وکیل در تهران وکیل در تهران

وکیل طلاق یک طرفه در تهران

در حقیقت طلاق یک طرفه به آن نوع از طلاق گفته می شود که برخلاف طلاق توافقی که زوجین به صورت مشترک به این توافق می رسند که به زندگی مشترک خاتمه دهند و‌در مورد مسائل مالی و غیر مالی ناشی از نکاح به توافق می رسند که در حقیقت در این نوع از طلاق ( توافقی ) زوجین به صورت مشترک درخواست طلاق می‌ دهند. ولی در طلاق یک طرفه یکی از زوجین خواهان و‌خواستار طلاق می باشد و خود مستقیما بدون حضور و ‌موافقت طرف دیگر درخواست طلاق را به استناد دلایل و مستندات خود داده و در این‌نوع طلاق قاضی مربوطه دلایل و مستندات مربوطه را بررسی و در صورتی که آن را موجه بداند اقدام به صدور رای طلاق می نماید. برای مشاوره با وکیل در تهران تماس بگیرید.

شماره وکیل در تهران

وکیل طلاق یک طرفه باسابقه در تهران

طلاق یکی از راه کار های قانون گذار برای پایان دادن به زندگی مشترکیست که زن یا شوهر دیگر نمی خواهد به هر دلیلی آن را ادامه دهند. در جاییکه یکی از طرفین مایل به جداییست در اینجا اقدام به طلاق یک طرفه می کند. همانطور که می دانید طلاق یک امر تشریفاتی است و باید حتما از طریق دادگاه حکم به طلاق صادر شود.

وکیل طلاق یک طرفه متخصص در تهران

داشتن خانواده سالم امری ضروری است چرا که به حفظ همه جانبه جامعه و افراد کمک می کند. یکی از موارد پیش بینی نشده خانواده طلاق است. آمارهای جهانی روند رو به رشدی را در این زمینه نشان می دهند. در ایران هم با وجود نهادهای اجتماعی و خدمات فرهنگی متاسفانه شاهد سیر صعودی طلاق هستیم. طلاق صدمات روحی و روانی هم به زوجین و هم خانواده های دو طرف وارد می آورد و از جمله معضلاتی هست که در پی آن مسائل دیگری را هم با خود دارد.

درخواست مشاورهه

بهترین وکیل طلاق یک طرفه در تهران

طلاق یک طرفه آن نوع از طلاق است که در آن فقط زن و یا مرد خواستار طلاق می باشند و طرف دیگر به هردلیلی قصد انجام طلاق ندارد. زمانی که هر یک از زوجین بخواهند به صورت یک طرفه از همسر خود جدا شوند، بایستی اقدام به طرح دادخواست طلاق به دادگاه بکنند. با توجه به شرایط ذکر شده در قانون، می توان برداشت کرد که وکیل طلاق یک طرفه ضوابط و مراحل قانونی بسیار متفاوتی نسبت به وکیل طلاق توافقی دارد،

عسر و حرج زوجه

مواقعی که عسر و حرج زوجه مطرح شود که و زندگی برای زن با سختی و مشقت همراه باشد. در این شرایط، زن می‌تواند به طور یک طرفه از مرد طلاق بگیرد و دادگاه به درخواست طلاق از طرف زن رسیدگی می‌کند.

از جمله موارد شامل عسر و حرج می‌توان به محکومیت قطعی زوج به حبس بیشتر از 5 سال زندان یا اعتیاد زوج به یکی از انواع مواد مخدر یا مشروبات الکلی اشاره کرد.

طلاق در قانون ایران

با توجه به قانون مدنی طلاق را این گونه می توان تعریف نمود، طلاق ایقاعی است که از سوی مرد یا نماینده او واقع می شود. حتی در مواردی که طلاق بر اساس توافق زوجین صورت می‌گیرد، باید آن را یک عمل حقوقی یک جانبه به شمار آورد. زیرا توافق زوجین که شرط یا انگیزه طلاق می‌باشد با خود طلاق متفاوت است و طلاق یعنی آخرین عملی که با اجرای صیغه طلاق تحقق می‌یابد. رابطه نکاح را منحل می‌سازد، در هر حال یک عمل حقوقی یک جانبه است و ناشی از اراده طرفین نمی‌ باشد.

لزوم وجود گواهی عدم امکان سازش برای طلاق از سمت مرد

لزوم اجازه دادگاه یا همان گواهی عدم امکان سازش برای طلاق یک طرفه به اراده ی مرد برای حفظ بنیان خانواده و حمایت از آن و تلاش برای تدوام و ادامه‌ی آن است. از همین رو قانون در راه مصلحت اجتماع می‌تواند متصدیان دفاتر طلاق را از اقدام به طلاق، تا وقتی که محکمه عدم موفقیت خود را در ایجاد صلح و سازش میان زوجین به اطلاع آن‌ها نرسانده است منع کند. محاکم کوشش خود را در ایجاد صلح و سازش میان زوجین به عمل می‌آورند و فقط هنگامی که بر محکمه ثابت شد که واقعا امکان صلح و سازش میان زوجین وجود ندارد گواهی عدم امکان سازش را صادر می‌کند.

درخواست مشاورهه

شرایط طلاق یک طرفه از طرف مرد و زن چگونه است 

طبق نص صریح ماده ۱۱۳۳ قانون‌مدنی که البته ماده مذکور از شرع ما گرفته شده مرد هر زمانیکه بخواهد می‌تواند زوجه دائمی خود را طلاق دهد. از آن جایی که در اکثر مواقع مرد حق طلاق دارد شرایط طلاق یک طرفه از طرف مرد در تهران خیلی هم سخت و پیچیده نیست . اما مراحل طلاق یک طرفه از طرف زن پیچیده تر است و زن باید چندین شرط ضمن عقد را ثابت کند . برای مثال باید از مدت ترک خانه توسط مرد ۴ سال گذشته باشد و یا این که مرد معتاد باشد. اگر همسر زن در زندان هم باشد او می تواند به صورت یک طرفه طلاق بگیرد. همچنین مطابق ماده 1129 قانون مدنی، در صورتی که مرد توانایی پرداخت نفقه را نداشته باشد یا اینکه از پرداخت نفقه خودداری کند، زن می‌تواند به صورت یک طرفه از مرد طلاق بگیرد.

وکیل طلاق یک طرفه در تهران

درخواست مشاورهه

تشریح طلاق یک طرفه از طرف زن

زن به جهت ثبت دادخواست طلاق در ابتدا باید به دفتر خدمات قضایی مراجعه کند، در این مرحله بعد از ثبت دادخواست طلاق از طرف زن پرونده به دادگاه محل سکونت زن ارجاع داده می شود. شعبه دادگاه مربوطه نیز بعد  از ارجاع پرونده با توجه به کثرت یا قلت پرونده ها جهت حضور زوجین روز معینی را به عنوان جلسه دادگاه مشخص و اعلام می نماید و در جلسه دادگاه بعد از حضور طرفین و استماع دفاعیات زوجین مبادرت به صدور رای می نماید.

وکیل طلاق یک طرفه در تهران

شرایط مهریه در طلاق از طرف زن

با توجه به این موضوع که مهریه حق مالی می باشد و مشروط نمی باشد و به محض وقوع عقد زن مالک مهر می شود، فرقی ندارد که درخواست طلاق از طرف کدام یک از زوجین بوده باشد و زوج وظیفه دارد که در هر حال مهریه را پرداخت کند. وکیل طلاق از طرف زن می تواند در این پرونده به موکل خود کمک کند و تمامی امور را انجام دهد.

وکیل طلاق یک طرفه در تهران

درخواست مشاورهه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دادثنا
دادثنا
1 ماه قبل

با سلام خدمت مدیریت محترم سایت حقوقی دادورزان
سایت بسیار عالی دارید خدا خیرتون بده مقالتون در خصوص طلاق بسیار عالی و کامل بود
با تشکر