وکیل فرجام خواهی در تهران

همانطور که می دانید فرجام خواهی در لغت به معنای عاقبت و نهایت یک کار است؛ اعتراض فرجام خواهی اعتراض به رای دادگاهی بدوی و یا تجدید نظر می باشد. حالا ممکن است بپرسید منظور از رای تخستین و رای تجدید نظر چیست؟ رایی که دادگاه در ابتدا صادر می نماید رای تخستین است و رایی که در اعتراض به رای اولیه و در جلسه ی تجدید نظر صادر می شود رای تجدید نظر نامیده می شود. وکیل فرجام خواهی کسی است که می تواند رای نهایی را در جلسه ی تجدیدنظر تغییر دهدو تاثیر تسلیم دادخواست اعتراض فرجام خواهی بر اجرای احکام غیر قابل انکار است. حتما برای شما هم تاکنون اتفاق افتاده است که به رای نهایی دادگاه اعتراض داشته باشید، وکیل فرجام خواهی کسی است که در پیگیری این اعتراض به شما کمک می کند.امروزه مباحث و مشاوره حقوقی مباحث پیچیده ای هستند و افراد ترجیح می دهند یک وکیل کاربلد و ماهر شکواییه ی آن ها را پیگیری کند. ما در این مقاله درمورد وکیل فرجام خواهی و مسیولیت و وظایف آن مطالب کاربردی را بیان خواهیم کرد که به شما کمک می کند بدانید کی به وکیل پایه یک دادگستری در تهران احتیاج پیدا خواهید کرد و ملاک های انتخاب یک وکیل فرجام خواهی ماهر و با تجربه چیست؟ با ما همراه باشید.

وکیل در کرد کوی

درخواست مشاورهه

فرجام خواهی و آرای قابل فرجام

قبل از هرچیزی باید بدانیم کدام آرا ء قابل فرجام می باشندو انطباق رای فرجام خواهی با موازین شرعی و مقررات قانونی ضروری است. وکیل فرجام خواهی تنها می تواند درخواست خود را به مراجع ذی صلاح که رای را صادر نموده اند ارائه دهد.در ادامه به برخی موارد فرجام خواهی و آرای قابل فرجام اشاره می شود:

  • برای قراردادهایی که مبلغ آن ها بیشتر از بیست میلیون تومان است.
  • قرارداد هایی که اصل حکم قابل ارجاع و رسیدگی فرجامی باشد.
  • احکام مربوط به اصل نکلح و فسخ آن، طلاق ، نسب، حجر، وقف،ثلث، حبس و تولیت
  • قرار سقوط دعوا یا عدم اهلیت یکی از طرفین مشروط به اینکه اصل حکم فرجامی باشد.
  • قرار ابطال یا رد درخواست که از دادگاه صادر رشده باشد مشروط به فرجامی بودن اصل حکم

وکیل فرجام خواهی در تهران

وکیل فرجام خواهی و وظایف آن

وکالت یکی از رایج ترین قرار دادهایی است که بین وکیل و موکل انعقاد می شود و در این قرار داد مثل سایر قرار دادها طرفین متعهد به انجام مسئولیت های خود می باشند. وکیل فرجام خواهی در در اعتراض به رای صادره قطعی در دادگاه بدوی و تحدید نظر فعالیت می کند. راه های فوق العاده ای برای اعتراض به رای قطعی صادره وجود دارد که شاید تنها یک وکیل فرجام خواهی از آن اطلاع داشته باشد. که می تواند به رای دادگاه اعتراض کند و مسیر نهاییی حکم صادر شده را تغییر دهد. احکامی  که به صورت قطعی صادر می شوند لازم الاجرا می باشند اما قانون گذار برای جلوگیری از تضییع حقوق افراد فرجام خواهی را گذاشته است. وکیل فرجام خواهی در مورد افراد مجاز برای اعتراض  فرجام خواهی و احکام قابل فرجام خواهی وارد عمل می شود و با درایت و کاردانی خود روند رسیدگی به درخواست فرجام خواهی در دیوان عالی را پیگیری و از موکل خود دفاع می کند.

وکیل فرجام خواهی و مرجع رسیدگی به در خواست فرجام

مرجع رسیدگی به احکام فرجامی دیوان عالی کشور است. دیوان عالی کشور بالاترین و عالی ترین مرجع قضاییی در کشور می باشد که بر اجرای قوانین در دادگاه ها و محاکم رسیدگی می نماید.لذا وکیل فرجام خواهی نیز مقام و مرتبه ی بالایی دارد و درخواست خود زا به مرجع رسیدگی به درخواست فرجام ارائه می دهد.

درخواست مشاورهه

اصول قانونی مربوط به فرجام خواهی

هر گاه فرجام خواه درخواست فرجام خواهی را مسترد کند دادگاه صادر کننده رای تخستین قرار رد درخواست فرجام را صادر می نماید و اگر پروند به مرجع فرجام ارسال شده باشدقرار رد درخواست توسط دیوان عالی صادر می شود و در خواست مجد پذیرفته نیست. در محکومیت های تعزیری چنانکه دادستان در خواست فرجام خوای و تجدید نظر نداشته باشد محکوم علیه می تواند پیش از پایان  مهلت ارسال دادخواست فرجام خواهی با مراجعه به دادگاه صادر کننده ی حکم حق فرجام خواهی خود را اسقاط و مسترد نماید و تقاضای تخفیف مجازات کند. در این صورت دادگاه در وقت معین با حضور دادستان به موضوع رسیدگی می کند تا یک چهارم از مجازات او تخفیف یابد و این حکم قطعی است.

هر گاه فرجام خواه مدعی اعسار از پرداخت هزینه ی دادرسی دعوای ضرر و زیان ناشی از جرم باشد، دادگاه صادر کنند ی رای تخستین به این دعوی خارج از نوبت رسیدگی خواهد کرد.فرجام خواهی کیفری و ضرر و زیان ناشی از جرم مستلزم پرداخت هزینه ی دادرسی و تشریفات آیین دادرسی نمی باشد.چنانچه فرجام خواهخ زندانی باشد، حسب مورد از پرداخت هزینه ی دادرسی در امری که موجب آن در زندان به سر می برد معاف می شود.اگر تجدید نظر خواهی در مهلت فرجام خواهی که توسط دادگاه مقرر گردیده صورت بپذیرد، دفتر دادگاه که رای تخسین را صادر نموده است بعد از رفع نقص پرونده در به دادگاه تجدید نظر استان یا دیوان عالی کشور ارسال می کند.

چنانچه درخواست فرجام خواهی فاقد اصول  قانونی مربوط به فرجام خواهی باشد، مدیر دفتردادگاه رای صادره، به مدت دو روز نقایص را به دادخواست دهنده اعلام می کند تا در طی ده روز از تاریخ ابلاغ حکم نقایص را مرتفع نماید و اگر در مهلت مقرر نقایص فرجام خواهی برطرف نگردد و در خواست فرجام خواهی در خارج از مهلت مقرر ارائه شود مدیر دفتر پرونده را به رئیس دادگاه ارائه می نماید تا قرار مقتضی صادر می شود.

وکیل فرجام خواهی در تهران

تنظیم درخواست فرجام خواهی

یکی از اصلی ترین وظایف وکیل فرجام خواهی تنطیم درخواست فرجام خواهی می باشد که باید با نحوه ی تنظیم لایحه ی دفاعی فرجام خواهی آشنایی کامل داشته باشد. یک وکیل متخصص فرجام خواهی ماهر و با تجربه ی کافی در زمینه ی فرجام خواهی پرونده های مختلف در مراجع قضایی  به راحتی می تواند یک درخواست خوب و قانونی تنظیم کند. وکیل فرجام خواهی تنها از جانب افراد مجاز برای اعتراض  فرجام خواهی می تواند در خواست فرجام خواهی را در مهلت ارسال دادخواست فرجام خواهی که توسط دادگاه مقرر گردیده به مرجع مربوطه ارائه دهد. براساس ماده 443 آیین داد رسی تنها افراد زیر حق درخواست فرجام خواهی دارند.

  • محکوم علیه و نماینده قانونی او
  • دادستان از جهت برائت منهم، عدم انطباق رای با قانون و عدم تناسب مجازات
  • شاکی یا مدعی خصوصی و یا نماینده قانونی ایشان

درخواست مشاورهه

وکیل فرجام خواهی خوب در تهران

یک وکیل فرجام خواهی متخصص در تهران و سایر شهرستان ها باید در زمینه فرجام خواهی و  اصولی قانونی فرجام خواهی و موارد قانونی که در فرجام خواهی باید به آن ها توجه شود متخصص باشد و  از جزئیات فرجام خواهی در امور کیفری اطلاعات کافی داشته باشد و تجدید نظر فرجام خواهی در امور مدنی و خانواده تجربه ی کافی داشته باشد. شما می توانید به دفتر وکالت وکیل آنلاین فرجام خواهی در تهران مراجعه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

ادرس دفاتر ما

دفتر مشهد: قرنی 32 مجتمع خاتم واحد 1

تلفن همراه : 09155446429

تلفن ثابت: 05146224091

جستوجوی سریع

مقالات ما

خدمات ما

درباره ما

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.

گروه وکلای دادورزان صلح و سازش

شماره تماس دفتر

تلفن همراه :

تلفن ثابت: 91 40 22 46

جستوجوی سریع

مقالات

درباره ما

تخصص ما حل پرونده های شماست

برای طرح و اقامه شکایت یا تنظیم دادخواست به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز است تا این کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود. مشاور های گروه وکلای دادورزان صلح و سازش بسیار با تجربه و با دانش هستند و می توانند راه کار های قانونی را به شما نشان دهند. همچنین گروه وکلای دادورزان صلح و سازش وکلا خبره و متخصصی دارد که آماده قبول وکالت شما عزیزان هستند.