وکیل در تهران وکیل در تهران

وکیل متخصص جرائم اقتصادی در تهران

امروز قصد داریم تا درباره موضوع مهمی به نام جرائم اقتصادی بپردازیم. جرائم اقتصادی در اصطلاح عبارتند از جرائمی که علیه اقتصاد کشور ارتکاب می‌ شوند و یا به این قصد انجام می ‌شوند یا در عمل موجب اختلال در نظام اقتصادی کشور می‌ شوند جرم اقتصادی جرمی نیست که ویژگی اقتصادی داشته باشد، بلکه جرمی است که آثار و تبعات سوء اقتصادی داشته باشد. گروه وکلای دادورزان صلح و سازش در زمینه جرائم اقتصادی در شهر تهران پنج سال سابقه فعالیت دارد.

شماره وکیل در تهران

مرجع صالح رسیدگی به جرائم اقتصادی

به صورت کلی تمامی جرائم اقتصادی به عموم مردم ضرر می رسانند، به همین جهت در بسیاری از موارد، غیر قابل گذشت می باشند. همچنین بر اساس رأی شماره ۷۰۴ مورخ ۲۴/۰۷/۱۳۸۶ وحدت رویه هیأت عمومی، طبق بند اول ماده پنجم قانون اصلاح قانون تشکیل دادگاه‌ های عمومی و انقلاب مصوب ۱۳۸۱، به کلیه جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور و محاربه و یا افساد فی ‌الارض در دادگاه ‌های انقلاب اسلامی رسیدگی می‌گردد و رسیدگی به انواع جرائم اقتصادی در بند های ماده یک قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی جمهوری اسلامی ایران هم نیز در حالتی که بر اساس ماده ۲ این قانون به قصد ضربه ‌زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران یا با هدف و قصد مقابله با آن و یا با داشتن علم بر مؤثر بودن این اقدام در مقابله با نظام مزبور بوده باشد.

جرم پولشویی چیست؟

عملیات و فعالیت ‌‌های پولشویی باعث نوعی فریب دادن ماموران اجرای قانون می باشد. به این صورت که مرتکبان جرائم مقدماتی (جرمی که سبب انجام مال نامشروع شده است) بعد از کسب درآمد های نامشروع، با انجام اعمال خدعه‌آمیز، به ‌دنبال سفید نمایی و مشروع جلوه دادن اموال هستند. این افراد جرم پولشویی را به توسط اشخاصی انجام می‌دهند که در ارتکاب جرم اولیه دخالتی نداشته ‌اند، حتی ممکن است که این شخص از چگونگی و نوع جرم اولیه باخبر نبوده نباشد و یا با انجام ‌دهنده یا به عبارت دیگر همان مباشر جرم اولیه تبانی کرده. اگر در زمینه به مشکل خوردید بهترین کار مشاوره با وکیل دادگیتری در تهران است.

جرائم بورسی

جرائم بورسی از دیگر انواع جرائم اقتصادی می باشند که شـامل جرائمی می باشند که از روند عادی و صحیح معاملات اوراق بهادار خارج است و غالبا بـا سـوء نیت و همچنین با توسل به روش های غیر قانونی و به جهت قیمت‌ سازی و اختلال در بازار بورس انجام می شود. جرائم بورسی عبارت هستند از معاملـه متکـی بـر اطلاعـات نهـانی، سوء اسـتفاده از اطلاعات نهانی، افشای مستقیم یـا غیر مسـتقیم اطلاعـات محرمانـه، دسـت ‌کـاری قیمـت بـازار، افشای اسرار اشخاص توسط کارگزار بورس، کارگزار/ معامله‌گر یـا بـازگردان، خـودداری از ارائه اطلاعات یا اسناد و مدارک مهم به سازمان بورس و غیره …

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها