دعاوی ملکی اغلب به دعاوی، حقوقی، ثبتی و کیفری گفته می‌شود که در رابطه با اموال غیرمنقول افراد است. در کشور ایران املاک و اراضی با توجه به نوع کابری و وضعیت آن‌ها نظام‌های حقوقی خاصی دارند و با توجه به رشد جمعیت و نیاز بیشتر به مسکن، این مساله حیاتی‌تر می‌شود. بسیاری از افراد در این خصوص به یک وکیل متخصص املاک نیاز دارند تا آن‌ها را از وضعیت ملک خریداری شده و یا فروخته شده باخبر نموده و یا قوانین و مقررات مربوط به خریدو‌فروش املاک و مستغلات را برای شما بازگو کنند. در این مطلب سعی داریم شما را با خصوصیات یک وکیل متخصص در بحث املاک آشنا کنیم و راه‌کارهای مفیدی برای انتخاب وکیل پایه یک دادگستری در این زمینه به شما ارائه نماییم. با ما همراه باشید.

وکیل متخصص املاک کیست؟

یک وکیل ملکی دارای تجربه و تخصص کافی در زمینه دعاوی کیفری و حقوقی مربوط به املاک بوده است و دانش بیشتری را نسبت به دیگر مسائل حقوقی کسب کرده‌است. او این تجربه را با کار در این تخصص به دست آورده‌است و نسبت به سایر وکلا در این زمینه بیشتر کار کرده‌است. به همین دلیل به چنین وکیلی، وکیل متخصص املاک گفته می‌شود. در جامعه امروزی هر کدام از وکلا، در تخصص خاصی کار می‌کنند و تجربه بیشتری در دعاوی مختلف داشته‌اند به همین دلیل برای هر دعاوی بهتر است به وکیل متخصص آن دعاوی مراجعه نمایید تا به نتیجه مطلوب دستیابی پیدا کنید.
وکیل متخصص در این امر اغلب وکالت زمینه‌های دیگر حقوقی و کیفری را قبول نمی‌کنند و سعی دارند که همه تمرکز خودشان را به کسب مهارت و تجربه در زمینه دعاوی ملکی بگذارند. در این صورت با مراجعه فرد به چنین وکیلی، با صرف هزینه کمتر، زمان کوتاه‌تر به بهترین و مطلوب‌ترین نتیجه دست خواهید یافت. با توجه به تنوع موضوعات در دعاوی ملکی، یک وکیل خوب باید مهارت و اشراف کامل به آیین‌نامه‌ها و قوانین مرتبط با املاک داشته باشد و جوانب مختلف یک پرونده را سنجیده و نسبت به همان از حقوق موکل خود دفاع کند.

وکیل متخصص املاک

چرا وکیل متخصص املاک

شاید تصور کنید که به هنگام عقد قراردادهای ملکی حضور دو فرد شاهد برای اتمام کار کافی بوده است. اما این تصور کاملا اشتباه است. در قانون، وجود تبصره‌های مختلف در خصوص ملک و املاک موجب شده است که افراد عادی از قوانین مطلع نبوده و گاها ناخواسته دچار اشتباهاتی شوند. این اشتباهات اغلب عواقب بدی داشته که گریبان افراد را می‌گیرند. تنها راه شما برای رهایی از این مشکلات و چالش‌ها مراجعه کردن به یک وکیل زبنده متخصص املاک است تا با دانش، پیگیری و تجربه خود، شما را یاری دهد تا ضرر مالی متوجه شما نشود. بنابراین توصیه می‌شود که در دخل و تصرف‌های املاک و اموال به یک وکیل خوب مراجعه کنید.

ویژگی‌های یک وکیل ملکی خوب

یک وکیل متخصص باید نسبت به سایر وکلا، تخصص کافی را در زمینه دعاوی ملکی به دست آورد و دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • تجربه

  داشتن تجربه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک وکیل متخصص امکلاک باید داشته باشد تا بتوانید درصد بالاتری از موفقیت را در پرونده خود کسب نمایید.

 • دانش حقوقی

  تسلط به حقوق اسلامی کیفری، ثبتی می‌تواند یک وکیل متخصص را از سایر وکلا متمایز نماید. چنین فردی باید به مقررات مربوط به املاک، آرای وحدت رویه در داداگاه و عرف مناطق مسلط باشد تا بتواند حقوق شما را در دادگاه احیا نماید.

وکیل متخصص املاک

خدمات مؤسسه دادورزان صلح و سازش

اگر در زمینه دعاوی ملکی به دنبال یک وکیل متخصص ملکی هستید، مؤسسه ما با ارائه خدمات زیر می‌تواند شما را در این امر یاری دهد:

 • اطلاع‌رسانی و گزارش به موکلان به صورت منظم از پروسه کاری
 • رسیدگی کردن به دعاوی مختلف ملکی نظیر خرید‌ و‌ فروش، مزاحمت، ممانعت، ارتفاع، انتفاع، سرقفلی، مطالبه اجاره، تنظیم اسناد ملکی و…..
 • مشاوره با موکل در جهت دستیابی به ادله مورد نیاز
 • حفاظت کردن از اسناد و اسرار موکلین
 • مشورت گروهی وکلا برای دستیابی به نتایج بهتر

نتیجه گیری

یک وکیل ملکی متخصص دارای مهارت کافی برای دفاع از اموال غیرمنقول بوده است. بهترین وکیل ملکی در ایران می‌داند که ارزش معاملات مختلف ملکی چقدر بوده است و نسبت به موقعیت هر منطقه آگاهی کافی دارد. افراد برای جلوگیری از آسیب رسیدن و آسیب رساندن، اغلب به دنبال یک وکیل متخصص در این زمینه هستند. برای پیدا کردن یک وکیل زبده بهتر است ویژگی‌هایی که در این مطلب ذکر شد را در نظر بگیرید و به نقش حیاتی یک وکیل خوب در دعاوی ملکی توجه نمایید. برای کسب مشاوره از وکلای ملکی درجه یک مؤسسۀ دادورزان صلح و سازش کافیست اینجا را کلیک کنید. همچنین جهت ارتباطی آسان با وکیل ملکی در مشهد و آشنایی بیشتر  از طریق اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس 09192329787