وکیل طلاق غیابی و یک طرفه

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه: گاهی اوقات در کشمکش‌های زندگی یک نفر دیگر توان ادامه زندگی مشترک را نداشته و قصد جدا شدن دارد. در قانون مدنی، در بحث انواع طلاق، نوعی از آن به نام طلاق غیابی است که به صورت یک طرفه انجام می‌شود. این نوع طلاق دارای شرایط و مراحل خاصی است که در این بخش قصد داریم به آن‌ها اشاره کنیم. اگر به دنبال یک وکیل طلاق غیابی و یک طرفه هستید، با مشاوره با کارشناسان و وکلای پایه یک دادگستری در گروه حقوقی دادورزان صلح و سازش می‌توانید در انواع زمینه‌های حقوقی پیش قدم شده و قدم در مسیر درست بگذارید. در ادامه با ما همراه باشد تا به شما اطلاعات مفیدی در خصوص طلاق غیابی و مراحل آن ارائه دهیم.

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.
ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای گروه دادورزان صلح و سازش انتخاب گردند.

تخصص و مهارت ها :
مسلط به رویه محاکم استان تهران
وکالت تخصصی در دعاوی کیفری و ملکی
تنظیم قرارداد های حقوقی
مشاوره حقوقی در دعاوی خانواده

شماره تماس وکیل خانم فاطمه میر 

9850 382 0912

معرفی وکیل طلاق غیابی و یک طرفه
Introduction of absentee and one-sided divorce lawyer
نشانی وکیل طلاق غیابی و یک طرفه
Absentee and unilateral divorce lawyer address

وجود یک وکیل پایه یک برای پرونده‌های طلاق می‌تواند بسیار مفید باشد، چرا که امروزه قوانین در حال تغییر بوده و دادگاه‌ها از ازدحام مردم پر شده‌اند. با وجود یک وکیل طلاق غیابی و یک طرفه می‌توانید با سرعت بیشتر اقدامات مربوط به طلاق را پیش ببرید. طول مدت این طلاق بستگی به عوامل مختلفی دارد، مثلا اینکه طلاق از جانب مرد یا زن باشد. در هر صورت وجود یک وکیل طلاق می‌تواند این مدت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، چرا که وی از مراحل قانونی و تبصره‌های قانون مدنی کاملا آگاه بوده و به راحتی می‌تواند پرونده شما را ماه‌ها جلوتر ببرد.

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل طلاق غیابی و یک طرفه
Legal consultation with the best absentee and unilateral divorce lawyer

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش

وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
Lawyers of Peace and Compromise Lawyers Group
وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
Lawyers of Peace and Compromise Lawyers Group
شماره تماس وکیل طلاق غیابی و یک طرفه
Absentee and one-way divorce lawyer contact number

شرایط طلاق غیابی از طرف زن چیست؟

قبل از هر چیزی بدانید که شرایط طلاق از جانب آقا و خانم بسیار متفاوت از یکدیگر می باشند. در قانون کشور ما، شرایط طلاق از طرف خانم سخت‌تر می باشد. به این معنی است که دلایل محدودتر و شرایط خاص ‌و ویژه تری برای وی تعیین شده‌است. در طلاق غیابی از جانب خانم، روال به حالتی می باشد که او در یک شرایط خاص می‌تواند اقدام به طلاق نماید. اگر که زن دارای وکالت از جانب آقا بوده باشد نیز می‌تواند بدون حضور او اقدام به طلاق نماید. به این مقصود لازم می باشد که در زمان عقد، شرطی مبتنی بر این مورد نوشته شده باشد. این موضوع مهم باید کاملاً مکتوب بوده باشد و توسط مرد نیز به امضاء رسیده باشد. به این ترتیب در حالتی که ابلاغیۀ طلاق شخصاً توسط مرد تحویل گرفته نشود یا لایحه‌ای از طرف او ارسال نشود، حکم طلاق غیابی صادر می شود.

وکیل طلاق غیابی و یک طرفه
Absentee and one-sided divorce lawyer

شرایط طلاق غیابی از طرف مرد چیست؟

لازم است بدانید که مرد می تواند با مراجعه کردن به دادگاه های مربوطه تقاضای طلاق همسرش را ثبت کند. در حالتی که خانم یا وکیل او در هیچ یک از مراحل رسیدگی کردن به دعوای طلاق در دادگاه حاضر نشده باشند و لایحه ای هم به دادگاه مربوطه ارائه نکرده باشند و اخطاریه دادگاه به طور واقعی به زن ابلاغ نشده باشد، حکم طلاقی که دادگاه صادر خواهد کرد، طلاق غیابی می باشد. پس بنابراین طلاق غیابی از جانب مرد به طلاقی می گویند که زن در مراحل دادرسی حضور نداشته است و حکم طلاق بر علیه خانم صادر خواهد شد. حتی طلاق غیابی از همسر خارجی توسط مرد نیز امکان پذیر می باشد. مطابق با قانون آیین دادرسی مدنی، حکم طلاق غیابی از طرف مرد ظرف مهلت بیست روز قابل واخواهی از سوی زن خواهد بود. البته طلاق غیابی از طرف مرد منوط به رعایت کردن شرایطی نیز می باشد. همان طور که اشاره شد، طلاق غیابی از جانب شوهر تنها با رعایت کردن شرایط مقرر شده در قانون امکان پذیر می باشد. به این حالت که مرد باید ابتدا حقوق مالی زن را به او پرداخت کند و سپس در مرحله بعدی اقدام به طلاق زن نماید. این مسئله باعث خواهد شد که تا حقوق بانوان بعد از طلاق ضایع نشود. من جمله مهم ترین حقوق مالی زنان پس از طلاق، مهریه می باشد که مرد باید ترتیب پرداخت آن را فراهم نماید. افزون بر این، در حالتی که زن شرایط دریافت اجرت المثل ایام زندگی زناشویی و تنصیف اموال و دارایی های شوهر را نیز داشته باشد ، مرد موظف به پرداخت آن ها به خانم می باشد.

ویژگی های بهترین وکیل  طلاق غیابی و یک طرفه

طلاق می تواند یک فرآیند دشوار باشد و فرد متقاضی از نظر عاطفی تحت فشار قرار گیرد. هنگامی که در جریان درخواست طلاق قرار دارید، به وکیلی نیاز دارید که بتواند به شما کمک کند تا در سیستم حقوقی حرکت کنید و از منافع شما محافظت کند. اما یک وکیل طلاق یک طرفه و غیابی خوب کیست؟ در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی بهترین وکیل طلاق غیابی و یک طرفه وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید و توجه کافی را در این زمینه داشته باشید:

  1. تجربه

یک وکیل طلاق غیابی و یک طرفه با تجربه، درک عمیقی از سیستم حقوقی و پیچیدگی های پرونده های طلاق خواهد داشت. آنها بسیاری از پرونده ها را مانند پرونده شما رسیدگی کرده اند و می دانند که چگونه روند قانونی را طی کنند تا بهترین نتیجه ممکن را برای شما به دست آورند. از این رو به دنبال وکیل با سالها تجربه در زمینه طلاق باشید.

       2. مهارت های ارتباطی

وکیل شما باید بتواند به طور واضح و موثر با شما ارتباط برقرار کند. آنها باید بتوانند مفاهیم پیچیده حقوقی را به گونه ای توضیح دهند که شما بتوانید آن را درک کنید و شما را در جریان پیشرفت پرونده خود قرار دهند. یک وکیل خوب طلاق غیابی و یک طرفه به نگرانی های شما گوش می دهد و بی درنگ به سوالات شما پاسخ می دهد.

  1. همدم بودن و همراه بودن وکیل

طلاق می تواند یک فرآیند احساسی باشد و شما به یک وکیل نیاز دارید که درک کند که در حال عبور از این مرحله سخت در زندگی خود هستید. بهترین وکلا دلسوز و فهمیده خواهند بود و برای به حداقل رساندن استرس و اضطراب شما تلاش خواهند کرد.

  1. توجه به جزئیات

پرونده های طلاق می تواند شامل بسیاری از اسناد و مدارک قانونی باشد. بهترین وکیل طلاق غیابی و یک طرفه باید دقیق باشد و مطمئن شود که تمام مدارک لازم مرتب است و چیزی نادیده گرفته نمی شود.

  1. قاطع بودن

در طلاق یک طرفه، وکیل شما باید در مبارزه برای حقوق شما و حفظ منافع شما قاطع و پیگیر باشد. آنها باید در صورت لزوم مایل به مراجعه به دادگاه باشند و باید آماده مبارزه سخت برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن باشند.

  1. در دسترس بودن

پرونده های طلاق می توانند به سرعت پیش روند و شما به وکیلی نیاز دارید که در صورت نیاز در دسترس باشد. وکیل شما باید پاسخگوی تماس های شما باشد و در صورت لزوم بتواند با شما ملاقات کند.

به طور خلاصه بهترین وکیل طلاق غیابی و یک طرفه دارای مجموعه از ویژگی ها نظیر: باتجربه بودن، دارای قدرت ارتباط برقرار خوب و سازنده، دلسوز و همراه بودن، جزئیات مدار بودن، پیگیر و قاطع بودن و در دسترس بودن است. اگر در حال طلاق هستید، وقت بگذارید و وکیلی پیدا کنید که این ویژگی های کلیدی را داشته باشد. آنها به شما کمک می کنند تا در سیستم حقوقی حرکت کنید و بهترین نتیجه ممکن را به دست آورید.

طلاق غیابی چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت طلاق بر دو نوع غیابی یا یک طرفه و یا توافقی است. در بحث طلاق غیابی و یا یک طرفه، طرفین باید با حضور در دادگاه و ارائه دلایل خود برای طلاق، منتظر رای دادگاه باشند. برای اینکه این بحث را بهتر درک کنید، در نظر بگیرید که حکم غیابی در حالتی داده می‌شود که آقا و یا خانم دادخواستی را تنظیم کرده باشد و طرف مقابل این ابلاغیه را تحویل نگیرد، پس از آن حکم طلاق غیابی صادر شده و فرد به مدت 20 روز فرصت دارد تا رسیدگی مجدد را به دادگاه اعلام کند. به طور کلی طلاق غیابی بر دو دسته است که در ادامه به توضیح مختصری از این 2 دسته پرداخته‌ایم:

طلاق غیابی از طرف آقا

بر اساس قانون مدنی ماده 1133، حق طلاق با مرد بوده است. بنابراین اگر مردی درخواست طلاق کند، زن چه در دادگاه حضور داشته باشد و چه حضور نداشته باشد، رای طلاق برای وی صادر خواهد شد. اگر زن در حالت دوم در دادگاه حاضر نشود، طلاق غیابی بوده و در مهلت قانونی، رای دادگاه صادر خواهد شد. در این صورت مرد باید حقوق زن را اعم از مهریه و نفقه پرداخت نموده و در صورت عدم توانایی برای پرداخت، مهریه زن را تقسیط نموده و باید پرداخت نماید.

طلاق غیابی از جانب زن

چنانچه زنی به صورت غیابی درخواست طلاق بدهد و مدرک محکمه پسندی نیز ارائه دهد، در صورت غیبت مرد، اخطاریه برای وی صادر خواهد شد و در صورت عدم حضور وی، دادگاه رای طلاق غیابی را صادر خواهد کرد. یکی از دلایلی که زوجه می‌تواند درخواست طلاق غیابی دهد، مفقودالاثر شدن زوج به مدت 4 سال تمام است. همچنین، اگر زن وکالت طلاق را از مرد داشته باشد می‌تواند بدون حضور او، درخواست طلاق دهد و مراحل طلاق را طی کند.

مراحل طلاق غیابی چیست؟

مطابق با گفته کارشناسان رسمی دادگستری، هر وقت که مرد مجهول المکان شده باشد، زن می‌ تواند که طلاق غیابی بگیرد و از مردش جدا بشود. البته برای تایید شدن مجهول المکان بودن شوهر، زن باید در دادخواست دادگاه نشانی حضور همسرش را مشخص نماید. در حالتی که مرد شناسایی توسط دادگاه نشود، از طریق روزنامه کثیرالانتشار آگهی به چاپ می رسد تا اشخاصی که اگر اطلاعاتی از شخص مورد نظر دارند، به دادگاه آمده و اطلاعاتی ارائه بدهند. لازم به ذکر می باشد که شخص خواهان موفق به یافتن نشانی خوانده نشود، دادگاه دستور می دهد تا در روزنامه کثیرالانتشار با هزینه خواهان آگهی منتشر شود. تاریخ انتشار آن نباید کمتر از یک ماه بوده باشد.

بعد از مراحل ذکر شده به خوانده ابلاغ قانونی ارائه خواهد شد که تا در دادگاه طلاق حضور پیدا کند. اگر بعد از این مرحله دو بار اخطاری صورت بگیرد و اتفاقی رخ ندهد، قاضی می‌تواند که رای طلاق را صادر نموده و در طرف دیگر یکی از طرفین همچنان در دادگاه حضور نیابند، قاضی نماینده ‌ای را معرفی نموده تا صیغه طلاق را جاری کند. همچنین باید توجه کنید که در حالت اتفاق این ماجرا برای زن، یعنی این که زن مجهول المکان بوده باشد، مرد قادر می باشد که تا زن را به صورت غیابی طلاق بدهد. به نوعی در طلاق غیابی هر دو طرف در حالت اثبات، طلاق را می‌توانند به اجرا درآورند. در شرایط معمولی مرد به راحتی می‌تواند که طلاق دهد اما زن باید دلایلی را داشته باشد. گذشته از آن اگر خانم نشانی واهی را برای مرد به دادگاه بدهد، مرد می‌تواند که در زمینه طلاق شکل گرفته، واخواهی نماید. لازم ذکر می باشد که این مسائل برای زوجین ساکن خارج از کشور به طوری می باشد که اگر زن در خارج کشور باشد و مرد هم مجهول المکان محسوب بشود، زن با به کارگیری وکیل ایرانی، طلاق غیابی را در ایران انجام می دهد.

نقش وکیل در طلاق غیابی چیست؟

بعد از صورت گرفتن طلاق غیابی و سپری شدن زمان عده، زن در حالت باکره بودن بدون اجازه پدر یا جد پدری قادر می باشد تا ازدواج مجدد و دوباره ای را داشته باشد و به عقد شخص دیگری درآید. پس بنابراین ازدواج مجدد و دوباره به سادگی انجام می گیرد و نیازی به اجازه اشخاصی نمی باشد و زن باکره می‌تواند به سادگی دوباره ازدواجی را داشته باشد. طلاق انواع مختلفی دارد و طلاق غیابی یکی از چندین راه و روش طلاق بوده است که در قانون به آن اشاره شده است. طلاقی است که بدون حضور یکی از زوجین انجام می ‌گیرد. البته برای رای طلاق غیابی باید که محرض گردد که یکی از طرفین غایب می باشد و باید طلاق به طور غیابی انجام بگیرد. قبل تر نیز توضیح داده شده است که در بعضی از موارد قابل مشاهده می باشد که یکی از طرفین زوج مجهول المکان شده و بر اساس ماده 1103 قانون مدنی، زن و مرد باید با یکدیگر حسن معاشرت داشته باشند و در جای دیگر بر اساس ماده 1106 مرد باید نفقه‌ای به همسرش پرداخت نماید.

مدراک لازم طلاق غیابی

به صورت کلی مدارک لازم ثبت کردن طلاق غیابی در محضر، همان مدارک ثبت طلاق از جانب مرد یا زن و یا طلاق توافقی است و در این زمینه تفاوتی وجود نخواهد داشت. لذا من جمله مهم ترین مدارک لازم برای ثبت کردن طلاق غیابی در دفترخانه می توان به مورد های زیر اشاره کرد:

مدارک هویتی زوجین مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه تعداد مورد نیاز کپی از آن ها. حکم طلاق غیابی که توسط دادگاه صادر شده، چه به طور گواهی عدم سازش بوده و یا چه به حالت حکم طلاق بوده باشد برای ثبت طلاق غیابی در محضر الزامی می باشد. ارائه دادن اصل سند ازدواج و یا حتی رونوشت آن برای ثبت کردن طلاق غیابی الزامی و ضروری می باشد و در حالت مفقود شدن سند ازدواج می توان به دفترخانه ای که عقد را ثبت نموده است مراجعه کرد و رونوشت آن را دریافت نمود. ارائه کردن گواهی عدم بارداری برای زوجه یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای ثبت کردن طلاق غیابی می باشد. من جمله مواردی که برای ثبت نمودن طلاق غیابی در دفترخانه الزامی و ضروری و واجب می باشد، معرفی کردن دو نفر شاهد عادل است که اگر طرفین شاهدی له جهت معرفی نداشته باشند، می توانند از دفتردار تقاضای معرفی کردن شاهد با پرداخت هزینه کنند.

طلاق غیابی چه مدت طول می کشد؟

همان طور که متوجه شده اید طلاق از جانب خانم بسیار سخت و پیچیده و زمان بر می باشد به این دلیل که بر اساس قانون و شرع حق طلاق با مرد است. در مورد این که طلاق غیابی از جانب زن چقدر طول می کشد نمی توان زمان دقیقی را مشخص و بیان نمود. با توجه داشتن به اینکه این چنین طلاقی از طرف زن مطرح خواهد شد و مرد می تواند نسبت به آن اعتراض داشته باشد، روند این چنین طلاق هایی طولانی تر از دیگر انواع آن است. چون که پس از صادر شدن حکم ابتدایی از طرف دادگاه بدوی مرد می تواند که تا بیست روز نسبت به آن حکم در دادگاه تجدید نظر استان تجدید نظرخواهی کند و اگر حکم طلاق به طور غیابی صادر شده باشد مدت واخواهی هم نیز به آن افزوده خواهد شد. بهتر است توجه کنید که حتی در حالت حکم از دادگاه تجدید نظر امکان انواع فرجام خواهی از دیوان عالی کشور وجود خواهد داشت که مهلت آن بیست روز است. در خوشبینانه ترین حالت معمولا این چنین طلاق هایی در طول مدت یکسال جاری خواهد شد. اما اگر مرد مفقود الاثر بوده باشد مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید. چرا که در این حالت دادگاه در سه نوبت آگهی منتشر می نماید و پس از گذشت یک سال از تاریخ اولین آگهی اگر از مرد خبری نشد حکم به موت فرضی می دهد و زن باید در این صورت عده وفات نگه بدارد.

در مورد پیگیری فرایند طلاق غیابی توسط وکیل بیشتر بدانید!

طلاق می تواند فرآیندی پیچیده و احساسی باشد و زمانی که یکی از طرفین یا هر دو نتوانند شخصاً در دادگاه حضور یابند، می تواند چالش برانگیزتر شود. در چنین مواردی ممکن است نیاز به پیگیری طلاق غیابی توسط وکیل طلاق غیابی باشد. زمانی که پرونده طلاق به صورت غیابی انجام می شود، به این معنی است که یکی از طرفین یا هر دو به صورت فیزیکی در دادگاه حضور ندارند. این ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، مانند زندگی یکی از طرفین در شهر یا کشور دیگری یا ناتوانی در شرکت به دلیل بیماری یا شرایط دیگر.

در چنین مواردی، داشتن وکیلی که بتواند طرف غایب را نمایندگی کند و تضمین کند که منافع آنها در طول فرآیند طلاق حفظ می شود، ضروری است. وکیل طلاق غیابی از نزدیک با دادگاه و وکیل طرف مقابل همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که تمام اسناد و مدارک لازم بایگانی شده است و پرونده تا حد امکان بدون مشکل پیش می رود. یکی از مزایای کلیدی داشتن وکیل طلاق غیابی برای پیگیری فرآیند طلاق به صورت غیابی این است که می تواند به کاهش استرس و بار عاطفی طرف غایب کمک کند. طلاق در حال حاضر یک فرآیند دشوار است و حضور در دادگاه می تواند آن را چالش برانگیزتر کند. با داشتن یک وکیل، طرف غایب می تواند بر ادامه زندگی خود و مقابله با پیامدهای عاطفی طلاق تمرکز کند.

یکی دیگر از مزایای پیگیری غیر حضوری فرآیند طلاق توسط وکیل این است که می تواند به حل و فصل هر چه سریعتر و موثر پرونده کمک کند. یک وکیل با تجربه طلاق غیابی در رسیدگی به پرونده های طلاق می تواند به ساده سازی فرآیند کمک کند و اطمینان حاصل کند که تمام اقدامات لازم برای رسیدن به یک راه حل منصفانه و منصفانه برای هر دو طرف انجام می شود. در پایان، اگر در شرایطی قرار گرفتید که نمی توانید شخصاً در دادگاه طلاق شرکت کنید، داشتن وکیلی که بتواند این روند را به صورت غیابی پیگیری کند، ضروری است. چنین موردی می تواند به کاهش استرس و بار عاطفی فرد غایب کمک کند و وکیل باید اطمینان حاصل کند که از منافع شما به خوبی محافظت می شود و کمک می کند تا پرونده تا حد امکان سریع حل شود و به نتیجه پایانی خود برسد.

طلاق غیابی در خارج از کشور چگونه می باشد؟

در حالتی که خانم در خارج از کشور حضور داشته باشد و او ادعا داشته باشد که همسرش مدت زمان زیادی می باشد که مکان معلومی ندارد و او نمی تواند او را پیدا نماید باید در ایران یک وکیل بگیرد و مراحل مربوطه به طلاق غیابی را پیگیری نماید. اگر مرد خانمش را طلاق بدهد و در دوران عده دوباره پشمان بشود و قصد داشته باشد که دوباره برگردد این طلاق از نوع رجعی می باشد و دیگر حکم طلاق باطل می باشد و شوهر می تواند به زن خود بازگردد. وقتی که از طلاق رجعی صحبت و بحث می کنیم منظورمان نوعی از طلاق می باشد که پس از این که زن از مرد طلاق گرفت مرد می تواند که بدون این که دوباره با همسر خویش ازدواج نماید به او در زمان عده وی برگردد. در ضمن زنا با خانمی که در عده طلاق رجعی می باشد، مانند آن می باشد که زنا با زن شوهر دار شکل گرفته است و باعث خواهد شد دو نفر به طور ابدی به هم حرام بشوند. در مدت زمان عده طلاق رجعی حق و حقوق زوج باید بر اساس ماهیت طلاق بوده باشد و به حکم قانون باقی بماند. زن می تواند که در این مدت زمان از مرد نفقه هم دریافت کند و اگر یکی از آن ها فوت نماید همسر از او ارث هم می برد.

اعتراض به حکم طلاق غیابی

شیوه و روش اعتراض کردن به حکم طلاق غیابی، با استفاده از یکی از روش های مورد پیش بینی قانون گذار، یعنی، واخواهی، فرجام خواهی، تجدیدنظر خواهی و اعاده دادرسی قابل انجام خواهد بود و ثبت کردن دادخواست این اعتراض و ارسال آن به مرجع صالح، باید، در مهلت و مدت زمان مقرر و تعیین شده که برای اشخاص ساکن ایران، 20 روز و برای اشخاص ساکن خارج از ایران، 2 ماه از تاریخ ابلاغ رای خواهد بود انجام شود و این امر از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، بعد از ارائه مدارک لازم، نظیر اصل رای مورد اعتراض و پرداخت هزینه دادرسی، صورت خواهد گرفت.

حقوق زوجه در طلاق غیابی

قابل بیان می باشد که اگر مدت زمان غایب بودن مرد از شش ماه عبور کرده باشد، امکان این مسئله فراهم خواهد شد که درخواست مهریه زوجه توسط تو به دادسرا خانواده اعلام گردد. در این صورت، در حالتی که بعد از اجرا طلاق به کمک وکیل طلاق غیابی و اجرا شدن قسط بندی مهریه، زوجین دوباره ازدواج نمایند، باز هم این امکان برای زوجه وجود دارد که مابقی اقساط مهریه را دریافت نماید.

مصادیق عسر و حرج در طلاق غیابی چیست؟

در مادی ۱۱۳۰ قانون مدنی قید شده است که اگر دوام زوجیت، باعث عسر و حرج طرفین شود. زن می ‌تواند به دادگاه مراجعه کند و اقدام به تقاضای طلاق کند. اگر عسر و حرج قید شده در دادگاه ثابت بشود، قاضی می ‌تواند که زوج را مجبور به طلاق سازد. اما اگر اجباری در کار نبوده باشد، زوجه به اذن حاکم طلاق داده می شود. در حالتی که هر کدام از موارد زیر در دادگاه محرز بشوند، مصادیقی از عسر و حرج به حساب می آیند. بهتر است بدانید که اگر مرد، زندگی خانوادگی را به مدت حداقل ۶ ماه متوالی یا ۹ ماه متناوب در طول یک سال ترک نموده و عذر موجه برایش نداشته باشد. اگر یکی از زوجین مبتلا به اعتیاد مواد مخدر یا مشروبات الکلی بوده باشد. در این حالت، ایجاد خلل در زندگی خانوادگی و امتناع مرد برای ترک، مصداقی از عسر و حرج محسوب می شود. اگر مرد به تعهدات خویش عمل نکرده باشد و یا بعد از ترک، دوباره به مصرف مواد روی بیاورد بر اساس درخواست زوجه طلاق انجام خواهد شد. اگر مرد به حبس ۵ سال یا بیشتر محکوم بشود. هر نوع از ضرب و شتم و سوء رفتار مستمر که با توجه به وضعیت زوج قابل تحمل نبوده باشد.

نکاتی دیگر که باید در مورد عسر و حرج  را بدانیم

منظور از عسر و حرج، ایجاد شدن وضعیتی می باشد که ادامۀ زندگی را با مشقت همراه نموده و تحمل آن مشکل باشد. با استناد حردن به این ماده قانونی، خانم می‌ تواند که با اثبات کردن عسر و حرج اقدام به طلاق نماید و اگر آقا ابلاغیه را دریافت نکند یا حتی لایحه ارسال نشود، طلاق به شکل غیابی صادر می شود. به غیر از آنچه مطرح شد، دادگاه با محرز و آشکار شدن زندگی تحمل ناپذیر و پرمشقت زن می ‌تواند که حکم طلاق را برای او صادر نماید. هرچند که امکان دارد که بعضی از قضات، سیلقه‌ای عمل نمایند. به عنوان نمونه ممکن می باشد که یک قاضی خیلی زود به نتیجۀ حتمی طلاق برسد. حال آنکه قاضی دیگر، رأی مخالف برای همان شرایط صادر کند.

مفهوم رای غیابی در طلاق غیابی چیست؟

لازم به ذکر است که حکم غیابی، به شرایطی می گویند که آقا یا خانم اقدام به تنظیم دادخواست مورد نظر خواهند کرد. اگر این دادخواست به دست طرف مقابل نرسیده باشد و در عین حال وی از طرف دادگاه محکوم نیز شده باشد، دادگاه حکم غیابی را صادر خواهد نمود. این حکم به مدت بیست روز قابل بررسی و رسیدگی مجدد و دوباره می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با وکیل پایه یک دادگستری تماس بگیرید.

وکیل متخصص طلاق غیابی و یک طرفه

طلاق دارای انواع گوناگونی می باشد، یکی از این انواع طلاق، طلاق غیابی و یک طرفه به حساب می آید. پرونده های طلاق غیابی و یک طرفه با توجه به حالت خاصی که دارند نیاز دارد تا شما برای بهتر پیش رفتن پرونده از یک وکیل متخصص طلاق غیابی و یک طرفه استفاده کنید. وکیل متخصص طلاق غیابی و یک طرفه با توجه به تخصص و تجربه ای که در اینگونه پرونده ها دارد بهتر می داند تا درخواست شما را چگونه مطرح و از آن دفاع کند تا پرونده سریع تر به نتیحه دلخواه برسد. طلاق جز پرونده های کیفری خانواده به حساب می آید و دارای جزئیات مربوط به خودش می باشد. یک وکیل با تجربه و حرفه ای با بررسی دقیقی که بر پرونده شما دارد سریع ترین مسیر را به منظور پیگیری پرونده انتخاب می کند و مدارک لازم را برای ارائه به دادگاه آماده می کند و برای کسب نتیجه مطلوب شما، در جریان پرونده به خوبی همراهیتان خواهد کرد. یکی از دیگر کمک های مهمی که وکیل متخصص طلاق غیابی و یک طرفه می تواند به شما بکند این است که با توجه به بررسی هایی که بر روی پرونده شما انجام می دهد شما را به خوبی توجیح و مشاوره دهد. این موضوع باعث خواهد شد تا شما هم نیز درک مناسبی از ابعاد حقوقی پرونده خود پیدا کنید. استفاده از یک وکیل متخصص طلاق غیابی و یک طرفه هزینه های شما را برای پیگیری پرونده کاهش خواهد داد، زیرا این وکیل با توجه به تخصصش سریع ترین روش ها را برای پیگیری پرونده شما در نظر خواهد گرفت و کار شما در مدت زمان کمتری انجام خواهد شد و خیلی از هزینه های اضافی صورت نخواهد گرفت.

نتیجه گیری

بسیاری از افراد ممکن است قصد داشته باشند به صورت یک طرفه دادخواست طلاق دهند. در مواردی که یک طرف راضی به طلاق نیست و طرف دوم ادله مورد نیاز برای طلاق را دارد، می‌توان از طلاق غیابی یا یک طرفه استفاده نمود. در این مورد بستگی به اینکه مرد دادخواست بدهد یا زن، شرایط متفاوت است. به عنوان مثال، طلاق غیابی از سمت مرد، بسیار راحت‌تر انجام خواهد شد، چرا که مرد هر زمان که بخواهد می‌تواند درخواست طلاق کند. در این مطلب شما را با طلاق غیابی و مراحل آن آشنا کردیم. پس از مطالعه این مطلب دانستید که حضور یک وکیل طلاق غیابی و یک طرفه تا چه میزان می‌تواند در پیگیری پرونده شما مفید واقع شود.

چنانچه درگیر پرونده طلاق هستید و یا قصد اقدام به آن را دارید، کافیست با مشاورین گروه دادورزان صلح و سازش مشورت نمایید. کارشناسان ما تیمی مجرب از وکلای پایه یک دادگستری هستند که می‌توانند در تمام زمینه‌های حقوقی شما را یاری دهند. در این نوشته سعی کردیم تا بررسی کاملی بر موضوع طلاق غیابی داشته باشیم، اما اگر هنوز در این رابطه برای شما سوالی وجود دارد می توانید آن را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم، همچنین اگر نیاز به کسب مشاوره حقوقی دارید می توانید با شماره 09192329787 در تماس باشید تا همکاران ما شما را به خوبی راهنمایی کنند. امیدواریم مطالب بیان شده در این نوشته برای شما مفید بوده باشد و پاسخ سوالات خود را دریافت کرده

تمام وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
All the lawyers of the Peace and Compromise Lawyers Group
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهری
4 ماه قبل

وکیل خوبی هستن