کرج

کرج

وکیل طلاق یک طرفه در کرج

افراد مختلف در زندگی مشترک هر زمان ممکن است احساس کند که دیگر توان ادامه دادن با طرف مقابل را ندارند بنابراین تصمیم به جدایی خواهند گرفت حال ممکن است در برخی زندگی های مشترک یکی از طرفین به طور یک طرفه تصمیم به طلاق و جدایی بگیرد. در چنین شرایطی پرونده تحت عنوان طلاق یک طرفه به دست وکیل طلاق یک طرفه در جریان خواهد افتاد. برای بهتر پیش رفتن مراحل پرونده بهتر است از افراد آگاه مانند وکیل دادگستری در کرج کمک بگیرید.

شماره وکیل در تهران

وکیل طلاق یک طرفه متخصص در کرج

طلاق غیر توافقی و یک طرفه یکی از مواردی است گاهی زندگی زوجین بسیاری را درگیر خود میکند. علت یک طرفه بودن طلاق می تواند متفاوت باشد. غیبت یکی از طرفین، به عسر و حرج افتادن یکی از طرفین و مواردی از این قبیل که یکی از زوجین را مجبور به درخواست طلاق می کند. طلاق امر ناخوشایندی است که تمامی جوامع سعی می کنند آمار آن را کم کرده و متعادل نگه دارند. به همین منظور در طلاق علی الخصوص طلاق غیر توافقی مدت زمان آن را به درازا می کشانند و از نظر سهولت، فرایند طلاق را دچار مشکل می کنند.

درخواست مشاوره وکیل

وکیل طلاق یک طرفه در کرج

بهترین وکیل طلاق یک طرفه در کرج

در ماده 1029 قانون اساسی اگر مرد به مدت چهار سال از خانواده دور باشد زن می‌تواند طلاق یک طرفه را درخواست کند. طبق ماده 1023 قاضی می‌تواند حکم طلاق را تائید کند. در قانون 1129 مدنی اگر مرد نفقه ندهد زن می‌تواند طلاق یک طرفه بگیرد. رفتارهای زشت و ناپسند مرد و محکومیت به حبس تعزیری از جمله این مواردی است که زن می‌تواند طلاق یک طرفه بگیرد.

طلاق یک طرفه از جانب زن

قانون در کشور ایران از فقه اسلامی گرفته شده و بر اساس شرع حق طلاق با مرد است. مگر اینکه یک زن در زمان ازدواج یا بعد از ازدواج از شوهر خود وکالت در طلاق دریافت کند که در این صورت کار برای زنان بسیار راحت تر خواهد بود؛ زیرا پس از دریافت این وکالت زن هم مانند همسرش حق طلاق دارد. اما اگر زنی در زندگی مشترک تحت فشار قرار بگیرد و حق طلاق هم نداشته باشد می تواند به صورت یک طرفه طلاق بگیرد؟ هر چند که شرع و قانون حق طلاق را برای مردان قرار داده اند، اما زن هم تحت برخی شرایط می تواند برای جدایی به تنهایی اقدام کند و دلایل خود را برای جدایی به دادگاه ارائه بدهد. ممکن است یک همسر زنی به او خیانت کند، رفتارهای ناپسند داشته باشد یا حتی قدرت باروی نداشته باشد. پس زن حق دارد که از همسرش برای زندگی بهتر جدا بشود.

درخواست مشاوره وکیل

ارجاع به داوری برای بررسی طلاق از طرف مرد

در حال حاضر، بر اساس قانون حمایت خانواده، اگر مرد بخواهد همسر خود را طلاق بدهد ، باید به دادگاه مراجعه کند. نخستین مرحله ای که در این نوع از طلاق بعد از ارائه دادخواست، مد نظر دادگاه قرار می گیرد، ارجاع به داوری در طلاق است .

درخواست مشاوره وکیل

طلاق از طرف زن توسط وکیل طلاق با استفاده از نفقه

همان طور که می دانید طلاق یک طرفه به معنی جدا شدن زن یا مرد از همسرش است که کاملاً یک طرفه تصمیم به آن می گیرند. در واقع زن یا مرد به دلیل نبود همسرش در کنار خود و عدم تمکین و یا همراه نبودن در مراحل مختلف زندگی یا اعتیاد و یا حتی بچه دار نشدن به صورت یک طرفه تصمیم به طلاق می گیرد که در این تصمیم شرایطی وجود دارد.

وکیل طلاق یک طرفه در کرج

مراحل طلاق از طرف زوجه

زن به جهت ثبت دادخواست طلاق در ابتدا باید به دفتر خدمات قضایی مراجعه کند، در این مرحله بعد از ثبت دادخواست طلاق از طرف زن پرونده به دادگاه محل سکونت زن ارجاع داده می شود. شعبه دادگاه مربوطه نیز بعد  از ارجاع پرونده با توجه به کثرت یا قلت پرونده ها جهت حضور زوجین روز معینی را به عنوان جلسه دادگاه مشخص و اعلام می نماید و در جلسه دادگاه بعد از حضور طرفین و استماع دفاعیات زوجین مبادرت به صدور رای می نماید. طلاق توافقی در کرج سریع ترین روش طلاق بین زوجین است.

وکیل طلاق یک طرفه از طرف زوجه

بر اساس ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی در صورتی که دوام زوجیت موجب عسر و حرج زوجه باشد، وی می‌تواند به حاکم شرع مراجعه و تقاضای طلاق کند. چنان چه عسر و حرج مذکور در محکمه ثابت شود، دادگاه می‌تواند زوج را اجبار به طلاق نماید و در صورتی که اجبار میسر نباشد زوجه به اذن حاکم شرع طلاق داده می‌شود.

حضانت فرزند در طلاق یک طرفه

یکی از موضوعات مهم و مورد بحث طلاق یک طرفه حضانت فرزندان می باشد. اگر زوجین تکلیف حضانت فرزند را تعیین نکرده باشند قاضی وظیفه دارد حضانت را بررسی کند. حضانت فرزند تا 7 سالگی با زن و تا 15 سالگی با مرد است. بعد از سنین ذکر شده انتخاب با خود فرزند است که در کنار کدام یک از زوجین زندگی کند. حضانت فرزندان یکی از دعاوی خانوادگی مهم است شما میتوانید با کمک وکیل خانواده در کرج در دعاوی خود حق خود را بگیرید.

وکیل طلاق یک طرفه در کرج

درخواست مشاوره وکیل

در چه مواردی زن می تواند تقاضای طلاق کند؟

سوالی که برای استخوان ممکن است در مرحله از زندگی خود پیش آید این است که در چه زمانی یا چه شرایطی زن می تواند تقاضای طلاق نماید. در واقع این سوالات به هنگام دادخواست طلاق یک طرفه هم پیش می آید به همین خاطر به طور کلی زن زمانی می تواند تقاضای طلاق کند که شوهرش اعتیاد داشته باشد و هیچ مسئولیتی در مورد همسر و فرزندانش نپذیرد. و یا در صورتی که مرد ازدواج مجدد نموده و همسر خود را ترک کرده است. در مواردی ممکن است شوهری به زنش خیانت کند .

وکیل در کرد کوی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها