کرج

کرج

وکیل قتل در کرج

در مسائل قتل رهایی از اتهام و یا حتی ثابت کردن اتهام بسیار پیچیده است و شرایط سختی دارد پیشنهاد ما کمک گرفتن از وکیل در کرج است. جرم قتل عملی جنایی می باشد که بر علیه نفس و جان افراد صورت می گیرد.  اصل و ماهیت جرم قتل بر عمدی بودن انگیزه آدم کشی در فرد قاتل می باشد. در این چنین جرمی که سنگین ترین نوع جرم نیز است شخصی با عمل خود فرد دیگری را به قتل می رساند همچنین به عمل فرد قتل و به فرد فاعل، قاتل گفته می شود و مقتول فردی است که در نتیجه قتل جان خود را از دست داده است.

شماره وکیل در تهران

نحوه شکایت از جرم قتل

هنگامی که هر یک از حالت های قتل رخ بدهد شاکی یا اولیا دم مقتول می توانند علیه متهم شکایت کنند و یا با مشخص نشدن متهم قتل اتفاق افتاده را گزارش کنند. شاکی می توانند موضوع جرم را به دادسرای محل وقوع قتل گزارش دهد و شکایت خود را در این دادسرا مطرح کند. بعد از آن بازپرس دادسرا تحقیقات لازم را انجام می دهد و پس از اینکه شخصیت قاتل محرز شد پرونده را با ضمیمه تمامی مدارک موجود و همراه متهم به دادگاه کیفری ارجاع خواهد داد.برای مشاوره گرفتن از وکیل با تجربه تماس بگیرید.

وکیل قتل در کرجمجازات انواع قتل

هر جرمی باید حتماً مجازاتی داشته باشد بنابراین کسی که مرتکب جرمی شود باید حتما اجزای آن را بکشد. حال اگر این جرم مربوط به قتل و کشتن فردی دیگر باشد قطعاً مجازاتی برای آن در نظر گرفته می شود که در جامعه بسیار سخت به نظر بیاید تا دیگر چنین اتفاقی صورت نگیرد و کسی مرتکب قتل نشود. با توجه به ماده های قانون و تبصره های موجود در قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران مجازات انواع قتل متفاوت خواهد بود و بستگی به نوع قتل دارد. اگر قتلی به صورت عمد انجام شود و صحت آن اثبات گردد در این صورت قاضی پرونده حکم اعدام را خواهد داد. اما اگر قتل غیر عمد باشد و همین موضوع به طور کامل توسط وکیل قتل اثبات گردد. وکیل کیفری در کرج سعی می کند که کمترین مجازات را برای موکلش درخواست کند در این صورت احتمال اینکه قاضی پرونده حکم حبس بدهد بیش تر است.

درخواست مشاوره وکیل

شرایط دادگاه برای قتل عمد

وقتی که قتل عمد رخ می دهد، متهم به قتل در صورت محکومیت به قصاص نفس محکوم خواهد شد، یعنی به اعدام محکوم می شود. در خطای محض به هیچ وجه قصد جنایت وجود دارد و مثال ساده ای که در این باب می‌شود ذکر کرد این است که شخص برای شکار تفنگ خود را نشانه رفته اما تیر به شخص دیگری اصابت می کند و آن شخص جان خودش را از دست می دهد که در این جا مرتکب خطای محض به پرداخت دیه محکوم می شود اما در قتل شبه عمد پیچیدگی هایی وجود دارد. بهتر است در موضوع مهم دیه با وکیل دیه در کرج مشورت کنید.

درخواست مشاوره وکیل

وکیل قتل در کرج

دادگاه صالح رسیدگی به جرم قتل

وابسته به نوع قتل صورت گرفته صلاحیت محاکم در جرم قتل می تواند متفاوت باشد، بر اساس قانون آئین دادرسی جدید قتل عمد در صلاحیت دادگاه کیفری یک است که اصولا در مراکز هر استان تشکیل  می شود  و انواع قتل غیر عمد بسته به مکان وقوع جرم در صلاحیت دادگاه کیفری دو یا دادگاه بخش است. به همین ترتیب مرجع بازبینی و اعتراض به آرا در خصوص قتل عمد دیوان عالی کشور و قتل غیر عمد در صلاحیت دادگاه تجدیدنظر استان محل وقوع جرم است.

وکیل قتل در کرجادله اثبات در پرونده قتل

جرم قتل مانند قتل عمد و قتل غیر عمد دو دسته ادله اثبات دارند ، دسته اول ادله عمومی است که مربوط به تمامی جرائم است از قبیل، شهادت شهود، علم قاضی و اقرار مرتکب و دسته دوم ادله مختص به جنایات(جرائم علیه تمامیت جسمانی افراد) که در این ردیف دلیل قسامه را می توان نام برد.

درخواست مشاوره وکیل

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها