وکیل طلاق یک طرفه در کرج

وکیل طلاق یک طرفه در کرج
وکیل طلاق یک طرفه در کرج
One-sided divorce lawyer in Karaj
وکیل طلاق یک طرفه در کرج
One-sided divorce lawyer in Karaj

وکیل طلاق یک طرفه در کرج

افراد مختلف در زندگی مشترک هر زمان ممکن است احساس کند که دیگر توان ادامه دادن با طرف مقابل را ندارند بنابراین تصمیم به جدایی خواهند گرفت حال ممکن است در برخی زندگی های مشترک یکی از طرفین به طور یک طرفه تصمیم به طلاق و جدایی بگیرد. در چنین شرایطی پرونده تحت عنوان طلاق یک طرفه به دست وکیل طلاق یک طرفه در جریان خواهد افتاد. برای بهتر پیش رفتن مراحل پرونده بهتر است از افراد آگاه مانند وکیل دادگستری در کرج کمک بگیرید.

شماره تماس وکیل طلاق یک طرفه در کرج
The contact number of a one-sided divorce lawyer in Karaj

وکیل طلاق یک طرفه متخصص در کرج

طلاق غیر توافقی و یک طرفه یکی از مواردی است گاهی زندگی زوجین بسیاری را درگیر خود میکند. علت یک طرفه بودن طلاق می تواند متفاوت باشد. غیبت یکی از طرفین، به عسر و حرج افتادن یکی از طرفین و مواردی از این قبیل که یکی از زوجین را مجبور به درخواست طلاق می کند. طلاق امر ناخوشایندی است که تمامی جوامع سعی می کنند آمار آن را کم کرده و متعادل نگه دارند. به همین منظور در طلاق علی الخصوص طلاق غیر توافقی مدت زمان آن را به درازا می کشانند و از نظر سهولت، فرایند طلاق را دچار مشکل می کنند.

درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request
وکالت در دعوا طلاق یک طرفه در دادگاه خانواده کرج
Advocacy in a one-sided divorce case in the Karaj family court

بهترین وکیل طلاق یک طرفه در کرج

در ماده ۱۰۲۹ قانون اساسی اگر مرد به مدت چهار سال از خانواده دور باشد زن می‌تواند طلاق یک طرفه را درخواست کند. طبق ماده ۱۰۲۳ قاضی می‌تواند حکم طلاق را تائید کند. در قانون ۱۱۲۹ مدنی اگر مرد نفقه ندهد زن می‌تواند طلاق یک طرفه بگیرد. رفتارهای زشت و ناپسند مرد و محکومیت به حبس تعزیری از جمله این مواردی است که زن می‌تواند طلاق یک طرفه بگیرد.

طلاق یک طرفه از جانب زن

قانون در کشور ایران از فقه اسلامی گرفته شده و بر اساس شرع حق طلاق با مرد است. مگر اینکه یک زن در زمان ازدواج یا بعد از ازدواج از شوهر خود وکالت در طلاق دریافت کند که در این صورت کار برای زنان بسیار راحت تر خواهد بود؛ زیرا پس از دریافت این وکالت زن هم مانند همسرش حق طلاق دارد. اما اگر زنی در زندگی مشترک تحت فشار قرار بگیرد و حق طلاق هم نداشته باشد می تواند به صورت یک طرفه طلاق بگیرد؟ هر چند که شرع و قانون حق طلاق را برای مردان قرار داده اند، اما زن هم تحت برخی شرایط می تواند برای جدایی به تنهایی اقدام کند و دلایل خود را برای جدایی به دادگاه ارائه بدهد. ممکن است یک همسر زنی به او خیانت کند، رفتارهای ناپسند داشته باشد یا حتی قدرت باروی نداشته باشد. پس زن حق دارد که از همسرش برای زندگی بهتر جدا بشود.

درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

ارجاع به داوری برای بررسی طلاق از طرف مرد

در حال حاضر، بر اساس قانون حمایت خانواده، اگر مرد بخواهد همسر خود را طلاق بدهد ، باید به دادگاه مراجعه کند. نخستین مرحله ای که در این نوع از طلاق بعد از ارائه دادخواست، مد نظر دادگاه قرار می گیرد، ارجاع به داوری در طلاق است .

درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

طلاق از طرف زن توسط وکیل طلاق با استفاده از نفقه

همان طور که می دانید طلاق یک طرفه به معنی جدا شدن زن یا مرد از همسرش است که کاملاً یک طرفه تصمیم به آن می گیرند. در واقع زن یا مرد به دلیل نبود همسرش در کنار خود و عدم تمکین و یا همراه نبودن در مراحل مختلف زندگی یا اعتیاد و یا حتی بچه دار نشدن به صورت یک طرفه تصمیم به طلاق می گیرد که در این تصمیم شرایطی وجود دارد.

طلاق یک طرفه از مرد چقدر طول میکشد
How long does a unilateral divorce from a man take?

مراحل طلاق از طرف زوجه در کرج

زن به جهت ثبت دادخواست طلاق در ابتدا باید به دفتر خدمات قضایی مراجعه کند، در این مرحله بعد از ثبت دادخواست طلاق از طرف زن پرونده به دادگاه محل سکونت زن ارجاع داده می شود. شعبه دادگاه مربوطه نیز بعد  از ارجاع پرونده با توجه به کثرت یا قلت پرونده ها جهت حضور زوجین روز معینی را به عنوان جلسه دادگاه مشخص و اعلام می نماید و در جلسه دادگاه بعد از حضور طرفین و استماع دفاعیات زوجین مبادرت به صدور رای می نماید. طلاق توافقی در کرج سریع ترین روش طلاق بین زوجین است.

وکیل طلاق یک طرفه از طرف زوجه در کرج

بر اساس ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی در صورتی که دوام زوجیت موجب عسر و حرج زوجه باشد، وی می‌تواند به حاکم شرع مراجعه و تقاضای طلاق کند. چنان چه عسر و حرج مذکور در محکمه ثابت شود، دادگاه می‌تواند زوج را اجبار به طلاق نماید و در صورتی که اجبار میسر نباشد زوجه به اذن حاکم شرع طلاق داده می‌شود.

حضانت فرزند در طلاق یک طرفه در کرج

یکی از موضوعات مهم و مورد بحث طلاق یک طرفه حضانت فرزندان می باشد. اگر زوجین تکلیف حضانت فرزند را تعیین نکرده باشند قاضی وظیفه دارد حضانت را بررسی کند. حضانت فرزند تا ۷ سالگی با زن و تا ۱۵ سالگی با مرد است. بعد از سنین ذکر شده انتخاب با خود فرزند است که در کنار کدام یک از زوجین زندگی کند. حضانت فرزندان یکی از دعاوی خانوادگی مهم است شما میتوانید با کمک وکیل خانواده در کرج در دعاوی خود حق خود را بگیرید.

وکیل تحصیل کرده طلاق یک طرفه در کرج
Educated one-sided divorce lawyer in Karaj
درخواست مشاوره آنلاین
Online consultation request

در چه مواردی زن می تواند تقاضای طلاق کند؟

سوالی که برای استخوان ممکن است در مرحله از زندگی خود پیش آید این است که در چه زمانی یا چه شرایطی زن می تواند تقاضای طلاق نماید. در واقع این سوالات به هنگام دادخواست طلاق یک طرفه هم پیش می آید به همین خاطر به طور کلی زن زمانی می تواند تقاضای طلاق کند که شوهرش اعتیاد داشته باشد و هیچ مسئولیتی در مورد همسر و فرزندانش نپذیرد. و یا در صورتی که مرد ازدواج مجدد نموده و همسر خود را ترک کرده است. در مواردی ممکن است شوهری به زنش خیانت کند .

تمام وکلای گروه دادورزان صلح و سازش
All the lawyers of the Peace and Compromise Lawyers Group

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده