این مدت بین 3 الی 4 ماه زمان خواهد برد. این زمان در شهرهای مختلف کشور می تواند متفاوت بوده باشد. با توجه به این موضوع باید بیان کرد که گاها پیش می آید که انجام همه مراحل در بعضی از مناطق به چند هفته هم نمی کشد و شاید بهتر است در جواب اینکه مدت زمان انجام طلاق توافقی چقدر می باشد، بیان کرد که در کوتاه ترین زمان ممکن.

طلاق توافقی و گواهی عدم امکان سازش

گواهی عدم امکان سازش که دادگاه خانواده صادر می نماید، نهایت باید ظرف سه ماه بعد از ابلاغ رای قطعی و در حالتی که رای قطعی نشده باشد بعد از قطعی شدن رای توسط زوجین به دفتر خانه ارائه بشود. اگر در این مدت ارائه نشود یا زوجین مدارک لازم را به دفتر خانه ندهند گواهی از اعتبار خواهد افتاد و همچنین توافق ها هم از اعتبار می افتد و زوجین اگر خواهان طلاق توافقی بوده باشند باید دوباره درخواست دهند. صیغه طلاق با رعایت جهات شرعی در دفتر خانه یا در محل دیگر و با حضور سردفتر انجام می گیرد.

طلاق توافقی زن باردار

ماده1140 قانون مدنی بیان می کند که «طلاق زن در مدت عادت زنانگی یا در حال نفاس صحیح نمی باشد مگر اینکه زن حامل بوده باشد یا طلاق توافقی پیش از نزدیکی با زن واقع شود یا شوهر غایب بوده باشد به طوری که اطلاع از عادت زنانگی بودن زن نتواند حاصل نماید.

طلاق توافقی و امکان پاک نمودن طلاق از شناسنامه

بعد از ثبت طلاق، در حالت عدم نزدیکی زوجین با ارائه حکم دادگاه و طلاقنامه به اداره ثبت احوال زوجین می توانند شناسنامه را تعویض کرده و شناسنامه سفید اخذ کنند و در حالت نزدیکی زوجین فقط با ثبت ازدواج بعدی شناسنامه تعویض می شود. نوع طلاق باید بائن غیر مدخوله بوده باشد.

مراحل طلاق توافقی در دوران عقد چگونه است؟

اگر مقصود از دوران عقد، عدم نزدیکی و رابطه زناشویی نداشتن زوجین بوده باشد در زمان طلاق توافقی در دوران عقد و چه از جانب هر یک از زوجین، مهریه نصف می شود. مگر اینکه توافق دیگری میان آن ها باشد. مانند اینکه خانم ادعایی در مورد مهریه نداشته باشد و در قبال طلاق (توافقی) مهریه را بذل کند.

طلاق توافقی وابسته به توافق زوجین می باشد و هر آنچه آن ها در مورد مهریه تصمیم گیری و توافق نمایند برای دادگاه ملاک عمل می باشد. آنچه که باید در طلاق توافقی در دوران عقد که نزدیکی میان زن و شوهر اتفاق نیافتاده است و خانم تمایل دارد مهریه خود را بذل کند رعایت بشود این می باشد که زمانی به نزد قاضی یا قسمت مشاوره یا داوری  مراجعه می شود اظهار بشود که زوجه کل مهریه استحقاقی را در قبال طلاق بذل می کند نه کل مهریه ما فی القباله یعنی آنچه در سند نکاحیه نوشته شده است. چون که توضیح داده شد که در هنگام طلاق فقط نصف مهریه، حق زوجه باکره است. ماده 1153 قانون مدنی بیان می کند که عده طلاق و فسخ نکاح و بذل مدت و انقضای آن در مورد زن حامله تا وضع حمل می باشد. با توجه به مفهوم مواد قانون مدنی وقتی که زن حامله باشد نیز میتوان او را طلاق داد و حامله بودن زن مانع طلاق توافقی نخواهد بود و در حالت طلاق زن در هنگام حاملگی مدت عده او تا زمان به دنیا آمدن نوزاد میباشد. یعنی تا زمانی که نوزاد به دنیا نیامده است نمی تواند شوهر دیگر اختیار نماید.

وکیل طلاق توافقی
Consensual divorce lawyer

وکیل  غیر حضوری طلاق توافقی

گاه ممکن است شما احتیاج به وکیل برای انجام امور حقوقی خود. داشتن باشید اما امکان دسترسی به ان ها را نداشته باشید ، مثلا شما در شهر شیراز ساکن هستید و همسرتان در تهران، و شما می خواهید بدون نیاز به حضور شما در تهران ،پرونده ی طلاق توافقی خود را به نتیجه برسانید در این صورت می توانید با استخدام وکیل حقوقی خانواده و طلاق توافقی در تهران این امر را برای خود ممکن سازید اما نکته ی مهم دیگر این است که برای استخدام وکیل نیز احتیاجی به حضور شما نیست. وکیل طلاق توافقی وکیلی است که به زوجین کمک می کند تا در مورد طلاق خود خارج از دادگاه به توافق برسند. وظیفه وکیل طلاق توافقی ابتدا آگاه ساختن موکل از حقوق خود می باشد تا به آن‌ها در رسیدن به توافقات خود به درستی کمک کند.  از جمله وظایف وکیل طلاق توافقی می تواند بارائه مشاوره حقوقی تخصصی به زوج هایی که قصد طلاق دارند باشد. این نوع مشاوره می تواند در حصول اطمینان از حفظ تمام حقوق زوجین در طول فرآیند طلاق مفید باشد. پس از اعلام وکالت در پرونده طلاق، کلیه مراحل دادگاه به عهده وکیل می باشد. وکلای ایران وکلا پروسه طلاق توافقی را به صورت 100% غیرحضوری و تضمینی انجام می دهند.

خوشبختانه موسسات حقوقی معتبر و قابل اعتماد و خوش نام و کار درست این امکان را فراهم آورده اند تا شما به صورت غیر حضوری و تلفنی یا انلاین بتوانید وکیلی متخصص در حوزه های مختلف حقوقی و کیفری را در هر شهر و شهرستانی که می خواهید را استخدام کنید ان هم بدون هیچ گونه ملاقات حضوری.

اینترنت و تکنولوژی تمامی جنبه ها و ابعاد زندگی روزمره ی ما را فرا گرفته است چه خوب است که بتوانیم از این امکانات برای امور مثبت و در صدد پیشرفت و تسهیل امور مثبت استفاده کنیم ، یکی از همین مزایا را می توان دسترسی به این موسسات حقوقی دانست.

شما برای استخدام وکیل غیر حضوری طلاق توافقی می توانید با موسسات حقوقی معتبر تماس بگیرید و پس از ان با خیالی آسوده پرونده ی خود را به ان ها بسپارید. برای دسترسی به شماره تلفن این موسسات حقوقی می توانید با یک جستجوی ساده در موتورهای جستجو ، ان را به دست یابید و هر زمان از شبانه روز که باشد می توانید با ان ها تماس بگیرید زیرا به صورت ۲۴ ساعته اماده ی ارائه خدمات می باشند.

مشکلات طلاق توافقی که توسط وکیل حل می شود

داشتن وکیل برای طلاق توافقی اجباری نیست. اما حضور وکیل می‌تواند پرونده شما را در مدت زمان کمتری و بر اساس توافقات شما به سرانجام برساند. اگر شاغل هستید یا امکان حضور در جلسات دادگاه را ندارید، حضور وکیل در کنار شما می‌تواند کمک زیادی برای زوجین باشد.

مهم‌ترین موضوع در طلاق به صورت توافقی، مذاکرات و به نتیجه رسیدن زوجین سرموضوعات مربوط توافقات مالی و غیر مالی است. توجه داشته باشید که هرتوافقی که زوجین به توافق برسند و هر دو راضی باشند دادگاه به آن احترام گذاشته و دادنامه طلاق بر همین اساس صادر می‌شود ، گاه یکی از مسائل و مشکلات مهم در بین زوجین به هنگام طلاق توافقی ، توافق بر سر همین مسائل حقوقی مادی و معنوی می باشد،  در صورتی که سر هر یک از موارد  نیاز به مشورت و پادرمیانی وکیل دارید می‌توانید به کارشناسان و وکلای متخصص مراجعه کنید و یا با یک تماس کمک و مشورت لازم را از ان ها بخواهید.

برخی از مشکلات حقوقی که توافق را دشوار می کنند ، شامل:

 • مهریه در طلاق توافقی: مهریه اصلی‌ترین توافق مالی زوجین در طلاق است که باید به آن رسیدگی شود. باورهای اشتباهی در خصوص مهریه در طلاق توافقی وجود دارد ، به این صورت که در طلاق به صورت توافقی مهریه به خانم تعلق نمی‌ گیرد یا به عبارتی برای انجام طلاق توافقی باید زن مهریه ی خود را به مرد ببخشد. در طلاق توافقی زوجین می‌توانند هر توافقی سر مهریه داشته باشند. خانم می‌تواند با رضایت آقا مهریه خود را دریافت کند، مهریه خود را ببخشد یا قسمتی از مهریه خود را دریافت و قسمت دیگر را ببخشد. مهریه می‌تواند به صورت یکجا پرداخت شود یا به صورت اقساطی و ماهانه به حساب خانم واریز شود.
 • نفقه در طلاق توافقی: نفقه در صورتی به خانم تعلق می‌گیرد که تمکین خاص و عام را انجام داده باشد. منظور از تمکین خاص انجام امور زناشویی و منظور از تمکین عام انجام امور منزل است. اگر توافقی زوجین مبنی بر پرداخت نفقه باشد، قابل اجرا است.
 • استرداد جهیزیه در طلاق توافقی: یکی دیگر از موضوعات قابل مذاکره در طلاق توافقی استرداد جهیزیه می‌باشد. به صورت قانونی هر یک از زوجین که اسباب منزل را خریداری کرده‌ باشد، در زمان جدایی می‌تواند اسباب مورد نظر را از منزل خارج کند. اما اگر توافقی دیگری سر این موضوع داشته باشند، قابل اجرا است فقط باید رضایت هر دو نفر لحاظ شود.
 • حضانت فرزند در طلاق توافقی: حضانت فرزند در طلاق توافقی از دیگر موارد مهم و قابل رسیدگی است. حضانت قانونی فرزند دختر و پسر تا 7 سالگی با مادر است. حضانت فرزند دختر از 7 تا 9 سالگی با پدر و حضانت فرزند پسر از 7 تا 15 سالگی با پدر است. بعد از این سن از مدار حضانت خارج می‌شوند. اگر خانم و آقا توافقی غیر از این موضوع داشته باشند که به مصلحت فرزند ضرری وارد نکند، می ‌توانند توافق را به وکیل خود اعلام کنند.
 • همان‌طور که قبل تر توضیح دادیم اگر زوجین طلاق توافقی را بدون وکیل انجام دهند باید در جلسات مشاوره بهزیستی شرکت کنند تا گواهی عدم امکان سازش را دریافت کنند. اما اگر قرار باشد وکیل طلاق توافقی پرونده را پیش ببرد، دیگر نیاز به حضور زوجین در جلسات مشاوره نمی‌باشد چرا که وکیل به جای زوجین در جلسات حضور پیدا کرده و گواهی را دریافت می‌کند. جلسات مشاوره بین 4 تا 8 جلسه (بسته به نظر مشاور) می‌باشد که حضور هر دو نفر در این جلسات اجباری است.
درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

طلاق توافقی چیست؟

زمانی که فرد و همسرش هر دو قصد تمام شدن رابطه و طلاق را داشته باشد و بر سر موضوعات مهمی همانند نفقه، مهریه، استرداد جهیزیه و یا حضانت فرزندان به توافق رسیده باشند، این طلاق از انواع طلاق توافقی است. حتی این افراد می‌تواند با کمک یکدیگر این کار را انجام دهند و رای جدایی را از دادگاه اخذ نمایند، اما در طول این مدت، هر دو نفر بایستی در تمام جلساتی که به صورت اجباری از سوی بهزیستی برگذار می‌شود، شرکت نمایند. پس از اینکه گواهی مربوط به عدم امکان سازش را دریافت کردند و جلسات را شرکت کردند، می‌توانند طلاق بگیرند. در طول این روند ممکن است یکی از این زوج منصرف شده و فرد دیگر باید به صورت یک طرفه اقدامات طلاق را پیش ببرد.

طول مدت طلاق توافقی

بسیاری از مراجعین از ما می‌پرسند که چه زمانی طول می‌کشد تا بتوانیم به صورت توافقی از هم جدا شویم؟ باید در این صورت پاسخ داد که اگر هر دو قصد طلاق داشته باشند ممکن است بین 4 الی 9 ماه طول بکشد. اگر بتوانید بهترین وکیل طلاق توافقی را پیدا کرده و امورات خود را به دست وی بسپارید، با توجه به دانش و تجربه وی این کار ممکن است در 15 الی 25 روز انجام شود و رای طلاق از سمت دادگاه صادر شود. چنانچه یک وکیل تخصص کافی را در زمینه طلاق نداشته باشد، روند طلاق ممکن است بین 2 الی 5 ماه طول بکشد. با توجه به حساسیت بعضی از پرونده‌ها و عدم امکان زندگی زوجین با یکدیگر.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

برای اینکه بتوانید رای طلاق را به صورت توافقی از دادگاه بگیرید باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • سند ازدواج
 • کارت ملی طرفین
 • گواهی وکالت طلاق
 • شناسنامه آقا و خانم
 • اسناد مربوط به بخشش مهریه
 • آزمایش در خصوص عدم بارداری
 • گواهی مبنی بر عدم امکان سازش
 • گواهی بکارت (برای مواردی که طرفین در دوران عقد هستند)

گرفتن مهریه توسط وکیل طلاق توافقی

در مطلب فوق گفته شد که مهریه اصلی‌ترین توافق مالی زوجین در طلاق است که باید به آن رسیدگی شود که پرداخت ان وظیفه ی مرد می باشد اما باورهای اشتباهی در خصوص مهریه در طلاق توافقی وجود دارد که می توان گفت در این باور گفته می شود که در صورت طلاق به صورت توافقی مهریه به خانم تعلق نمی‌گیرد یا برای طلاق توافقی خانم باید مهریه ی خود را به مرد ببخشد که این باور کاملا اشتباه است. در طلاق توافقی زوجین می‌توانند هر توافقی سر مهریه داشته باشند. خانم می‌تواند با رضایت آقا مهریه خود را دریافت کند، مهریه خود را ببخشد یا قسمتی از مهریه خود را دریافت و قسمت دیگر را ببخشد. مهریه می‌تواند به صورت یکجا پرداخت شود یا به صورت اقساطی و ماهانه به حساب خانم واریز شود. بحث مهریه در طلاق توافقی چنان مهم است که اگر یکی از زوجین با ان چیزی که در دادخواست ثبت شده است موافق نباشد بحث طلاق کلا منتفی می شود و حکم طلاق غیر ممکن می شود.

مقدار مهریه، نحوه ی دریافت ان و یا جایگزین مهریه با اموال همگی باید با توافق زوجین صورت گیرد و البته این توافق تنها به صورت شفاهی نباشد بلکه به صورت کتبی و رسمی باشد که هیچ یک از طرفین نتوانند به زیر ان بزنند به همین علت در اینجا است که نقش وکیل پررنگ می شود.

وکیل متخصص در حوزه طلاق توافقی و خانواده با انجام گفتگو و میانجی گری توافقی مناسب با شرایط طرفین انجام دهد و ان را به طور رسمی ثبت نماید ، از ان جایی که در هر مرحله از مراحل طلاق توافقی زوجین می توانند نظرات و توافق خود را نقض و یا تعویض نمایند به همین سبب بهتر است بعد از انجام هر توافق ان را به صورت رسمی ثبت کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید. وکیل طلاق توافقی می توانداین توافقات را انجام دهد و ثبت نماید و در صورت قسط بندی مهریه برای پرداخت، وکیل می تواند پیگیری پرداختی ها را انجام دهد.

در صورتی که زوج متعهد گردد که در زمان‌های مشخص مهریه را پرداخت کند در صورت خودداری از پرداخت مهریه، زن می تواند از طریق دادخواست مطالبه مهریه با کمک وکیل مهریه اقدام کند. در صورتی که زوجه بابت مهریه خود چک یا سند تجاری دیگر را گرفته باشد، در صورت عدم وصول آن در موعد مقرر نیز می تواند از طریق دادگاه مهریه خود را مطالبه کند و در صورت قطعیت حکم امکان جلب و توقیف اموال وجود دارد اما اگر سند تجاری از بابت مهریه دریافت نشده باشد و زوج در مواعد توافق شده مهریه را پرداخت نکند، زن می‌تواند از طریق مراجعه دادگاه و با دادن دادخواست مطالبه مهریه احقاق حق کند.

نکته: در صورت ازدواج مجدد زوجه پس از طلاق هیچ‌گونه مانعی برای اخذ مهریه قبلی از همسر سابق وجود نداشته و همچنان زن می تواند مهریه خود را دریافت کند.

نکته ی قابل ذکر دیگر این است که در صورتی که مطالبه مهریه توسط وکیل پایه یک و مجرب در مسائل خانوادگی صورت پذیرد، مراحل اخذ مهریه سریع تر انجام شده و با توجه به تجربه و آگاهی وکیل مانع از پایمال شدن حق شرعی زوجه می گردد. مزایای استفاده از وکیل برای گرفتن مهریه در طلاق توافقی شامل موارد زیر می باشد:

 • تسریع در انجام مراحل دریافت مهریه
 • عدم نیاز به حضور زوجه در دادگاه
 • در صورت شناسایی اموال زوج، وکیل می تواند آن‌ها را توقیف کند.
 • در صورت عدم پرداخت مهریه، حکم جلب توسط وکیل گرفته می شود.

نکته ی دیگری که باید به ان اشاره شود این است که انچه از دیدگاه قانون در مورد مهریه برای طلاق توافقی اهمیت دارد مسئله زناشویی بین زوجین است. اگر بین زن و شوهر نزدیکی کامل واقع شده باشد، تمام مهریه به زن (زوجه) تعلق می‌گیرد و دیگر این توافق آن‌هاست که راستای طلاق توافقی چه تصمیمی در مورد آن اتخاذ کنند.

اگر بین زوجین زناشویی واقع نشده باشد، تا قبل از طلاق زن می‌تواند همه مهریه را مطالبه کند و فقط در زمان طلاق است که زن مستحق نصف مهریه خواهد بود. لذا در این جا هم علی‌رغم این که بر طبق قانون و شرع، زن مستحق نصف مهریه است، بستگی به توافق زوجین دارد که بخواهند در راستای طلاق توافقی و مهریه چه تصمیمی در خصوص آن بگیرند. اعم از این که زن باکره بخواهد مهریه استحقاقی را ببخشد و یا با توافق آن دریافت کند.

مزایای استفاده از وکیل طلاق توافقی

همان طور که می دانید طلاق توافقی مراحل متعددی دارد و تا زمان اجرای صیغه طلاق و صدور طلاق توافقی باید مراحل مختلفی طی شود تا جدایی زوجین انجام شود. این مراحل بعضا ممکن است حتی تا ۶ ماه نیز طول بکشد. طی کردن این مراحل برای زوجین واقعا طاقت فرسا است و مستلزم صرف هزینه، زمان و انرژی بسیار زیادی است. اما انجام این امر با کمک وکلای متخصص با تسلط بر قوانین و مقررات این مسیر را برای شما عزیزان بسیار ساده و کوتاه می نماید.

وکیل متخصص طلاق می تواند موکل خود را در تمامی مراحل راهنمایی کند و موجب شود که موکل بیشترین میزان از حقوق خود را وصول کند. به جای موکل در جلسات دادگاه شرکت می کند و در هر جا که لازم باشد از ورود هرگونه ضرر و خسارت به موکل خود جلوگیری می کند. حضور وکیل در پرونده های طلاق توافقی باعث می شود روند این کار با سرعت بیشتری انجام شود و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود. همچنین در صورت وجود وکیل در پرونده از همان ابتدا می توان کاری کرد که در تمامی مراحل بدون نیاز به حضور زوجین کار به طور کامل انجام شود و حتی خطبه ی طلاق بدون حضور موکل ( خود فرد ) در دفترخانه طلاق، طلاق به ثبت برسد.

یکی دیگر از مهم‌ترین کارهایی که وکیل طلاق باید انجام دهد اخذ گواهی عدم سازش است. این گواهی در واقع به معنای عدم توافق و سازش در زندگی مشترک زوجین است و موقعی صادر می‌شود که مشاور خانواده ی بهزیستی که با دادگاه خانواده همکاری می کند، توافق پیدا کردن بین زوجین و ادامه ی زندگی را ناممکن بداند. این گواهی اجازه طلاق را به زوجین می‌دهد. این گواهی در زمانی صادر می‌شود که مرد بخواهد همسرش را طلاق دهد، یا  در طلاق توافقی که هر دو طرف به طلاق رضایت دارند اما باز هم نیاز به مراجعه به مشاور هست و برای دریافت این گواهی باید حتما از یک وکیل متخصص کمک بگیرید. چرا که مراحل دریافت آن چندان آسان نیست و برای اثبات عدم سازش باید مدارکی را به دادگاه ارائه دهید. مشاوره حقوقی در موسسات حقوقی و یا وکلا این امکان را فراهم کرده است تا بتوانید به سادگی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سوالاتتان را از وکیل مورد نظر خود بپرسید.

نکته ی مهم دیگر برای حضور وکیل در پرونده طلاق توافقی این است که برد در یک پرونده تنها به دلیل داشتن مدارک کافی نیست بلکه باید کسی باشد که با زبان حقوقی از شما دفاع کند. این مسئله حتی در پرونده‌های طلاق نیز اهمیت دارد. وکیل طلاق مهم‌ترین و موثرترین فردی است که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. یک وکیل حرفه‌ای اطلاعات حقوقی کاملی دارد از طرفی با جمع‌آوری مدارک و ارائه آن‌ها به دادگاه در نتیجه می‌تواند حضور موثری برای شما در دادگاه داشته باشد. شما به کمک یک وکیل کاربلد می‌توانید به موفقیت و برد برسید.

وکیل طلاق توافقی حرفه ای
Professional consensual divorce lawyer

چه کسانی باید وکیل طلاق توافقی بگیرند

به صورت کلی برای انجام کارهای حقوقی لزوم و اجباری بر گرفتن وکیل نمی باشد اما از ان جایی که اطلاعات ما و افراد عادی نسبت به مسائل حقوقی ناقص می باشد پس توصیه می شود که برای انجام کارها و امور حقوقی اعم از طلاق توافقی ، از یک وکیل متخصص و فعال در حوزه ی مربوطه راهنمایی و کمک لازم را دریافت کنید با توجه به مطالب گفته شده باید گفت که تمامی افراد نیاز به همراهی و همکاری یک وکیل خوب و حرفه ای طلاق توافقی دارند. البته مواردی هستند که تنها با وجود وکیل امکان پذیر می باشد مانند زمانی که ‌فرد حق طلاق را از سوی همسر خود دارد زیرا که در قانون استفاده از یک وکالت نامه تنها با وجود یک وکیل میسر می شود بنابراین زمانی که میخواهید طلاق توافقی را به واسطه ی وکالت نامه ی طلاق از سوی همسر خود به جریان بیندازید باید از وکیل طلاق توافقی کمک بگیرید در غیر این صورت طلاق از حالت توافقی خارج می شود و به شکل طلاق یک طرفه جریان می یابد.

از جمله اشخاصی که باید از وکیل طلاق استفاده کنند افراد خجالتی، با اعتماد به نفس پایین و غیره هستند زیرا گاه برخی از اشخاص ممکن است به دلیل سطح روابط عمومی پایین و یا حجب و حیا نتوانند در این مراحل از حقوق خود دفاع کنند پس لازم است که یک وکیل طلاق خوب آن‌ها را در گرفتن حق یاری کند. هنگامی‌که طرفین وکیل طلاق داشته باشند احتیاجی به حضور در مراحل دادرسی دادگاه نیست.

بیشتر اشخاصی که می خواهند اقدام به جدایی کنند به مراجع قضایی نرفته اند و با مراحل آن هم آشنایی ندارند پس بهتر است برای پیشبرد پرونده خودشان از وکیل طلاق کمک بگیرند. و یا امکان دارد دو طرف دعوا به خاطر شغل و منصب خود نخواهند در مراجع قضایی حضور داشته باشند پس در این صورت با استخدام وکیل طلاق اقدام به جدایی می کنند.

راه های انتخاب وکیل طلاق توافقی

خوشبختانه امروزه تعداد وکلا بسیار زیاد است و مراجعه به وکیل کار سختی نمی باشد اما برای سپردن پرونده های حقوقی ممکن است انتخاب یک وکیل متخصص و حاذق کمی دشوار باشد. امور تخصصی خانوادگی از پرونده‌های مهم دستگاه قضا به شمار می روند بنابراین اگر شما نیاز به یک وکیل طلاق توافقی دارید بایستی با شماره وکیل طلاق توافقی تماس گرفته و موضوعات و امور خانوادگی خود را با وکیل متخصص طلاق توافقی در میان بگذارید که بتوانید به بهترین نحو نتیجه لازم را از پرونده مطروحه بگیرید. برای انتخاب یک وکیل خوب راه های مختلف و متفاوتی وجود دارد که به برخی از ان ها اشاره خواهیم کرد:

 • اگر دوستان یا آشنایان شما قبلا در موضوع مرتبط با موضوع و مسئله ی حقوقی شما مانند طلاق توافقی به وکیل مراجعه کرده اند و از وکیل و نتیجه ی به دست امده و همچنین از روند پرونده ی خود رضایت دارند می توانید از ان ها بخواهید تا شما را با وکیل خود اشنا کنند و یا شماره ی وکیل ان ها را دریافت کنید و به وی مراج کنید.
 • راه دیگر انتخاب این است که شما خود با چند وکیل ملاقات کنید و مشکل حقوقی خود را با ان ها در میان بگذارید و مشاوره و راهنمایی لازم را از ان ها درخواست کنید، مسلما وکلا بهترین مشاوره ها را در اختیار مراجعین خود قرار می دهند که بعد از این ملاقات ها می توانید بر اساس مشاوره های دریافتی میزان تسلط و اطلاعات و اشراف وکیل ها را بر موضوع مد نظر بسنجید و بهترین را انتخاب کنید. البته باید گفت که این روش برخی معایب دارد که عبارتند از هزینه تراشی های حق المشاوره، طولانی شدن زمان ملاقات و از دست رفتن زمان که بهتر است راه حلی را انتخاب کنید که بیشترین مزیت ها را برای شما دارد.
 • راه دیگر انتخاب وکیل طلاق توافقی این است که شما از وکلای یک موسسه حقوقی معتبر و خوش نام کمم بگیرید زیرا موسسات حقوقی به دلیل حفظ اعتبار و ارزش خود بهترین وکلا را استخدام می کنند که می توانید به تخصص و کارآمد بودن ان ها اطمینان خاطر حاصل کنید.
 • راه دیگری که برای انتخاب وکیل وجود دارد جستجو در اینترنت است که با توجه به سابقه ی کاری وکلا می توانید تا حدودی به میزان اطلاعات و اشراف ان ها دیترسی یابید زیرا که هر چه سابقه ی کاری وکیل در انجام پرونده ها بیشتر باشد ، تسلط وی بر روی مسائل و موضوعات مرتبط بیشتر می شود و احتمال برد شما نیز در پرونده تان بیشتر خواهد شد.

وکیل طلاق توافقی باید علاوه بر داشتن اطلاعات و دانش حقوقی از مهارت های جانبی دیگری که در این موضوع مهم و تاثیر گذار است بهره مند باشد، اگر شما اشنایی با وکلا ندارید قطعا توصیه می کنیم که از موسسات حقوقی معتبر کمک بگیرید زیرا ان ها برای استخدام وکیل ها حداکثر وسواس و حساسیت خود را به کار می گیرند.

وکیل طلاق توافقی برای ایرانیان خارج از کشور

به دلایل بسیاری ممکن است افراد از کشور خود مهاجرت کرده و کشور دیگری را برای زندگی انتخاب کنند. بسیاری از ایرانیان نیز برای ادامه ی تحصیل، به علت شرایط شغلی و یا دیگر دلایل شخصی و مختلف از ایران به کشورهای دور و نزدیک مهاجرت کرده اند ، هنگامی که ان ها با مسائل و مشکلات حقوقی خانواده اعم از ازدواج، طلاق و غیره مواجه می شوند ، این سوال برایشان پیش می اید که حال باید مطابق قوانین کدام کشور عمل کنند؟ البته که قانون هر کشور باید توسط شهروندان ان رعایت شود اما در مورد مسائل اصلی این چنینی باید تابع مقررات و قوانین کشور خود باشند، پس ایرانیان خارج از کشور نیز برای ازدواج یا طلاق خود باید طبق قوانین ایران عمل نمایند و ان را به ثبت برسانند. به عنوان مثال اگر زن و مردی سال ها در خارج از کشور زندگی کرده اند و حال تصمیم به طلاق گرفته اند و طبق قوانین کشور محل زندگی و اقامت خود از یکدیگر جدا شده اند باید طبق قوانین ایران نیز مسئله ی طلاق خود را حل نمایند و ان را به ثبت برسانند تا از جنبه ی قانونی برخوردار باشد.

همان طور که می دانید امکان حضورهای طولانی مدت افراد مقیم خارج از کشور در ایران برای پیگیری کارهای قانونی وجود ندارد ، و اینکه با توجه به عدم شناخت و اگاهی از روند و پروسه ی طلاق در ایران این مدت نیز دو چندان می شود که امکان حضور در ایران نمی باشد به همین سبب داشتن یک وکیل طلاق توافقی برای افراد مقیم خارج از کشور بسیار موثر و مهم می باشد.

وکیل طلاق توافقی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور باید علاوه بر تخصص در حوزه ی خانواده و طلاق توافقی ، به نحوه ی ارائه ی وکالت ایرانیان مقیم خارج از کشور به وکیل داخلی نیز اشراف و اگاهی داشته باشد تا بتواند کارهای حقوقی را در مدت زمان کم و با هزینه ای کمتر و به درستی طی کند و پرونده را به انجام برساند.

شرایط کلی طلاق ایرانیان مقیم خارج از کشور به این صورت می باشد: اگر زوجین (زن و شوهر) هر دو مقیم خارج از کشور باشند طبق ماده 6 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، قوانین مربوط به احوال شخصیه از قبیل نکاح، طلاق و اهلیت اشخاص در مورد کلیه اتباع ایران ولو اینکه مقیم خارج باشند،مجری خواهدبود.پس از دادخواست طلاق در محاکم محل زندگی و اخذ حکم طلاق از سوی دادگاه مربوطه می توانند به یکی از مراکز اسلامی واقع در کشور محل اقامت صیغه طلاق را جاری کنند. سپس باید این طلاق را به تایید یکی از مقامات ایرانی در آن کشور برسانند. مقامات ایرانی شامل سفارت ایران، دفتر حفاظت از منافع و یا کنسولگری ایران در آن کشور است و در نهایت پس از تائید مقامات ایرانی، تائید وزارت امور خارجه نیز مورد نیاز است که البته این امر توسط خود زوجین و با حضور ان ها برای انجام تک تک این مراحل در ایران عملا امکان پذیر نمی باشد به همین سبب روش دیگری که معمولاً برخی از اشخاص در این خصوص اتخاذ می کنند بدین صورت است که یکی از زوجین که خارج از کشور است می‌تواند با مراجعه به یکی از سفارت خانه ها و یا کنسولگری های خارج از کشور، وکالت در طلاق رسمی تنظیم نماید و برای همسر یا یکی از اقوام و نزدیکان خود ارسال کرده و این شخص برای ایشان در ایران وکیل اختیار کند. در نهایت وکیل طلاق توافقی مراحل این نوع طلاق را طی می کند و پس از حکم عدم سازش در تمام جلسات مشاوره و داوری بجای موکل شرکت کرده و صیغه طلاق را جاری نماید.

با توجه به پیچیدگی های پروسه های اداری برای هر کدام از بخش های طلاق توافقی و اعطای وکالت به وکیل داخلی ، وکیل مورد نظر باید از سابقه و تجربه و اشراف بالایی برخوردار باشد تا کارها را تسهیل کند و به راحتی موکلین خود را به نتیجه ی دلخواه برساند.

درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

مدت زمان طلاق توافقی با وکیل

برای پاسخ به سوال اینکه مدت زمان انجام طلاق توافقی چقدر می باشد باید گفت که در حال حاضر در اکثر شعبات دادگاه های خانواده تهران روند و مدت زمان طی کردن مراحل  که شامل ثبت دادخواست  در دفاتر خدمات قضایی، تعیین شعبه و دادگاه، مراجعه به شعبه و صدور رأی گواهی عدم امکان سازش است را طی می کنند و عملکرد تقریبا یکسانی دارند ، اما باید گفت که علارغم این روند یکسان باز هم نمی توان مدت زمان معیینی را تعین کرد زیرا که جلسات مشاوره برای هر زوج متفاوت است ، از طرف دیگر عاملی که سبب تغییر در زمان پروسه ی پرونده و اخذ حکم طلاق می شود این است که هر دادگاه و شعبه ی دادگاه خانواده با توجه به پرونده های موجود در صف رسیدگی متفاوت هستند و بسته به شلوغی دادگاه ممکن است این روند طولانی مدت تر شود، به همین خاطر نمی توان زمان معینی را مشخص نمود اما نکته ای که مسلم است این است که این زمان با بهره مندی از وکیل طلاق توافقی کمتر از یک ماه به طول می انجامد و در صورتی که طلاق توافقی بدون وکیل انجام پذیرد، این مدت بین 3 الی 4 ماه زمان می برد.

این زمان در شهرهای مختلف کشور می تواند متفاوت باشد. با توجه به این موضوع باید گفت که گاها پیش می آید که انجام تمامی مراحل در برخی مناطق به چند هفته هم نمی کشد و شاید بهتر است در جواب اینکه مدت زمان انجام طلاق توافقی چقدر می باشد، گفت در کوتاه ترین زمان ممکن ، البته در صورت داشتن وکیل طلاق توافقی می توان گفت که مدت زمان اخذ حکم طلاق بسیار بسیار می تواند کاهش یابد به طوری که در برخی از موسسات و با وجود وکلای متبحر ، این مدت را به یک تا دو هفته ی کاری تقلیل می دهند.

وکیل متخصص طلاق توافقی

طلاق یکی از موارد مطرح و متداول در پرونده های کیفری خانواده است. متاسفانه امروزه شاهد گسترش تعداد پرونده های طلاق در کشور هستیم‌. یکی از  انواع طلاق، طلاق توافقی می باشد. ما در زمینه پیگیری پرونده های طلاق توافقی می توانیم از یک وکیل متخصص طلاق توافقی برای پیگیری پرونده استفاده کنیم. یک وکیل متخصص طلاق توافقی می تواند به خوبی پیگیر امور پرونده ما باشد تا نتیجه پرونده سریع تر به دست آید. پرونده های طلاق توافقی جز پرونده هایی هستند که برای پیگیری و نهایی شدن آن ها زمان تقریبا مناسبی لازم است، اما از آن جهت که وکیل متخصص طلاق توافقی به خوبی بر این حیطه تسلط دارد می تواند ابعاد مختلف پرونده را دقیق تر مورد بررسی قرار دهد و با انتخاب مسیری کوتاه پرونده را سریع به نتیجه برساند. همچینن در طی یک پرونده طلاق توافقی شما با استفاده از یک وکیل متخصص طلاق توافقی قادر خواهید بود تا از تمامی حقوق خودتان دفاع کنید و آن ها را کسب کنید. بنابراین با توجه به موارد گفته شده استفاده از وکیل متخصص در زمان و کسب نتیجه مطلوب پرونده بسیار تاثیر گذار است  و همچنین می تواند هزینه های شما را کاهش دهد.

نتیجه گیری

اگر زن و شوهر به صورت توافقی قصد طلاق گرفتن داشته باشند، می‌توانند از طریق سامانه درخواست خودشان را ثبت نمایند، اما طول مدت این روند ممکن است ماه‌ها باشد. بعضی از افراد فرصت کافی را برای این کار نداشته و می‌خواهند هر چه سریع‌تر این کار را انجام دهند. در این نوشته از سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در مورد عنوان وکیل طلاق توافقی صحبت کردیم و در این رابطه به بررسی موارد مختلفی از جمله: وکیل طلاق توافقی چه کمکی به شما می کند؟ بررسی ویژگی‌های وکیل طلاق توافقی، بررسی مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی، چرا برای طلاق توافقی وکیل نیاز است؟ بررسی مزایای استفاده از وکیل طلاق توافقی، بررسی مدارک لازم برای طلاق توافقی و … پرداختیم. امیدواریم که مطالب بیان شده برای شما مفید بوده باشد و از آنها به خوبی بهره مند شده باشید. شما می توانید در صورتی که در ارتباط با وکیل طلاق توافقی سوالات بیشتری دارید آن را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ شما را بدهیم. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وکیل طلاق توافقی و وکیل متخصص طلاق توافقی با شماره 09192329787 در تماس باشید تا همکاران ما شما را بهتر همراهی کنند.

حق الوکاله ی وکیل طلاق توافقی

هزینه های  طلاق توافقی به طور معمول شامل مواردی نظیر هزینه ثبت دادخواست، هزینه مشاوره خانواده در دادگاه هزینه آزمایش بارداری، هزینه طلاق در محضر و هزینه یا حق الوکاله وکیل می باشد با توجه به اینکه طلاق به صورت توافقی بوده، هزینه دادرسی در صورتی که دادخواست از سوی هر دو نفر ارائه داده شود این هزینه بین آن‌ها تقسیم خواهد شد. به صورت کلی هزینه پرونده طلاق توافقی به نسبت پرونده های حقوقی دیگر بسیار اندک می باشد.

پس از ثبت دادخواست  و تعیین شعبه دادگاه و با توجه به اینکه داوری از طلاق توافقی حذف گردیده و جای آن را مشاوره خانواده گرفته است، واحد مشاوره دادگاه نیز هزینه ای بابت حق مشاوره از زوجین دریافت می کند که این هزینه در شهرهای مختلف کشور و مجتمع های خانواده متفاوت می باشد، به همین دلیل هزینه های طلاق را هم نمی توان به طور معین مشخص نمود، حال هزینه ی حق الوکاله ی وکیل را بررسی می کنیم. حق الزحمه ی وکیل های متخصص در حوزه های مختلف حقوقی و کیفری متفاوت می باشد ، از طرفی حق الوکاله موضوعی توافقی و ما بین وکیل و موکل می باشد، با توجه به شهر محل زندگی، محل اقامت و دیگر عوامل ممکن است هزینه های حق الوکاله نیز متفاوت باشند که باید در وکالت نامه ی رسمی تنظیم شده ما بین وکیل و موکل ذکر شود .

برای حق الوکاله ی وکلا نیز مانند سایر امور صنفی هر ساله از سوی دادگستری و قوه قضاییه تعرفه ای برای حوزه های مختلف حقوقی و کیفری مصوب می شود که ان را می توان به نوعی حداقل حق الوکاله در نظر گرفت و در صورتی که حق الوکاله ی وکیل در وکالت نامه درج نشده باشد ، باید حق الزحمه ی وکیل را طبق تعرفه ی مضوبه ی سال جاری پرداخت کرد.

همان طور که گفته شد با وجود این که مسئله ی حق الوکاله امری توافقی می باشد می تواند از میزان تعرفه ی مصوبه مبلغی پایین تر و یا بالاتر باشد که در صورت توافق وکیل و موکل بر سر ان ، هیچ مشکل قانونی ندارد و با قانون تداخل ایجاد نمی کند.

تمام وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
All the lawyers of the Peace and Compromise Lawyers Group
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عباس اسدی
4 ماه قبل

سلام و عرض ادب برای طلاق توافقی حتما نیاز به وکیل هست؟