وکیل فسخ نکاح

وکیل فسخ نکاح

وکیل فسخ نکاح

ممکن است به دلیل وجود شرایطی نکاح فسخ شود و عقد ازدواج باطل شود. وکیل با تجربه ی فسخ نکاح به وکیلی گفته می شود که در زمینه ی فسخ نکاح دارای تسلط و تجربه است و پرونده های زیادی را  در این زمینه به انجام رسانده است. پرونده های مربوط به فسخ نکاح دارای حساسیت و پیچیدگی های خاصی هستند که تنها یک وکیل متخصص فسخ نکاح از عهده ی آن بر می آید.  وکیل حرفه ای فسخ نکاح بر  تمام قوانین و مقررات مربوط به فسخ نکاح و جزئیات و تبصره آن اشراف کامل دارد و می تواند روند پرونده را تسریع ببخشد. ممکن است برخی از افراد فکر کنند مسائل و قوانین فسخ نکاح مانند هم هستند، درصورتی که این دو کاملا متفاوت هستند و معنای حقوقی فسخ نکاح و قوانین و مقررات فسخ نکاح با طلاق متفاوت است. اگر شما می خواهید درمورد فسخ نکاح بیشتر بدانید میتوانید از وکیل پایه یک دادگستری مشاوره بگیرید و تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

در خواست فسخ نکاح به دلیل تدلیس

یکی از موضوعاتی که در زمینه فسخ نکاح مطرح می شود و شاید کمی هم پیچیده به نظر برسد، عنوان تدلیس است. منظور از تدلیس کتمان است و مسئله ی مهمی است که در مراجع قضایی به آن توجه می شود. منظور از فسخ نکاح به دلیل تدلیس این است که هر گونه پنهان کاری و عدم اطلاع رسانی در آغاز زندگی مشترک از لحاظ قانونی قابل پیگیری است و یک عمل نادرست حساب می شود.مسئله ی مهم در تدلیس اثبات آن است که بسیار حساس و ظریف است. برای اثبات  پنهان کاری حتما با وکیل خبره ی فسخ نکاح مشورت کنید. براساس آمار و اطلاعات به دست آمده امروزه پنهان کاری و دروغ گویی هنگام عقد نکاح رایج شده است و گاهی این دروغ گویی و پنهان کاری آنقدر موضوع مهمی است که چاره ای جز جدایی برای طرف مقابل باقی نمی گذارد. ممکن است زوجین ندانند که پنهان کاری باعث فسخ نکاح می شود. اما خوب است بدانید که هر گونه پنهان کاری و عدم تعهد به عهد های مندرج در عقد نکاح می تواند باععث فسخ نکاح شود بدون اینکه به اجازه طرف مقابل برای جدایی نیاز باشد. اما اکیدا توصیه می شود قبل از هر اقدامی با مشاور حقوقی مشورت کنید.

درخواست مشاوره وکیل

دعوای فسخ نکاح چیست؟

منظور از دعاوی فسخ نکاح این است که عواملی وجود دارند که باعث می شوند عقد نکاح فسخ شود و با فسخ عقد نکاح دیگر دختر و پسر هیچ نسبتی با هم دیگر ندارند در ادامه درمورد دعاوی فسخ نکاح و عواملی که در شرایط مختلف باعث فسخ نکاح می شون بیشتر صحبت می کنیم.

حق فسخ نکاح برای زوجه

عواملی وجود دارد که وجود آن ها در مرد باعث فسخ نکاح از سوی زوجه می شود. یکی از عوامل همان تدلیس است که درمورد آن توضیح دادیم. علاوه براین وجود برخی از عیوب در زوج حق فسخ نکاح را برای زوجه به دنبال دارد.

درخواست مشاوره وکیل

عیوب زن و مرد برای فسخ نکاح

عیوب مرد برای فسخ نکاح

 • خصاء؛ نداشتن میل جنسی
 • عنن یا ناتوانی جنسی مرد، ولو اینکه یک بار هم عمل زناشویی را انجام نداده باشد.
 • مقطوع بودن آلت تناسلی مرد به گونه ای که قادر به عمل زناشویی نباشد.

عیوب مرد برای فسخ نکاح

 • جذام؛ نوعی از بیماری که باعث زخم های عفونی می شود.
 • قرن؛ زائده ای در آلت تناسلی زن که مانع از نزدیکی او با مرد می شود.
 • برص؛ نوعی بیماری پوستی که لکه های پوستی با همراه می آورد.
 • افضاء؛مشکلاتی در آلت تناسلی زنانه
 • نابینایی هر دو چشم
 • زمین گیری زن

وکیل فسخ نکاحموارد استفاده از وکیل فسخ نکاح

ممکن است برخی از افراد بپرسند کی می توانیم از وکیل فسخ نکاح استفاده کنیم؟ یا اصلا وکیل فسخ نکاح چه کمکی به ما می کند و لزوم اسخدام  وکیل فسخ نکاح چیست؟ ممکن است بعد از عقد نکاح یکی از زوجین متوجه شوند که مشکلاتی در رابطه ی زناشویی آن ها وجود دارد که قبل از عقد از آن ها واقف نبوده اند. در مورد عواملی که موجبات فسخ نکاح را فراهم می آورند در قسمت قبل صحبت کردیم. اما هر کدام از عواملی که درباره ی آن ها صحبت کردیم خود جزئیات و قوانین و مقررات متعددی را شامل می شوند که زوجین از آن ها اطلاع ندارند بنابراین حتما پرونده ی خود را به وکیل با تجربه ی فسخ نکاح بسپارید.

درخواست مشاوره وکیل

تفاوت فسخ نکاح با طلاق چیست؟

 • در طلاق حتما باید صیغه ی طلاق جاری شود اما در خواست فسخ نکاح از جانب صاحب فسخ تنظیم می شود و تنها به طرف مقابل اطلاع داده می شود و نیازی به اجرای صیغه ی طلاق نیست.
 • درطلاق حتما باید از دادگاه اجازه داشته باشید اما در فسخ نکاح دادگاه دلایل شما را بررسی می کند اگر عوامل فسخ نکاح احراز شود اجرای فسخ نکاح به صاحب حق واگذار می شود.
 • در هنگام نفاس و عادت ماهیانه ی زن امکان طلاق وجود ندارد اما در این دوران فسخ نکاح انجام می شود.
 • طلاق تنها مخصوص عقد دائم است اما فسخ نکاح هم برای عقد دائم و هم برای عقد موقت انجام می شود.
 • حق طلاق برای در اختیار مرد است مگر در شرایط خاص که زن هم حق طلاق دارد اما فسخ نکاح در اختیاز روج و زوجه است.

وکیل فسخ نکاحآیا هر بیماری روانی موجب فسخ نکاح می شود؟

یکی از مواردی که باعث فسخ نکاح می شود جنون است. بر اساس آنچه در قانون مدنی آمده است جنون هر یک از زوجین به شرط اسقرار اعم از اینکه دائم باشد یا دوره ای حق فسخ نکاح را برای دیگری به دنبال دارد. برخی از افراد فکر می کنند هر گونه بیماری وانی جنون است و باعث فسخ نکاح می شود. اما این گونه نیست. تنها بیماری های روانی جنون محسوب می شوند و حق فسخ نکاح را فراهم می آورند که باعث آسیب به فرد بیمار و کسی که با او زندگی می کند  شود.  و نکته ی مهم این است که جنون تنها زمانی امکان فسخ نکاح را فراهم می آورد که طرف مقابل قبل از عقد از وجود آن در طرف مقابل آگاهی نداشته باشد. بنابراین اگر شما قبل از عقد اطلاع داشته اید که فرد مبتلا به بیماری روانی از نوع جنون است وبا  آگاهی این مسئله را پذیرفته اید بعد از عقد دیگر نمی توانید به دلیل جنون برای فسخ نکاح اقدام کنید.

وکیل در کرد کوی

مشاوره

تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره
تلفن تماس :
شبکه های اجتماعی :
جدیدترین مقالات

مشاوره تخصصی حقوقی

در دعاوی حقوقی ، کیفری ، ملکی ، تجاری ، ایرانیان خارج کشور و خانواده