وکیل در تهران

وکیل در تهران

وکیل ماده 477 در تهران

قبل از هر چیزی باید بدانید که اعمال کردن ماده 477 آیین دادرسی کیفری، آخرین امید افراد به جهت احقاق حق زائل شده است. توجه داشته باشید که در ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری روش دیگری برای اعتراض به حکم دادگاه پیش بینی شده است که بر اساس آن ماده اگر حکم قطعی صادر شده از طرف مراجع قضایی توسط رئیس قوه قضائیه بر خلاف بیّن شرع تشخیص داده شود، پرونده برای اعاده دادرسی به شعب خاصی از دیوان عالی کشور ارجاع داده می شود. همچنین باید بدانید که از این جهت که درخواست اعمال کردن ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری در بعضی از پرونده ها و دعاوی آخرین روش تغییر و شکستن حکم دادگاه به حساب می آید، باید که در مورد شرایط و مهلت زمانی درخواست اعاده دادرسی از طریق رئیس قوه قضائیه اطلاع یافت.برای مشاوره با وکیل دادگستری در تهران تماس بگیرید.

شماره وکیل در تهران

مهلت درخواست اعمال ماده 477

همان طور که گفته شد و شما اطلاع یافته آید اگر که حکم قطعی صادر شده از سمت مراجع قضایی خلاف بین شرع بوده باشد، رئیس قوه قضاییه می تواند آن را برای اعاده دادرسی به شعب دیوان عالی کشور ارسال نماید، البته، درخواست اعمال ماده 477 می تواند توسط بعضی از مقام های قضایی نیز به رئیس قوه قضاییه داده شود. همچنین در قانون، مهلت درخواست اعمال ماده 477 ، مشخص نشده است و مدت زمان اعاده دادرسی از طریق رئیس قوه قضاییه محدود به مهلت خاصی نیست. در هر حال بعد از درخواست اعمال ماده 477 اجرای حکم متوقف خواهد شد.

تقاوت اعاده دادرسی با ماده 477

در ماده 477 آیین دادرسی کیفری که عمدتا آن را پایه اعاده دادرسی می‌ دانند، اساس تصمیم‌ گیری تشخیص خلاف شرع بودن حکم صادر شده توسط رئیس قوه قضائیه است. در متن این ماده قید شده است که در حالتی که رئیس قوه قضائیه رای قطعی صادر شده را از هر یک از مراجع قضائی را خلاف شرع بین تشخیص داده باشد، با تجویز اعاده دادرسی، پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال می‌ نماید تا در شعبه هایی خاص که توسط رئیس قوه قضائیه برای این امر تخصیص می یابد رسیدگی و رای قطعی صادر شود. شعبه های خاص مذکور مبنیاً بر عکس شرع بین اعلام شده باشد، رای قطعی قبلی را نقض می‌کند و رسیدگی مجدد اعم از شکلی و ماهوی به عمل خواهد آورد و رای مقتضی صادر می کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناهید سجادی
ناهید سجادی
14 روز قبل

واقعا وکیل خوبی هستن

مهرابی
مهرابی
1 روز قبل

عالی هستند ایشون
من جواب گرفتم در پروندم