وکیل در تهران وکیل در تهران

وکیل قتل در تهران

همان طور که می دانید یکی از رفتار های ناهنجار که در جامعه ممکن است به وقوع اتفاق افتد قتل می باشد. قتل در واقع به معنی کشتن یک فرد یا چند فرد دیگر است که به صورت عمد یا غیرعمد انجام می گیرد. قطع انگشتان افراد عواقب بسیار زیادی به دنبال دارد که این عواقب جبران ناپذیری خواهد بود. بنابراین قانون گذاران تمام کشور ها سعی نموده اند تا با قرار دادن مجازات سنگین مانع هر چه بیش تر چنین اتفاقی شوند. بنابراین فرقی نمی کند که شما در ایران زندگی کنید یا در کشوری دیگر در هر صورت اگر مرتکب قتل شوید قطعاً مجازاتی برای آن در نظر گرفته می شود که باید تاوان آن را بدهید. اما در این میان وجود وکیل در تهران می تواند باعث دقیق بودن حکم دادگاه و مجازات و همچنین بهتر پیش رفتن روند دادگاه شود.

با توجه به اهمیت موضوع قتل قانونگذار در مرحله تحقیقات مقدماتی نه تنها تشکیل دادسرای تخصصی بلکه انجام تحقیقات مربوط به قتل عمد را به بازپرس محول کرده است، برسی صحنه وقوع جرم نیز الزاما باید توسط گروه برسی صحنه جرم انجام بگیرد که متشکل از نمایندگانی از پزشکی قانونی، کارشناس برسی صحنه جرم ،کمیسرهای پلیس و یک نفر مقام قضایی می باشد.

قطعا اگر شما یا عزیزانتان مرتکب قتل عمد یا غیرعمد شده اید در چنین شرایطی نه شما و نه خود او نمی توانید از خود دفاع کنید. زیرا افراد قطعاً به قوانین و مقررات کشور و تبصره های موجود در این باره واقف نیستند. از این رو شما می توانید از مزیت های همکاری با وکلا در امور قتل بهره مند شوید. شما می توانید در این زمینه با ارائه مدارک و اسناد لازم و هم چنین یادآوری تبصره های مختلف مانع صادر شدن حکم اعدام شوید. در این صورت شما زندگی دوباره خواهد یافت و از کابوس قصاص رها خواهید شد.

افرادی که درگیر پرونده های قتل می شوند دوار درگیری های ذهنی و اظطراب می شوند. در چنین شرایطی باید از تجربه و دانش یک فرد آگاه استفاده کرد. بر اساس قانون آیین دادرسی جدید، قتل عمد در صلاحیت دادگاه کیفری یک است. این دادگاه در مرکز هر استان تشکیل می شود. در پرونده های قتل چالش ها و اتفاقات زیادی رخ می دهد که شما از آن ها بی خبرید.

جرم قتل عملی می باشد جنایی که علیه نفس و جان افراد صورت می گیرد. اصل و ماهیت جرم بر عمدی بودن انگیزه آدم کشی در فرد قاتل می باشد. در چنین جرمی که سنگین ترین نوع جرم ها نیز است فردی با عمل خود فرد دیگری را به قتل می رساند. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در زمینه پرونده های قتل در شهر تهران پنج سال سابقه فعالیت دارد.

شماره وکیل در تهران

در نظر قانون تمامی افراد با یکدیگر برابرند و از حق و حقوق یکسانی برخوردار هستند به همین علت حتی در پرونده های قتل ، قاتل و خانواده ی مقتول هر دو ، امکان داشتن وکیل را برای خود دارند. خانواده ی مقتول می تواند برای احقاق حق خود و به دنبال حق خواهی از عزیز از دست رفته شان از وکیل کمک بگیرند و از طرفی قاتل می تواند برای دفاع از خود در محاکم قضایی از وکیل کمک بگیرد.

وکیل قتل وکیلی است که فعالیت تخصصی خود را در حوزه ی قتل و پرونده های کیفری انجام می دهد و در حل این گونه پرونده ها مهارت و توانایی زیادی دارد.

قتل با سبق تصمیم

واژه ی قتل به معنای از بین بردن فرد است و عملی بسیار خشونت آمیز می باشد. قتل با سبق تصمیم همان قتل عمد است که فرد مرتکب به جرم به قصد و نیت از بین بردن فرد اقدام به این جرم می نماید. در این گونه از قتل ، فرد با تصمیم و برنامه ی قبلی فرد را به قتل می رساند یعنی نسبت به کار خود آگاهی دارد و با توجه به ان عمل می نماید. قتل با سبق تصمیم از بدترین نوع قتل است که علاوه بر مجازات عمومی توسط قوه ی قضایی ، در صورت طلب قصاص از سوی خانواده ی مقتول ، حکم اعدام را نیز در پیش دارد.

مزیت های همکاری با وکلای متخصص در امور قتل

وکیل متخصص در حوزه ی پرونده های قتل به دلیل سابقه ی کاری و اشراف به این گونه پرونده ها که بسیار حائز اهمیت هستند می توانند در مدت زمان کوتاهی پرونده و جزئیات را مورد بررسی قرار دهند و نوع قتل را بررسی کنند. پرونده های قتل با این که مدت زمان نسبتا زیادی را به خود اختصاص می دهند اما نیاز به سرعت عمل می باشد که وکیل متخصص در این حوزه می داند که در چه زمانی اقدامات لازم را انجام دهدو مدارک و مستندات را اماده کند. در پرونده های قتل به دلیل وجود حکم اعدام و یا جزای پرداخت دیه ، نقش وکیل بسیار پررنگ می باشد .

یکی دیگر از اهمیت های وکیل در پرونده های کیفری همچون قتل این است که هر دعوی کیفری را تنها یک بار می‌توان مطرح کرد و طرح مجدد آن در صورت شکست در دعوی اول، با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو خواهد بود به همین دلیل برای نتیجه ی مطلوب و دلخواه نیاز به حضور فردی اگاه و مطلع از قوانین و مسلط به این گونه پرونده ها می باشد.

حضور وکیل متخصص کیفری باعث می‌شود که پرونده با بهترین شکل دفاع، در کوتاه‌ترین مدت و با کمترین هزینه به پایان برسد و نیجه ی دلخواه را در پی داشته باشد. معمولاً عدم استفاده از وکیل در مقام دفاع، به منزله قبول اتهام خواهد بود.

درخواست مشاورهه

شرایط دادگاه برای قتل عمد

وقتی که قتل عمد رخ می دهد، متهم به قتل در صورت محکومیت به قصاص نفس محکوم خواهد شد، یعنی به اعدام محکوم می شود. در خطای محض به هیچ وجه قصد جنایت وجود دارد و مثال ساده ای که در این باب می‌شود ذکر کرد این است که شخص برای شکار تفنگ خود را نشانه رفته اما تیر به شخص دیگری اصابت می کند و آن شخص جان خودش را از دست می دهد که در این جا مرتکب خطای محض به پرداخت دیه محکوم می شود اما در قتل شبه عمد پیچیدگی هایی وجود دارد. بهترین انتخاب برای شما وکیل قتل عمد است.

قتل به چند دسته تقسیم می شود؟

قانون گذار قتل را به سه دسته تقسیم می کند: ۱. قتل عمد ۲. قتل غیرعمد یا خطای محض ۳. قتل شبه عمد

 قتل عمد یعنی فرد علاوه بر انجام فعل قتل ، نسبت به کار خود آگاهی دارد و با تصمیم و اراده ی خود مرتکب این جرم شده است.

در قتل های خطای محض  فرد بدون قصد و نیت ، فعلی را انجام داده است که به قتل منتهی شده است، یعنی فرد قصد از بین بردن فرد را نداشته اما عمل او سبب مرگ فرد شده است یعنی فرد نه قصد قتل داشته و نه نیت فعل قتل . در واقع در قتل خطاء محض مرتکب نه در عمل و نه در نتیجه قصد کشتن دیگری را ندارد. قتل بعدی قتل شبه عمد می باشد در این نوع قتل فرد نیت قتل را نداشته اما عملی که منجر به قتل می شود را انجام داده است ، قتل های شبه عمد قتل در صورتی شبه عمد محسوب می شود که وسیله مورد استفاده برای آن قتاله و کشنده نباشد.

نحوه ی شکایت از جرم قتل

طرح شکایت از جرم قتل انواع مختلفی است که با توجه به نوع ان ، دستورات صادره از سوی مرجع قضایی و روند پرونده متفاوت است. برخی از این موارد عبارتند از:

 • قتلی رخ داده باشد و در زمان مدت کوتاهی توسط پلیس کشف شود: در این صورت با صورت جلسه کردن مشاهدات و مدارک ، پرونده را به مرجع ذیصلاح رسیدگی ارجاع می دهند، در این صورت اولین تشکیل پرونده در کلانتری اتفاق می افتد.
 • اگر فردی به صورت مشکوکی فوت کند و خانواده ی مقتول اظهار شک کنند ، جسد متوفی به پزشکی قانونی فرستاده می‌شود تا علت فوت به صورت دقیقی تعیین و ثبت شود و گواهی علت فوت صادر شود. اگر نزدیکان و یا خانواده به فردی مضنون باشند می توانند در دادسرا شکایت اولیه ی خود را طرح کنند.

درخواست مشاورهه

شرایط قصاص نفس به چه شکل است؟

قصاص نفس به مجازات قتل عمد گفته می شود که برای انجام ان شرایط زیر لازم است:

 • قصاص نفس در قتل زن مسلمان : اگر زن مسلمانی به عمد کشته شود ، در صورتی که قاتل او مرد مسلمان باشد و ولی دم مقتول نیز تقاضای قصاص کرده باشد ، ولی دم باید قبل از قصاص نفسِ مردِ قاتل ، نصف دیه کامل را به او بپردازد . اما اگر قاتل مرد غیرمسلمان باشد بدون پرداخت چیزی ، قاتل قصاص خواهد شد .
 • اگر یک نفر دو یا چند نفر را عمدا به قتل برساند ، اولیا دم هر کدام از مقتولان می توانند به تنهایی و بدون گرفتن رضایت اولیای مقتولان دیگر ، بدون پرداخت سهمی از دیه آنان ، اقدام به قصاص کنند .
 • اگر یک نفر دو یا چند نفر را عمدا به قتل برساند و اولیای دم همه مقتولان خواهان قصاص باشند قاتل بدون اینکه دیه ای بپردازد ، قصاص می شود .
 • اگر یک نفر دو یا چند نفر را به قتل برساند و اولیای دم برخی از مقتولان خواهان قصاص باشند و اولیای دم مقتول یا مقتولان دیگر خواهان دیه باشند در صورت موافقت قاتل به پرداخت دیه به آنان در مقابل گذشت از حق قصاصشان ، دیه آنان از اموال قاتل پرداخت می شود . بدون موافقت قاتل حق اخذ دیه از او و یا اموالش را ندارند .
 • اگر قتل نفس در ماه های حرام و یا در حرم مکه واقع شده باشد و توافق بر پرداخت دیه باشد ، دیه نفس با توجه به مقررات تغلیظ دیه افزایش خواهد یافت.
 • اگر قاتل در زمان و مکان حرام گفته شده در مورد قبل ، قصاص شود و قصاص مستلزم پرداخت فاضل دیه از سوی ولی دم به قاتل باشد ، دیه تغلیظ نمی شود .

ادله اثبات جرم قتل

بدون دلیل مدارک و دلایل محکمه پسند نمی توان فردی را متهم و مجازات کرد زیرا قانون و قاضی تنها با توجه به مدارک موجود قضاوت می کنند و حکم می دهند. در مسئله ی قتل که مهم و حساس است و فرد متهم حق حیات فرد مقتول را سلب کرده است از چند جهت می توان قتل را اثبات کرد.

 • یک بار اقرار متهم کافی است تا به اثبات برسد.
 • شهادت دو مرد عادل به قتل.
 • دیگر دلایل و مدارک و مستنداتی که وقوع قتل توسط متهم را اثبات می کند که توسط بازپرس و ماموران اگاهی کشف و ضبط شده است.
 • مجازات جرم قتل چیست؟

مجازات انواع قتل

حتماً می دانید که قتل یا کشتن افراد به طور کلی به دو دسته عمد و غیرعمد تقسیم می شود. قتل عمد در صورتی اتفاق می افتد که برد با نقشه قبلی و از قصد برای گرفتن جان فردی دیگر اقدام می کند. اما در قتل غیر عمد ممکن است بدون هیچ گونه نقشه قبلی فرد مرتکب قتل شود در چنین شرایطی افراد با هول دادن یا تصادف یا درگیری یا اتفاقات مختلف مرتکب قتل می شوند. قانون گذاران برای انواع قتل مجازاتی در نظر گرفتند البته که مجازات قتل عمد اعدام خواهد بود اما در مواردی استثنا وجود دارد. برای قتل غیر عمد هم مجازاتی در نظر گرفته می‌ شود که قطعاً اعدام نیست و می‌ تواند شامل دیه و حبس و شلاق و غیره باشد. البته که در این زمینه دقیق ترین مجازات توسط دادگاه های واجد صلاحیت رسیدگی به جرم قتل صادر و اجرا می شود.

مجازات قتل عمد شامل:

 • قصاص: به موجب ماده 381 قانون مجازات اسلامی، مجازات قتل عمد در صورت تقاضای ولی دم و وجود سایر شرایط مقرر در قانون قصاص می باشد.
 • دیه و تعزیر: در ماده 301 قانون مجازات، در صورتی قصاص ثابت می شود که قاتل پدر یا جد پدری مقتول نباشد و قاتل و مقتول در دین و عقل برابر باشند پس اگر عاقل دیوانه را به قتل برساند و یا اینکه مسلمان کافر را در این صورت قصاص ثابت نمی شود. ولی این به معنای این نیست که اگر بالغ، نابالغ را به قتل برساند قصاص نشود. همچنین در صورتی که اولیای دم از حق قصاص خود گذشت کنند.
 •  عدم محکومیت به دیه و قصاص: طبق ماده 302 قانون مجازات اسلامی اگر مقتول مرتکب جرم حدی شده باشد که مجازات آن سلب حیات یا کشتن مقتول باشد، در این صورت اگر کسی او را به قتل برساند قصاص و دیه قابل پرداخت نیست هچنین اگر قاتل در مقام دفاع مشروع ، مقتول را به قتل برساند قصاص و دیه منتفی است.  همچنین اگر قاتل همسر مقتول باشد و او را در هنگام زنا ببیند و یا اینکه مقتول قبلا مرتکب قتل شده باشد و قاتل در مقام استیفای حق به عنوان ولی دم او را به قتل برساند.
 • تعزیر: براساس ماده 612 اگر قاتل شاکی نداشته باشد و یا شاکی گذشت کند و یا اینکه به هر علت قصاص نشود در صورتی که عمل او باعث اخلال در نظم جامعه شده باشد یا اینکه عدم مجازات او باعث جری شدن قاتل یا سایرین بشود قاتل به 3 تا 10 سال حبس محکوم می شود.

مجازات قتل غیر عمد شامل:

 • قتل غیر عمد خارج از تصادفات رانندگی: طبق ماده 616 قانون مجازات بخش تعزیرات، مجازات قتل غیر عمد حبس از 1 تا 3 سال و همچنین پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه اولیای دم می باشد مگر اینکه خطای محض باشد. یعنی اگر خطای محض باشد حبس منتفی می باشد.
 • قتل غیر عمد در تصادفات رانندگی: طبق ماده 714 قانون مجازات بخش تعزیرات، هرگاه بی احتیاطی یا بی مبالاتی یا عدم رعایت قوانین رانندگی یا عدم مهارت راننده وسایل نقلیه زمینی، آبی یا هوایی یا متصدی موتوری، منتهی به قتل غیرعمد شود، مرتکب به 6 ماه تا 3 سال حبس و نیز پرداخت دیه در صورت مطالبه از ناحیه اولیای دم محکوم می شود.

مشاوره قتل در تهران

در جرم قتل فردی که با عمل خود فرد دیگری را به قتل می رساند به عمل این فرد قتل و به فرد فاعل، قاتل گفته می شود و مقتول فردی می باشد که در نتیجه قتل جان خود را از دست داده است. جرم قتل چه  عمد و چه غیر عمد دو دسته ادله اثبات دارد، دسته اول ادله عمومی که مربوط به کلیه جرائم است مانند شهادت شهود، علم قاضی، اقرار مرتکب و دسته دوم ادله مختص به جنایات(جرائم علیه تمامیت جسمانی افراد) که در این ردیف دلیل قسامه را می توان نام برد.

مشاوره در مسائل حقوقی و کیفری از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا عدم آگاهی نسبت به قوانین و روند قضایی پرونده ها مخصوصا در مورد پرونده ی قتل که احتمال حکم اعدام وجود دارد ، بسیار حساس و تعیین کننده می باشد.  در دعاوی کیفری تنها یک بار امکان طرح دعوی وجود دارد که در صورت شکست در پرونده اگر خانواده ی مقتول باشید حق شما تضییع خواهد شد و اگر از طرف قاتل باشید ممکن است حکم جبران ناپذیری صادر شود.

مسئولیت های وکیل قتل در تهران

 • وکیل قتل در تهران سعی می‌ کند پرونده را به طور کامل تجزیه و تحلیل کند.
 • در چنین شرایطی ادله اثبات در پرونده قتل را فراهم می آورد.
 • یک دفاعیه بسیار قوی برای دفاع از موکلش در دادگاه حاضر می کند.
 • تمام اسناد و مدارک و شواهدی که نشان دهد موکلش بی گناه است یا جرم کم تری مرتکب شده فراهم می کند.
 • سعی می ‌کند رضایت خانواده مقتول را برای موکلش به دست آورد.

مرجع رسیدگی به جرم قتل کجاست؟

 اولین قدم در شکایت و تشکیل پرونده در جرم قتل دادسرا می باشد. مرجع صالح رسیدگی به پرونده های قتل، دادسرای محل وقوع جنایت می باشد. دادسرا طبق مدارک و مستندات و یا حتی اظهارات خانواده ی مقتول و نزدیکان دستورات مختلفی را صادر می کند. دادسرا و دادستان و بازپرس پرونده به موضوعات و مراحل پرونده رسیدگی می کنند و گواهی علت فوت از پزشکی قانونی را خواستار می شوند. در صورت لزوم دستور به بازپرسی از افراد در محل وقوع حادثه‌ می دهد، برای بررسی نحوه ی قتل و اشراف به جزئیات دستور بازسازی صحنه ی جرم نیز صادر می شود.

درخواست مشاورهه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها