0919-2329787

تماس بگیرید

وکیل قرارداد‌ها

وکیل قرارداد‌ها

استفاده از یک قرارداد رسمی، جزء مهم‌ترین و اولین کار‌ها برای شروع یک رابطه تجاری و یا کاری به حساب می‌آید. متأسفانه امروزه تعداد زیادی از دعاوی مردم در دادگستری‌ها و مراجع قضایی، نتیجه عدم تنظیم یک قرارداد حقوقی است. عدم استفاده از یک قرارداد حقوقی، موجب شده تا مجبور به پرداخت هزینه‌هایی مانند، هزینه‌های دادرسی، حق‌الوکاله، خسارات مادی و معنوی، سال‌ها اتلاف وقت و دشواری حق و باطل شوید؛ بنابراین شما برای این کار می‌توانید با داشتن یک قرارداد محکم حقوقی، در کسب‌وکار خود، از انواع مزایای آن استفاده نمایید. وکیل قرارداد‌ها در کنار شما بوده تا این مشکل را برای شما آسان کند؛ بنابراین بهترین وکیل قرارداد‌ها در دادگاه همان قراردادی است که در دست شما قرار دارد. وکیل امور قرارداد‌ها توانایی پیش‌بینی موارد اختلاف‌انگیز و شناسایی نقطه کور‌های حقوقی رابطه کاری و تجاری دو طرف را دارد و راه‌حل حقوقی مناسب آن را در قرارداد پیش‌بینی می‌کند.

امروز ما در سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در کنار شما هستیم تا در مورد وکیل قراردادها و … مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم؛ بنابراین اگر شما نیز به دنبال وکیل قرارداد می‌گردید و می‌خواهید اطلاعاتی در رابطه با این موضوع به دست آورید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

شماره وکیل قرارداد‌ها
شماره تماس وکیل قرارداد

وکیل انعقاد قرارداد در تهران

 وکیل انعقاد قرارداد در تهران به وکیلی گفته می‌شود که در تمامی زمینه‌های دعاوی حقوقی و کیفری که در ارتباط با قراردادها است، تخصص و حرفه داشته باشد. در حالت کلی، وکیل انعقاد قرارداد در تهران، همان وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی است که ضمن دارابودن پروانه وکالت، تمرکز خود را بر قرارداد‌نویسی و حل و فصل دعاوی مربوط به قرارداد‌ها گذاشته و می‌تواند شما را در این امور به خوبی یاری‌رسانی کند.

یک قرارداد استاندارد، قراردادی است که تحت نظر یک وکیل انعقاد قرارداد در تهران در حوزهٔ قرارداد‌ها تنظیم شده است. وکیل انعقاد قرارداد در تهران می‌تواند به راحتی فرصت تخلف و سوء استفاده و نقض عهد را از طرفین آن قرارداد بگیرد؛ بنابراین، شناخت اصول تنظیم قرارداد و راهکار‌هایی برای تنظیم یک قرارداد خوب، مستلزم دخالت یک وکیل است. ایشان در ابتدا پیش‌نویس قرارداد را بعد از صحبت‌های طرفین و یا نماینده قانونی آن‌ها تنظیم کرده و سپس اقدام به تنظیم یک قرارداد بی‌عیب و نقص خواهد کرد. این امر موجب اطمینان خاطر شما در پایان انعقاد قرارداد خواهد.

وکیل فسخ قرارداد

در قسمت قبل در مورد وکیل انعقاد قرارداد در تهران مطالبی را ارائه دادیم. اکنون می‌خواهیم تا در مورد وکیل فسخ قرارداد نیز مواردی را بیان کنیم. زمانی که قراردادی بین دو شخص لغو می‌شود، دو طرف رابطه معمولاً در ضمن آن قرارداد شرط‌هایی را در نظر می‌گیرند تا با توجه به آن‌ها بتوانند به نوعی اجرای تعهدات دو طرف را تضمین کنند. در نهایت اگر به هر دلیلی این قرارداد قابلیت اجرایی شدن نداشته باشد، این امر می‌تواند مربوط به عدم انجام تعهد یکی از طرفین شود، حق فسخ قرارداد به این دلیل لحاظ خواهد شد.

وکیل فسخ قرارداد به وکیلی گفته می‌شود که با در نظر داشتن رعایت حق و عدالت، دعوای فسخ معامله را، مورد دفاع و حمایت خودش قرار می‌دهد. در رابطه با این موضوع، باید در نظر داشته باشید که مبنای فسخ قرارداد ممکن است کاملاً متفاوت باشد. این جمله بدان منظور است که فسخ قرارداد به طور کامل مبتنی بر حقی است که یا به وسیله توافق طرفین و یا به وسیله حکم مستقیم قانون به وجود آمده است و این حق برای یکی از طرفین و یا هر دو یا شخص ثالث خواهد بود. وکیل فسخ قرارداد در تهران بیان می‌دارد که فسخ دارای اثراتی است که اولین اثر آن منحل شدن قرارداد است. دومین اثری که وکیل فسخ قرارداد در تهران می‌گذارد به وضعیت سابق برگرداندن طرفین قرارداد به حالت پیش از عقد قرارداد است، به این صورت مانع از هرگونه تأثیری می‌شود که ممکن است در آینده عقد بر روی طرفین بگذارد.

وکیل قرارداد در تهران

در ابتدای این مطلب، وکیل قرارداد را برای شما معرفی کردیم. از آنجایی که حجم و مقدار این قرارداد‌ها بسیار گسترده و وسیع بوده، از همین رو وکیل قرارداد در تهران، باید ضمن آشنایی به قواعد عمومی و خصوصی قرارداد‌ها، آشنایی کامل با انواع مشکلات و چالش‌های احتمالی داشته باشد و در نهایت بتواند یک راهکار مناسب در نظر بگیرد؛ بنابراین به منظور هر قرارداد، وکیل قرارداد در تهران نمی‌تواند یک فرمت عادی و عام را برای آن در نظر بگیرد. بلکه می‌بایست تمامی شرایط و مفاد آن را در نظر داشته باشد. برای مثال نوع قرارداد، اوضاع و احوال موجود، میزان اعتبار طرفین قرارداد، چالش‌های هر قرارداد در هر قراردادی دارای تفاوت است؛ بنابراین با بهره‌بردن از وکیل قرارداد در تهران می‌توان از مزایای آن بهره‌مند شد. برخی از این فواید عبارت‌اند از:

 • مانع فراموشی
 • مانع ورود خسارت مالی فراوان
 • جلوگیری از ابهام و شفافیت بیشتر
 • جنبه بازدارندگی و پیشگیرانه
 • کاهش سطح هزینه‌ها
 • مانع اتلاف وقت و زمان
 • افزایش آرامش و کاهش استرس
 • تنظیم قرارداد با اشخاص حقوقی
 • تنظیم قرارداد برای اشخاص حقیقی
 • و …

 

وکیل قرارداد در تهران
Contract lawyer in Tehran

وکیل خوب باید چه کاری انجام دهد؟

وکیل خوب قرارداد علاوه بر یک‌سری تخصص‌هایی که در کار و حرفه خود دارد، باید دارای شخصیت و منش خوبی نیز باشد. در ادامه قصد داریم تا چند مورد از ویژگی‌های وکیل خوب قرارداد را برایتان بیان کنیم.

 • صادق‌بودن، یکی از اولین ویژگی‌های وکیل خوب قرارداد است. برای مثال باید در نظر داشته باشید که وکیل قراردادی شما، از دادن وعده‌های دروغین و پوشالی خودداری کند.
 • باید در نظر داشته باشید که یک وکیل خوب قرارداد، یک امانت‌دار اموال و اسناد ارباب‌رجوع خودش خواهد بود.
 • بسیاری از پرونده‌ها با یک بار تلاش به نتیجه نخواهد رسید و نیاز به تشکیل مجدد دارد؛ بنابراین وکیل پایه یک دادگستری، باید امیدوار باشد و موکل را در جهت نیل به اهدافش یاری رساند.
 • وکیل خوب قرارداد باید خدمت به کارفرما را همواره در اولویت خود قرار دهد.
 • وکیل خوب قرارداد باید با توجه به تغییرات مکرر قوانین، مستمراً علم خود را به‌روزرسانی کند تا در پرونده‌ای که در بر دارد، دچار مشکل نشود.
 • علاوه بر آن یک وکیل خوب قرارداد، باید شخصیت‌شناسی قوی را داشته باشد.

ویژگی‌های یک وکیل با تجربه چیست؟

علاوه بر ویژگی‌های که در قسمت قبل برایتان بیان کردیم، باید در نظر داشته باشید که وکیل انتخابی قرارداد شما، باید ویژگی‌هایی در زمینه کاری خود نیز داشته باشد. برای مثال، وکیل با تجربه قرارداد با بررسی اولیه پرونده قضایی شما، باید تمامی اطلاعات مورد نیاز را کسب کرده و اطلاعات درستی را دریافت کند. وکیل با تجربه قرارداد، دقیقاً همان متنی که مورد نیاز موکل است را برای وی تنظیم خواهد کرد و از آنجایی که احکام و قوانین حاکم بر هر قراردادی متفاوت است، لذا از تمامی این احکام و قوانین اطلاع کامل را دارد. وکیل با تجربه قرارداد، با عنایت به سال‌ها تجربه و دانشی که در حرفه خود کسب نموده، یک قرارداد همه‌جانبه و شفاف و کاملی را در اختیار شما قرار خواهد داد و سریعاً به مراد و منظور موکل و هدف وی از تنظیم قرارداد پی خواهد برد.

خلاصه مطلب

در این مطلب از سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش، به طور کامل در مورد وکیل قرارداد‌ها صحبت کردیم. همچنین در پی آن به بررسی موضوعاتی همچون وکیل انعقاد قرارداد در تهران، وکیل فسخ قرارداد، وکیل قرارداد در تهران، وکیل خوب باید چه کاری انجام دهد و ویژگی‌های یک وکیل با تجربه چیست به طور کوتاه و مختصر توضیح دادیم؛ بنابراین دریافتیم نحوه انعقاد و تنظیم قرارداد از اهمیت فراوانی برخوردار است. بسیارند قرارداد‌هایی که به دلیل نقص دانش حقوقی و قراردادی لازم، در نحوه تنظیم آن، به بن بست‌های فراوانی رسیده است و طرفین را ناگزیر از مراجعه به محاکم قضایی، داوری و … نموده است؛ بنابراین شما با استفاده از وکیل قرارداد‌ها، می‌توانید به راحتی این مسائل را بدون ایجاد هیچ مشکلی پشت سر بگذرانید.

اکنون به پایان بخش دیگر از مطالب در سایت گروه وکلای دادورزان صلح و سازش رسیدیم. از اینکه تا انتهای این مطلب، با ما همراه بودید، نهایت سپاس و قدردانی را داریم. در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا ابهامی در این زمینه می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. در پایان از حسن توجه شما تا پایان این مطلب، سپاس گذاریم.

کارشناسان گروه دادورزان آماده پاسخ گویی به شما هستند

0919-2329787
جهت مشاوره تخصصی تماس بگیرید...
0919-2329787

آخرین مقالات سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا